Přepadení 13. okrsku

• USA Assault on Precinct 13 (více)

Před časem byl policista Jake Roenick schopný, ambiciózní a s vyhlídkami na slušnou kariéru, dnes je z něj ochlasta bez vyhlídky na povýšení. Před osmi měsíci zpackal důležitou akci, při níž zahynuli dva kolegové, a byl přeložen na nejodlehlejší místo Detroitu, zchátralou policejní stanici ve 13. okrsku, která má být v lednu definitivně zrušena. Dnes je Silvestr, na stanici už jsou pouze Jake, starý policejní veterán Jasper O'Shea, který s úderem půlnoci odchází do důchodu, a mladá sekretářka Iris Ferryová. Jejich posledním úkolem je o půlnoci zhasnout, zamknout a jít domů. Internet i telefony již byly odpojeny a tísňová volání jsou automaticky přesměrována jinam. Trochu smutná silvestrovská oslava však nabere nečekaný směr, když před stanicí zastaví policejní autobus se dvěma strážci a čtveřicí vězňů. Kvůli vánici nemohou pokračovat v cestě a podle nadřízených mají zůstat na 13. okrsku. Potíž je v tom, že mezi vězni je nejen paranoidní narkoman Beck, dealer Smiley a prostitutka Anna, ale také zatčený mafiánský boss Marion Bishop, který právě zabil zkorumpovaného tajného agenta. Zanedlouho je stanice obklíčena perfektně vyzbrojeným komandem, o němž je Jake přesvědčen, že chce Bishopa osvobodit. Jenže pak se ukáže, že služebnu obklíčila banda zkorumpovaných policistů, kteří byli několik let na Bishopově výplatní pásce a teď ho chtějí zabít, protože jeho svědectví před soudem by je zničilo. Jake a Bishop, aby přežili, musí bojovat společně a jeden druhému krýt záda. (TV Nova)

movieband

Vcelku pohodový akčák s jednoduchým dějem a skvělým hereckým obsazením. Laurence Fishburne je hodně charismatický herec a tady zahrál chladnokrevného mafiána skvěle. Ethana Hawka mám taky rád a tady zahrál ztroskotaného, policejního seržanta vcelku obstojně. Hudba byla podařená a děj, který mě vcelku překvapil byl taky dobrý, jen to občas zaskřípalo. Jinak je to vcelku dobrá akční podívaná, která rozhodně stojí za shlédnutí. ()

YURAyura

Velke zklamani proti originalu! Ethan slaby jak letni vanek a ja se na to tak tesil, ze uvidim po letech poradny akcni film - me cekani pokracuje stejne nastavovane jako zaver tohoto bijaku. A to ten trailer vypadal tak super! ;[[ ()

MATADOR

Tak teda...Akční ani trochu...Drama vůbec...Krimi jen tak zlehka...Thriller nebyl jsem vůbec u vytržení.Velmi slabý pokus o remake. ()

Easykk

K uzoufání mě to nebavilo, nevím jestli jsem byl naladěnej na jinou vlnu, ale prostě mi to přišlo úplně divné a vůbec mě to nestrhlo, měl jsem hodně co dělat abych udržel víčka otevřená. Možná na to kouknu ještě někdy a třeba to bude lepší, ale nevěřím tomu. ()

salalala

Solidní záležitost, která má hodně slušnou první polovinu. Od první minuty nastoluje Jean-Francois Richet hutnou atmosféru, v níž si výrazně pomáhá umístěním děje do silvestrovského dne, protože padající sníh, všudypřítomná zima a odlehlá policejní stanice dělají svoje a celou trochu klaustrofobní náladu jen umocňují. Nemá navíc problém s akcí, která je přehledná, v rámci možností syrová (SPOILER: a poprava jedné z hlavních postav je nečekaná, o to povedenější a působivější KONEC SPOILERU). Upadat film začne ve druhé polovině, kdy je rádoby šokující zvrat poměrně dost naznačován a většina diváků ho odhalí dřív, než to udělají samotní tvůrci, takže pak už není tak působivý, jak byl asi zamýšlen. I vzhledem k nepochopitelně zpomalenému tempu se na povrch dere vícero nelogičností a najednou se to celé dost táhne. Na čtyřech hvězdách film udrží herecká sestava, která je výborná a zejména napětí mezi Ethanem Hawkem a Laurencem Fishburnem je vynikající a oba si své role vysloveně užívají, přidávají se k nim i Maria Bello i Drea de Matteo, jen Gabriel Byrne mohl dostat víc prostoru a být o něco démoničtější. Assault on Precinct 13 je hodně solidní thriller, který nejvíc doplácí na to, že by rád byl chytřejší, než ve výsledku je, a proto je v závěru spíš rozpačitý. 70 % ()

fmash

Původní film jsem neviděl, ale tahle verze mě nadchla. Akční nářez s lehce komplikovanou zápletkou a zajímavě rozehranou partií uvězněných policajtů a zlodějů. Zde něco přes 60 % a já mám přitom tendenci to osolit naplno. ()

OG_Swifty

Asi je to skutečně průměrný film, nicméně osobně mám rád tu atmosféru a tenhle film si vždycky rád zkouknu... finále slabší než tělo filmu, ale hraje tam Drea de Matteo s jejíma velkýma ..... takže +1 hvězda nad průměr :P ()

rakovnik

Je téměř neuvěřitelné, že akční film se dá natočit i se skutečnými herci dost nudně. Ani překombinovaný konec dojem nevylepšil, ba naopak. Když nemáte hrdinu, těžko se vcítíte do příběhu, ()

Jino

Docela dobrý akční film, ale kdybych neznal Carpenterův okrsek, asi by moje hodnocení vypadalo jinak. Celkově se remake nepovedlo a radím Vám, raději se podívejte na původní Přepadení 13. okrsku. ()

marcek

Je pravda, že Ethan Hawke je parádní herec a Laurence Fishburne zase zajistí parádní akci, ale pro mě docela sklamání. Na tenhle film jsem se těšil, ale za moc nestál ()

carlos 2010

Vydarený remake, ktorý sa nič nehrá. Rýchlo to odsýpa a má to drive. P.S.: Maria Bello tu vyzerá ako mladá Kim Basinger, či Kate Beckinsale. ()

laik_60

Klasická téma o poctivých a nepoctivých policajtoch, a o gauneroch. Hmm, ako pozerám na hodnotenia a komentáre, zdá sa , že ten film videli samí znalci . Ja som pridal hviezdičku. Malo to rytmus, pár prekvapivých scén. Väčšina deja v jednej zabudnutej policajnej budove, napriek tomu to malo spád a aj pár nečakaných momentov. Bavil som sa . ()

BUD-SFIS

Takova prumerna akcni podivana. Bohudik jsem necetl predlohu, tak mne to nejak neovlivnilo. I kdyz mohl to byt o mnoho lepsi film. Necekane zvraty tam byly. Snad priste az se zase nekdo pokusi a remake tak se pouci z predchozich nezdaru. ()

Wormboy

Film ma velmi dobry rozbeh a asi tak do polovice si udrziava aj velmi dobre tempo,potom upada a ubera na logike. Samozrejme, nejde o ziaden prevratny pribeh ani o strhujuce herecke vykony. V podstate ide len o lahucko nadpriemerny akcny film,ktory je celkom slusne obsadeny,pri ktorom sa rovnako celkom slusne bavil. Nic viac, nic menej a vacsie ambicie ani nema. /// Po urcitom case som videl aj original a musim povedat, ze toto Prepadnutie je v podstate uplne inym filmom, ako jeho predchodca, ci uz z dejovej, ako aj vizualno-atmosferickej stranky. Predovsetkym skoda prehnane dlhej stopaze,ktora ubera filmu priamociarost a jednoduchost. ()

pakobylka

O jednom dočasném, leč přímo životně důležitém spojenectví, uzavřeném na Nový rok ve třináctém okrsku. O těch chlapských záležitostech, které stojí mimo zákon a bez nichž by chlapi nebyli tím, čím jsou ... a možná i zákon by paradoxně ztratil smysl a obsah, neboť jeho podstatou by neměla být jen hromada paragrafů. Drzá, suverénní a patřičně brutální záležitost, jejíž atmosféra je umocněna mrazivou vánicí. Dostala mě, tudíž její drobné přešlapy neřeším. P.S.: Remake ? To jsem netušila. Takže pro úplnost - původní snímek stejného názvu pochází z roku 1976 a je pod ním podepsaný John Carpenter. ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007