Jak na věc

• Velká Británie About a Boy (více)

Osmatřicetiletý Will (Hugh Grant) je typický londýnský playboy. Je bohatý, svobodný, bezdětný a bezstarostný. Ale jen do chvíle, než mu jedna z bezpočtu přítelkyň, které až dosud střídal ve svižném tempu, dá "kopačky". A víte proč? Kvůli svému dítěti. Právě tato nová a zcela nepochopitelná zkušenost přivede Willa do nedotčeného "loviště", a tím je Sdružení osamělých rodičů, kde jsou téměř výhradně svobodné či rozvedené ženy. Právě díky Susie (Victoria Smurfit), té nejatraktivnější, se Will jedné neděle seznámí s Marcusem (Nicholas Hoult). Je to divný kluk a ještě podivnější je jeho matka Fiona (Toni Collette). Právě ten víkend, kdy poslala syna se sousedkou, se pokusí o sebevraždu, a tak se Will proti své vůli ocitne v roli záchranáře a vzápětí i pěstouna. Ten "spratek" se na něj překvapivě upnul, i když mu bylo od začátku jasné, že Fiona u Willa nemá nejmenší šanci. Dospělému chlapci zprvu není po chuti, že Marcus se stal jeho každodenním hostem. Ruší to jeho nicnedělání. Jenže pak se karta obrátí a Will toho malého nutně potřebuje, aby postupně začal chápat, že Marcus už navždy vstoupil do jeho života. (oficiální text distributora)

fars

Dulezite je si den rozlozit na jednotky po 30 minutach... Sledovani filmu Jak na vec s naslednym ohodnocenim na CSFD - 4 jednotky. A ze jsou to zatracene dobre investovane jednotky :-) ()

BoXBe

Srdcová záležitost. Hugh Grant mě rozesměje každým úšklebkem a malej kluk zas ze začátku dojme tím, jak ho zradí jeho máma. Dokonale anglický humor, vtipné dialogy, netypická dějová linie a Killing Me Softly na závěr celkově nemá chybu. Kdykoliv, kdekoliv a pokud možno, bez dabingu!! ()

mortak

Hornbyho knihy jsou v podstatě výchovné příručky pro život (u nás je chrlí ve velkém Portál) zabalené do humorného příběhu, ale vždy s pozitivním vyzněním. Ať jde o problém sebevraždy (Long Way Down), šestnáctiletých rodičů (Slam) či krize matriachálního manželství (How to be good), vždy se přes profesionálně odvedenou spisovatelskou práci, kupu inteligentních postřehů, či správně životně lepkavých situací, dostaneme k poučení. Film podle knihy "O jednom chlapci" (za ten český název bych dal doživotní vězení) je bohužel typický digest, který jen shrnuje vše podstatné, takže didaktičnost vyprávění trčí všemi směry. Je jasné, kdo je ten chlapec z názvu knihy (Will nikdy nepracoval, nikde nezakotvil, nepřijal nikdy zodpovědnost za sebe, natož za někoho jiného), a film též zdůrazňuje Markusovu odlišnost a předčasnou vyspělost (je prostě dospělejší než Will). Jde vlastně o perfektně natočené promo na Hornbyho knihy ( i když je tu jiná finální zápletka - místo výletu je tu...), což by bylo za tři hvězdičky. Ale dávám čtyři, jako kdybych ho předtím nikdy nečetl. ()

dr.fish

Every man is an island. Tenhle film je hodně o mně a mém vnímání světa. Je mi velmi blízký humorem, přístupem k věcem, i vývojem hlavního hrdiny. Jelikož jsem tedy s hrdinou ztotožněn, bavím se, jásám, prožívám jeho trampoty celým svým já. A proto musím dát plný počet a napsat, že je to jedna z mých nejoblíbenějších komedií. 100% ()

Radiq

Hjů překvapil a byl sympaťák, kterej si klidně i zapálil a měl vtipny kecy. Kluk byl ňouma, ale do příběhu to docela sedělo, tak proč ne. On celkově ten příběh nebyl uplně vyloženě na nějakou cenu, ale hlavně mě nesral a tak nějak mě bavil. Na to, že jsem od toho čekal další romantickou kravinu, mě to překvapilo, a to je dobře. Ale jinak se nad tim zas nemužu rozplývat, jak kdyby to bylo nejkrásnější mimino na světě - protože tak dobry to zas nebylo... ()

Susinnon

Hugh zase úžasne charizmatický, ale tak nejako iným spôsobom ako som ho videla doteraz, Nicholas totálne roztomilý, celkovo veľmi dobrý dojem z filmu. ()

vesper001

„Dva lidi jsou málo. Potřebujete někoho v záloze.“ Zajímavé na tomto filmu je, že kluk, který má složitý život a charakter je prudce nesympatický a týpek, který nemá žádný život, ani charakter, je prudce sympatický. Will je rozmazlený nabob, který si odžívá svůj dolce vita ve vlastním mikrosvětě, kde je sám sobě absolutním monarchou, a kochá se vědomím, že je exotický ostrov sám pro sebe a ostatní lidé lodičky, které kolem něj smí zálibně kroužit. Jenže pak se zásahem nižší moci moře rozestoupí a Willův ostrov pokladů je náhle spojen s pevninou, která má podobu neodbytného smrada. Omluvou Marcusovi budiž, že má na krku sebevražednou etnomatku, šikanofilní spolužáky a balvan vědomí, že je mimoň. Hugh Grant se výjimečně netváří jako nakopnutý kokršpaněl, Toni Collette se pro role těžce zkoušených matek s problematickými potomky zřejmě narodila a Nicholas Hoult je ošklivý a otravný, a tudíž přesný. Příběh na hranici komedie a melodramatu dal vzniknout milému filmu s bonusem k zamyšlení nad tím, že má smysl do vztahů investovat, i když jsou lidi často pořádně divní. ()

Copacabana

Kovakabunga! Mám chuť si zakričať…a aj napísať koment. Je to umenie. Je umenie, natočiť film takto s citom, láskavo, humorne, tak, že človek nechce aby skončil. Neviem už čomu inému by som dala 5 *, ak nie tomuto. Hugh predviedol, že mu dokonale sadne aj rola drsnejšieho typu, no a Marcus bol skvelý. Krásne vyšpecifikované charaktery, pútavý dej, komu sa páčilo Love Actually, môžem vrelo odporučiť. Chcem ešte minimálne 100 takýchto filmov, vedela by som ich pozerať od rána do večera. ()

Sfinkter

Klučina je nepříliš sympatický, ale to se dá překousnout. Celkově není na snímku nic extra, ale dohromady tvoří velmi milou záležitost. I díky Rachel Weisz. ()

bubun

Taková škoda! Celkem dlouhý vnitřní boj, zda dát tři či dvě, přiznám se, že v tomto rozhodování figurovalo i moje přesvědčení, že je film přeceněný (je to asi tím, že divák ocení "romantickou komedii" (už zase!), pokud je původem z Británie, a ne např. z USA. Toto měřítko ale podle mě selhává, protože ač ty britské bývají o něco inteligentnější (a dost často až okázalým způsobem), podbízivé však bývají také). Škoda proto, že první polovina filmu je docela vtipná a ne až tak schematická, nápad není špatný (ale celý snímek to bohužel neutáhne...), ovšem v druhé půlce jsem se začala nudit, předvídat až moc a to grand finále tomu celému už vůbec nepomohlo... Ještě ke všemu je film podkreslený jako obvykle příšerným, vlezlým folkem. ()

Ryuuhei

Dlouho jsem neviděl tak pohodou a všestranně vyváženou komedii. Postavy byly sympatické - od hlavního hrdiny, který byť se nechoval ze začátku správně, rozhodně nedělal žádný špatný dojem, až po kluka, který mohl být jakkoliv otravný, ale namísto toho zastal roli toho zřejmě nejdospěleji smýšlejícího charakteru. Příběh o osobnostní změně nepůsobil násilně a přirozeně prezentoval všemožné trable osamělého života, do něhož (naopak násilně) někdo vstoupí a převrátí ho na ruby. Opravdu příjemné pokoukání, které mě zkrátka bavilo. ()

danoo

Ako na vec je vyborná vec na liečenie depresií, napr. z jarnej únavy a pod. Alebo ináč, Hugh Grant je kráľ romantických komédií, ktorých dávka bodne nielen na Vianoce. ()

Cushing

První půle výborná, pak začne haprovat scénář a postavy jako by soutěžily o to, která se zachová méně pravděpodobně. Mám pocit, že předlohu či původní scénář nechal producent předělat (poameričtit), aby vznikl tenhle paskvil. Možná bych dal tři hvězdy, ale příšerný novácký překlad a dabing táhnou tohle dílko ještě níž, než je. Vidět to v originále, jistě bych nebyl tak znechucen. ()

lennyd

Will (Hugh Grant) si žije svůj bezstarostný život (bezedný finanční příjem z autorských práv jednoho vánočního songu, co kdysi složil jeho otec) den za dnem, bez jakýchkoliv povinností - jen nekonečná zábava. To se ale brzy změní, když se díky své přítelkyni Suzie seznámí s jedenáctiletým Marcusem a jeho trošku potrhlou matkou Fionou. Ač Fiona rozhodně není ideál ženské krásy (a už vůbec ne Willův typ), a Marcus je tak trochu uťáplej klučina, svoji bezprostředností si oba vydobyjí místo ve Willově srdci ... Nick Hornby patří k nejúspěšnějším autorům moderní literatury, a (co už nebývá tolik obvyklé) zároveň se mu daří úspěšně převádět některé své knihy na filmové plátno. Ač Hugha Granta nemusím (resp. většinou nemusím jeho přeslazené romantické hrdiny), tak role zhýralého Willa mu sedla takřka dokonale (skoro se domnívám, že ji snad ani nemusel hrát :) ). Jak na věc určitě není komedií, kde se budete od prvních okamžiků řehtat na plné kolo, ale (stejně jako já) se určitě několikrát za film přistihnete, že vám film úsměv na tvář tak nějak přičaruje sám. Rozhodně příjemné filmové zpracování, které nedělá Nicku Hornbymu ostudu... ()

majxik

Pěkná romantická komedie u které jsem se při dívání nechěl propadnout studem. Trošku to ještě vytahnul můj oblíbený herec Hugh Grant... ()

Singerův obrobijce a jeho protivníci

Singerův obrobijce a jeho protivníci

15.02.2011

Už v březnu má padnout první klapka fantasy Jack the Giant Killer, která má být dospělejší a dobrodružnější verzí známé pohádky o Jackovi a fazoli. Scénář oscarového Chrise McQuarrieho (Obvyklí… (více)