Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

Perchta6

Populární námět se zápletkou, kladní i záporní hrdinové, zklamání, naděje, láska... To vše v jednom prázdninovém letním pobytu...Romantický pohled na svět a lidi v něm... Chtěla bych to prožít, aspoň jeden den být Baby... Nostalgicky vzpomínám, jak moc se mi film v mládí líbil... Patricku, kde ti je konec???!!! ()

Roman1983

Klasika, nádherné písničky,... byť jsem ten film jako malý nenáviděl, protože některé ženy na to dokázaly hledět 3x týdně,... ale nedávno jsem viděl snad po 10-15 letech a vydržel jsem napjatý až do konce,...tak se hrabou ty "dnešní" romantický a naprosto nesmyslný báchorky..."bejby nebude sedět v koutě" a ten poslední song???? nádhera .. Now I've had the time of my life, No I never felt like this before, Yes I swear it's the true, And I owe it all to you ... 5* ()

principessa

Fajn, pro někoho to může být třeba blbost a hloupá romanťárna, pro mě je to jeden z mých TOP 10, i když tomu asi hodně napomohla nostalgie. Já na tomhle filmu vyrostla a v době, kdy jsme ještě neměli ani blbý video, jsem se na vysílání Dirty Dancing těšila skoro jako na Vánoce. V postavě Baby jsem se vždycky trochu viděla a představovala jsem si samozřejmě, že jednou prožiju stejnou pohádku jako ona, i kdyby to mělo trvat jen chvilku... V jedné věci navíc opravdu jsem jako ona, bohužel pro mě v dnešním světě vyznání různého typu už nedělají stejný dojem a tak po mé verzi věty: "Bojím se, že vyjdu z této místnosti a už nikdy nepocítím to, co cítím, když jsem s tebou" se mnou můj Johny nezačal svůdně tančit a už vůbec mi nikdo nezačal něžně svlékat šaty...to mě zmátlo :-D.... měla bych se naučit rozlišovat mezi fikcí a realitou :-)Tenhle film prostě zahrál na mojí sentimentální strunu. O soundtracku se ani nemusím zmiňovat, pro mě je prostě parádní, protože já ujíždím na téhle hudbě! ()

rasto87

Film, ktorý si človek môže pozrieť aj sto krát a stále ho bude baviť. Hudbu a to konkrétnu skladbu The Time of my Life, môžu tiež hrať aj sto krát a neprestane baviť. ()

P3tulQa

Miluju okamžik, když Baby přinese meloun, když jí Johnny učí tancovat a říká jí, že to musí cítit, jako tlukot srdce, když spolu zkouší ve vodě zvedačku.. Ať si říká, kdo chce, co chce, ale takovéhle filmy jsou nejlepší .. kam se na ně hrabou naše "moderní" filmy. Nejúžasnější je samozřejmě moment, když předvedou tanec na konci filmu přede všemi .. ()

avonetka

Za úvodní píseň Be my baby!!!! Za atmosféru. Za Mambo. Za mojí první a poslední filmovou hereckou platonickou lásku……hodnotím po 23-ti letech, a jinak než pět hvězdiček mi to prostě nevychází. Tenkrát bych jich dala deset! ()

benedict

No jooo,kultovní film,to se nedá svítit. Pokaždé,když se díváme spolu s mýma nožkama,si říkám,že jsem v minulém životě určitě byla latino tanečnicí,nebo aspoň uklízečkou v Havanským tanečním klubu,jelikož u tyče mi to moc nejde. Příběh sice naivní je,ale všechno nahrazuje dobrá kamera a skvělá muzika,která ve mně vyvolává chuť na sex....no prosim,opět mám vodu v mozku! ()

Don Maty

No, dlho som sa premáhal aby som si tento film nemusel pozrieť. Bol som donútený svojou polovičkou pozrieť si tento film, ktorý mi bol prezentovaný ako vrchol romantiky v tomto svete. Tento film je nebezpečný. Spočiatku začnete pozerať a čakáte totálnu hlúposť. Ale dostanete ju len v podaní pár patetických scén typu "milujem ťa a znesiem ti mesiac". Asi nie som správny chlap :D ale neskôr ma film dostal. Svojou hudbou, svojím scenárom a frajerským Patrickom Swayzem. Taký tanečný Rómeo a Júlia. Príbeh videný sto krát ale podaný originálne v tanečnom prostredí. Why not???...4* PS: "Baby nebude sedieť v kúte!!" - Milo som sa zasmial :). ()

Dr.Bishop

V jistou dobu nedotknutelná modla všech žen a dívek u nás doma - a pro mě noční můra, kvůli které jsem se probouzel za bezměsíčných nocí zbrocen potem a s hrdlem staženým nevýslovnou hrůzou. Slova jako "Johnny, Baby, mambo, The time of my life" mi způsobovaly okamžitou tachykardii a nekontrolovatelný třas končetin. Ne, tohle opravdu není můj šálek čaje, kávy či jakéhokoliv existujícího nápoje. Z úcty k máti a sestře dávám za 3 (upilované brokovnice v jejich rukou v tom také hrají jistou roli), 40% se skřípajícíma zubama (a dávkou broků letících kolem hlavy) ()

lobo87

Kult medzi hudobno-tanečnými filmami. Výborný Patrick Swayze, fantastická hudba, pekné tanečné čísla, ktoré mali tú správnu atmosféru. Pri legendárnom "Baby nebude sedět v koutě" vlhnú ženy viacerých generácií... 75% ()

Amoen

Musela jsem změnit hodnocení ze čtyř hvězd na pět. Ano teď ve svých dvaceti jedna letech dokážu naplno ocenit hudbu, kouzlo pohybu, jednoduchost všeho a všech a samotného Patricka jako fešáka a tanečníka. Romantika po kýblech a pohlazení po duši. ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme