Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

knihovna

Tady utoho filmu jsem pochopil, že nikdy nemůžu pochopit ženy. Pro mě romantická slaďárna u které jsem místy kroutil hlavou a slzel smích, jak je to blbé, ale pro holky doják a krásná představa, že by je takhle někdo sbalil. Inu jsme opravdu jiní. To jsou ti rytíři na bílých koních. A tohle já vůl prostě neumím. ()

Petule3

Hříšný tanec, co bych k němu tak mohla napsat. Viděla jsem ho bezmála tisíckrát (bez srandy, jsem magor) a pokaždé, když ho někde mají zase vysílat, neodolám. To, že ho znám celý zpaměti je tím pádem asi jasné. Bohužel se mnou i moje rodina, moc vděční mi nejsou:). V podstatě je to film o ničem. Klasická americká slaďárna bez hloubky...jenže já tam tu hloubku fakt vidím:). Patrick absolutně boží, Jennifer rozkošná, krásně to mezi nimi funguje i přesto, že se prý ve skutečnosti neměli moc v lásce. Soundtrack je jeden z nejlepších, které jsem kdy slyšela a choreografie "dirty" tance v místnosti "pouze pro zaměstnance" a finálového tance je nepřekonatelná, Kenny Ortega je prostě borec. Tanec je můj život, copak bych mohla tento film nemilovat? A stejně, já si jednou splním svůj sen a ten poslední taneček si zatančím, to vám říkám:). ()

donnovann

Už na začátku filmu kdy z rádia zazní song "big girls dont cry" mám chuť jít tancovat a to myslím vážně. 60. léta byla skvělá opravdu bych chtěl vyrůstat v té době. Soundtrack tohoto filmu mě bude asi provázet do konce života. ()

Gamekeeper77

Stejně jako Baby nebude sedět v koutě, ani Hříšný tanec tam nejde odložit. Ať chceme nebo ne, ve svém žánru je to klasika, která dodnes nebyla překonána. 80%. ()

PlayEasy

Tohle (narozdíl od Flasdance) je už oprávněná klasika. Krásná Jennifer Grey, vynikající tanečník Patrick Swayze a úžasné písně. (Time Of My Life, Hungry Eyes, She's Like The Wind) Ale samozřejmě je nejlepší závěrečná scéna, která málem roztančila i nás (a to už je co říci:) Každopádně tento film právem prorazil do světa, holky se oblékali podle Greyové a nastala taneční mánie. A i když nejsme žádné holky, dle nás se za toto hodnocení nemusíme stydět. 70% ()

horor2

A KDO MĚ TAK POHLADÍ PODPAŽÍ, ABYCH SE NEPOCHCAL? :-) Ne, je to klasika, romantika s nádhernou hudbou a taneční choreografií. Jennifer Grey a Patrick Swayze jsou úžasní! :-) ()

Tominni

Ano, Baby nebude sedět v koutě...... Hříšný tanec je dobrou prázdninovou romancí, která se dá prožít na letní dovolené. Nutno ale dodat, že má stále svoje kouzlo i po letech - samozřejmě s velkým přispěním nestárnoucí hudby, výkonem Patricka Swayzeho. Tak a teď rychle potrénovat tu zvedačku. ()

ostravak30

Pamatuji si, jak v pubertě sledovala sestřenice Hříšný tanec každý den minimálně jednou. Je to opravdu zvláštní film v mnoha směrech. Tak předně nebyl Patrick Swayze žádná hvězda. Možná právě tato role mu pomohla do dalšího slavného filmu Duch, která jen utvrdila jeho popularitu. Překvapením však zůstává, že ani pak si už v žádném větším filmu nezahrál a nedostával velké příležitosti. O Jennifer Grey to platí dvojnásob, nebyla hvězda ani před ani po filmu. A dál. Režisér Emile Ardolino natočil jediný úspěšný film a tím je...ano Hříšný tanec. Scénárista Eleanor Bergstein napsal tři filmy a pouze jeden se stal slavným. Opravdu neuvěřitelný počin, co se zde stalo. Mix výborné hudby a na pohled lahodící pár příjemných herců a celkové atmosféry šedesátých let prostě zafungoval. Ve filmu je pár legendárních hlášek včetné té nejslavnější o Baby v koutě. Pár slavných scén včetně té nejslavnější se zvedačkou či pár skvělých songů včetně toho nejslavnějšího na závěr. I s tou romantikou je to takové všelijaké, ale pravdou zůstává, že Hříšný tanec se nesmazatelným písmem zapsal do dějin americké kinematografie jako jeden z nejslavnějších romantických hudebních filmů všech dob. A pokud toto film dokáže, pak je třeba smeknout klobouk. ()

JosefTomas

Bude-li někdo hledat v tomto filmu něco sofistikovanějšího, nebo se pokoušet o objektivitu, tak se dostane do slepé uličky bez návratu. Jenže je to právě ona kýčovitost, která je prezentována bez jakékoliv nenucenosti a díky tomu působí lehce a přirozeně. Proto se tak můžete nechat unášet rychlým dějem a pohltit skvělou hudbou a rytmem hlavních hrdinů, kteří jsou svůdní a osobití v každém záběru. Jednoduchý, ale funkční film, který po 90 minut baví a nenudí. ()

yntelygent

Hodnotenie tohoto dnes uz kultoveho snimku,moze posobit skreslene....ale filmari aj herci odviedli super pracu...ten film presne do bodky splnil to , co si tvorcovia od neho slubovali....tak ako maju akcne filmy svoje charakteristicke snimky,tak v medzi sladkymi romantickymi kuskami je prave toto co je etalonom zanru...netreba riesit umelecke ci technicke stranky,nejedna sa predsa o art...opakujem vo svojom zanri je to proste top....a preto ho uznavam a hodnotim na velmi dobre 4 hvezdy....koniec koncov napr.tiez nemam rad operu,ale to neznamena,ze neviem ocenit ze Pavarotti je svetova trieda v tom co robi.... ()

Joe16210

Jedna "novější" klasika, která se neomrzí. Pokaždé, když Hříšný tanec vidím, tak v něm nacházím nové věci, kterých jsem si dříve nevšiml. Právě to je i dobrý důvod se koukat opakovaně. ()

johnny01

Nepříliš originální romantická komedie, ale na oddych dobré, skvělá titulní píseň a zajímavá linka otec-dcera. ()

Láryfáry

patetické vzpomínání na dobu, kdy vám bylo 11 a vy jste se potom na dětské diskotéce na táboře cítili... no, skoro stejně jako Švejzí (Patrik). Pusu na konec, a jak se potom usíná a chumlá ve spacáčku!( v jednotném čísle, samozřejmě, holky přece ke klukům nesměj..)¤ ()

Efreeti

1 hvězda z čirého sentimentu...muset vidět, byť jen jediné políčko tohoto skvostu, tak začnu uvažovat o sebevraždě. ()

DAF1

softcorová náhražka sexuálních praktik pro teenagery a předpubertální mládež, s výraznou podporou snové funkce. ()

Weissik

Tanec fajn, herci se mi nelíběj ani jeden, ale co musim uznat, tak to, že ve filmu člověk nepozná, že představitelé hlavních rolí k sobě chovali pořádnou averzi ()

moviepill

Nie som síce fanúšikom nasládnutých románikov, ale tento film je tak nejak iný. Podčiarkuje to aj fantastická hudba, vrátane Swayzeho piesne "She's Like the Wind". Celkovo mi doba 60. rokov učarovala a naivný príbeh na pozadí jedného z najelegantnejších období Severnej Ameriky mi nepripadá až taký naivný. Za zmienku stojí herecký výkon Jerryho Orbacha - scéna s Baby a otcom na terase s padajúcim lístim, kde dcéra konfrontuje a demonštruje svoj svetonázor, ma vždy dojme, nech sa snažím akokoľvek udržať. Považujem ju za jednu z najemotívnejších scén v histórii filmu - hoci trvá len pár minút. "Já vím, že jsem tě sklamala... ale tys mě taky sklamal..." Sila! ()

rafix

Tento fim je jednička. Dobrá hudba nestárnoucí písničky, které se neohrají. Po smrti Patricka Swayzeho se tento film stal kultovní. Sláva a čest Patriku Swayzemu. ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme