Chvění 2: Vrátili se zpět!

• USA Tremors II: Aftershocks (více)

Jsou zpět! Obří podzemní tvorové, kteří terorizovali pouštní město ve filmu Chvění, si nyní razí cestu přes mexická ropná pole, požírají všechno a všechny kolem – a zastavit je může jen jeden člověk! Ve stylu svého předchůdce tato komediální sci-fi znovu spojuje Freda Warda jako nešťastného Earla Bassetta a Michaela Grosse jako nadšeného survivalistu Burta Gummera, dva pouštní desperáty, kteří se zhostí úkolu zničit příšery. Parťákem jim je Christopher Gartin, mladý kluk, který potřebuje kopačky, peníze a změnu kariéry, a Helen Shaver, sexy a neohrožená vědkyně, která už všechno viděla... až doteď. Společně vymyslí důmyslný plán pro sledování a zabíjení tvorů, který je plný rychlé akce a zábavy – dokud stvoření nezmoudří. (Magic Box)

Juto

Výborné pokračovanie, ktoré zachováva ducha originálu. Je to rovnoko zábavné ako predchádzajúce dielo. 6/10 ()

Deyw

Tohle je super odvaz...takhle si představuju zábavnej filmek :-)) sympaťáci a jedna hláška za druhou...ta scéna stou puškou je legendární :-DD ta mě pobaví vždycky... "dals mu na prdel" :-DD ()

Doudis19

Návrat červíků a dokonce i několika hlavních postav prvního dílu. Ze začátku super zábava, která ke konci trochu vyprchává díky neatraktivnosti "nových" na můj vkus příliš slepičích monster. ()

Mrkvič

Bez Bacona už to nemá takový ten správně vtipný nadhled. Animatronika je místy nahrazena vyspělejšíma digitálníma potvorama a moc to teda filmu nesluší. Nejhorší jsou ale scény, kdy všichni jen histerčej, kdy snad každý hraje něco jinýho. A nebo když jsou vážně míněné rozhovory, které jsou příšerně tupé a přehrávané. ()

A.L.E.S.

Červíci se vrátili a s nimi další várka zápletek a zvratů, které jsou však očekávatelné. Ze začátku jsem si říkal, že lov nemůže být tak jednoduchý, ale příjezd Burta opět nezklamal a vnesl do příběhu trochu legrace. Už první díl nemohl být považován za čistý horor a druhý díl v tomto naštěstí pokračuje. Když se nad tím zamyslím, jinak ten film brát ani nejde. Je sice o chlup slabší než o 6 let starší bratr, ale i přesto u něj neusnete. ()

lennyd

Earlovi (Fred Ward) je po tom, co vejde ve všeobecnou známost jak se se svým bývalým přítelem Valem vypořádali s obrovskými červy, nabídnuta nová práce - zatočit s červy i v Mexiku, kde se jich objevily desítky. Earl sice chvilku váhá, ale 50tisíc dolarů za každého mrtvého červa je více než přesvědčivý argument. Za pomoci nového parťáka Gradyho (Christopher Gartin), ale hlavně starého známého, militantního Burta Gummera (Michael Gross) se bude muset vypořádat i s nečekanou mutací červů ... Potom, co jsem četl relativně nadšené komentáře u tohoto filmu, tak jsem se těšil, že to bude podobná parádička jako jednička této série. Ale nevím, jestli jsem se náhodou nedíval na úplně jiný film - vtipu ubylo o několik řádů, herecké výkony skoro žádné, příběh o ničem - škoda. Jediné co chválím je zpracování vlastních potvor, které jsou tak nádherně ošklivé :) ()

Danny F.

V jádru dobré pokračování s nějakým tím vtipem ale co ti chodíci a běhajíci červi? Nemohl jsem si na tuto změnu zvyknout. Dobře tuto změnu okomentovali ve filmu, jako že jde o prastarý druh. Zvláštní. 55% ()

VanTom

Laciná, ale slušně natočená "monstr" akční (hororová opravdu ne) komedie si na nic zbytečně nehraje a tvůrci vědí, kde je jejich béčkové místo. Takže partička sympaticky ujetých individuí (dva navrátilci z jedničky) loví žravé podzemní "drapáky" – následně jejich srandovní vyvinutou pozemní variantu – autíčky na dálkové ovládání s dynamitem od mexické armády; a i když jde často do tuhého, odlehčeně (se) u toho baví, přestože jim sem tam už dochází šťáva. ()

herr_carter

Asi je špatně,že jsem neviděl jedničku,kde byla ona satira vypodobněna téměř dokonale,tady to ovšem bylo prachsprosté béčko..................moje hodnocení = 4,5 z 10. ()

Circumscriptor

Po jednotke ma to celkom sklamalo. Niektoré scény sú tu určite zaujímavé a aj zabavia ale bez Bacona, ktorý bol vlastne hlavnou postavou v prvom dieli je to divné. A tak isto tie dvojnohé uvrieskané príšerky mi proste nie sú také sympatické ako desaťmetrové červi. ()

iXtr3m3

Fajn evolúcia, ale inak skvelý Fred Ward predsa len bez Kevina nestačil. Ešte že tu máme v sérii neskutočného bombardéra Michaela Grossa. Ten berie scénky pre seba jak nič. ()

borec999

Jedno z tých lepších pokračovaní. Vracajúci sa Fred Ward s Michaelom Grossom, ich bláznivé dialógy a bláznivá nátura Grossovej postavy z toho robia sympatickú a miestami docela vtipnú oddychovku. No klamal by som, ak by som povedal že Kevin Bacon z jednotky nechýbal. Červy sú našťastie stále väčšinou zobrazovaní praktickými efektami, takže v tomto smere za mňa spokojnosť. Ich transformácia a prerod v druhej polovici ma nestrhol, ani výraznejšie nepohoršil. Akcie nie je málo, no mohlo byť viac. Správanie postáv pár krát mierne nelogické, no dá sa to prežiť. Vo výsledku nenáročný film z ktorého sála atmosféra 90. rokov na míle ďaleko a ktorý kvalitovo mierne zaostáva za jednotkou. 60% ()

Holina

Přestože druzí graboidi nedosáhnou na plný počet bodů, připadají mi mnohem zábavnější než klasická jednička. Více humoru, nové příšerky, bizarnější postavy. Beru i bez Bacona... ()

farfalla

První příběh - 'Tremors' (1990) - byl skutečný film, který mě zaujal. První pokračování je pro mě velkým zklamáním, také bylo určeno jenom pro DVD distribuci. Hned od začátku jsem měla dojem, že firma, která produkovala videohru se zabíjením červů, si objednala parodii jedničky, aby podpořila prodej svého produktu. Z prvního filmu se tady objeví jenom Earl (Fred Ward), teď jako hlavní eso na zabíjení červů, a Burt Gummer (Michael Gross) se svým výbušným arzenálem. Grady Hoover (Christopher Gartin), Earlův nový parťák, je přehnaně pošahaný, takže o nějakém partnerství se nedá mluvit. Také červy nejsou to, co bývaly. Navíc se po jídle začaly množit a transformovat, takže něco jako nudný Gremlins. Tento film je jenom pro zatvrzelé fanoušky. 'Tremors 3: Back to Perfection' (2001) a 'Tremors 4: The Legend Begins' (2004). ()

klokyn

Určite skvelé a zábavné béčko, ale to by som ho najprv musel vidieť s lepším dabingom, alebo bez dabingu. Slovenská televízia však kvalitný dabing zrejme robiť nevie, takže väčšina dialógov nevyznela vtipne. Aspoň že príšery nerozprávali... ()

Tunri

Ten jeden debil mě tam rozčiloval, asi měl právě on vytvářet tu komedii, ale bohužel, žádný olgoj chorchoj bijec by do toho nešel s takovýmhle nemehlem, postavy z prvního dílu super. Uvidíme, co přinese další díl. ()