Pouta války

• Jižní Korea Taegeugki hwinalrimyeo (více)

Skupina archeologů najde kostru, která je identifikována jako ostatky Lee Jin-seoka. Potíž je ovšem v tom, že Lin Jin-seok nezemřel, nýbrž se ve zdraví dožil požehnaného věku. Zato jeho bratr, Jin-tae, zmizel v korejské válce. Vracíme se do minulosti, píše se rok 1950. V době vypuknutí války oba bratři narukují a jsou odveleni na frontu. Jin-tae uzavře se svými nadřízenými dohodu -- pokud vykoná dostatečný počet hrdiských činů, pošlou jeho mladšího bratra dříve domů. Starší bratr se tedy účastní všech misí, zatímco svého sourozence div neudusí návalem bratrské lásky a péče. Potom ale Jin-tae padne do nepřátelského zajetí... (Film+)

Morholt

Korejský válečný film nejspíš nebude moje parketa. Neupírám filmu příběh, který ukazuje na jeden z mučivých paradoxů korejského konfliktu, kdy proti sobě stáli nejbližší příbuzní. Oceňuji i naturalističnost scén a celkově vysokou úroveň válečných momentů. A do třetice se mi líbili i výkony hlavních představitelů, kteří se mi nepletli dohromady, což se mi u asijských filmů často stává. Jenže dohromady, nevím proč, mi to zkrátka nešlapalo. Snad to bylo přílišnou délkou, unavujícím válečným běsněním či emocemi, které mi u Asijců přijdou směšné. Nevím. I přes všechny superlativy zde napsané to je v mých očích jen lepší průměr. 60% ()

PROROK14

Veľmi silný príbeh dvoch bratov vrhnutých do vojny v Korei ktorí by pre seba urobili čokoľvek. Vojna je tu ukázaná bez prikrášlenia a nechýba veľa krvavých scén. Skvelý film v skoro každom okamžiku a vôbec mi nevadila dĺžka filmu. A z môjho pohľadu je tento film skoro tak dobrý ako slávny film Zachránte vojaka Ryana. Každopádne s vojakom Ryanom sú to dva najlepšie vojnové filmy čo som kedy videl. Zatiaľ :D 90% ()

rawen

Bratrstvo neohrožených po korejsku, vmrsknuté do jednoho dlouhého celovečeráku a navíc s velmi silným nosným příběhem. Dokud budou vznikat podobně kvalitní snímky o naprosté nesmyslnosti a zvrhlosti válečného běsnění, bude to v pořádku. Zřejmě jeden z nejlepších válečných filmů všech dob. Síla. 9/10 ()

maseer2

přirovnání "korejský Ryan" rozhodně není až tak daleko od pravdy, jelikož i Pouta války vezmou diváka do první linie válečné vřavy a celou válku vyobrazují skutečně velmi drsně a autenticky.. problémem je v tomto případě možná trochu zbytečně dlouhá stopáž, kdy zhruba závěrečná půlhodina působí už poněkud zdlouhavě a především je zbytečně překombinovaná s trochu zvláštními zvraty.. takže slabší 4* ()

Lacike

Vojnovy velkofilm, ktory evidentne vyuziva formu, ktorou Spielberg v Ryanovi redefinoval vojnovy zaner. Na tom nevidim nic zle. Dôlezite je, ze Korejci prisli s vlastnym pribehom, ktory sa mi paci viac ako Ryanovi, pretoze sa viac sustredi na pribeh hlavnych postav ako sa vojnove pozadie. Taky az Wooovsky klasicky pribeh o sebaobetovani jedneho brata kvôli zivotu druheho, ktory je plny emocii a zaver je riadny dojak. Ale nie je nudza ani o obrovske kvantum spickovo prevedenych scen vojnovej vravy, ktora je solidne velkolepa a krvava. Aj ked vidno, ze na Hollywoodske rozpocty nema, kedze sa film väcsinou odohrava v zakopoch a tazka technika sa objavuje sporadicky, tak to absolutne nevadi. Pocit krutosti a bezvychodnosti dokazu navodit bojove sceny dokonale. Potesilo ma, ze sa nezabuda aj na krute epizodky mimo fronty a to nielen zo strany Severu ale aj Juhu. Vo vojne proste nie je vitazov a aj ti, co preziju, su navzdy poznamenani. Trochu mi vadilo len obcasne hystercenie Jin-Seoka alebo to, ze on fakt tak dlho nechapal, preco to vsetko Jin-Tae robi. No a ta jeho zaverecna prechádzka v zakopoch medzi severokorejskymi vojakmi bez toho, aby si ho vsimali, tiez trochu narusila inak velmi realisticke vykreslenie bojovych scen. Ale vsetky tie vytky su len take drobnosti napriek ktorym povazujem Putá vojny za jeden z najlepsich vojnovych filmov. 9/10. ()

MikaelSVK

Keď si myslíte, že kvalitný vojnový film vedia natočiť len Američania, pozrite si tento super snímok a hneď zmeníte svoj názor. Putá vojny by som smelo zaradil k najlepším vojnovým filmom aké som videl. A to ich bolo viac než dosť! PS: pre neznalých - konflikt medzi KĽDR a Južnou Kóreou trvá dodnes, keďže tieto krajiny uzavreli pred 60-timi rokmi medzi sebou len prímerie a stále sú defacto vo vojnovom stave... ()

murakamigirl

Strhujúci zimomriavkový zážitok, ani na sekundu nebudete schopní odvrátiť tvár. Vynikajúci scenár, réžia, herci. Hudobný doprovod s perfektným vyznením. Frontové scény- brutálne, áno, nebránia sa pred ničím, áno, avšak parádne natočené a absolútne vťahujúce. Záverečná bratská bitka (na margo: výborne vygradovaná) je drásavým emocionálnym vyvrcholením filmu: Jin-Tae zruinovaný príšernými zážitkami povraždenia najbližších vlastnou armádou stráca sám seba, ďalší zmysel existencie. Expresívna bitka bratov je vrcholom jeho pomätenia, beznádeje, naštvanosti a hnusu z vojny- preň vlastne nepochopiteľnej, neúnosnej ľútosti či viny. Ide o veľmi intenzívnu, možno povedať depresívnu scénu: Jin-Tae bytostne túži po vyslobodení smrťou, a tak seká, páli hlava- nehlava a hádže sa rovno pod jej nohy, zatiaľ čo jeho mladší brat riskuje život, aby sa k nemu prebrodil, a keď sú konečne zoči- voči, zmyslov zbavený Jin-Tae ho nespoznáva.......... Režisér prináša hodnotný a veľavravný pohľad na kórejský masaker. Určite 1 z najkrajších vyobrazení bratskej lásky na striebornom plátne.......... Slabšie povahy, vstup zakázaný !!! P.S.: Ono to tu naozaj všetci prirovnávajú k Ryanovi- škoda pre mňa, že som ho ešte nevidela (áno, existuje taký človek.....). No čo, dám si tieto dva filmy obrátene..... :) Po 2. vzhliadnutí dopĺňam 2 osobné mínusy: vadí mi úplne zbytočné, banálne zasadenie do súčasnosti (1.). Okrem toho, že ho považujem za zbytočné, nie je ani originálne, pretože kopíruje tradičný hollywoodsky vzor. Navyše celá tá súčasná línia je jedno enormné klišé (2.)- snímka pod ním praská (čo je naozaj škoda, lebo inde mi klišovité momenty prídu proste správne). "Sľúbil si, že tie topánky dokončíš....."atď., atď. či "hurá do školy!" dialóg sú dostatočne výrečnými príkladmi. Tento film i tento príbeh by si zaslúžili lepší záver. Napriek uvedeným markantným slabinám i tomu, že Pouta války neprinášajú nič nové, sa aj pre mňa radia k najlepším vojnovým dielam, tak ako to cíti DaViD´82. 90% ()

Terva

CITÁT - Nic není zadarmo.......... Korejci se s tím také nepárali...v případě mobilizace jsou odvedeni všichni, krom těch co nemaj ruku, nohu nebo jsou hluší a slepí. Z citem a velkou brutalitou ( jak jinak u válečného filmu ) natočený válečný snímek podporovaný nádherným hudebním doprovodem. CITÁT - Jest-li to tak půjde dál, nebude už nikdo, kdo by nás zahrabal......... Chvilky pohody a klidu střídají přestřelky, výbuchy, krev, řev a beznaděj. CITÁT - Co je čestného na tom, umřít hlady ?......... A ve smyslu "nejlepší obranou je útok" se film pomalu přenáší do svého konce a spěje k největšímu masakru tohoto příběhu. Ten se udál asi v půlce filmu. Některé záběry jsou jen pro otrlé a i já chvilkama přivřel oči. CITÁT - Chcípni !!!......... V příběhu sledujeme osudy dvou bratrů, jejich násilné odvedení na frontu, jejich lásku k sobě i své matce a rodině, jejich štěstí i neštěstí a hlavně jejich život ve válce roků 1950 - 51. CITÁT - ....abych zachránil své blízké před komunistickou nadvládou......... Na řadu přijde i ten ječmen darovaný z počátku filmu - pamatujete na citát - Nic není zadarmo ?....... Krutý a možná i pravdivý příběh ( každá vláda má svou propagandu ) z Korejské války. Jedna otázka ke konci - Kdo byl vlastně horší, imperialista nebo komunista ? Nevíte ? No, jsme jen lidi, přece. Finální střetnutí je síla. CITÁT - Chcípni !!........ ()

JohnCZ

Příběh dvou bratrů, který svých rozmachem může konkurovat těm největším americkým válečným filmům. Po technické stránce nehorázná šleha plná akce, dojetí, překrásné hudby a hereckých výkonů, které jdou až na dřeň (někdy možná až přespříliš). Příběh o tom, jak válka dělá z lidí zrůdy a trosky. Jediný problém, který s tímhle filmem mám a jediné, proč ode mě nedostane plný počet, je nepříjemně roztěkaná kamera. Ta je sice hodně akční, adrenalinová, ale bolí z ní oči a během těch 150 minut jsem si musel dávat nejednu pauzu. ()

corpsy

Realistická a brutálna vojnová dráma, ktorá možno zaujme len bojovými scénami. Ale za pozornosť určite stojí. ()

khedy

Asijskou tvorbu mám velmi rád, ale nemůžu si pomoct, tento snímek mě i přes velmi dobré a realistické zpracování v druhé polovině spíš nudil. Námět je výborný, ale konci už mi to přišlo hrozně překombinované a s každou minutou jsem čekal kdy už to škončí. / 60% ()

curunir

Najprv by som napísal, že naozaj neviem prečo to toľko ľudí prirovnáva k Ryanovi o čom som si tu prečítal pár viet ešte pred sledovaním filmu. Možno! to v čom sú si tie filmy mierne! podobné je, že obidva sú rozprávané retrospektívne nad hrobmi padlých a Putá vojny trocha okopčili od Ryana niektoré kamerové vychytávky pri snímaní bojových scén, no tie sa už objavili aj v iných filmoch, tak veru neviem... Povedal by som, že je to približne ako keby sa porovnával Dallas s Vtedy na západe a Saving Private Ryan je tým lepším filmom. Tie filmy majú spoločné snáď len to, že sa v nich strieľa. Aby som však iba nekritizoval, Putá vojny i keď finančne skromnejší film (a je to aj vidieť) vedia častokrát ponúknuť pôsobivé predstavenie, kde sa hrôzy konfliktu satirickejšie známejšie skôr z M*A*S*Ha nijako neprikrášľujú a je vidieť ich krutosť a tiež i zbytočnosť. Po technickej stránke je tak film odvedený naozaj veľmi slušne, má tiež tu spomínanú vydarenú hudbu, dokonca aj bojových scén je tu pomerne dosť, no ich chyba je v tom, že jednak sú dosť neprehľadne zrežírované (občas sa mi zdalo, že keď jedni vytĺkli druhých tak sa začali byť ešte aj medzi sebou) a časom začína byť to strieľanie otupné čo je na úkor obyčajnosti celého príbehu. Na vysokých 88% som čakal niečo iné. ()

PauloZ

Silné, hodně silné! Nečekal jsem až tak, určitě jeden z nejlepší válečných filmů. Fakt mě to dostalo. Válka v každém ročním období, tolik výbuchů, kulek, ruk a noh a do toho silné city. Výborné! ()

baribal

film mě v podstatě ničím nepřekvapil, čekal jsem nervy drasájící konec a smutný konec tušíme již od začátku. co mě překvapilo jako jedna věc, kterou bych vypíchnul, to jsou bojové scény. čekal jsem perfektní drama, ale perfektní válečný film ne ()

Krt.Ek

Naturalistický ztvárněný korejský konflikt, jenž prověřuje pevnost bratrského pouta - chvílemi tedy válečná smršť ve stylu mnohokrát zmíněného Ryana, chvílemi velmi humánní ale bohužel i patetická podívaná (už je mi trapné u korejských filmů upozorňovat na patos, ale bohužel nemohu jinak) . Asi jsem snímek hvězdičkově neocenil, jak se patří, ale to víte, válečné filmy nemusím, obzvlášť pokud přesahují dvou hodinovou stopáž. 65% __ Pokud mohu doporučit jiný korejský film o válce, sice vyloženě protiválečný, ale mnohem kvalitnější, tak tady je - http://www.csfd.cz/film/220026-welkeom-tu-dongmakgol/ ()

zlabus

Kvalitativní srovnávání s Ryanem nepřichází vhod. Taegukgi sice z Ryana hodně čerpá (viz. linka se současností), ale prostě se Ryanovi nerovná a troufám si říct, že se mu ani nepřibližuje. Vysoký naturalismus scén (červi v ráně mě budou ještě pár dní strašit) se tu ovšem do ovšem bije s krajně nědokonalými digitálními triky, což přiznávám, že mě osobně poměrně vadí. Přeci pokud chci natočit NATURALISTICKÝ film, tak do něj necpu levné digitální triky (viz. letadlo padající do zákopů v záverečné bitevní scéně). Navíc se osobně nemůžu zbavit dojmu, že film má lehce přepálenou stopáž (imho o cca. 20 minut). I přes tyto zápory se však jedná o velmi kvalitní podívanou o jednom velice složitém konfliktu. Některé scény ve mě budou rezonovat poměrně dlouho. Kdybych neměl, co se válečných filmů týká, tolik nakoukáno (taková prohlášení nemám rád, ale zrovna zde je to pravda), tak bych možná šel s hodnocením výš, ale když člověk zná klasiky žánru, tak tu pátou hvězdu prostě přihodit nemůže. ()

frashmaker

Takto přímočarým filmům většinou nejvyšší hodnocení nedávám, ale tady nejde jinak. Již v prvních vteřinách jsem byl uchvácen překrásnou hudbou a lá Moriconne a mé uchvácení přetrvalo až do posledních vteřin příběhu. Srovnávat toto dílo s Ryanem je hanobení. Myslím, že to je spíš něco mezi Apocalypsou a Olověnou vestou. Ale daleko naturalističtější, přirozenější, syrovější, tvrdší a trošku sladší. Ale ne víc, než je zdrávo. Co se emotivního naplnění filmem samotným týče, asi mi nemohl dát víc. Proč ti asijati uměj tak dokonalý filmy? Filmy tak přirozené a přesto jak vytržené z jiného světa. ()

agentmiky

Že by nejlepší válečný film všech dob ? Možná, že dokonce ano. Pota války nabízejí vše, co dobrý válečný film potřebuje jako sůl, a to samotné boje, zachycení krutosti a zbytečnosti války, smrt, lásku, epickou hudbu a zde i bratrskou soudržnost až za hrob. Nejdříve jsem film ani vidět nechtěl (kvůli pro mě neznámým hercům), ale protože válečné filmy jsou dnes velmi vzácné, tak jsem toto nutkání překonal. Rozhodnutí zhlédnout tento film bylo moudré ve všech směrech. V prvních pár minutách jsou představeni hlavní hrdinové a jejich poklidný a šťastný život před válkou. Pak to ale začíná. Do korejské války jsou odvedeni oba dva hlavní hrdinové, což jsou bratři. Musím oba dva herce pochválit za úžasný a heroický výkon, neboť co si museli podstoupit, aby vše vypadalo tak, že jsou opravdu ve válce, to se tak často nevidí. Na to, že film stál 13 milionů $, tak boje byly natočeny a zpracovány hodně realistickým způsobem, kterým se mnohdy nemohou pyšnit ani americké snímky. Vyskytne se zde i několik dojemných momentů, kdy jsem uronil nějakou tu slzu. A ještě musím zmínit jednu věc, a to tu nadpozemskou hudbu, která byla grandiozní a perfektně seděla ke scénám, u kterých hrála. Za to musím smeknout před skladatelem, který něco tak krásného vymyslel. Dalo se očekávat, jak to na konci skončí, ale to mi vůbec nedělalo žádné starosti. Kdybych měl film okomentovat jedním slovem, tak říkám masterpiece. Za mě dávám 93 % ()