• Československo

• Austrálie

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1989, 93 min

• anais

Kickboxer patří mezi nejslavnější Van Dammeovi filmy, a tak nějak předznamenává jeho následující kariéru, které se málokdy podařilo vybočit z mantinelů podprůměrné podívané. Jsou tu naprosto otřesné herecké výkony (ano, o ty tu sice nejde, ale...), špatně napsané postavy i příběh a nesympatický Van Damme v hlavní roli. To jediné, co v tomto filmu stojí za zmínku je kultovní záporák Tong Po, který svým robotickým kopáním do sloupu, švihání dlouhým copem a v neposlední řadě ďábelským asijským vzhledem dokázal přežít závěrečné titulky a postavit se v humornější reinkarnaci samotnému Topperu Harleymu ve Žhavých výstřelech 2.(14.5.2005)

je to prostě klasika! Když jsem to jako malý kluk hltal z VHSky tak všichni chtěli být JCD :D(18.7.2016)

Záživný a poutavý titul. Trochu připomíná Krvavý sport. Mohu vřele doporučit.(22.11.2017)

4*(7.1.2018)

Klasika s JCVD bez nějakých bláznivých scén, šíleného závěru po americku... Hlavní záporák Tong Po má skvělou auru. Skoro bych ho přirovnal k asijskému D.Lundgrenovi z Rockyho IV.(2.2.2018)

Naprostá klasika. Něco podobnýho už nikdy nevznikne. Film mě vždy pobaví.(1.8.2019)

Tong po, Tong po a od te doby hodně fighteru nosilo copánky(5.2.2020)

1 5 9 13 14 15 16 17 následující >>