Yeopgijeogin geunyeo

• Jižní Korea 엽기적인 그녀 (více)

Během čekání na metro si hlavní hrdina, introvertní mamlas Gyeon-woo, nemůže nevšimnout jisté vlasaté postavy „lehce“ přiopilé dívky, která se až nebezpečně vratce potácí na hraně kolejiště. Gyeon-woo se rozhodne vsadit na jistotu a pro klid duše ji strhnout kousek stranou. To ovšem netuší, že si tímto jediným činem právě pořádně zkomplikoval život: mírně řečeno, atypicky temperamentní děvče se s ním po několika dnech zkontaktuje a naváže s ním přátelství, které Gyeon-woovi dokonale zpřehází celou jeho dosavadní poklidnou existenci.

Snad nejmilovanější a nejvyzdvihovanější počin právě probíhajícího boomu jihokorejské kinematografie vychází z autobiografických příběhů, které na internetu uveřejňoval Ho-sik Kim, jenž na stejné téma napsal i knihu. Filmová adaptace je oslavována jak diváky, tak porotami filmových festivalů (vítězství na přehlídkách Fant-Asia, Grand Bell nebo Hochi Film Awards) a v současné době se připravuje i její americký remake. (kiddo)

zputnik

Příjemný film. Sice se nedostavil očekávaný "emocionální nářez", ale film rozhodně nezklamal. Příjemná zábava s pár skvělými vtípky a hezky hřejivým pocitem na konci. Stopro jde o film, který již svým geografickým původem nahrává k netradičnímu zážitku. Přece jen jihokorejské klišé jsou nám vzdálenější, než ty naše, evropské, hollywoodské etc. Nevím sice, jestli by se mi po určité době i ony nezajedly, ale pro tentokrát to prostě skvěle zafungovalo. Shrnuto a podtrženo: V žádném případě bych nechtěl rejpat - tento film je krásný. Jen bych jeho krásu a genialitu příliš nenafukoval. Jinými slovy řečeno: příjemný a normální film. ()

EdaS

Režisérská verze je opravdu trošku moc dlouhá, jenže tady se vám dostane všeho, čím jihokorejské romantické komedie trumfují ty americké - tolik hravosti, upřímnosti, leckdy až dětinsky naivní legrace a hlavně ke konci spoustu čirého dojetí, o kterém si v Hollywoodu můžou nechat jen zdát. Strašně dlouho mě žádný film tolik emocionálně nevynášel do nebes jako My Sassy Girl. O filmu i Ji-hyun Jun se mi dnes bude určitě zdát... ()

Pethushka

Láska má různé podoby a tahle patří mezi ty nejhezčí. A můj vztah k tomuto filmu? Láska na první minutu! Asi po hodině a půl jsem si říkala, že i kdyby film za minutu skončil, dávám 5*. Pak ale přišel konec a já mu chci dát 6*. Každou vteřinu krásnější atmosféra. Dokonalé! Navíc překrásná hudba během celého filmu. A...."Chceš zemřít?" ()

H34D

Jako u spoustě zdejších jedinců, byla právě "Má drzá holka" i jedno z mých prvních setkání s jihokorejskou kinematografií a to nemohlo dopadnout lépe. Komedie se snoubí s romantikou velice vkusně a elegantně, příběh vypráví o obyčejných věcech, ale ty působí díky úžasné postavě dívky Ji-hyun naprosto nevšedně. Setkání v metru, "invaze" ve škole, oslava narozenin, konfrontace rodičů - nejen v těchto scénách se pomalinku buduje kouzelný vztah plný nevyřčené lásky. Epilog je pak ryzí filmová katarze a naprosté uspokojení divácké touhy. Je to něžné, povznášející a krásné, přesně tak, jak to v Hollywoodu spatřit nemůžeme. 9/10 ()

Zíza

No, na to jak to všichni všude zmiňují a jak se pojem "My Sassy Girl" ustálil jako označení toho a toho typu ženské, tak jsem čekala větší pecku. První část pro mě byla naprosto ztrátová, to jsem se vážně nudila a nevědala, jak si na té židli sednout. Druhá část už byla o hodně lepší, obzvláště když si oblékli uniformy ze střední školy a epilog... takových už jsem zažila a i lepších. Myslím, že Korejská produkce má mnohem, mnohem lepší díla. Je to odpočinkový film, od kterého však nesmíte nic očekávat, aby pro vás ten konec byl úchvatným. Ale zase musím uznat, že se mi u toho dobře balily dárky pod stromeček. Takové lepší 3*. ()

tombac

Popravdě, já jsem nikdy nebyl na romantické komedie, natož ještě asijské. Britská Love Actually byla spíše výjimkou potvrzující pravidlo. Dokud jsem si jednoho dne ze zvědavosti nepořídil a nepustil MSG.. Už první minuty dávají tušit, že tento film bude neobyčejným zážitkem. Dvě hodiny sledujeme humorný, hřejivý a lehkou rukou natočený snímek o vztahu roztomilého ťunťy Gyeon-wooa a neodolatelně temperamentní dívky, která nejde pro nějakou tu ránu pěstí daleko. Hezké a velice, velice příjemné.. Jenže pak přijde EPILOG, poslední část filmu, z které mi spadla čelist až na podlahu a během které jsem se ze štěstí a dojetí doslova koupal v přívalu slz. Něco tak neskutečně krásného, emotivního a cituplného jsem do té doby nikdy neviděl. To se nedá ani slovy popsat, jak nádherným a příjemným šokem pro mne závěrečná epizoda a vlastně celý film byly. Pokud jste aspoň trochu romanticky založení, zaručeně tomuto fantastickému korejskému snímku podlehnete, nehledě na nějaké nesrovnalosti v ději a chování postav, jež filmu někteří vytýkají. MSG zůstane navždy v mém srdci a na pomyslném filmovém piedestalu jako vůbec můj nejmilejší film. NÁÁÁDHERA! 10/10! ()

Bebacek

Já prostě nemám ráda filmy o "děckách", co mají všecko, na co si vzpomenou, a ještě se chovají jako totální kreténi... ()

Shit

Taková dost divná romantická komedie a přesto perfektní, má sice přes dvě hodiny a to je teda pořádnej příděl, jenže jsem se ani na chvilku nenudil, což se mi u filmů podobnýho typu nestává. Herci ač jsem je nikdy neviděl, tak hráli skvěle a dokonce se dali i lehce poznat mezi ostaními, což se mi u asijských filmů, taky dost často nepodaří, takže hned bylo snažší se s postavami sžít a závěrečnej epilog je fakt skvělej, takže nakonec to těch 5* dá ()

Dadel

Při sledování filmů jako je tenhle člověk až lituje,že skutečný život je o něčem jiném. I got sunshine on a cloudy day... ()

Dudek

No jsem spíše než překvapen docela zklamán. Podobný typ komedii nemám zrovna v lásce. Konfrontace dvou zcela odlišných osob obohacena trochou toho nechutného humoru mi nepřipadá ani tak kouzelná jako většině ostatních. Ale abych jen nekritizoval je třeba uznat, že je tento romantický snímek natočen s velikým citem a má v sobě jakési kouzlo. Narozdíl od amerických romancí jsme zde svědky opravdového vztahu, který se vyvíjí docela uvěřitelným způsobem. Škoda jen, že povedené scény jsou pomíchány s těmi, které mi zrovna nesedli - nechápu třeba tu, kde nám režisér ukazuje jak jsou synopse k filmům, které píše ta drzá holka, špatné pomocí zvracejícího úředníka. Ani titulní hrdinové mi nebyli zpočátku sympatičtí, vlastně jsem si je neoblíbil dokud film neskončil - právě za ten úžasný závěr též přidávám dalších 20% k celkovému hodnocení. Pokud bych měl celý snímek nějak shrnout, nazval bych jej nekomplikovaným romantickým filmem, jehož půvab je pečlivě skryt a všimne si jej jen ten kdo po tom opravdu touží. Yeopgijeogin geunyeo však mohu s klidným svědomím doporučit zamilovaným párům :) Částečně je to však velmi slizké a odporné... 40% ()

Hal_Moore

Mé první setkání s Korejskou romantikou, během jejíhož sledování mě žádné velké emoce nezaplavovaly (snad až na posledních cca 20 minut), ale přesto se mi pod kůži dostala a ve výsledku jsem byl s výslednými pocity spokojen. K maximálnímu hodnocení se nepřikláním z jednoho prostého důvodu. Zbytečným scénám, které dle mého nemají v romantickém filmu co dělat a tudíž v celkovém kontextu nepůsobí nijak důležitě a i když by samy o sobě fungovaly jako samostatné filmy, sem se nehodily a zbytečně rušily. Řeč je o scénách při čtení scénářů a o většinou uživatelů zmiňovaném dezertérovi. Naštěstí je v celém filmu přehršel scén kvalitních a vtipných, které dají na vzpomínané scény zapomenout - roztomilé nadavování hlavního představitele, hra s nohama v metru, hlášení absentujících studentů... Celkově jsem byl s výsledkem spokojen a budu film chválit kde budu moct, ale plné hodnocení nedám. ()

Mertax

Na konci budete chtít, aby vás někdo držel za ruku..A pokud zrovna nikdo není k dispozici, doporučuju někoho sehnat, jinak bude slz na konci ještě víc:) ()

genetique

Film je dejovo rozdelený na tri časti a ja môžem aspoň jednotne ohodnotiť každú z nich. Takže 'prvá polka': vzťahová koverzácia na nízkej úrovni, z čoho sa ju snaží vytiahnuť trošku kvalitnejší nápad, škoda, že nerozvitý. - 65%. 'Druhá polka': svižnejšie, zábavnejšie, dejovo konečne viac rozvité a iskrivejšie. Možno konečne trošku viac typické. - 70%. A 'Epológ': Krátky, krásny, dojemný! - 90%. Herci sú inak v pohode a určite sa jedná o jeden z najzaujímavejších párov a ich jedinečných vzťahov vo filme. Škoda, že sa to tak netiahlo od začiatku. Výsledok - 75%. ()

sniper18

Je to výborná romantická komédia z juhokórejskej produkcie. Má dosť dobrý príbeh o mladíkovi, ktorý si žije svojim úplne obyčajným a pokojným životom, ale všetko sa zmení, keď sa netradične zoznámi s mimoriadne neobyčajným dievčaťom, ktorá mu život výrazne zmení. A tak medzi nimi vzniká zvláštny vzťah, čo mladíkovi spočiatku vôbec nevyhovuje, ale čoskoro si predsa len uvedomuje, že s ňou má život úplne iný náboj a postupne medzi nimi predsa len vzniká aj silné puto. No čakajú ich aj problémy. So spracovaním som veľmi spokojný, jedine spočiatku som mal možno menší problém s celkovou nedôveryhodnosťou, predsa len mladík by sa až tak neobetovával, ale nad to som sa dokážal povzniesť prakticky okamžite, keďže to nielen funguje aj tak, ale aj inak to má rozhodne čo vynahradiť. Obe hlavné postavy sú skvelé a to aj samostatne, ale lepšie im to samozrejme ide spolu a celé to pôsobí tak netradične, prakticky až inovatívne, vďaka čomu to do žánru prinieslo mimoriadne osvieženie. A tak tá výrazne nadpriemerná dĺžka nie je ani najmenším problémom, až na trochu slabšiu časť s dezertérom v strednej časti filmu, ktorá síce nie je zlá, ale hlavne zbytočná ma to veľmi bavilo od začiatku až do konca, behom čoho sa nájde množstvo nezabudnuteľných scén a maličkostí. Nadmieru spokojný som aj po stránke jednotlivých žánrov, väčšinu času filmu funguje ako komédia, pričom tých skvelých vtipných scén je tu nespočet, chválim hlavne nahlasovanie chýbajúcich žiakov, ale časom to už prejde do prakticky čistého dramaticky ladeného romantického žánru, ktorý je na tom dokonca ešte o niečo lepšie, pár scén je nezabudnuteľných, napríklad odovzdanie kvetiny a celá záverečná dvadsaťminútovka patrí medzi to najlepšie, čo sa v tomto žánri dá vôbec nájsť. A dokonca sa tu nájde aj nejaká akcia, v romantickom filme by som teda skutočne nečakal takúto prestrelku, ale funguje to a bavila ma. Herecké obsadenie je skvelé, výborný Cha Tae-Hyun a perfektná Jeon Ji-Hyeon, obaja v jedných zo svojich najlepších úloh, mimo nich už nikto nemá viac priestoru, ale tiež zaujmú ešte minimálne ich rodičia. Réžia a technická stránka sú perfektné, Kwak Jae-Young je jeden z najlepších žánrových režisérov, čo predviedoil už tu, výborná vizuálna stránka, perfektná atmosféra, funguje humor aj romantika, pričom sa to zaujímavo kombinuje, tu sa nedá nič vytknúť. A určite musím pochváliť aj hudbu, hlavne ten Pachelbelov Canon ma dostal. My sassy girl je jeden z prvých juhokórejských romantických filmov, aké som videl, takže je pre mňa určitým spôsobom kultovým a síce plné hodnotenie mu nedávam, pár maličkostí by sa dalo ešte doladiť, ale aj tak je to skvelý film, ktorý som už videl niekoľkokrát a stále ma veľmi baví. 83% ()

molotov

Strašně krásný romantický film. Každou minutou je krásnější, od průměrného začátku až po jeden z nejkrásnějších filmových konců, jaké jsem kdy viděl. ()

Madison

Dievča s bláznivou náturou uväznené vo vlastnej bolesti, racionálny chalan, ktorého sa osobne dotýkajú všetky možné výkyvy pubertálnych pošukov, spleť žánrov od fantastického humoru až po tragickú romantiku uvarenú na spôsob kórejských majstrov. Mohlo z tohto vzísť sklamanie? Nádherne vykreslené charaktery postáv, ich rozdielnosť a zároveň vnútorný súzvuk, celá atmosféra dokreslená príjemnou hudbou a nápaditými scénkami. Som stále viac presvedčená, že americké limonády sa s kórejskou originalitou nedajú porovnávať, navyše z kórejčiny stále cítiť akýsi krehký duchovný rozmer, ktorý dodáva romantike z ich pohľadu neobyčajné vyznenie. 90% ()

zelvopyr

Proč chce být on s ní chápu, je to zjevení z jiného světa. Ale proč chce ona být s takovou nulou? To nemá logiku. Tedy čert vem logiku, to nemá úroveň. Zajímavé je... natrefil jsem na několik korejských věcí z období zlatého boomu komedií, ale podle ohlasů žádné superpecky, a skvěle jsem se bavil... A pak jsem si dal natěšený už druhý vyhypovaný film za sebou, a jsem zklamán... Ale je možné, že se mi to jen přejedlo. Mám ty Korejce docela rád - tam, kde jsou Japonci a Číňani vyvolená rasa povolaná bohem k nadřazenosti a jsou patetičtí, dovedou si ze sebe tito dělat bezuzdnou legraci... ()

Le_Chuck

Môj prvý kontakt s ázijskou romantikou. Keby mi niekto povedal, že existuje romantický film, ktorý sa za 137 minút zaobíde bez jediného bozku, tak by som neveril. Zvlášntna je Kórejská mentalita a aj spôsob akým vyjadrujú pocity, hlavne pre priemerného európskeho komerčného diváka. Nádherný film, spočiatku viac komédia ako som čakal, ale bavil som sa výborne a časom som zabudol na epilog, ktorý tu je tak často spomínaný. My Sassy Girl som si poriadne vychutnal až na dryhý krát, keď už som sa nemusel sústrediť na titulky a musím povedať, že obaja protagonisti sú úžasní. Ja som mal pocit že to žijú, nie že to hrajú. Ešte jedna vec, Kwak celkom dobre zvláda natočiť aj akčné scény (za tie minivsuvky by sa nemusel hambiť ani John Woo). Je to veľmi silný a čistý film, presne ako láska, ktorú nám film plnými dúškami servíruje. Po druhom pozretí, jasných 5 hviezdičiek a miesto v mojej osobnej top 15-ke. ()

berg.12

Vtipné, lehké, s nadsázkou, romantické, velmi Korejské... určitě ano. Korejci snad i blicí scénu umí natočit celkem poeticky. Pachelbelův kánon také určitě dojme. Ale když ho jako muzikant neustále omíláte na pohřbech a vánočních koncertech, získáte k němu trochu jiný vztah. Co jsem tím chtěl říci? Třeba že neexistují žádné jediné, univerzální a správné emoce. Stejně jako v hudbě. ()