Sylvester Stallone se vrací do Seattlu na pohřeb svého bratra. Když zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se bratra pomstít. Nejdříve se ale musí vypořádat s najatými zabijáky...
Jack Carter je drsňák každým coulem. V Las Vegas odvádí pro hlavouny podsvětí poctivou i když ne právě čistou práci a k návratu do rodného Seattlu by ho dokázala přinutit snad jen... tragická smrt mladšího bratra. Údajně zahynul v opilosti za volantem. Motivován pochybnostmi bratrovy manželky a dcery, začne Jack Carter pro klid svědomí prověřovat i jiné možnosti. Díky svým drsným, ale stoprocentně efektivním metodám záhy narazí na stopy jasně svědčící o tom, že bratrova smrt není dílem nešťastné náhody, ale brutálních zabijáků. Případ je složitý, ale v jednom má Jack Carter od začátku jasno - všichni, kdo stojí za bratrovou vraždou, budou krutě pykat! Jack Carter pracuje jako vymahač dluhů v jednom lasvegaském kasinu a právě odjíždí do Seattlu na pohřeb svého mladšího bratra Richieho. Ten údajně zahynul při autonehodě, protože řídil opilý. Jack si promluví se svou dospívající neteří Doreen, bratrovým kolegou Eddiem, bratrovou ženou Glorií, která mu vyčte, že se o bratra nikdy moc nezajímal, a také hezkou Geraldine, která byla podle všeho bratrovou milenkou. Zjistí, že Richie nikdy neřídil opilý. Když Jack zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se vraha najít a bratra pomstít. Navštíví Cliffa Brumbyho, který Richieho zaměstnával jako barmana a vyžádá si od něj záznam z průmyslové kamery sledující bar. Sotva se ujistí, že bratr rozhodně nezemřel náhodou, napadne ho neznámý muž. Carter ho přemůže a vydává se po nové stopě. Sleduje svého dávného známého, pasáka Cyruse Paice, který ho dovede k internetovému magnátovi Jeremymu Kinnearovi, jenž pomohl Cyrusovi zřídit jeho prosperujíc internetovou síť sexuálních služeb. Vzápětí dostane letenku zpátky do Las Vegas, která má být dostatečně jasným varováním. Jack z doručitele vymlátí jméno Brumbyho, který mu ji poslal. Ten Jackovi přizná, že ho k tomu donutil jeho věřitel Cyrus. Nic dalšího se však nedozví. Teprve, když si promítne nahrávku z baru, dostane se dál. Všimne si totiž Geraldiny, která bratrovi předala nějaký disk, na něm objeví důvod proč byl bratr zabit. Nyní už ví kdo je vrahem. Než se však může pomstít, musí se vypořádat ještě s najatým zabijáky, které na něj poslal jeho šéf Fletcher z Las Vegas, protože odhalil jeho pletky se svou manželkou Olivií. Dokáže se Carter i přes svou tvrdost vypořádat se všemi protivníky? (oficiální text distributora)

mzss1

Kriminální thriller, kterému chyběla atmosféra. Akce tu byla málo a nebyla nějak výrazná. Postavy mě nebavily moc, hudba nic extra. Příběh obyčejnej, konec a závěrečné rozuzlení filmu už byl lepší. Ani Stallone mě tu moc nezaujal. Proto hodnotím jen 40% = ** ()

kingik

Kdo by čekal zběsilý akční nářez, bude zklamán, ale kdo má rád sofistikovanější akční filmy, bude potěšen. Sylvester Stallone kápl na dobrého režiséra Stephena T.Kaye a spolu stvořili film, za který se nemusí vůbec stydět. Ale od Stallona chce každý tvrdou řežbu na každém milimetru filmového pásu, přílišné filosofování u něho sedne málokomu. Je to ve Stalloneho filmografii trochu neobvyklý počin, který jednou za čas může být přínosný a dá se tolerovat i rostoucí nuda. ()

Jordan

stallone s briadkou a v uhladenom obleku kráča upršanými ulicami seattlu a mstí sa vo filme, ktorý má veľmi nevyhranený štýl kolísajúci medzi klipovou réžiou a ponáškou na neonoir (no nie veľmi vydarenou), zaujímavé no tristne nevyužité obsadenie a scenár mizerný, deravý ako rešeto a šermujúci s tým horším zo dna béčka, no vďaka bohu trvajúcim na hláškach - takže z desiatich striel na bránku sa raz za čas zadarí a carter bezemočne zasuší nejakú perličku. do akcie chudobnejšie, pár rán rozdaných na pravé miesto príde až v závere po stopáži bez zjavnejšieho budovania napätia či vývoja charakteru, no slušná naháňačka na autách, slizký rourke a pekná cook pripisujem do inak nie veľmi rozsiahlej tabuľky plusov. ()

Anderton

Dáme tam Cainea, Stalloneho postavu nazveme Carter, sem tam nejakú férovku, prestrelku a naháňačku na autách a môžeme náš film propagovať ako remake starej klasiky, snáď na to dojde viac ľudí, než na bežný zameniteľný akčňák. Prekvapivo mi Stallone vôbec nevadil a do úlohy celkom sadol, dokonca aj ten vzťah s neterou som mu uveril. Vôbec ma ale nebavil taký Rourke a vlastne ani Cumming. Caine má zase len pár štekov. Suma sumárum pozerateľný priemer, kde nemá absolútne žiaden zmysel porovnávať s originálom. ()

Smok

Sly je drsný až moc, ale neni až tak moc akčný a to mi chýba. Intelektuálne postavy by mal prenechať iným a radšej točiť klasické akčné béčka. Tam je doma. ()

nash.

Sly jako nezastavitelný buldozer, který jde za svým cílem přímo a nic a nikdo ho nedokážec zastavit. Pomáhají mu v tom drsné hlášky, ještě drsnější výraz a hlavně tedy scénář. Není to sice žádný nezapomenutelný hit, ale rozhodně to není špatný film, u kterého by se člověk nudil. A to přesto, že Sly nejde z akce do akce, ale taky toho hodně namluví a neváhá se vytasit i nějakým tím životním moudrem. ()

WANDRWALL

Kde se jen vzalo v chlapíkovi náhle tolik síly a citu, že jde pomstít bratra, ba co víc, že pracuje s variantami jeho smrti tak důsledně a tak složitě? Do chvíle úmrtí bratra to byl obyčejný parchant, ale náhle jaká změna.. Musel ho mít velice rád. Jiné ne, ale bráchu moc! A tak bylo jasné, že najde i co hledá. Pravdu, která nevrže. ()

Happens

To hodnocení na tak kultovní film mi přijde velice drsné. Postava nepřemožitelného Stalloneho je věrohodná, přesná, kvalitní; film opřený o takovýto předpoklad musí mít dobré základy a přihozením detektivního příběhu vzniká pěkný thriller. ()

klerik

Tak Sly sa vykašľal na reputáciu a nebojácne skočil do úlohy ako stvorenej pre spustenie lavíny kritík na jeho osobu Ale.. má to šmrnc. Je to film starej školy a tá atmosféra dýcha z každého záberu. Snaha o kultovú naháňačku v štýle BULITTA či FRANCÚZSKEJ SPOJKY síce úplne nevyšla, ale Stallone do toho buší čo to dá. Gibsonova ODPLATA bola lepšia, ale je to asi niečo podobné. Jediná (a pre niekoho možno podstatná) chybička krásy je v hlavnom hrdinovi. Je drsný ako šmirgel papier - stallone 100 bodov. Ale má aj ľudský rozmer - aj tu ma Sly presvedčil, ale dokopy to akosi nesedí. Sylvestrová tvár prosto nieje stvorená na takéto prechody z COBRY na ROCKYHO v jednom filme... No, to možno tá brada... A prečo tam mám tu štvrtú hviezdičku? Lebo mám ten film rád a je tam niekoľko skvelých scén (výťah) a cool Mickey Rourke... ()

SeBig

No co napsat.. čekal jsem rozhodně více akce a hlášek. Dostal jsem polovinku ztoho co jsem čekal. Příběh není špatný, jako napínavý, řeší se co a jak, Stallone pátrá po pravdě ve stylu (8mm s Cagem) de facto to Stallone celý zachranuje v hustým kvádru a bouchačkou chce zjistit kdo se postaral o smrt jeho bratra. Sem tam prohodí pár vtipných hlášek kopne do golfovýho míčku a prohlásí ,,já jsem Tiger Woods" nebo ,,hezký jako pochcaný sníh". Rourke taky předvedl sví ale byl tam prostě málokrát. Film nemá žádné přestřelky, jen pár bitek a asi dvě honičky..zbytek pátrání a kecání. Čekal jsem prostě víc no.. ale hudba byla parádní to palec nahoru. ()

LaciLC

Nenazval by som to béčkom, skôr je to len rutinný krimithriller na jedno pozretie. Avšak s vydarenou vizuálnou stránkou a ani Stallone nebol napokon taký ako som čakal. Priznám sa, že som nevedel, že je to remake a originál je vraj o dosť lepší. Pokúsim sa zohnať a potom porovnám. ()

Chrustyn

Oproti klasické verzi s Caneem o něco svižnější, ale přesto po všech směrech průměrný thriller o pomstě. Stallone zde vypadá starý jako nikdy a kvalitní akci, nebo napětí, zde moc nenajdete. ()

jojinecko

1,5*/5...Film asi tak dynamický ako pohľad na záhradného sadrového trpaslíka... Ten kto pozná originál (výborný!) a nebodaj niečo od tohto amerického remaku očakáva, dostane akurát filmovú facku a pohľad na steroidami nadopovaného žilnatého Stalloneho k tomu. Taká sterilná kombinácia (kvázi)trileru, drámy (ehm) a ničoho...To stačí tak na zaspávanie... ()

Pejpr

Na počátku všeho byla gorila. Málomluvná gorila s bradkou, která se zmohla jen na výrazy velkého morálního ponaučení jako:"Jsi skvělá holka", "Dám ti ještě šanci" a "Měls to dokončit". Během celého evolučního procesu prošla gorila obrovskou změnou - oholila si bradku. Gratulujeme! ()

Roman.Ticka

Kdo čeká od podobného typu filmu nějaký art nebo hlubší smysl, ať se poohlédne v dennodenní realitě, nebo prostě jinam. Mě stačí oddychová podívaná u věčného tématu boje dobra a zla, byť jen na okamžik, než naškočí závěrečné titulky. Hudba byla hezky napasovaná a vkusná, kamera taky ušla, někdy jí to ujelo až příliš, ale budiž. Sly opět jako citlivá kredenc, ochránce žen a prostě kravaťák, u kterého padám na kolena.....:-) Trefný komentář od Superpera, tak tak. Po dalším shlédnutí přidávám zásadní větu: "Variace na kult Slye."☺(6.11.2013) ()

SOLOM.

Pro porovnání jsem si v jeden den pustil oba filmy. Jak tento remake, tak i původní film z roku 1971. No a musím zhodnotit, že oba mají podobnou průměrnou kvalitu. Zatímco starý kousek má celkem dobrou dramatickou atmosféru (místy) + nějaké ty nahotinky a surovost, tohle je spíš akční podívaná s troškou toho násilí. Mladičká Rachael Leigh Cook se mi líbila, R. Mitra toho bohužel moc nepředvedla, Sylvester Stallone podal slušný výkon, za který se stydět rozhodně nemusí, Mickey Rourke ještě vypadal jakžtakž – ne jak plastiková zrůda a paradoxně hrdina původního filmu Michael Caine si tu zahrál pro změnu zápornou postavu – v originálu ale předvedl mnohem lepší výkon. I tak si i tento remake zaslouží průměrné ohodnocení… ()

Necrotongue

Cartera řadím mezi slabší Stalloneho počiny, úplně slyším pokyny režiséra před natáčením: "Slyi celou dobu drž ten drsný výraz a Mickey, ty se neboj dostat do mimiky nějaké emoce." Děj jsem příliš nepobral, základní osa mi byla jasná, ale všechno kolem prostoupil děsný chaos. Kdo byl vlastně největší šmejd? Michael Caine? Tak proč se choval tak nelogicky? Jak dopadla postava Mickeyho Rourka? Proč se vůbec řešilo Carterovo milostné dobrodružství v Las Vegas? Největší problém vidím v tom, že se tvůrci pokoušeli předstírat, že má příběh jakousi hloubku, měli se spíše soustředit na pořádný akční film a možná by byl výsledek lepší. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore