Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Austrálie

• Kanada

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Sice je to podobný jako jednička, ale je tady víc super hlášek :D a pasti monstroznější ! miluju to(24.12.2013)

V podstatě platí co o jedničce ale je tu všechno tak 2x brutálnější. Sice je to jen dvojka, ale opravdu za jedničkou nezaostává. Každý Vánoce je to pro mě defakto povinnost se na to podívat. Sice jsem na to už sice starší, ale pořád mě to baví jako když mi bylo nějakých deset…(30.12.2013)

Jeden z mala fungujucih sequelov. Schema uplne rovnaka ako v jednotke, len je to napadito posunute do ineho miesta. Ale what the hell, ked to stale funguje. Posledna tretina je tak ako v prvom dieli opat highlight celeho filmu ale stale je to kvalitna vianocna oddychovka. [#135/2013](30.12.2013)

"You can mess with a lot of things, but you can't mess with kids on Christmas."(4.12.2018)

Podobne ako prvá časť, je to síce trochu opakovanie, ale veľmi poteší.(19.5.2003)

Dle mého názoru o malinko lepší a vtipnější,než jednička.A miluju americký vánoce !(21.11.2003)

Viem že je to len opakovanie gagov z jednotky ale mne sa tá atmosféra new Yorku páči tak že sa mi to jednoducho zdá o chlp lepšie než prvý diel. čo už aj ja môžem mať svoj oblubeny brak :)(20.12.2004)

Zábavná podívaná stejně jako jednička. Jen ti dva lupiči dostávají více do těla... Myslím to házení cihel ze střechy domu apod. :-) Ale v té scéně, kdy na ty dva spadne beranidlo...to u televize vždycky nadskočím (jak je to absurdní).(9.7.2006)

uf este dobre ako jednicka...culkin tu nema chybu....znova(20.12.2006)

• gombarix

Nějak se nemůžu přenést přes to, jak hrozně za vlasy přitaženou zápletku museli autoři spíchnout, aby se Kevin zase ocitnul v roli strážce obrovského domu proti téže dvojici zlodějů co předtím... navíc je tu všecho proti jedničce přepálené, Kevinova přemoudřelost, Kevinova hbitost a zručnost, před níž by se museli zahrabat Superman i MacGyver, masakrování zlodějů už v úplně absurdním duchu animáků, i (vskutku dost kontrastní) tuny vánočního sentimentu. (Výstižný komentář: dobytek. - 2* i za to, že je to ale pořád mnohem lepší než ta další "pokračování"...) Nad jednou věcí však stále dumám: To, kdy se nesmrtelný zombík stal z Marva, je jasné, to bylo nejpozději po druhé cihle do hlavy ze 4. patra. Ale váhám, jestli Harry přešel mezi nemrtvé už jak sletěl těch několik metrů ze zadního schodiště, nebo až tou explozí s hlavou v klozetu?(16.10.2007)

Jaj, kolikrat jsem se u tohodle jako malej nasmal! ^^(24.4.2008)

Jiné - slabší - tři hvězdičky než u jedničky...ale stále dost srovnatelný výsledek, co se působení na bránice tehdy týkal...(20.9.2008)

Slabšie, aj keď vôbec nie zlé pokračovanie jednotky. Chlapčisko je beťárisko ako hrom.(21.5.2009)

Další z řady sám doma a tentokrát v New Yorku. Film jistě nemá takou kvalitu jako první díl, ovšem děj je opět celkem kvalitní. Macaulay Culkin opět nezklamal, navíc dostal více prostoru, stejně jako Pesci a Stern. Pár opakujících se scén z předešlého dílu mě trochu zamrzelo, ale nasmál jsem se stejně... Zajímavé také bylo, že se film zase děl okolo Vánoc, musím říct, že scénáristy chápu, neboť je vždy lepší atmosféra. 85%(5.1.2010)

POhodový vánoční film s pár fakt skvělýma scénama, sice bez logiky, ale jednou v roce na vánoce...:-)(24.12.2010)

Opakovaný vtip přestává být vtipem a tady to platí dvojnásob. A i když je Kevin až moc velký psycholog, pořád je to dobré.(25.12.2010)

Culkin hraje dobře, ale na tom se nedá postavit celý film. Kdyby tam jednoduše hrálo jiné dítě, přišlo by mi to jako nesnesitelný film. Takhle dám pár hvězdiček za Macaulayho, i za Kierana jako Fullera :-*(6.5.2011)

• Hapretor

Jen takové opáčko. Kdyby zůstal sám jako opravdu sám první díl (film), bylo by to opravdu lepší. Akorát "natahování fusekle". ZBYTEČNÉ!(9.5.2011)

už jen při začínání a skvělé hudby mi vždycky naskočí zase ta stará žíla mého mládí, já prostě musím dát po jedné hvězdičce za všechny tři hlavní představitele, jak za Kevina tak i za Marva a Harryho, všichni tři jsou prostě dokonalý :-) dále hvězdičku za samotný film, myšlenka nebyla vůbec špatná a nápady s pastmi nebyli znovu jak zde někteří píší, některé klasiky si prostě zaslouží další pokračování a Sám doma patří mezi ně, a hlavně my nikdo netvrďte že jako malý ale i velcí ste aspoň jednou nechytli záchvat smíchu při Marveho schůzkou s napojeným vodovodem, také velice povedené házení cihel ze střechy domu :-D(29.6.2011)

Tohle se už prostě opakuje tak nějak blbě.(19.10.2011)

Je to vlastně skoro to samé jako první díl akorát v jiném prostředí. I tak se pár vtipných momentů najde, ale chybí tomu originalita(7.6.2012)