Yeopgijeogin geunyeo

• Jižní Korea 엽기적인 그녀 (více)

Během čekání na metro si hlavní hrdina, introvertní mamlas Gyeon-woo, nemůže nevšimnout jisté vlasaté postavy „lehce“ přiopilé dívky, která se až nebezpečně vratce potácí na hraně kolejiště. Gyeon-woo se rozhodne vsadit na jistotu a pro klid duše ji strhnout kousek stranou. To ovšem netuší, že si tímto jediným činem právě pořádně zkomplikoval život: mírně řečeno, atypicky temperamentní děvče se s ním po několika dnech zkontaktuje a naváže s ním přátelství, které Gyeon-woovi dokonale zpřehází celou jeho dosavadní poklidnou existenci.

Snad nejmilovanější a nejvyzdvihovanější počin právě probíhajícího boomu jihokorejské kinematografie vychází z autobiografických příběhů, které na internetu uveřejňoval Ho-sik Kim, jenž na stejné téma napsal i knihu. Filmová adaptace je oslavována jak diváky, tak porotami filmových festivalů (vítězství na přehlídkách Fant-Asia, Grand Bell nebo Hochi Film Awards) a v současné době se připravuje i její americký remake. (kiddo)

kitano

Prvu polhodinku, mozno trochu dlhsie, som si pri pozerani tohoto snimku hovoril - "Hmm...celkom mila, ale obycajna romanticka komedia....do top 200 veru nepatri" .Avsak postupne, ani neviem ako, si ma film priputal k sebe a ja som prestal rozmyslat a len som sledoval. Ten neuveritelne roztomily humor, ten prijemne sa rozvijajuci pribeh......s minutami pribudal zaujem o dianie a aj sympatie k hlavnym hrdinom. A nakoniec....ANO, dostalo ma to a bol som prijemne ocareny. Mierne som sice predvidal zaver, ktory bol mozno malicko pretiahnuty a tak aj trochu ochladil predchadzajuce pocity, avsak nijak tragicky. Krasne, dojimave, prijemne a zabavne. (8/10 - Director's cut) ()

Krouťák

Aby byl správně vyjádřen můj úžas nad tímto snímkem, musím připomenout, že NEMÁM rád slaďáky.... Doposud mě oslovila jediná romatická komedie a to Nothing Hill ( 1999 )... o to větší obdiv si u mě Jae-young Kwak ( jako režisér ) a oba hlavní představitelé získali. Poutavé, vtipné a odzbrojující.. Ani chvilku jsem se po celou dobu poněkud delší stopáže nenudil a závěrečný epilog ? No to byl teda závěr :) .. 90%. ()

Radko

Rovnako, ako nemajú zážitky uverejňované cez internet, z ktorých údajne film vychádza, svojich dramaturgov starajúcich sa o primeraný zostrih a skrátenie slovnej vaty, nemá ho ani "Moje drzé dievča". Nie všetko, čo sa vo vzťahu udeje, stojí totiž za zaznamenanie, nech by to bolo akokoľvek uletené, bláznivé či náhodne krásne. Divák sa tak dozvie všelilenčo, no po takej hodine a pol sa jedna fantastická zaľúbeno podivná epizóda strieda s druhou, až sa stávajú miestami podobne fádnymi ako vzrušujúce víkendové žúrky s partiou kamošov. Vždy rovnako bláznivé, vždy rovnaké. Nezriedka prekladané vetami typu: "Ty brďo, TOTO, keby si napísal, to by bola iná kniha!". No bola by. Asi taká ako tento film. ()

Eddard

Ech. Ach. Ouvej. V příjemném rozpoložení jsem si pustil tenhle opěvovaný film a těšil jsem se, jak mě dojme svou křehkostí, zaujme svou svěžestí nebo aspoň uchvátí svou romantičností. Čekal jsem. Přežíval jsem nudné scény, skřípal jsem zuby u patetických nebo zcela nesmyslných dialogů, zíval jsem na místech kde jsem tušil vtipy. Jedny z mála scén, které mě vytrhly z nedobrovolné letargie byly akční scény z nerealizovaných scénářů, které byly natočeny pravda šmrncovně. Tak, že jsem si nemohl nepřát, aby scéna pokračovala namísto hlavního filmu. Ke konci se film navíc roztopil v romantickém cukrkandlu, přičemž fakt, že se film tomuhle ulepenému patosu poměrně úspěšně vyhýbal, byla jedna z mála věcí, která mě na něm imponovala. A ta délka? Ach jo... Už vidím ty kameny, které po mě metáte. Abych se ale nezpronevěřil svému svědomí, musím. Za pár podařených scén a technickou stránku filmu: 40% ()

viperblade

Zhlédnuta DC (137 minut) verze: Hodnocení a nadšené komentáře zde + hodnocení na IMDb mě přivedlo k této korejské lovestory. Bohužel musím říct, že mi tento snímek přijde hodně nadhodnocený. Většinu z té stopáže jsem protrpěl, několikrát během filmu jsem si řekl: "Teď kdyby to skončilo, bylo by to fajn." a pořád ten film hrál dál… Nevím, ale tohle mi nepadlo do noty. Přiznávám, některé scény v sobě měly jistou "magii" (předání růže ve třídě), ale bohužel, když na tento film budu vzpomínat, tak se mi vybaví většinou jen ty nudné scény. Zřejmě korejské filmy opravdu nebudou můj šálek kakaa. Prostě My Sassy Girl je film, který u mě má podnadpis SPOILER!!! aneb poslouchat svou matku se vyplácí, pak by si chlapec ušetřil dva roky čekání… KONEC SPOILERU! Možná jsem jen moc velký cynik nebo možná jsem už více "američtější" divák, ale dnes jen za tři. ()

Rogue

Neskutečně nudná záležitost, která krom lehce nadprůměrného závěru nenabízí naprosto nic. Rozhodně existují mnohem originálnější, lepší, dojemnější a kratší filmy u kterých se nemusíte hodinu modlit aby už skončily. ()

*CARNIFEX*

Pomerne zábavne poňatá romanca, rozdelená do troch kapitol. “Prvá a druhá polovica” bavia, no rozhodne nijak neohúria. Záverečný “epilóg” mal byť podľa tunajších názorov, doslova citovou bombou, práve vďaka ktorej dosahuje tento snímok tak závratných hodnôt. Divák čaká takmer dve hodiny, a potom? Potom si uvedomí, že vidí jeden z mnoha juho kórejských filmov, ktorý zaujme najmä originalitou, no bohužiaľ, po citovej stránke, ho akosi minie .. ()

petero

Klenot. Romantický film bez jediného bozku – tak to už hej. Čakal som niečo poriadne naivné, s prehrávajúcimi hercami a dostal som veselí romanťák akého sa v americkej produkcii nedočkáme ani omylom. I keď ma k zhliadnutiu dokopal trailer na remake je jasné že kúzlo tohto filmu je jedinečné a odporúčam každému absolútne každému bez rozdielu či takéto filmy má rád alebo nemá pretože toto je proste „must see“. ()

gogo76

"Je môj typ, ale nemám ju rád"...Tak tomuto hovorím romantická komédia, v tomto sú kórejci doma. Zopár scén v director ´s cut pôsobí tak nejak navyše, hlavne tá s vojenským zbehom v lunaparku, ale aj všetky scenáristické výtvory hlavnej hrdinky a ich v podstate úplne zbytočný filmový prepis... Všetko ostatné bola dokonalosť v danom žánri. Ich naozaj netradičný vzťah (poznáme sa 3 dni a už dvakrát sme spali v moteli) diváka udržuje v napätí, pretože rovnako ako hlavná postava , nikdy nevieme, čo sa stane. Niekoľkokrát som sa naozaj výborne zasmial, hlavne čistenie parochne od zvratkov v metre, fantastická "schôdzka naslepo", či hláška "nazdar, koťe si volná?". Ak sa bavíme o romantike tak, A moment to remember jasne vedie, ak o romantickej komédii, vyhráva My sassy girl. S takým dievčaťom je to niekedy ťažké, ale o zábavu je postarané. Kórejský hit jak delo... "Chceš umrieť?" 100%. ()

liborek_

Už dlouho jsem neviděl tak výbornou romantickou komedii !!! Možná je to opravdu proto, že jde o korejskou produkci, která vnáší do tohto žánru cosi jiného (a nového), než tomu bývá u hollywoodských sestřiček. První půlka byla neskutečně vtipná a vztah citlivý frajírek - drzá a nespoutaná holka se vyvíjel neočekávaným a velice zábavným způsobem. Druhá půlka (nebo spíš poslední třetina) pak byla naopak dojemná, ale svůj vtip film neztratil ani zde ! Oba hlavní představitelé byli skvělí, především Ji-hyun Jun v roli drzé holky. A že byl film pridlhý? Ani náhodou...! Naopak jsem byl se závěrečnými titulky zklamaný, že už je konec. Za tu pointu a vůbec celý závěr by si film zasloužil pět hvězdiček, i když je pravda, že občas se tam vyskytly takové naivnůstky a některé věci se zdály přitažené za vlasy. Ale čert to vem...4 * ()

Divočák

Romantické komedie sice nejsou zrovna moje parketa, ale abych řekl pravdu, tahle má skutečně něco do sebe. Hlavně ze začátku je to sice klišovité jako blázen, ale protože se to všechno děje v pro nás dost nepochopitelné Koreji, nějak vám to ani nepřijde blbé a u některých situací se neskutečně nasmějete. Ono je to celkově hodně o něčem jiném, než všechny romantické komedie, které člověk zná ze západní produkce. Žádné přeslazené patetické zamilované výlevy, žádná vymaštěná blondýna toužící po princi z pohádky a dokonce ani jediný polibek. Jenom krásný, diskrétní a zvláštním způsobem intimní vztah dvou mladých lidí, kteří na svou lásku dokáží čekat až neskutečně dlouho. Těsně po skončení jsem to viděl na lepší 4*, ale teď dokonce uvažuju o 5*. Takováhle inteligentní romantická komedie se totiž jen tak nevidí a stejně tak komedie, ve které by se tolik zvracelo;). ()

lesumir

Už mě to nebaví, ale budu muset zopakovat, že ti Korejci mají prostě cit pro točení filmů! Neznám jinou zemi, která by takhle masově tvořila tak křehké, rozverné, vtipné a krásné filmy. Jižní Korea prostě ruluje a nějak si v jejich kultůře začínám libovat, takže už pozoruji i některé znaky, které se snaží tvůrci divákům nastínit. Je pravda, že stále ještě neumí všechno komplexně zahladit, krásnou pětiminutovou romantiku zníčí jednou rádoby vtipnou fackou. My Sassy Girl vám svojí čistotou a uprímností vyrazí dech, ale bude stačit jedna groteksní scéna a vrátite se zpátky hezky a záčetek, tohle ještě nemají moc v malíčku, ale myslím si, že s dobou se budou zdokonalovat a tvořit ty nejlepší filmy za sebou. Yeopgijeogin geunyeo vám uzemní a uvolní spoustu pocitů, které půjdou střemhlav na povrch a při Epilogu bude dostávat záchvaty radosti, smutku a možná i nostalgie. Krása! ()

balone

Tady by se dalo říct, že osud tomu už od začátku chtěl, aby se setkali, akorát si vybrali tu těžší cestu ^o^. Pro mě určitě nezapomenutelný snímek. ()

juta

Komentář obsahuje spoiler! Za žádných okolností by mě ze začátku nenapadlo, že by mě to postupně a nakonec dokázalo chytit, a že bych hltal poslední minuty tohoto filmu, s tak prazvláštním vztahem dvou hlavních aktérů. Tetička na závěr mě dostala, stejně tak mě překvapilo, že za celou dobu, když šlo trochu o romantický film nenastal ani jeden polibek - jedinečný film. ()

MISSha

Nádherná romantická komedie,až v epilogu mi došlo že 5* je sakramensky málo, zkrátka dokonalé souznění hudby a obrazu.Musím se přiznat,ikdyž se za to trochu stydím,že tohle byl můj první jihokorejský film a myslím že od téhle doby taky nebude poslední "Chceš zemřít?" :). ()

ajuska

Tak tenhle film mi přesně v pravý čas kápnul do noty. Pro někoho možná trochu moc dlouhý, ale přes drobné nedostatky (mnohokrát zmiňovaná scéna v zábavním parku) rozhodně krásný příběh, který je po všech těch hollywoodských nablýskaných a poněkud umělých romantických komediích neuvěřitelně osvěžující. ()

Jhershaw

My Sassy Girl jsem viděl v režisérské verzi a nedokážu si představit, že bych z filmu vystřihl byť jen jedinou minutu... _____ Většinu svého života jsem k romantickým filmům neměl kladný vztah. Přišly mi až moc vykonstruované, záměrně slzopudné.. no prostě se mi moc nelíbily :-) Jedinými výjimkami z dřívějších dob pro mě jsou Titanic a těch pár svěžích britských romantických komedií. Ale poslední rok mám dojem, že mám štěstí na dobré romantické filmy, co dobré, vynikající... Láska nebeská, Ztraceno v překladu, Věčný svit neposkvrněné mysli, Před soumrakem..... A nyní konečně My sassy girl. _____ On je 25letý student, jemný frajírek, na kterém se velmi projevila výchova v dětství, má naušnici a nosí svetry pastelových barev. Často posedává s kamarády v baru, popíjí a doufá, že potká ženu svých snů. Ona je 24letá studentka, impulsivní, nevypočitatelná, "střelená", občas dětinská. Potkají se v metru, kde on ji nejprve na nástupišti zachrání před přijíždějícím vlakem, ona poté ve vagónu pozvrací starého pána a je na Gyeon-wooovi, aby se o ni postaral... A tak se stane, že se tito dva lidé, odlišní jako voda a oheň, začínají postupně sbližovat. Nebo spíše "sbližovat", protože on ji nejprve považuje za bláznivou holku a nejradši by se jí vyhýbal.... ___ První hodina a půl je mnohem více komická a vtipná než romantická, sice jsem neměl záchvaty smíchu, ale úsměv od ucha k uchu ano, téměř pořád. Pak ale dojde na "romantickou část" a ta je... prostě neuvěřitelná.. Krásná, plná emocí, ale ne sentimentální, protože je stále vyvažována milým humorem (např. scéna s růží)... Ale to se již film nezadržitelně blíží ke svému konci (bylo "kruté" zjistit, že už jen 15 minut a bude po všem)... A potom, potom jsem jen seděl a brečel a brečel a brečel, jako u romantického filmu ještě nikdy. ()

Paldini

90 % procent filmu mi teda romantických vůbec nepřišlo, spíše naopak. Dostavil se u mě dosti negativní pocit z chování obou hlavních postav, a to by se asi stát nemělo. Opravdu nevidím nic romantického na neustálém ponižování. Byl jsem skoro rozhodnutý film vypnout a to bych udělal chybu, páč epilog je dost emotivní a celkem odpoví na motivy chování hlavní dívčí postavy, ale opravdu nejsem schopen pochopit toho kluka. No, za ty závěrečné emoce přece jenom leccos odpustím ;-) Většinu filmu hodnotím tak za 20 %, konec je za 100 %. ()

Hromino

„Wanna die?” –– Romantický filmy mi jdou často proti srsti, ale tohle mě teda dostalo. Asijskou kinematografii mám hodně rád, Korejci mě velice příjemně překvapili už snímkem A Moment to Remember, který sice ze mě slzy nevyždímal, ale nabídl i tak výborný zážitek a já tudíž na romantiku (alespoň tu východní) úplně nezanevřel... ale tohle? Tohle se více než jen povedlo. Vtipem vystlaná romantická komedie, která mě ani na moment nenudila, tu drzou dívenku bych hned bral do postele (i když ty následky by pak přece jen byly asi trošku vážnější) a hned několikrát jsem se při sledování přistihl, jak se nekontrolovaně culím. A onen vyzdvihovaný epilog... inu, co říct? Až do konce závěrečných titulků jsem se jen usmíval od ucha k uchu a tupě civěl na obrazovku. Jasný adept na místo v mý top ten. ()