Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

Karala

Bylo jednou jedno plaché děvče. A to děvče potkalo prince. A zachránilo ho. On nakonec zachránil ji a proměnil v ženu. Sakra, nebylo to tady už někdy??? Ano!! Ale ne v hávu elektrizujících impulzů co by rozhýbaly i kolíky v plotě!!! Naprosto úchvatný hudební doprovod (pro mě v top 5 singles-soundtrax) a bezchybný casting dělají tohle dílko vskutku nezapomenutelným zážitkem. A kdo ještě neviděl a boky nezakroutil, jako by nebyl ;-) ()

vickeyek

Klasika, klasika klasik. Prostě kult. Tento film bude vždycky znamenat něco víc, skvělé herecké obsazení (vzhledem i k ojedinělosti vystoupení Jennifer Greyové nezapomenutelné), znamenitá hudba (soundtrack pořád zabírá v mé diskotéce přední místa), stejně takový tanec, propojení vážných a komických prvků atd. K negativům bych se mohl vyjádřit pouze použitím slova "primitivní", ale řekněte - není každý kultovní film tak trochu jednodušší? - od toho je to kult :) ()

skipercak

Nádherné prostredie, legendárne postavy a fascinujúca hudba robia z Hriešneho tanca jeden z nesmrteľných filmov o láske. ()

croxika

Neprekvapivé, klišovité, predvídateľné, sladučké no napriek tomu má v sebe Hriešny tanec na protiklad toho toľko originálneho, disponuje nezameniteľnou atmosférou, obsahuje legendárnu vrcholnú záverečnú scénu, mimochodom soundtracky počúvam dodnes a úplne bežne. Povedzme si úprimne, ktorá dievčina či žena po pozretí nezatúžila aspoň na okamih byť tým škaredým káčatkom meniacim sa v krásnu labuť vďaka láske k éterickému Johnymu? ;) ()

Ezis

Nevím, proč tu tolik komentátorů film nazývá naivním a slaďárnou. Pro mě byl hlavně o dívce, která se nechtěně zaplete do složité společenské sítě. Oslovily mě scény, ve kterých si hoteloví hosté užívají jednoduché a hlasité americké zábavy a nemají ani tušení, jaké smutky, vášně, zábavy, tvrdé šichty a obavy o budoucnost - zkrátka život - jsou jen pár metrů od nich. I přes šťastný konec - který je opravdu trochu přeslazený, ale o kterém má divák důvod pochybovat, zda je definitivní - pro mě vyzněl spíš smutně. ()

fixaman

Fascinuje mě, jak má tolik lidí tendenci začínat hodnocení u podobných filmů v podstatě omluvou za to, že se jim to líbí. Já se teda omlouvat nebudu. Hříšný tanec je extrémně povedená romantika, která se neomrzí. Jennifer Grey je neodolatelně naivní, Pattrick Swayze je k sežrání, hudba nemá chybu (to je slabé slovo :)) a kdo se u závěru jen tak přiblble neusmívá, zřejmě neví, co to je romantika :-D ()

char_t

Nejlepší taneční film, a jeden z nejnadupanějších soundtracků, s tímhle se může srovnávat maximálně tak Grease. A vůbec nevadí, že je to nenápaditá slaďárna. ()

oli009

Prostě klasika! Je to sice hodně sentimentální film, kde hlavní roli hraje tanec a hudba a ocení ho z valné většiny jenom něžnější pohlaví, ale i přesto si myslím, že film jako tenhle by prostě neměl dostat míň než 3*. Umělecký film? Rozhodně ne, ale film, co téměř každou ženu zahřeje u srdce určitě. Já osobně pokaždé když ho vidím, tak po jeho skončení mám dobrou náladu po celý zbytek dne a za žádnou cenu mi jí nic nezkazí, protože tenhle film má takový náboj, který z vás ještě dlouho vyprchává. ()

michellerih

Taneční klasika všech klasik. Patrick s Jennifer mě přesvědčili o tom, jak může být tanec krásný a díky nim jsem se naučila vnímat tanec o trochu jinak. Krásný a běžný příběh o mladém kachněti a hvězdě společenské spodiny věřím, že ne každého chytne. Ale přece jen, tahle dvojice umí zaujmout a když přijde mladá Baby za Johnym, už jim to žerete tutově. Pro mě nostalgie a pokaždé pěkný zážitek vidět tento film. ()

Fujara777

ÁNO: "Baby nebude sedět v koutě." Vo svojom žánri kultovka, no ale aj tak som pristupoval s rešpektom a bez prehnaných očakávaní. A oplatilo sa. Príjemná romantická záležitosť s výborným soundtrackom. Patrick Swayze je tu malý boh a ja mu toho sympoša Johna verím. NIE: Mnoho ľudí sa tu nájde, čo dajú hviezdičiek viac. Mám ale pocit, že je to prevažne len z nostalgie. Dnes vznikajú aj lepšie romantické filmy. ()

lemonova

Klasika, neklasika, nikdy ma to nechytilo za srdce. Hoci priznávam, posledná scéna, v ktorej je Baby vytiahnutá z kúta až na pódium, tá jediná hej.. ;)) ()

Rathalos

Tak tento film povazujem za druhy najlepsi tanecny film po Pomade,aky som kedy videl,je to klasika a kult vo svete filmu,k tomu vsetkemu prispeli aj roztomila Jennifer Grey a jeden z najsympatickejsich hercov vsetkych dob Patrick Swayzey,ktoreho tanecny vykon bol perfektny,spolu s Johnom Travoltom patria k naj tancujucim hercom,este aj nadherny soundtrack,klobuk dole pred tymto filmom...:-) ()

pitchfork

Letní romance, která se odehrává v šedesátých letech v jednom americkém letním letovisku, které je určeno pro americkou zbohatlickou pakáž, aby se tam cítili, co nejlépe. Do této sorty vyvolených papalášů patří i dcera jednoho doktůrka, která společně se svoji rodinkou navštíví tento resort a chtějí si to tam patřičně užít. Mezi doprovodné zábavné programy patří i kurzy tance, které vyučuje fešák Johnny a který přes den vyučuje základy společenských tanců a přes noc se baví se zbytkem personálu kroutěním zadků v takzvaném hříšném tanci. Jednou se na tu jejich párty zatoulá i tato dcera movitého doktůrka, které všichni říkají Bejby. A tím začíná tato letní romance plná svůdného tance, lásky, odpuštění a skvělých hereckých výkonů, ve které si zahrál i Patrick Swayze a tím si otevřel cestu mezi elitu Hollywoodských herců. ()

BOURQUE

Viac ako len jednoduchá a obyčajná romanťárna – medzi inými aj to je dôvod, že prečo dokáže tento film osloviť ľudí aj dneska. A ešte sme nehovorili o jeho vplyvu na iné filmy. Skvelé pesničky, ikonický Patrick Swayze! A záverečný tanec dua Swayze / Grey je špička! Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Denny

Jsem naprosto jiná krevní skupina, takže tenhle stupidní a prostoduchý příběh o lásce mladičké Frances a staršího frajera Johnyho jsem sice viděl, ale to jen proto, abych byl "in".Jinak registruji, že tenhle kýč se svého času stal zbožňovaným hitem pubertální i předpubertální (možná i popubertální) mládeže. ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme