Patrick Swayze hraje muže, který udrží pořádek i v nejdivočejším nočním klubu. Právě díky němu se zanedbaný podnik v malém městečku na Missouri promění ve vyhledávanou diskotéku, kde nikdo nemá strach. Přináší mu to i nepřátele. Chtějí si s ním vyřídit účty nejtvrdším způsobem. Když se jim to nedaří, spojí se s brutálním mafiánem, který ovládá celé okolí. Najednou proti sobě má mladíka, který se odmítá podřídit, i když cítí jasně hrozbu smrti. Road House přesvědčí příznivce Patricka Swayzeho, že je stejně skvělý karatista jako tanečník. Svědčí o tom nejenom divácký úspěch Harringtonova filmu, ale i další role Swayzeho v kriminálních filmech jako Break Point (Bod zlomu). (MGM)

ywo666

Solídna jazda s Swayzem. Je to béčkové osemdesiatkové, ale celkom mi to sadlo. Je jasné, Patrick nie je majster bojových umení a v súbojom vyzerá občas, diplomaticky povedané, nedôverihodne. Ale to nevadí. Lebo sa snaží. A snaží sa aj kopať. Napríklad jeho súboj Teugueom vyzerá veľmi solídne. Dnes by už takáto choreografia a nedôverihodné roundhouse kicky neobstály. Ale v tej dobe to muselo byť solídne predstavenie. 70% ()

Luk80

Můj nejoblíbenějsí film od Patrika. Perfektně působíci atmoška 80s včele s pořádným rokecem slepého Jeffa ( RIP ) Pokaždé se moc těším, až si to pustím a pokochám se milou doktorkou Kelly Lynch. Všichni záporáci jsou numero uno, hlavně ten Jimmy, neboli cvičená opička. Sam Elliot byl frajer, jen škoda že mu vyšla špatná strana mince. Rád bych si sáhl na kozy od nějaké pecky ve slavném Double Deuce baru ! ()

rockwoman

Kdykoliv si ho pustím, mám chuť zajít do baru Double Deuce, poslechnout si fajn muziku, dát si panáka a hodit tanec se sympatickým Samem Elliottem.ッ Oblíbená VHSková nostalgie a společně s Bodem Zlomu je tohle pro mě nejlepší Patrick Swayze! ()

elanius

(25/2024) / Docela netradične si tu struhnem dvoj-recenziu, keďže včera sa mi podarilo pozrieť si aj Road House z 1989. Výsledok je vcelku prekvapivý a nový remake z toho veru nevychádza nijak oslnivo. A ešte zaujímavejšie je, že teraz viem dokonca ešte viac tu klasiku oceniť. Jasné, chvíľu mi trvalo kým som si zvykol na ten oldschool štýl, ale po priamke cringe-guilty pleasure-pure pleasure sa tomu nakonec fakt nedalo odolať. A vlastne až po pozretí Road House 2024 mi to doklaplo, ono to malo aj super postavy a príbeh. Remake s Gyllenhaalom, čo inak je slušná voľba, je (chce byť) síce po každej stránke cool, ale je to prázdnučký, plochý film v ktorom ma prebral snáď len Conor McGregor. A je to pritom dlhší film. A navyše, chýba tu Jakeovi parťák, aj keď Swayze dostal Sama Elliotta, čomu sa snáď konkurovať nedá. Bol to vcelku zaujímavý 'experiment' takto porovnať dva námetom podobné filmy s odstupom 35 rokov. (9/10) ()

Pecival

Šílená, béčková ptákovina, která přestože ke konci trochu zvážní, si celý film drží ten správný osmdesátkový look. A ten já rád. Swayze je ten nejvetší macho bijec ever - velký drsňák, ale v srdci citlivá duše. Taktéž vystudovaný filosof, tai-chi master, amatérský ranhojič co nechce anestetikum a prvotřídní balič žen, kde i Duchovny je na něj krátký. Ale není žádné laciné zboží, takže jediná kdo bude moct ochutnat jeho mužného těla je jistá doktora (trošku přesolárkovaná, ale jinak docela ucházející). Souboje jsou samozřejmě slabé, ale čert to vem, já se bavil výtečně. Taktéž lze doporučit dabing, který sice není tak skvostně amatérksý jako HK mlátičky, ale Holy Shit překládá doslova jako svaté hovno. No neberte to. Sam Elliott je sympaťák. ()

lskala

V mé VHS sbírce tohle nechybělo. Swayze hraje nejmenšího vyhazovače všech dob a je fakt hoooodně drsnej. :-D 50% - 3*** ()

jondoe

Je len malo fimov z Partckom Schwayzem ,ktore za nieco stali. Myslim ze Road House je jednym z nich a ani po rokoch nestraca nic zo svojeho cara. ()

Finskej

Být to jen trochu jiný film, musel by soudný člověk říct, že je to v podstatě pitomost. (Je.) Ale, bůh ví proč, tenhle kousek je zkrátka akční klasika a přesto, že je to v podstatě pitomost, má své nezadatelné kouzlo. Je Patrick Swayze tak charismatický i přes to, že je tak odporně spravedlivý a kladný? Je. Je Ben Gazzara tak okouzlující záporák? Je. Je Sam Elliott Patrickovi snad ještě sympatičtějším parťákem? Je. Jsou tvrďácké scény zlých hochů roztomile naivní v mustru 80. / 90. let? Jsou. Do toho všeho se zamíchá hudba báječného slepého kanadského bluesmana Jeffa Healeyho - bez níž by to asi skutečně nešlo - a výsledkem je naprosto nevysvětlitelné kouzlo a nutkání si to někdy pustit zas. P.S. Název pro českou distribuci je jeden z okatějších důkazů stupidity těch, kdo ty názvy vymýšlejí. ()

bruceman7

První půlka áčko, druhá část béčko a to dost festové (hlavně ten konec, ten mě dostal - s tou policií to v Americe není zas tak horký, minimálně celej film se po potocích krve ukážou až na konci). Ale je v tom dobrá muzika (kapela v baru) a i ty rvačky jsou celkem zábavný.No, s odstupem a přivřenýma očima dávám 60% ()

klukluka

Tohle (drsní kluci z diskotéky v pestrobarevným oblečení, nedotknutelnej zloduch obklopenej armádou všehoschopných zabijáků, auta velký jak barák) u mě obvykle nedostane vůbec šanci, natož abych o tom napsal, že to bylo dobrý. Ale tohle bylo fakt dobrý! ()

Zagros

Vcelku tuctový a předvídatelný příběh... no a tím výčet mínusů končí. Jinak jde o velmi dobrý akční film, který jako celek výborně funguje a dokáže vás zaujmout, lehce napnout a nakonec i pobavit. Nejvíce se povedlo obsazení, kdy se všichni herci do jednoho parádně trefili do svých rolí. Odlehčenější scénář sice žádné velké herecké výkony neumožní, ale to ničemu nevadí, pro daný žánr je to s přehledem dostačující. V mládí jsem Road House viděl opakovaně a vždy se mi moc líbil. Nakonec přidávám i čtvrtou hvězdu, protože Road House funguje i po letech a je jednou z mých srdcovek z osmdesátek. ()

iXtr3m3

Jeden zo zlatých osemdesiatkových béčkových filmíkov. Swayze tu hrá nepremožiteľného vyhadzovača, ktorý sa presunie do malomesta a robí poriadky aj tam, kde by to človek od neho nečakal. Je to však sympaťák, v pozadí hrá super hudba, je to fajnové malomestečko a jednoducho tu všetko hrá tak akurát do karát k tomu, aby to bol viac ako len pohodový sympatický trilerík. Videl som to viackrát a už nejakú tú dobu dozadu, ale doteraz to unikalo mojej pozornosti pri komentároch, ako obrovské množstvo snímkov, ktoré som za život videl a nekomentoval ani nehodnotil. ()

Jierl

Podle referencí od Petera Griffina jsem čekal trošku víc akce, kterou bude Patrick vyvolávat. Celkově to nebylo uplně špatný, do 80. let se to hodí, ale musí to tam taky zůstat. ()

POciSEM

Pred 15ti lety se mi to nelibilo protoze sem mel plnou hlavu Arnolda a Sylvestra a Patrick Swayze pro me byl jenom chlapek co umi dobre tancovat. Kdyz sem to zkouknul pred nedavnem podruhy,musim konstatovat ze to je vybornej film. Uz kdyz sem videl ty zvucny jmena v titulkach mi bylo jasny ze to bude velice prehnany a poctivy Bcko. Swayze vzdycky z jednoho zaplivanyho pajzlu udela supr cupr podnik kam chodi smetanka aby mohl zvednout kotvy a odplout do dalsiho pochybnyho podniku kde odnaucuje lidi chlastat do nemoty a pak se prat na kudly. Jeho specialitou je vytrhavani ohryzku a tak z nej maji vsichni respekt. Teda az na mistniho gangsterskyho bosse co se nestiti niceho a ma po ruce armadu bouchacu ktera jako by vypadla ze hry Streets of Rage. Takze neni nouze o bitky a trochu ty krve az do konce filmu kterej konci slusnym masakrem. Byl sem velice prijemne prekvapenej ()

Piškotka

Myslím, že ve své době si publikum tenhle film přímo žádalo. Bojovník se zlem překonává sám spoustu překážek, co by běžný smrtelník nedal, stačí se zamilovat, udělat pořádek ve městě a ku spojenosti diváka konec dobrý, všechno dobré. P. Swayze hrál jako obvykle dobře., je to sympaťák s chůzí tanečníka. Ben Gazzara byl o chlup lepší. Jak se ukázalo, milovali stejnou ženu. Film měl výbornou atmosféru. ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných