Sám doma

• USA Home Alone (více)

Když McCallisterovi odjíždějí na dovolenou, nechají doma jen jedinou věc - a to je Kevin, jejich osmiletý syn. A když se dva nešikovní lupiči pokouší dostat do domu, Kevin musí úplně sám bránit svůj domov a přelstít lupiče ve válce, kterou vede jediným způsobem, který zná... (Bonton Home Video)

BoredSeal

Sám doma, v kombinaci s archivním dabingem v režii Ladislava Helge určitě patří do kategorie snesitelných vánočních filmů (záleží na tom, jak moc nenávidíte "roztomilé" děti). Při reprízách si uvědomíte, jak snadné je do nízké přístupnosti narvat násilí a pasti ala The Collector nebo Saw, pokud je provádí sladký chlapeček ve jménu spravedlivosti. ()

easaque

nostalgické +4* není divu, že "Sám doma" patří k nejhodnocenějším filmům, protože je to klasika, která se objevuje na televizních obrazovkách nejen na Vánoce. Možná k nim patří už skoro jako Mrazík ;-). Těch známých hlášek je tam nepočítaně a skoro každý viděl aspoň jeden z obou dílů, ve kterých si zahrál Macaulay Culkin a které stojí za pozornost. Oba taky přináší to, co od vánoční rodinné komedie divák očekává a i když pokračování už nepřináší nic moc nového, co jste neviděli v prvním, tak zábava je to podobná a podle toho i hodnotím. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Morloth

Když jsem byl malý, vždy jsem si přál prožít něco podobného, jako Kevin. Být doma sám, bez rodičů, žůžo. A taky jsem mu strašně záviděl ta udělátka, která dokázal vymyslet. Teď když se kouknu na film s odstupem času zjišťuji, že mi Culkin leze na nervy a není vše tak bájo, jak se mi zdálo. Jenže je tu Joe Pesci, John Candy a vtipná gangsterská scéna. Co si víc přát. Pro děti zábava, a pro starší? Proč ne? Takže čtyři, trochu ze sentimentu. ()

Meridius

Vánoční klasika, která nikdy neomrzí, s krásnou hudbou Johna Williamse. Vánoce bez tohoto filmu si nedovedu přestavit. ()

Hees

Sám doma je taká vianočná klasika, ktorá každého pobaví. Len škoda, že ďalšie diely boli o tom istom tak potom ako posúdiť, že tento je fakt najlepší. Bude to asi tým, že je z nich najlepší (hodnotenie 3,5) ()

rakovnik

Klasická dětská/rodinná vánoční komedie, která nenudí, v době vzniku to dokonce byla bomba. Velikou předností pro dětského diváka je dobrodružství, které hlavní hrdina zažívá a které mu mohou než závidět (dospělí - hlavně maminky - spíše trnou :-) ). ()

SallyZen

Velice povedená rodinná komedie s Culkinem v hlavní roli, který zahrál na svůj věk parádně. Ještě k tomu ti dva zlodějíčci (Pesci a Stern), kterým sem uvěřil každou věc, kterou udělali či řekli. Nezbývá než dát plný počet, protože taková komedie se už jen tak nenatočí. 100% ()

peto12

Výborná vianočná detská komédia o Kevinovi, ktorého náhodou rodičia nechajú na Vianoce úplne samého doma. K tomu tí dvaja Harry a Marv ako lupiči boli srandovní. ()

Martin741

Sam doma 1 od rezisera Chrisa Columbusa povazujem za najlepsi diel serie. Hlavne tie pasce, ktore pripravil maly Kevin /Macaulay Culkin/. Toto a It´s a Wonderfull Life s panom Stewartom su prave Vianocne filmy. Maximum tomu sice dam, no kevin je zlo - 10 pasci, ktore Vas zarucene zabiju https://www.youtube.com/watch?v=qm53BnikXTI&t=371s&ab_channel=WatchMojo.com 100 % ()

William_

9/10. Kultovní snímek a neodmyslitelná součást Vánoc mnoha lidí. Vše je zhodnoceno zde v komentářích, ale já zmíním i dokonalý a nesmrtelný český dabing, bez kterého se na film už nikdy nepodívám. ()

vydumnica

Vianočná klasika, ktorá sa dá pozerať snáď každý rok🙂. Veľmi sa mi páči aj soundtrack a potom také detaily ako sú farby, skoro všetko v dome aj Kevinovo oblečenie je v typicky vianočných farbách červené a tmavozelené...a vlastne všetko sa mi páči. A v dome McCallisterovcov by som rada strávila týždňovú dovolenku počas Vianoc😉🎄! ()

Jino

Tohlencto je film mojeho mládí. Fakticky dobrý, a nejen pro děti. Chris Columbus je prostě borec, a Macaulay Culkin (ještě neposkvrněný) se díky tomuto filmu stal hvězdou. teď jen otázka, zda-li mu to potom nestouplo do hlavy :) ()

cariada

Tahle komedie mě brala , když jsem byl mladší, neustále reprízy v tv mě to docela z nechultili. Musí se nechat nápad originální zapomenout doma dítě. Já bych se z toho asi zbláznil. ()

lebowski!

Výborná rodinná vánoční komedie, která neurazí a zaručeně pobaví i po x letech neustálého opakování. Je to samozřejmě zásluha jedinečných "mokrých banditů". Obzvlášť Daniel Stern je hovado jak má bejt. A to v nejlepším slova smyslu. ()

shyster

Prostě vánoční klasika pro nás vyrůstající v 90.letech. To, co byl pro naše rodiče Mrazík, je pro nás tenhle film s uječeným děckem. ()

Nach

1000 ohodnocený film, 100 komentář: Klasika, na kterou dodnes nedám dopustit. Celý koncept této komedie je jako vystřižený z animáku Tom & Jerry. Jeden kluk v domě, který přepadli lupiči. Normálně mám averzi ke snímkům, kde dítě je chytřejší, než dospělý. Zde ale ne. Tady vše klape jak švýcarské hodinky, což můžete pozorovat i na mém finálním hodnocení. 80% - prostě správná komedie ()

Attta

Tak asi po 8 letech jsem se na tenhle film znovu podíval a musím říct, že je stále stejně dobrý jako byl tehdy. Nezapomenutelná vánoční atmosféra. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Reboot Sám doma našel obsazení

Reboot Sám doma našel obsazení

11.12.2019

Nová verze populární vánoční komedie Sám doma se pomalu ale jistě blíží začátku produkce, snímek chystaný pro streamovací službu Disney+ tak nyní oznamuje obsazení. V hlavní roli dětské postavy se… (více)

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)

Sám doma, ale jinak?

Sám doma, ale jinak?

03.10.2019

Server Collider čerstvě vydal pár nových informací o nadcházejícím remaku kultovní vánoční komedie Sám doma, který dorazí na streamovací službu Disney+ nejspíš příští Vánoce. Nový snímek bude podle… (více)