Pilotní film spin-off k seriálu Stargate SG-1. Před několika miliony lety na zemi žila rasa nazvaná Antikové. Ti ve svém letajicím městě Atlantis odletěli do jiné galaxie aby se zde usadili. Na konci sedmé sezony kdyz Goa'uld Anubis utocil na Zemi tak plk. O'Neill (Richard Dean Anderson) se svým týmem nalezl Antickou základnu na Antarktidě a pomocí zbraně umístěné v základně zničil Anubise a jeho Mateřskou loď. Poté je na Antarktidu převelena Dr. Elisabeth Weirová (Torri Higginson) kde spolu s Dr. Carsonem Beckettem (Paul McGillion) zjišťuje že antická zařízení dokáže ovládat pouze člověk který má vrozený Antický Gen. Díky Danielovi Jacksonovi (Michael Shanks) se podaří objevit adresu Atlantis ve vzdálené galaxii Peagasus. (ČSFD)

Hapretor

zabavilo kvalitně ... zakončení naštěstí nepatří k těm debilním ... i když to nemuseli tak utnout ... koukalo se na to dobře ... hlavně díky jednotlivým charakterům ... přišlo mi fajn, že postupen času mi každý charakter něčím imponoval a i štval ... ()

artuš

Tento film hodně připomínal pilotní film ke Stargate SG-1. Ale přes různé podobnosti, je to úplně o něčem jiném. Už se těším na další díly. ()

Grogan

Pěkný úvod k spin-offu Hvězdné brány, který mi k srdci tolik nepřirostl jako původní seriál, ale přesto jde o celkem příjemnou podívanou. Velké plus za účast Roberta "T-1000" Patricka. ()

Jenislávek

jako pilotní film k další vývojovy větvi seriálu má asi všechno, co by měl mít (hostování postav původní ságy, novy a zajímavy fakta, ale taky dobře propracovany novy postavy), přesto je o všechno hrr hrr na mě, ale možná proto mě to upoutalo, že sem zatoužil po pokračování :) ()

loveless

Pilotní dvoudíl k spin-off seriálu Stargate Atlantis. Dozvíme se, že Daniel Jackson zjistil, že je možné dostat se na Atlantis, čímž začíná dobrodružná výpravná podívaná čítající 100 dílů. Ale toto jsou jen první dva, takže se dozvíme kdo, kde, s kým a proč. ()

Likan7

Úvod jak víno. Nedokážu si představit lepší start spin-offu. Nové tváře jsou příjemný, sympatický a hlavně neokoukaný. Triky příjemně nové, akce na úroveň Hvězdné brány skvělá a nový nepřátelé mnohem hororovější a zajímavější, než kdy byli televizní Goaldi. Hlavně ale.. vzhled antické brány je fakt skvělej! Atlantida je rozhodně zajímavá a v současnosti mě zajímavá více, než (asi) nová SG1. Jen je trochu guláš, když se člověk snaží sledovat seriály správně chronologicky... A ten Patrick se mohl ohřát trochu víc :) ()

Allegro.g.

Úvodní díl seriálu není nikak úchvatný. Pro ty, co se těšili na spin-off SG-1 dvojdíl jako dárek na začátek, nic víc. ()

adakraj

Pro mě, jako velkého fanouška Hvězdné brány tato série byla veliké zklamání. Bohužel pro mě série pouze pro "peníze" a mise o ničem. ()

Blazkowicz

Poprvé v životě se chystám na celou Atlantidu, jinak vždycky jsem chytnul jen pár dílů. Jak je u SG zvykem, tak začínáme úvodním filmem, který je slušný, ale pár kamerových záběrů a i efektů na mě působilo až amatérským dojmem a nízkým rozpočtem. Úvodní film k SG1 je lepší. 4* ()

cubiczech

poměrně zajímavá, leč celkově naivní výprava, tohle by skutečně nebylo nikdy možné.. ale bavil jsem se dobrě, mám rád sci-fi a rozhodně to zaválo trošku svěžího vánku do tak trošku zatuchlé, nikdy nekončící SG1... další díly seriálu jsou lepší než pilot... ()

Marty_cihi

Bál jsem se, že SGA bude slabší odvar SG1, ale není tomu tak. A co se týče pilotu, tak určitě víc než zajímavé. Super je, že jse děje občas prolínali z SG1 a tím i herci, ale to už nehodnotim pilot ale SGA jako seriál :-D. Ale i pilot je výbornej. ()

Allein4

Výborný start SGA, skvělé osvěžení trochu upadající SG1... Rising nastavil laťku hodně vysoko, kterou SGA udržel jen první dvě série, pak šla kvalita dolu, až konečně v sérii páté se to začalo zlepšovat...a bohužel právě ta pátá je poslední...škoda. SGA neprospělo dvojité střídání leadera expedice (Weirová - Carterová - Woolsey), neprospěli ani Replikátoři (ty jsem neměl rád ani v SG-1). Rozhodně tam neměla co dělat Teyla (ať si kdo chce co chce říká, ona neumí hrát). Také jsem čekal větší soboje s Wraithy, možnost zatažení do Pegasu třeba nějaké Goa'uldy, Rítou, Orie apod., čekal jsem spoustu vysvětlujících informací o Anticích (Lantianech) a třeba větší prozkoumávání Pegasovy galaxie, či samotného města. Prakticky nic z toho v SGA nebylo, ale i tak nemohu dát Risingu a celému seriálu jinak, než plný počet... ()