Známý šerif Wyatt Earp, skončil s prací šerifa a rozhodl se spolu se svými bratry Virgilem a Morganem a svými manželkami odjet do Tombstonu, v jehož okolí je velké naleziště stříbra. Po příjezdu to Tombstonu je uvítá okresní šerif John Behan, který se o bezpečnost města příliš nestará. Pak se bratři seznámí s místním šerifem Fredem Whitem, který jim řekne, kde co seženou a varuje je před návštěvou baru Orientálce, jelikož tento bar už nestojí za nic. To Wyatta zaujme a jde se seznámit s majitelem Miltem. Wyatt se dá s Miltem do hovoru a hned pochopí proč není tento bar vyhledávaný. U hráčského stolu sedí John Tylor, vykřikuje a chová se celkově neomaleně, což se Wyattovi nelíbí a zakročí. Tylor neví s kým má tu čest, ale když to zjistí odejde a Wyatt se s Miltem domluví na pětadvaceti procentech zisku za ochranu, proti podobným živlům a bar začne zase prosperovat. Tombstone má problémy s kovboji, kteří se zákony neřídí a díky své brutalitě dostanou vždy co chtějí. Jeden z kovbojů, Kudrnatý Bill, zastřelí šerifa Whitea, který chtěl Billa zastavit, když si jen tak pro radost střílel ve městě. Wyatt Billa odzbrojí a hned na to přijdou usedlíci, kteří chtějí Billa pověsit, ale Wyatt je spolu s šerifovými pomocníky zastaví, stejně tak i Billovu partu. Další den se prožene městem banda kovbojů a Virgil Earp se zakouká do vyděšené tváře matky a rozhodne se ujmout funkce šerifa. Město vydá vyhlášku o zákazu nošení zbraní a k Virgilovi se přidá i bratr Morgan, ale Wyatt je naštvaný jejich rozhodnutím, jelikož se už nikdy nechtěl dostat do žádné přestřelky. Wyatt se sám dostane do potíží s kovboji, kteří se chtějí pomstít všem Wyattům, a když se téhož dne kovbojové vrátí s bojovnou náladou, přidá se k bratrům i Wyatt a jeho kamarád, karbaník Doc Holliday vážně nemocný tuberou. Vydají se za kovboji, aby je odzbrojili, strhne se přestřelka, Earpové vyhrají jen Virgil má postřelenou ruku. Když je po všem chce je okresní šerif zatknout, ale Wyatt mu to nedovolí. Okresní šerif si všiml, že se herečka Josephine, kterou chtěl mít pro sebe zakoukala do Wyatta a vysvětlí jí, že město ovládne jen jeden muž a Wyatt to není. Herečka běží večer varovat manželky Earpů, že se na ně něco chystá, a když tam nějaký muž vejde do dveří, začne pálit, ale děvčata se schovají. V baru je zastřelen Morgan a byl napaden i dům starosty a zastřelena starostova žena. Venku osloví Wyatta tři kovbojové, kteří hodí na zem červené šatky označující kovboje a nabídnou Wyattovi svou pomoc, jelikož nechtějí mít nic společného s útokem na bezbranné ženy... (TV Prima)

Bogrant

Všetkým tým pánom som to burcovanie na Divokom západe zhltol aj s navijákom, ale v tomto prípade tá preťahovaná dĺžka a istá neuspokojenosť, či dokonca "umelosť" mi proste nedovolí to hodnotiť vyššie. Dobrý, no rozhodne nie najlepší western. A pokiaľ si mám vybrať medzi týmto spracovaním života Wyatta Earpa alebo tým Costnerovým, volím vždy tú druhú možnosť. ()

Bragi66

Hrome, jak to vypadá, tak největší westernové klády jsou "špageťáky". Ti Amerikánci to prostě neumí udělat s nadhledem. Tenhle film je povrchní westernovka ve stylu klasického V pravé poledne (1952). Pustota bez napětí, bez vcítitelných postav. Sem tam pár lidí umí jezdit na koních, ale akce jsou spíše hysterické střílečky bez uvěřitelnosti. O době to vypovídá to, že měli běloskvoucí límečky u košil. Když existují takové westerny jako Tenkrát na Západě (1968!!) nebo Hodný, zlý a ošklivý (1968!!) tak s tímhle filmem si můžete tak akorát namazat lyže. ()

kotrlak

"What do you want Wyatt?" "Just to live a normal life." "There is no normal life, there's just life, ya live it." "I don't know how." "Sure ya do, say goodbye to me, go grab that spirited actress and make her your own. Take that and don't look back. Live every second, live right on through the end. Live Wyatt, live for me. Wyatt, if you were ever truly my friend, or if ya ever had just the slightest of feelin' for me, leave now, leave now, please." "Thanks for always being there, Doc." ()

90125

Nuž v tomto filme asi jediné čo stálo za reč bol krásny kukuč Dany Delany. Zdá sa mi, že mr. Cosmatos režisérsky tento film dosť nezvládol. Príbeh nemá vôbec spád a v druhej polovici sa úplne rozpadne. Dejové linky nemajú kontinuitu, naväznosť situácii vôbec nefuguje. Skrátka, Mess of a Plot. Zrejme to nebude len tým, že som nikdy nejakým veľkým fanúšikom westernov nebol. Ale jeden skvelý western ma spontánne napadá. 54 % ()

Senátor

Western můžete brát smrtelně vážně a pak natočíte Tenkrát na západě nebo Sedm statečných. V tomto podání bude hlavní hrdina kovově chladný a před smrtí si lehce posteskne „přec jen to bylo fajn“. Nebo ho neberete vážně a použijete prérii a pistolníky jen jako „novátorské“ prostředí ke „komickým“ situacím jako je padání kamkoliv, střílení tamtéž a natočíte Wild Wild West. Úplně od věci není taky způsob, kdy se film točí kolem vnitřního rozpoložení hlavní postavy – hrdiny proti své vůli. Znáte to, on chtěl jen v klidu farmařit, když tu mu zabili ženu, tu dítě, tu psa. Tak je zabil všechny, ale vážně nerad. Tombstone je westernem, který jako by nevěděl, kterou cestou se dát. Tak trochu se snaží o styl psychologický – uvaha na téma životní hodnoty -hlavní hrdina se odmítá vrátit k povolání šerifa, ač jej „šerifská“ sláva provází na každém kroku. Už nenosí zbraň, oženil se a sní o tom jak se usadí, založí rodinu a vydělá poctivé peníze. To proč si k tomu vybere manželku závislou na drogách, bratry co vždycky chtěli dělat šerify a městečko Tombstone hýřící hazardem a vysokou úmrtností je tak trochu s podivem. Kurtova postava je navíc lidsky plochá, člověk u něj sice zaznamená změnu životního postoje, ale moc vás to vlastně ani nepřekvapí a na konci si říkáte, proč to neudělal už dávno. Začátek snímku je zdlouhavý a tempo vyprávění pozvolné. To se bohužel nezmění ani v průběhu děje a když konečně dojde na přestřelku – na kterou všichni westernoví fanoušci čekají - režisér ji odbude sestřihanými dvouvteřinovými záběry úmrtí všeho druhu – co záběr to padouch. Důvodem proč se na tento western podívat, kromě ledově šedých očí Kurta Russella, je Val Kilmera aka Doc Holliday – hazardní hráč, který nemá co ztratit. Val jej ztvárnil natolik sugestivním způsobem, že ač jistě víte že důchodu se nedožije, tak mu stále držíte palce, obdivujete ho a doufáte v zázrak…který nepřijde… ()

RonnieR

Westerny moc nemusím, ale tento sa fakt podaril! Za celé dve hodiny som sa nenudil. Skvelí scenár, výprava, hudba a vynikajúce obsadenie, samo že najlepší bol Val Kilmer. Presne takto má vyzerať poriadny western! 80%: ()

Nickkk

Jsem na rozpacích není to totiž klasický western typu jeden hrdina, pět desperátů, jedna vteřina, pět mrtvých.... je to takové více reálné, protože když přijde na lámaní chleba i ten největší desperát tam má strach ze smrti... Teď k filmu jako takovému začátek dobrý sice Kurt Russel v roli Wyetta Erpa mi přišel špatně vybraný, ale nakonec to tak hrozné není naopak výkon Vala Kilmera více než výborný. Co mě, ale nepotěšilo bylo po tak zdařilém a propracovaném začátku, tak ustřižená a místy špatně pochopitelná druhá půle i s podivnou romancí v pozadí hlavního děje proto je mé hodnocení menší než, které bych dal po zhlédnutí první půle....Nejlepší postava: Doc Holliday ()

MR.Lolofon

Je to western, komercne natoceny, v ten isty deň ako som dopozeral Costnerovho W.Earpa som si pozrel aj tento.Nečerpá z histórie príliš veľa, snaží sa sa brať len toľko, aby nešiel príliš z cesty.Je to točené po americky, ale za zhliadnutie jednoznačne. Mňa osobne ale viac oslovil Wyatt Earp s Costnerom. ()

imagina

Obvykle mívám westerny ráda, ale tento mě opravdu minul. Možná za to může nesympatický hlavní hrdina, přehrávané scény, nepřehlednost v ději... a spousta dalších nedotažených či přetažených věcí. Částečně to zachraňuje roztomilý i dojemný Doc v Kilmerově podání. A v pasážích typu "Přicházím! A se mnou přichází peklo, slyšíš! Peklo přichází se mnou!" nebo "Je to hnusný. Všichni jste hnusní." jsem si vzpomněla na svou oblíbenou westernovou parodii Limonádový Joe, takže to možná má i něco do sebe. ()

+sfinx+

V konkurenci legend musím říct, že tahle příliš nezaujme. Vcelku obyčejný příběh, který i přes poměrně kvalitní zpracování zůstává obyčejným. Ani to "poměrně" tam není náhodou - hudba zůstává pouhým pozadím příběhu, ne nesmazatelnou vzpomínkou ani drsné pohledy už nejsou tak drsné, jako za časů Harmoniky. Ze dvou hodin bylo nejzajímavějších posledních 30 minut poctivé westernové řezačky - zbytek nadprůměrný. ()

io.

Legendy jako předloha, legendy i před kamerou. V popisu bych nepsal "akční" to je silné slovo pro tohle dílo a jinak docela příjemná a koukatelná podívaná pokud máte právě chuť na trochu romantiky a americké historie. ()

honza.g

Nejsem zavilý fanda westernů, jako dítě jsem viděl spíš "mayovky", ale když je to natočeno takhle dobře, tak se podívám rád. Akorát mne štvalo, že získávání peněz a podílů ve stříbrných dolech výhrami v pokru říkali práce. Jason Priestly byl od Brandona z Beverly Hills změněn k nepoznání. ()

im8

Velmi dobrý western z doby, kdy o tom, jestli jsi zloduch nebo kladný hrdina, rozhodovala hvězda připnutá na vestě. Vyššímu hodnocení z mé strany brání snad jen délka filmu, kterou jsem v tomto žánru schopen akceptovat jen u skvěle nasnímaného Tenkrát na západě. Toho čekání na situaci, kdy všechna dobrá předsevzetí vezmou za své, bylo přeci jen moc. Z hvězdného obsazení kromě Kurta Russella jasně vyčnívá Val Kilmer, jehož souchotinářský střelec/karbaník je naprosto dokonalý! ()

karelondatra

Příjemně mě překvapil jak sám Kurt Russell, kterého znám spíš z béčkovějších filmů, a ještě víc Val Kilmer, který ve své roli nemá chybu. Film celkově mi přišel, že má spád, žádné zbytečné scénky, dialogy ani silná chlapácká slova, vše tak nějak naturálně, jednoduše. Za mě dobrá podívaná. ()

A_Shearer

Trochu neprávem nedoceněný film. Scénář sice s trochu prazvláštní dynamikou, ale Kilmer byl za mě nejlepší Doc Holliday ever. Je mi líto pane Douglasi. ()

CaptainPixel

Misty prehnane utahany, vetsinu casu vsak prijemne svizny western s paradni vypravou i obsazenim, od Billiho Zana, pres Vala Kilmera, Kurta Russella az po Brandona Walshe. Aneb kdo byl kdo v 80's a 90's Beckove TV a filmove tvorbe. ()

BigJohn02

Za mě asi nejlepší western 90. let s haldou oblíbených herců - potěší Sam Elliot, Bill Paxton, Powers Boothe, Michael Biehn a nakonec i ten Kurt Russell, jehož hurvínkovský frňák moc earpovsky nepůsobí. Val Kilmer je v roli Doc Holidaye výborný, i když nevypadá tak vychrtle tuberácky jako skutečný Doc. Co se týče vlastní půlminutové přestřelky u O.K. Corralu, ta je vykreslena s téměř historickou přesností. Snad jen ta Wyattova milostná linka tam byla trochu navíc... ()