Hustě osídlené galaxii vládne Aliance, která vznikla spojením sil pozemských velmocí USA a Číny. Válečný veterán Malcolm Reynolds je kapitánem plavidla s idealistickým názvem Serenity. Vydělává si na živobytí jako podřadný zlodějíček a nájemný převozník. Posádku jeho lodi tvoří jeho věrná kamarádka Zoë, její muž a zároveň pilot Wash, opravářka Kaylee a svalovec Jayne. V momentě, kdy na palubu přibere dva nové pasažéry, se dostane do mnohem větších potíží, než na které je připraven. Mladý doktor a jeho sestra River, která oplývá telepatickými schopnostmi, totiž prchají před tajnou vládní organizací, která se snaží z dívky vytvořit dokonalého zabijáka. Vesmírná loď na sebe upoutala nejen pozornost vládních sil, ale i galaktických pirátů a dalších nepřátel. Další nebezpečí se ale skrývá v samém srdci Serenity... (TV Nova)

buldock

Film hodnotím jako slušně zpracované sci-fi ovšem spíše B-éčkové produkce. Začátek filmu je dosti zdlouhavý a je tam pár hluchých míst , ale později se tenhle snímek pozvolna rozjede a dosáhne zdárného konce. Trikové scény jsou na slušné úrovni , osobní souboje taktéž , ale na snímku je vidět že ho točil seriálový režisér. Kdyby nebylo té první poloviny která je trochu nudná , výsledek mohl být ještě lepší. Je to takový jemný nadprůměr. Zdejší hodnocení je myslím si úměrné předvedené práci. ()

Lum3n

Solidní zakončení vynikajícího Firefly. Děj se ze začátku rozvíjel možná až příliš pomalu, pár hluchých míst by se tam taky našlo, ale závěr byl opravdu bombastický. Spousta skvělých hlášek, akce dobrá, Summer Glau konečně dostala víc prostoru. Pokud bych tedy Serenity bral jako poslední díl Firefly, tak bych dal určitě 5*, ale jako samostatný film, zvlášť bez znalosti seriálu, tak dobře neobstojí. I tak ovšem solidní 4* a naprostá spokojenost. ()

Freemind

Firefly jsem neviděl, ale po shlédnutí tohoto filmu jsem na to vcelku dostal chuť. Film jako takový je bohužel strašně rozpolcený ... užíval jsem si vyšperkované dialogy, děj taky nebyl od věci, velmi příjemný dojem mi ale kazila technická stránka - průměrní až podprůměrní herci a hlavně okatě televizní, papundeklové kulisy a laciné CGI. Držím Whedonovi palce, ať si ho konečně všimne nějaký slušný producent a pořádně zachrastí měšcem. ()

sonnak

Od zakončení Firefly jsem si sliboval mnohé, ale to co se mi dostalo mi vzalo dech. Bez znalosti seriálu by mi film asi opravdu moc neřekl - a proto chápu zdejší hodnocení, ale jako součást seriálu je to naprosto geniální finále, 2 hodiny čisté akce, skvěle napsané, čistá radost z filmařiny. Kdo viděl Firefly, dává plný počet. Mám opravdu strach, jak se mi po téhle bezchybnosti budou jevit filmy SG. ()

blackrain

Velmi dobré zakončení seriálu. Dvě hodiny jsem seděla před monitorem počítače a nedokázala se od něho odtrhnout. Kapitána Raynoldse a jeho posádku, mezi nimi jsou i dva uprchlíci, zastihujeme ve chvíli, kde se snaží uzavřít další obchod. Vše se zkomplikuje, když si River začne rozpomínat na Mirandu. Proto je River pro Alianci příliš nebezpečná. Co je Miranda? Planeta, kde veškerou populaci zničil nebezpečný plyn, který měl vedlejší účinky. Raynolds se rozhodne letět na Mirandu. River předvedla dvě působivé bitky. Při druhé zachránila posádku, která byla pěkně domlácená. Hodně dobrá je vesmírná bitva, kdy se Serenity dostane mezi lodě Alince a hordu hrdlořezů a vymanévruje ze smrtelného nebezpečí. ()

Naslund

Oproti seriálu víc peněz, víc akce, víc všeho. Tím pádem i více nelogičností a jiných prohřešků. Dívat se na film lze minimálně do dvou třetin bez větších problémů. Bohužel se scénář opět orientuje pouze na příběh a vůbec ho nezajímá, jestli existuje něco jako psychologie postav, nebo logika okolního světa. Doufal jsem, že mi nějak vyjasní, jak může delší dobu přežívat "společenství skřetů", ale opět zásah mimo. Doufal jsem, že se aspoň ukáže nějaké poselství, ale opět vedle. Kéž by to alespoň pojali tak, že si kapitán léčí mindráky z války... hned by to bylo přínosnější. ()

Tony.cs

Na doplnění seriálu Firefly jsme si nemohli přát nic lepšího. Skvěle natočené originální sci-fi, se spoustou skvělých nápadů a super partičkou hlavních postav. Ve filmu se nám redukují, což je ovšem škoda, protože kdyby se někdy Whedonovi povedlo tuhle skvělou věc zase nastartovat (myslím seriál Firefly), museli bychom se obejít bez důležitých členů milované posádky. Tohle a Firefly samozřejmě, je kult, který zanikl zbytečně brzy, jen aby vytvořil legendu mezi sci-fi počiny. ()

Alementina

Toz zajimave scifi, prijemne pokoukani, ale zadna bomba to taky neni... SPOILER: by me zajimalo, jak si River otevrela v rychlosti ty dvere po boji s dravci, asi silou myslenky :D, protoze po otevreni tam stala v takovy ty hrozne popularni póze zeny nekompromisni bojovnice (cela Jovovich v Resident Evil :) ()

kaylin

Joss Whedon si v televizi vytvořil vlastní sci-fi seriál, který nefungoval tak dobře, jak by si přál. A tak jako cenu útěchy dal sobě a svým fanouškům celovečerní film, který ukazuje, že sci-fi pořád mohou být dostatečně zábavná a akční a do jisté míry i originální. Tady vám ty postavy přirostou k srdci, a to je ani nemusíte znát ze seriálu. ()

Mkqp

Film je spíše pro ty co viděli seriál Firefly z roku 2002, protože teprve pak budou chápat všechny souvislosti a chování postav. Film Serenity pouze uzavírá děj zmíněného seriálu, který byl předčasně přerušen. ()

Kaluž

Nedoporučuji na to koukat pokud nedisponujete znalostmi událostí s předcházejícího seriálu. Film je prakticky zakončením předčasně ukončené série Firefly a může působit dojmem pouze trochu prodloužené epizody, byť s finanční injekcí. Neztratil však nic ze svého kouzla a břitkého vesmírného humoru. Joss Whedon nám alespoň na chvíli opět vrátil oblíbené i neoblíbené (ano, celé se to točí kolem River) postavy a udělal parádní tečku za slibně rozjetou sérií. Nechtěl jsem spoilerovat, ale nemůžu jinak. Dojde k zásadní události, která zatřese celým Firefly universem. Kaylee si totiž konečně zašuká s doktorem :) ()

Céčko

Stejne jako je blbost pustit si nejdriv posledni dil kterehokoliv serialu a divit se, ze moc nedava smysl. Pustit si tenhle film( ktery je posledni dil serialu firefly), bez shlednuti predchozich dilu totalni kravina. Film jako takovej je paradni, objasnuje se spousta veci, spousta veci vysvetlena v serialu uz ale podruhe vysvetlena neni, takze se lidi nechytaji a filmu to zbytecne ubira hodnoceni. Uzivatele jako: canakja, Shit, Hitman_47, B!shop, lesumir, flanker.27, bassator, kaka, by to nemeli vubec hodnotit. Muze to mozna fungovat jako film samotnej, ale podle me by se to tak brat rozhodne nemelo, melo by se to brat jako zaver serialu a to je za 5*. Kvuli predcasnymu ukonceni se podle me neobjasnilo, co mel ten pastor za kartu a proc ten borec v jednom dile rekl, ze to neni zadnej knez. Podle me s tim meli tvurci jiny plany. ()

Desperado

Na celovečerný debut to Whedon zvládol veľmi slušne. Hlavne zo začiatku ma film chytil, skvelé hlášky, vzhľadom na rozpočet solídná akcia a triky. Po čase ma však zamrzeli nepochopiteľne stupídné dialógy, akoby scenárista na chvíľu odskočil a niečo počas jeho chvíľkovej neprítomnosti doplnil jeho "podarený" synátor. Takisto mi záver príliš nesadol, vzhľadom k predchádzajúcemu deju vyšiel dosť nelogicky. No ktovie, seriál som nevidel, možno sa to všetko nepodarilo vsunúť do necelých 2 hodín, takže moja kritika asi nie je namieste, a tak som to zrejme ako seriálom nedotknutý divák nepochopil tak ako to tvorcovia pre fanúšikov mysleli. No, v každom prípade to celé musím hodnotiť ako lepší priemer. Čo samozrejme na projekt prakticky bez mien nie je zlé. ()

YURAyura

2/10 Kdyz odmyslime totalne vyplachove hlasky z prvnich 20 minut filmu a sympatickeho kapitana lodi, ktereho jsem pred tim videl jenom coby manzela Kate z Lost a pak opet jako policata v Slimakovi, nezbyde nic po cem by stekl martansky cokl. Je to takova ubohost, co vykrada snad vsechny intergalakticke predchudce. Kazdopadne jestli to ma, jak zde dokola ctu nejake televizni kokony - ruce pryc. Teda jestli vas rozpali, kterak 17leta rachiticka divcina zmasakruje armadu zlomutantu, tak jen do toho... nevim proc ale vzpomnel jsem si si na tento gif....http://www.masalaforall.com/imgs/fp/fap/fpfapqWWMjq3.GIF ;]] ()

PogoJoe

Oproti seriálu, který zbožňuji každičkou epizodou, méně svižné (bráno celkově, druhá polovina už "jede"), méně vtipné, osobité a hláškovité, zato mnohem více efektní, velkolepější, se zajímavou prací kamery a šířeji pojatým příběhem. V mnohém souhlasím s komentářem Dan9K - pro znalce seriálu zpočátku malinko zdlouhavé, později až nostalgické - proč to už končí? Po pouhých 15 epizodách a 1 filmu? Proč nepokračovat ve skvělé věci? Pro neznalce probably vztahově mírně zmatená, průměrná sci-fi. Já se bavil, ale oproti seriálu jednu hvězdu ubírám - jako celek film na plný počet u mě jednoduše nemá. I přesto se ale jedná o výborné sci-fi. ()

Toshiro

Tak Whedon to dokázal. Převod seriálu do zakončení v filmové podobě se poved. Je to dústojná sci-fi která nechává umělohmotný startrecky a podobné daleko za sebou. Hlášky byly na Whedona klasicky výborný a finále opravdu strhující. Podotýkám, že vidět 15 dílný seriál Firefly, který dějově předchází, se opravdu vyplatí a sledování Serenity o dost vylepší. (Na podruhé bohužel slabší. Neduhy na rychlo ukončené série filmem jsou dost citelné.) ()

Aiax

Pro fanouška Firefly naprostá povinnost, pro fandu sci-fi skvělá volba, pro většinu ostatních nejspíš zmatený a místy nudný film. Vůbec se nedivím, že ti, kdo neviděli jediný díl Firefly, dávají Serenity dvě tři hvězdičky. Joss Whedon tentokrát zřejmě myslel především na "své" publikum a s ostatními si příliš hlavu nelámal - neobtěžoval se s vysvětlováním kdo je kdo, kde je, jak se tam ocitl a jakou roli v celém příběhu hraje. Kdo však již ví vo co gou, nemůže být zklamán. Akce je akčnější, triky trikovější, film celkově jaksi filmovější a herci stále stejně skvělí. Whedon nám odpoví na některé klíčové otázky, kolem nichž se točil celý seriál, a přichystá pár dalších příjemných i nepříjemných překvapení. A možná se pletu. Možná někoho právě film naláká k tomu, aby si sehnal a pustil seriál. ()

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

06.04.2014

Joss Whedon (Avengers) už před deseti lety věděl, že má Chiwetel Ejiofor velkou hereckou budoucnost. Záporák z jeho sci-fi akčňáku Serenity se nedávno blýsknul v otrokářském dramatu 12 let v řetězech… (více)

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

26.09.2005

Režisér Joss Whedon až doposud pracoval na seriálech, z nichž asi největší popularitu si získala Buffy, přemožitelka upírů. To se však změní už tento čtvrtek 30. září, kdy se na plátnech amerických… (více)