Sám doma

• slovenský

Sám doma

Rodinný / Komedie

USA, 1990, 103 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 089)

Kevin na vánoční televizní tabuli nemůže chybět. I když jsem viděl jeho eskapády přinejmenším desetkrát, dokážu si to vždycky pořádně užít a od srdce se zasmát (hřebíku v noze, padající žehličce, hořící hlavě atd.). Navíc soundtrack Johna Williamse patří k těm jeho nejlepším. SÁM DOMA je prostě vánoční tradice.(25.12.2007)

Oscar 2 nominace: Hudba, Píseň - "Somewhere in My Memory"(9.4.2004)

Dobrá nenáročná zábava. Může vám připadat trochu naivní, plná logických chyb (což taky je), ale podle mě si nehraje na nic víc a já osobně se při ní zasměju.(22.3.2004)

Dnes už po zásluze stálice zlatého fondu rodinných komedií. Snesitelné pro dospělé, neuvěřitelná kůlna pro mladší publikum, prostě příklad toho jak se to povede jen jednou za dlouhý čas. A unikátní práci Johna Williamse asi není třeba připomínat. Zpětně se můžeme asi jen pozastavit nad dalším zmařeným osudem dětské hvězdy, ale to k tomuhle sluníčkovému filmečku nepatří;) 80%(10.6.2012)

Když jsem film viděl poprvé, uvědomil jsem si, že už jsem se takhle dlouho nezasmál a obdivoval film, který obsahuje skvělé nápady a gagy. Stejné pocity mám po shlédnutí druhém, třetím, čtvrtém, pátém, šestém, sedmém..........(24.8.2002)

Skvělá zábava pro děti, solidní zábava pro dospělé a noční můra pro zloděje.(21.8.2002)

Jeden z nejpovedenějších, jestli vůbec nejpovedenější rodinný film, který jsem jako malý miloval a i dnes mi dokáže navodit příjemnou vánoční atmosféru. Macaulay Culkin byl tenkrát malý, roztomilý a hlavně ještě ne bohatý a tak se bylo čím bavit. Krom toho zde hraje, i když krátkou chvíli, můj oblíbený John Candy a tak není co řešit. Kdykoliv v televizi dávají Sám doma, můj čas a oko padne na něj a nemůžu se vždycky dočkat na tu chvíli až si budou po baráku rozdávat ty pizzy, chvíli na to odjedou a on zůstane v celém domu sám. Nádhera.(25.12.2007)

Nevim co na tom filmu vidim. Pokaždý co ho vidim tomu klučinoj fandim. Přeju těm zlodějům to samé a pořád se na to dá dívat i po letech :)(3.10.2004)

Když jsem snímek viděl poprvé v kině v Paláci kultury oslovoli mě to hlavně vánoční atmosférou, místy jsem se nad prckovou obranou bavil,ale celkově jsem nezměrně přál vítěství zlodějům . Tenhle film hodnotí člověk asi jinak když ho vidí sám doma a nebo v Paláci kultury.(17.10.2006)

I kdyz Macaulay Culkin je pro me jen obycejny rozmazleny americky spratek, film samotny je opravdu vybornym sledem casto genialne vychytanych pasti na zlodeje.(30.7.2002)

Scénář: John Hughes .. V mládí jsem to miloval (víc)!!(15.3.2004)

Rozpočet $18miliónovTržby USA $285,761,243Tržby Celosvetovo $476,684,675║ Tak Vianočná klasika ako nič iné, aj keď dá sa povedať že u tohto filmu prišlo z mojej strany na ráznu prejedenosť. Aspoň na 10rokov by to nemali dávať v TV, lebo dávať to každé Vianoce dookola je už trošku moc a preto sa pre mňa tento film stal takým Vianočným postrachom. /100%/(20.7.2005)

Naprostá klasika v rodinných podívaných, skvělé!(28.5.2008)

Když jsem byl malej dost se mi to líbilo teď mě tam nadchne akorát tak Joe Pesci.(1.3.2005)

rozpočet : $18 million tržby celosvetovo : $477,561,243(20.10.2006)

::::::::::::: Panebože co k tomuto filmu říci ? Asi jen to, že dnes už je to kultovní komedie, kterou zná každý. Culkin byl prostě zázračné dítě. Co se s ním ale děje dnes, to neví nikdo . . . ::::::::::::::(31.8.2008)

Soundtrack John Williams: 1. Home Alone Main Title (Somewhere In My Memory) [4:53] ,2. Holiday Flight [0:58] ,3. The House [2:27] ,4. Star of Bethlehem [2:51] ,5. Man of the House [4:32] ,6. White Christmas - The Drifters [2:40] ,7. Scammed by a Kindergartner [3:55] ,8. Please Come Home For Christmas - Southside Johnny [2:40] ,9. Follow That Kid! [2:01] ,10. Making the Plane [0:52] ,11. O Holy Night [2:47] ,12. Carol of the Bells [1:25] ,13. Star of Bethlehem [2:58] ,14. Setting the Trap [2:16] ,15. Somewhere In My Memory [1:04] ,16. The Attack on the House [6:53] ,17. Mom Returns and Finale [4:19] ,18. Have Yourself a Merry Little Christmas - Mel Torme [3:04] ,19. We Wish You a Merry Christmas/End Title [4:15],(14.5.2011)

„Ale vylízal sa z toho. Za takých šesť, sedem týždňov.“ Spolu s dvojkou, PERINBABOU, MRÁZIKOM a griswoldovskými VIANOČNÝMI PRÁZDNINAMI, najultimátnejší vianočný film na svete. Môžete ho pozerať dvakrát do roka: na Vianoce vás naočkuje (ak ju ešte nemáte) "správnou" zimnou náladou (rozprávková výprava tichej zasneženej uličky, do chladnej noci svieti vianočná výzdoba, jedinečná hudba Johna Williamsa, chorál z kostola) a cez leto vás schladí. Chris Columbus režíruje jedna radosť a ak môžeme niečoho ľutovať, snáď len toho, že rolu Daniela Sterna odmietol tvorcami pôvodne zamýšľaný Robert De Niro, čím by dosiahla kombinácia s malým jedovatým Joeom Pescim (MAFIÁNI) maximálnu brutalitu. I bez toho sa však jedná o stopercentnú vianočnú rodinnú komédiu s diabolskými akčnými komiksovými scénami, výborným hereckým obsadením (Culkin, Heard, Candy) a s vynikajúcimi dialógmi. Kultový film.(26.10.2004)

Tuhle komedii mnozí zatracují, protože hlavní hrdina Kevin se místy jeví jako malý psychopat, mučící nebohé zločince. I kdybych s tím souhlasil, pořád by mi to bylo sympatičtější než sbory vymydlených naducaných andílků, které už žánrem rodinné komedie prošly. Macaulay Culkin je jedno z mála filmových dětí, které mi nevadí. Ale k filmu samotnému - na rodinnou komedii je to opravdu velká legrace, vynikající, nezbanalizovaný scénář, kvalitní herecké výkony ve vedlejších rolích (Joe Pesci, Catherine O´Haraová, John Heard) a řekl bych, že na stejné úrovni (překvapivě) je i dvojka. 100%(11.4.2003)

Zivotni role Macaulay Culkina, jedna z mejch nejoblibenejsich rodinnejch komedii a film, bez kteryho by to nebyly ty pravy vanoce a kterej se nikdy neomrzi. Tady nema asi cenu nic moc psat, tenhle film musel snad videt kazdej, takze jen zminim, ze ackoliv na pasti dojde az v zaverecny pulhodince a z filmu si clovek pamatuje hlavne je, i dej predtim je paradni, navic je tu mladej Kieran Culkin a Pesci se Sternem jsou naprosto giganticky dokonala dvojka vymletejch zlodeju.(16.9.2008)

Macaulay Culkin ve své nejslavnější roli. Určitě jeden z filmů, bez kterého si nedovedu představit Vánoce. Joe Pesci a Daniel Stern jsou v roli zlodějů k sežrání a na jejich místech si neumím představit nikoho jiného.......(1.12.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55