Hrdinou smutné komedie je Jack Powell, který se narodil jako zcela zdravé a vyvinuté dítě v desátém týdnu těhotenství. Lékaři zjistí, že chlapec trpí vzácnou poruchou, která způsobuje, že se jeho buňky vyvíjejí čtyřikrát rychleji. To znamená, že když je mu deset, vypadá jako čtyřicetiletý muž. Proto ho rodiče ani nepřihlásili do školy a místo toho mu najali soukromého učitele, starého černocha Woodruffa, který si s chlapcem dobře rozumí. Jack by však rád do školy chodil, protože mu jako desetiletému chlapci chybí kamarádi. A časem se mu společně s Woodruffem opravdu podaří rodiče přesvědčit. Zpočátku to ovšem vypadá, že se potvrdí matčiny obavy. Ve třídě se ho všichni straní, ale postupně si získá spolužáky, když jim pomůže vyhrát zápas v košíkové. Jack si stále bolestněji uvědomuje, že zatímco jeho spolužáci se chystají vykročit do života, on má před sebou jen stáří a smrt. A když krátce nato dostane srdeční slabost, rozhodnou rodiče, že Jack zůstane doma. Opět ho učí starý Woodruff, opět nevychází z domu. Ale tentokrát už je to jiné. Venku ho marně čekají kamarádi a prosí jeho matku, aby Jacka pustila ven a do školy. (TV Nova)

lykan9

Jack je jedním z filmů, který mám rád už od malička. Je skvěle tragikomicky vyvážený a Robin Williams předvádí, jak je herecky všestranný, Dokonce i Jennifer Lopez mě v tomto snímku přesvědčila, že umí hrát. Třešničkou na dortu tu je, ať je jeho minulost jakákoliv, Bill Cosby, který je za všech okolností výborný komik a hlavně herec. Je jen škoda, že tento názor nesdílí i ostatní, protože tento film by si zasloužil mnohem lepší hodnocení. ()

Ravi

Skvěle natočená a zahraná hovadina, která mě ani trochu neoslovila, ale místy pobavila, což se taky cení. 45% = 2/5 ()

iantomasik

Nejsmutnější komedie na světě a k tomu dost drsné seznámení dětí s tím jak se to má s časem, co máme. Že je režisérem zrovna Coppola mě upřímně překvapilo, ale zcela to vysvětluje zvláštní vnitřní kouzlo, které mě k této citové vydíračce vždy táhlo. ()

Arius

Mnozstvo znamych a kvalitnych hercov dost vyvazilo absolutne nevtipny, mierne zaostaly pribeh, ktory mal vsak velmi osobity nadych a taktiez svojsky pristup Robina Williamsa k strapnovaniu sa hranim Jacka. Robin Williams vsak tuto rolu zvladol a to je podstatne. ()

Hortenzia

nijako oslňujúce, robin williams sa mi do tohto filmu vôbec nehodil a námet mohol byť spracovaný úplne iným spôsobom...vôbec ma to nechytilo ()

lskala

Na tomhle jsme byl tenkrát v kině a s kamarádama jsme se dobře bavili. R.Williams má nejen komediální talent, ale umí solidně zahrát i na city. 65% - 3*** ()

Tejkina

Je jasné, že bez Robina by film klesl hodně hluboko, protože to byl právě on, kdo táhl celý film. Oceňuji to, že na konci vynechali citové vydírání diváků a nechali příběh v podstatě otevřený. Uvažovala jsem mezi 3-4*, ale když mám hodnotit srdcem, je to prostě čtyřka. ()

Raevan

Jako komedie to na mě v žádném případě nepůsobilo. Pokus o skloubení komedie a dojáku tedy nevyšel, u mě vyhrál jednoznačně ten doják. Nápad je dobrej, film ale o trochu horší. Takový ty scény v boudě si docela mohli odpusit na druhou stranu si to budu z filmu na stoprocent pamatovat. Závěr je asi z filmu nejlepší........ Jack se do historie nezapsal ale já si ho budu do smrti pamatovat ()

Theraphosa

To asi pan Coppola neměl co na práci, tak si vyzkoušel natočit komedii s tak podivným scénářem. Naštěstí ale po světě chodí někdo se jménem Robin Williams. Průměrná rodinná podívaná, ale jednou stačilo...50% ()

Paity

Robin Williams je vážně něco. Až bude hrát v normálním filmu dejte mi vědět. Dnes už ho vídám jen v pitomých komediích či rodinných filmech, v obou případech naprosto nevalné kvality. ()

Hanys_

Hořkosladký příběh malého chlapce uvězněného v dospělém těle. Narozdíl od většiny si nemyslím, že tomu Williamsovo pitvoření body přidává, spíš naopak. ()

Petr.Kocfeld

Jack je mile pusobici film.Pekny a originalni snimek.Dobre zahrany film.Hlavne je zde dobry Robin Williams.Jack utoci na city divaka a docela se mu to dari...Jack jako zazracne dite starne 4x rychleji.Williamsovi se zde dari. ()

Wishkah

Asi podobný případ jako Dracula. Celkově nudný a utahaný film se zajímavým námětem, který zachraňuje před horším hodnocením jediný herec. V Draculovi to byl vynikající Gary Oldman, v Jackovi je to neméně skvělý Robin Williams. Škoda nevyužití šance, protože námět je opravdu hodně zajímavý ()

agass

Robin Williams si zahrál v pětačtyřiceti desetiletýho školáka. Těžko říct proč se mistr Coppola pustil do rodinný komedie na nedělní odpoledne, slabší průměr. ()