Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

Sintiroma

Tento film je z filmoveho hlediska uplne obycejny ale z komercniho hlediska je zlatem.Me se tento film libil z obou hledisek.Melo to sve kouzlo a skvelou hudbu.Co se mi nelibilo na tomhletom filmu byla hlavni hrdinka Baby,pripadala mi nesympaticka a nehezka s odstupem casu jsem si na ni zvykl a ted uz mi tak hrozna nepripada.Zivotni role Patricka Schwayzeho.R.I.P. Pate. ()

mgm-grand

Nečekal jsem od toho filmu moc, ale jak minuty pomalu ubíhaly, tak mě děj bavil čim dál tim víc a marně jsem na něm hledal nějakou chybu, kterou jsem předpokládal. Snímek má pěknou atmosféru 60. let. a hudba je opravdu výborná. Ani jsem nevěděl, kolik dobrých "songů" je z tohohle filmu. Na konci jsem se bál, že nás čeká klasická scéna, kde Baby děkuje Johnymu, ale příjemně mě překvapilo, že to bylo naopak. Tím film dostal trochu hlubší rozměr a nebyla to jen obyčejná "tancovačka". Ze záběrů, které mi zůstanou v paměti: krásně rozesmátá a roztomilá Jennifer Grey při závěrečné scéně, když stojí na pódiu; frajer Patrick Swayze, když jde za tátou Baby ve slunečních brýlých, a ten mu trochu zděšeně otvírá dvěře; a taky to, že právě Jerry Orbach působí opravdu jako "skvělej chlap". Hříšnej tanec mě opravdu bavil a nemám mu co vytknout. Navíc jsem ho sledoval na 1. Máje se svojí "Baby". Nemůžu jinak, než dát 5* ()

yarghoul

Ten samý příběh kdekoliv jinde by byl sladkobolnou unylou pohádkou. Jenže! Bombastický soundtrack, spolutanečíci z řad personálu a Patrick Swayze v doprovodu zpočátku nemehlovitou Jennifer Grey namíchají dohromady tak hříšný koktejl, že si ho dám s chutí znovu a znovu. Na zdraví! ()

The_God

Dnes už klasika světové kinematografie. Nadprůměrný film (s ohledem na dobu vzniku, dnes jsou to už vytěžená klišé) vyzdvihuje velmi dobře vybraný soundtrack na úroveň velmi dobrý. A není snad nikoho staršího 10-ti let, kdo tuto klasiku neviděl a kdo by si nevybavil minimálně jednu scénu či skladbu. ()

Hakuna Matata

Tři slova: Patrickovi mocné kalhoty! Naprosto úžasný film, se spoustou vtipu, tanečních scén a romantiky. O tom, jak vlastně funguje v 60.letech ta tolerance. Sice moc nedám na romantické filmy, ale tenhle byl fakt dobrý. ()

david666

Musím přiznat, že tento film jsem docenil až po letech. A dneska je to pro mě prostě kult, protože "Baby nebude sedět v koutě":-) ()

Callie

Kultovní slaďárna, která patří s několika dalšími / pretty woman atd. / do zlatého romantického fondu všech žen a dívek. pro všechny filmy, které mohu vidět pořád dokola, bez ohledu na jejich kvalitu , za plný počet. ()

vancho

Keby som mal byť "filmovokriticky" prísny, tento film nemôže dostať viac ako 3*. Ale tento film ma jednoducho dostal, už pri prvom pozretí a odvtedy som ho videl možno tridsaťkrát. Príbeh je jednoduchý, ale atmosféra filmu je jedinečná, človek prežíva príbeh od prvej do poslednej sekundy. Životný herecký výkon Jennifer Grayovej, ktorá sa nikdy k nemu už ani len nepriblížila. Triedne rozdiely, prvá láska, sklamanie rodičov deťmi a detí rodičmi. Aké banálne, ale v tomto filme geniálne. ()

dzejnyka

Videné raz vo veku cca 12 rokov, pretože to bolo relatívne nové, americké, neskutočne populárne a videl to každý. Tieto závažné dôvody pozerania nejakého diela sa vekom pochopiteľne transformovali na lepšie. A keďže momentálne nenachádzam žiaden, pre ktorý by som to chcela absolvovať znova, zaraďujem do kategórie "priemer, OK, 1x, dosť". Márniť tým čas v repríze by bol pre mňa osobne hriech. ()

CZ_Milka

Nijak nadprůměrné herecké výkony, relativně nudný děj, občas opravdu hloupé texty a od počátku jasný závěr. Pamatuji, jak v dětství/mládí nám zakazovali se na film dívat, aby nás nezkazil :), přitom skutečný děj i některé události jsem pochopila až mnohem později. Zakázané ovoce ovšem nejvíce chutná a mě vždycky přitahovala krásná hudba (dodnes často poslouchám soundtrack), krásný tanec a pochopitelně krásný Patrick Swayze. Nakonec mi tenhle film rodiče koupili na VHSce a byla to moje první VHSka, kterou jsem vlastnila. :) Pro ženy určitě filmová legenda, pro muže asi otrava. Prostě taková pohádka pro dospělé, žádné filmové veledílo.... ()

Misterioso

A já se přiznám! Soundtrack k tomuhle filmu mám rád. Kéž bych tak to samé mohl napsat i o tomhle filmu. Taneční kreace sice také ujdou a ústřední dvojice není vyloženě k zahození, ale tenhle film je tak strašně moc přeslazená romantická limonáda (pro nesoudná děvčata), že mě tak znechutila, až jsem během tohohle filmu málem umřel nudou (a to stopáž není nijak veliká). Pro nostalgiky fajn oddychovka, pro mě jen prosťounký příběh, který já jako filmový cukrovkář nesnesu. ()

Bajj

I přes nízký rozpočet se tento film stal legendárním a totálním fenoménem. Pokaždé,když si film pustím,zapůsobí na mě romantický příběh téměř okamžitě. Roztomilé dialogy ("Baby nebude sedět v koutě"),pohled na mladého Swayzeho a jeho taneční um a na křehkou Jennifer Grey zapůsobí snad na každého diváka. Taková milá pohádka pro dospělé:) ()

Texxa

Já na tyhle naivní slaďáky nikdy moc nebyla... A že tohle je neuvěřitelně sladká limonáda! Některé scény mě spíš rozesmívaly, než aby se mi u nich rozbušilo srdce. Že bych byla cynik už od malička? ()

DekaDance

Na jednu stranu je to silně předvídatelný romantický lehce kýčovitý film, na stranu druhou je to nízkorozpočťák s velmi dobrou hudbou a skvělými nepovedenými záběry, ze kterých je postaven skoro celý film. Kdo by Baby nevěřil, že jí je 16 namísto 28 a že se Patrikem vzájemně milují, namísto velké nesnášenlivosti. To mě na tomto filmu baví asi nejvíc. Pochází ještě z dob, kdy herci hráli a nebyli jim „šité role na míru“ nebo nemuseli vybírat herce, který sice nic jiného nezahraje, ale sem se hodí. Navíc je celý film protkán nádhernou letní atmosférou, která z něho dělá jednu z nejlepších oddechovek. Pro mě je to jedna z mála inteligentních romanťáren :) ()

LoboNegro

Skvěle zpracovaná taneční lovestory, která dává na frak všem dnešním rádoby tanečním filmům. (Upřímně Step Up 1 mám rád i StreetDance 3D, ale ty neuvěřitelná následující pokračování bez nápadu plné kýčů a dementních zápletek jsou otřesná). Patrik Swayze je (promiňte byl) jednou z nejlepších ikon světového filmu, která mohla hrát tanečně nadaného drsňáka s něžnou duší. Pokud jste tento film neviděli, určitě doporučuji shlédnout. ()

gezper

"Bejby nebude sedět v koutě!" Výborná hudba a určitý druh sentimentu z toho dělá lehký nadprůměr. Po těch letech je to hodně klišoidní záležitost. A komu se poštěstí, což není zas takový problém, vidět v českém dabingu, tak to dodá další nevídaný rozměr, až skoro parodující svoji "kvalitou". [60%] ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme