Dinosaurus

Dinosaur

Dinosaurus

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2000, 82 min

Veľmi pekná rozprávka..krásna animácia na svoju dobu..možno pre dospelejšie publikum..ale veľmi dobrá rozprávka...aj príbeh bol fajn..proste pekná Disneyovka(2.1.2010)

Vyššie hodnotenie dávam preto, lebo mám aj knihu, čiže mi to zostalo v srdci.(3.11.2012)

Na tenhle film jsem se těšil už od mého dětství. Pamatuji si, jak mě na jednom z prvních DVD, které jsme pořídili, uchvátil trailer právě na Dinosaura. Po Jurských parcích jsem se ale k jeho zhlédnutí nedostal, až teď, po dlouhých 13 letech... Musím uznat, že film neztratil nic ze svého kouzla. Animace je na svou dobu velmi povedená a Howardův hudební doprovod je vážně skvělý. Navíc vše působí takový příjemný pohádkový dojem. Za mě lepší 4*(23.6.2013)

Monstrozní výprava, vynikající animace, která mě uchvátila i 8 let po premiéře, kdy jsem to viděl poprvé! Výborná hudba, solidní příběh, kterému nechybí vtip, akce ani napětí. Přiměřená délka i povedený český dabing. Prostě vše přispívá k tomu, že se jedná o nadprůměrnou rodinnou podívanou, která zaujme oko mladého prcka i staršího diváka. Nemůžu jinak, nežli 4*, poněvadž se jedná o opravdu povedený oddychový film...(5.11.2008)

Mě se to kdysi líbilo,ale už si to moc nepamatuju :)(5.9.2008)

Výborná animace, skvělý soundtrack.. Jen ten příběh je zase typický Disney, že už od začátku tušíte jak to dopadne.. Ale co, já mám pro tyhle animáky už od mala slabost, takže 4...(7.5.2006)

V niektorých pasážach (dinosaurus vynárajúci sa z mora, osvetlený ohňom) to vyzerá stále výborne, inokedy je zase zub času poriadne badateľný (napríklad všetka srsť), každopádne však treba úsilie vložené do tohto priam až priekopníckeho počinu poriadne oceniť. Je ale smutné, že spolu so skvelou hudbou Jamesa Newtona Howarda sa to všetko premrhalo na tak predvídateľný scenár. Disneyho štúdio opakovane dokázalo, že aj z neoriginálneho námetu dokáže vytrieskať epický, emóciami napchatý zážitok, v prípade Dinosaura sa to však akosi nepodarilo.(22.2.2012)

OBSAH: Dinosaurus Aladár sa ešte ani nevyliahne a už stratí svojich blízkych. Postarajú sa oň však iné zvieratá, ktorým potom zas pomôže on. KOMENTÁR: Obetavá láska vyhráva nad egoizmom... Film má veľmi zaujímavý, napínavý, dynamický a poučný dej. Animácia je taká dokonalá, že to už vlastne nie je animácia, ale neuveriteľne presvedčivo zobrazená realita dávneho sveta. Zvieratá tu rozprávajú, čo však vôbec nevyznieva rušivo, práve naopak - spolu s krásnou hudbou to dotvára veľké dobrodružstvo, do ktorého sú vtiahnutí malí, aj veľkí diváci.(26.3.2006)

Perfektní animovaná pohádka pro děti , ale i dospělé.Velmi dobrě vytvořené digitální a vizuální efekty.Na DVD se mi líbí i bonusy pro děti , kde mají především zábavný výklad historie dinosaurů.(28.10.2006)

• Derek

slaboducha historka na tema putovanie s dinosaurmi. ak mate viac ako 8 rokov tak sa budete pri tomto filme urcite miestami dooost nudit, lebo pocas celej stopaze sa nestane nic extra zaujimave alebo nieco co ste nevideli uz niekde inde (a casto lepsie). cely pribeh je postaveny na tom ze idu z bodu A do bodu B odtial treba do bodu C atd.... na to vsetko sa obcas pozerame z vtacej perspektivy tak by clovek ocakval majestatnu monumentalnu hudbu ako ja, ale vacsinou to je nuda (co prekvapuje lebo hudbu skladal J. N. Howard) i ked par slusnych pasazi sa najde.(26.6.2007)

Jako kluk jsem se na to díval pořád....skvělá animace, místy dojemné momety, povedené vtipy...jeden z mých nejoblíbenějších animáků...(19.12.2009)

Ak by sa film natočil pôvodne tak ako sa mal - bez dialógov a bez Disneyovského pozlátka ( celý film by pravdepodobne vyzeral ako jeho strhujúci, niekoľkominútový úvod, v ktorom sledujeme putovanie dinosaurieho vajcia ), bola by to neprekonateľná filmová pecka nového tisícročia. Takto je to len síce vizuálne vybrúsená a efektná, ale predsa len malinovka.(16.12.2010)

Dinosaurus přišel do kin, když vrcholilo mé dětství a s ním moje zapálení k dinosaurům. Jurský park jsem měl nakoukaný nespočetněkrát a teď přišlo tohle. Sice to byl jen lehký odvar Spielbergova pekla, ale i tak se mi to líbilo. Na tu dobu výborná animace, která ani dneska neztratila moc ze svého kouzla. Ale hlavně pěkné postavy, typický příběh o pouti a vtipné scény. Prostě příjemný odpočinkový animák. -"Carnotaur! A mouthful of teeth with a bad attitude!"(26.5.2008)

Po vizualní stránce naprosto skvělý animák s vynikající hudbou, ale hodně dětský. Dnes už vidět nemusím, předčilly ho jiné animáky.(17.3.2014)

• Wormboy

Tazko urcit komu mala byt tato rozpravka urcena. Pre deti je strasne pomala, pramalo vtipna a takmer neakcna. Pre dospelych tu okrem celkom kvalitnej filmarciny a najme animacie, nie je takmer nic. Nastastie je to kratke, takze sa to da vydrzat, ale uplne to staci vidiet v TV. Ale aby som nebol hnusny, Howardova hudba bola viac nez slusna :)(25.3.2008)

Pěkný a působivý filmeček s trochu slabším příběhem, ale o to větší výpravou, triky, scenériemi a hlavními hrdiny, které jsem kdysi brával jako živé.(28.1.2014)

Po dlouhé době opět mile překvapen! Od hudby po celkové zpracování skvělé.90%(28.11.2009)

Aladar je pro mě velkou nostalgií, kterou jenom umocňuje úchvatná hudba Jamese Howarda. Nechci proto nezaujatě hodnotit nic dalšího na tomto filmu - jsem prostě zaujatá! :)(31.8.2012)

Film, na kterém jsem byla s přáteli ze základní školy v kině. Tenkrát to byl převrat v počítačové animaci a to jde na filmu hodně znát. Neustálé záběry na kůži a srst, ale příběh trochu pokulhává a toho jsem si všimla už jako malá holka a z kina jsem odcházela trochu smutná. Typická Disneyovka s hodnými a zlými dinosaury. Dobro zvítězí nad zlem a všichni žijí šťastně až do smrti.(13.10.2010)

Tie dinosaury sa mi nepáčili. A to že vôbec.(20.7.2015)