Sylvester Stallone se vrací do Seattlu na pohřeb svého bratra. Když zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se bratra pomstít. Nejdříve se ale musí vypořádat s najatými zabijáky...
Jack Carter je drsňák každým coulem. V Las Vegas odvádí pro hlavouny podsvětí poctivou i když ne právě čistou práci a k návratu do rodného Seattlu by ho dokázala přinutit snad jen... tragická smrt mladšího bratra. Údajně zahynul v opilosti za volantem. Motivován pochybnostmi bratrovy manželky a dcery, začne Jack Carter pro klid svědomí prověřovat i jiné možnosti. Díky svým drsným, ale stoprocentně efektivním metodám záhy narazí na stopy jasně svědčící o tom, že bratrova smrt není dílem nešťastné náhody, ale brutálních zabijáků. Případ je složitý, ale v jednom má Jack Carter od začátku jasno - všichni, kdo stojí za bratrovou vraždou, budou krutě pykat! Jack Carter pracuje jako vymahač dluhů v jednom lasvegaském kasinu a právě odjíždí do Seattlu na pohřeb svého mladšího bratra Richieho. Ten údajně zahynul při autonehodě, protože řídil opilý. Jack si promluví se svou dospívající neteří Doreen, bratrovým kolegou Eddiem, bratrovou ženou Glorií, která mu vyčte, že se o bratra nikdy moc nezajímal, a také hezkou Geraldine, která byla podle všeho bratrovou milenkou. Zjistí, že Richie nikdy neřídil opilý. Když Jack zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se vraha najít a bratra pomstít. Navštíví Cliffa Brumbyho, který Richieho zaměstnával jako barmana a vyžádá si od něj záznam z průmyslové kamery sledující bar. Sotva se ujistí, že bratr rozhodně nezemřel náhodou, napadne ho neznámý muž. Carter ho přemůže a vydává se po nové stopě. Sleduje svého dávného známého, pasáka Cyruse Paice, který ho dovede k internetovému magnátovi Jeremymu Kinnearovi, jenž pomohl Cyrusovi zřídit jeho prosperujíc internetovou síť sexuálních služeb. Vzápětí dostane letenku zpátky do Las Vegas, která má být dostatečně jasným varováním. Jack z doručitele vymlátí jméno Brumbyho, který mu ji poslal. Ten Jackovi přizná, že ho k tomu donutil jeho věřitel Cyrus. Nic dalšího se však nedozví. Teprve, když si promítne nahrávku z baru, dostane se dál. Všimne si totiž Geraldiny, která bratrovi předala nějaký disk, na něm objeví důvod proč byl bratr zabit. Nyní už ví kdo je vrahem. Než se však může pomstít, musí se vypořádat ještě s najatým zabijáky, které na něj poslal jeho šéf Fletcher z Las Vegas, protože odhalil jeho pletky se svou manželkou Olivií. Dokáže se Carter i přes svou tvrdost vypořádat se všemi protivníky? (oficiální text distributora)

sud

Ve svých nejsilnějších momentech dokáže držet krok se svým předobrazem ze 70. let, ale těch momentů není až tolik. Nudná první polovina a zběsilý střih potápějí slušné akční krimi do hlubin šedivého průměru. Nebýt několika solidních akčních scén (nikoli těch zrychlených) a hereckého obsazení v čele s charismatickým Slyem a skvěle hnusným záporákem Mickey Rourkem, dopadlo by to ještě hůře. 50%. ()

Falko

Sly je tu sice cool v drsnej ulohe, ktora mu sadla a v ktorej ho vidim najradsej a okrem toho si tu zahrali aj dalsi skveli herci ako Michael Caine a Mickey Rourke, ale cely ten film je akysi nemastny, neslany, aj tie nahanacky na autach nemali taky smrnc, ako by to dokazal natocit Michael Bay, vidiet ze reziser Stephen T. Kay nemal ziadne bohate skusenosti s akcnymi filmami, takze skoda tohto filmu, mal na viac, ale zase nie je na zahodenie. Na jedno pozretie sa kludne oplati... 29.04.2010 _______ Sylvester Stallone - (Jack Carter) +++ Miranda Richardson - (Gloria) +++ Rachael Leigh Cook - (Doreen) +++ Mickey Rourke - (Cyrus Paice) +++ Michael Caine - (Cliff Brumby) +++ Alan Cumming - (Jeremy Kinnear) +++ John C. McGinley - (Con McCarty) +++ Hudba: Tyler Bates +++ ()

castor

Když se dva bouráci s tvářemi Sylvestera Stallonea a Mickeyho Rourkea řežou, divák chce vidět fyzickou akci a ne žádné zbytečné vizuální kudrlinky s nesmyslně zběsilým střihem. Režisér je nekompromisně videoklipový, stříhá, cpe velké detaily, zpomaluje, volí netradiční úhly. Příběh je samozřejmě jalový, Stalloneův drsňák s bradkou tu jde s buldočí vervou za podezřením, že jeho bratr nezemřel při autonehodě. Sbližuje se se švagrovou i neteří (sympaticky milá Rachel Leigh Cook) a možná si uvědomí i nějaké ty další hodnoty. Get Carter je hlavně pro Slyovi skalní fanoušky, kterým stačí, když se jejich modla tváří drsně, v obleku je nehorázná korba a rozdává rány. Jenže tady až moc brblá a filosofuje, a těch ran vlastně ani moc nerozdá. Přesto bacha: Místy to má i atmosféru!! ()

D.Moore

Sejměte Cartera by mohl být ukázkový příklad rozdílů mezi americkými a britskými filmy, popřípadě mezi filmy točenými před 40 lety a dnes. Ve srovnání se skvělým originálem je tento remake dost slabý. Chybí mu jakákoliv myšlenka i atmosféra, celou dobu jen sledujeme jednoho nasraného chlapa, co tluče do lidí, jak se mu zachce, a občas se přitom od někoho z nich něco dozví (nebo taky ne, ale čert to vem). Z mého pohledu to celé zachraňuje hlavně Stallone, který je ukázkově drsný (ačkoliv nic jiného na plátně nepředvede), MIchael Caine i Mickey Rourke, kteří sice hrají jen tak na půl plynu, ale hrají, hudba, která pěkně oživila návykový motiv z původního Cartera... a to je všechno. Proč se tvůrci rozhodli pro úplně jiný (!) konec oproti originálu, to mi zůstává záhadou. Až se jednou dostanu ke knižní předloze, určitě bude končit "britsky", vím to... no nic. Carterovo skóre: Dvě a půl hvězdy. ()

MM_Ramone

Tento titul je remake rovnomenného anglického filmu z roku 1971. Ten som nevidel, takže nemám možnosť ich porovnávať. Verziu z roku 2000 natočil režisér Stephen Kay a do hlavnej úlohy obsadil Sylvestra Stalloneho. Jeho herecká kariera bola v tom čase v kríze. Objavoval sa v podriemerných snímkoch. V tomto filme stvárnil postavu Jacka Cartera. Je to sympatický drsňák, ktorý musí objasniť a pomstiť smrť svojho brata. Nie je to žiaden dychberúci krimi thriller, ale Stallonemu to s briadkou a v bielej košeli, kravate, drahom obleku a s tmavými slnečnými okuliarmi celkom pristane. *** ()

ripo

Nudné, s ľahko predvídateľnýcm priebehom, avšak nie záverom. Jediné , čo je chvályhodné je kamera a strih - ale aj to len v niektorých častiach filmu. ()

Faustka

Nijak omračující krimi, které má ovšem dvě výrazné postavy. Uhlazeného Slye se slušivou bradkou(v tomhle nejsem za jedno s Doreen)... a počertech údernou pěstí. A Mickeyho s poměrně přijatelnou vizáží, tedy ještě před tím, než získal svou pozdější podobu alergika na včelí bodnutí. "Dobrý den jste členem klubu? …Jsem tu s panem Dolarem!" ()

petero

V ROCKYm to Stalloneho mentorovanie som žral, tu to nejak nesadlo. Scenár je slabý, neviem čo ho k natočeniu toho filmu viedlo a Stephen T. Kay teda ako akčný režisér zlyhal na plnej čiare. Je síce pekné, že sem tam pustí nejaký zaujímavý song, ale to, že kamerou uhne tam kde to najmenej čakávam (údery) alebo preskočí scénu (let z okna na zem), to mu už neodpustím. ()

gogo76

Priemerný akčňák so Stallonem, kde sa okrem neho v drsnejšej polohe predstaví i M. Rourke a táto poloha mu sedí. "Sly" dokáže hádzať smutné pohľady a ten kukuč mu vždy išiel na výbornú. Škoda miestami zbytočne komplikovanej cesty za pomstou, Sly na to išiel vždy priamočiaro. Trochu zamrzí, že mená bývalých akčných hviezd už dnes nemajú taký zvuk ako kedysi. Pred 15-20-timi rokmi by to bol určite hit, podobne ako mnoho iných starších a prierných Stalloneho filmov. 60%. ()

Xmilden

Stallone svou postavu vybaví dostatečně machovským charismatem, ale tvůrci to celé stejně pohřbívají v epileptických, občas zrychlených záběrech, takže ve finále si člověk nejvíce odpočine až celý tenhle tijátr skončí. Sylvester neprožíval na přelomu letopočtu stejně jako Arnold nebo Jean-Claude dobré období. 35% ()

Phobia

Sejměte Cartera, toho olezlého váguse s ksichtem jako sloní prdel - vrásčitým a zcela bez výrazu (pečlivě jsem zkoumala, zda se to obočí zalomené uprostřed čela někdy pohne - ne!). Sejměte scénáristu, který sepsal příběh tak ošolíchaný, zbytečný, nudný a blbý, že se pokoušely současně spáchat sebevraždu jak pravá, tak i levá hemisféra mého mozku (snažily se utopit v mozkomíšním moku). Sejměte kameramana, za ty příšerně nepřirozené, stupidní, jakože "moderní" záběry. Sejměte střihače, už tak úděsnou práci scénáristy a kameramana dokázal nahodilými pohyby "nůžek" učinit víceméně nesledovatelnou. A hlavně sejměte režiséra, co nedokázal hercům ani komukoliv jinému vdechnout sebemenší jiskru a ještě se z tohohle upatlaného srance snažil udělat "umění" různými pseudoefekty (překrývání obrazu, jeho roztřesení, otáčení vzhůru nohama, bezdůvodné zpomalovačky v bezvýznamných situacích atd., etc.). Kdyby na scénu naklusal Clive Owen a svou smrtonosnou mrkví vykonal ortel na všech zúčastněných, byl by to nanejvýš uspokojivý závěr. Takto se musím do druhé hvězdičky hodně nutit (ale tu jednu mám přece jen vyhrazenou pro ještě slabší kusy). 33% ()

cheyene

Tváří se to jako opravdový, ponurý atmosférou nasycený thriller, ovšem celkově tento snímek působí špatným dojmem. Absolutně mě nezaujal. Pokud se někdy v budoucnu odhodlám tento filmík opět zhlédnout, tak třeba změním názor... ()

Fiftis

Sprvu sa mi javil tento film úplne kvalitne obsadený, s výborným a napínavým dejom a úžasnou kamerou. Nejako to vyprchávalo a zostala len skvelá kamera, výborný a napínavý dej sa javil naopak chvíľami zmätený a roztrhaný, akoby režisér stratil prehľad. Režisér je jediný, ale bohužiaľ najväčší problém tohto (inak dobrého) filmu. A Sly svojou držkou ma tiež veľmi neoslnil. ()

Shakers

Celkom fajn odreagovačka zo Stallonem, len škoda že na oko to vyzerá pekne a z vnútra je to trošku nuda. Kamera, strih, hudba to všetko je šikovne spravené a dokonca to zo Stalloneho robí väčšieho drsňáka, ale scénam chyba atmosféra a nejaký ten dej, ktorý je dosť slabý, občas nudný a nezaujímavý. Stallonemu charizma nechýba a Mickey Rourke aj keď vela priestoru nedostal, tak to zahral pekne nesympaticky, ale scény a dialógy skutočne nudia. 70% - 3* ()

Pepinec

Jedno staré pořekadlo praví, že když není výkon, musí být design. To zde bylo naplněno do puntíku a skutečně zabralo. Nudnou konverzačku, místy okořeněnou road tripy skrz město a občasnou bezdůvodnou boxerskou vložkou, se podařilo zabalit do hávu, který má sklony promíjet. Nekompromisní divák nechť si uberu jednu hvězdu, odpůrce Stalloneho léty a obrnou vytrénovaného štronza nechť škrtne i hvězdu druhou. ()

JohnnyD

Obyčajná prefiltrovaná kriminálka/thriller, ktorú nad vodou drží ultradrsný Sly. Takéto veci chodia väčšinou rovno na video. Čo na tom, že to má modernú kameru, tempo a hudbu. Videl som mnoho béčiek na videu, ktoré boli na tom vizuálne lepšie. Sly asi zabudol na to, čo v osemdesiatych rokoch, zlatej ére akčných filmov, robilo filmy dobrými... ()

Boogeyman

Tady někde nastala skutečně kardinální chyba. Neviděl jsem původní film s Cainem v hlavní roli, ale docela by mě zajímal. Sejměte Cartera bych bez dlouhého váhání zařadil mezi nejhorší Stalloneho vážné (komedie jsou kapitola sama pro sebe) filmy. Jak by řekl klasik „Tady není nic!“. Bez děje, bez akce, bez napětí, pouze s hromadou nudných scén, kde někdo jde, sedí, stojí, kouká, rozhlíží se, rozmýšlí se, nebo s neúmyslně zkřiveným obličejem dává najevo silné vnitřní pohnutky. DVD jsem pořídil v Levných knihách za 29,- Kč a považuji to za zbytečně vyhozenou sumu, raději jsem si měl koupit prázdné dvd, při sledování obsahu bych možná zažil víc zábavy. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore