Uvnitř tančím

• Velká Británie Inside I'm Dancing (více)
všechny plakáty

Uvnitř tančím je příběhem 24 letého Michaela s mozkovým ochrnutím, který dlouhodobě žije v domově pro invalidy "Carrigmore" vedeném impozantní Eileen. V jeho životě nastane zlom, když se do domova přistěhuje rebel Rory O'Shea. Michael s úžasem zjistí, že rychle mluvící Rory, který může pohybovat pouze svojí pravou rukou, rozumí jeho skoro nesrozumitelné řeči. Roryho dynamická a vzpurná povaha zapálí v Michaelovi oheň a představí mu zcela nový svět vně "Carrigmoru". (oficiální text distributora)

LiborGondek

Rád bych něco napsal, ale nevím co. Co se kvality filmu týče, je to hodně podobné Nedotknutlným, Zelené míli, nebo Hačiko, příběh psa. Komu se líbil alespoň jeden z těchle tří, bude spokojen. Snad stačí 100%. ()

Blacks

Dlouho jsem se na Inside I'm dancing chystal a nemohl se donutit ho shlédnout. Přeci jen snímky o lidech na vozíku nejsou můj šálek kávy. Film mě příjemně překvapil svým humorem, tím jak jsou si lidé schopni v takové nezáviděníhodné situaci dělat se sebe legraci a užít si život. Možná bych dal ***** kdybych nedávno neviděl vynikající Francouzský snímek Intouchables, zaobírající se podobným tématem. ()

terunka003

Tvrdé, reálné, drtivě pravdivé, neuvěřitelné, neskutečné, nepředtavitelné, silné a emoční. Film, který vás zdrtí, který vás nakopne, vzápětí vás opět překvapí. Ta tvrdost reality, kdy lidé shodou nepříjemných situací zůstanou odkázáni na pomoc někoho jiného, kdy s nimi všichni jednají jako ne k sobě rovným, kdy se i nejbližší otáčejí zády. Ale ta chuť žít dál, bojovat se životem a brát osud tak jak je, silná přátelství, lásky, žít sami, bez pomoci, žít jako ostatní. A po titulkách zjistíme, že řešíme hlouposti a že se mračíme a neumíme žít jako oni a vlastně jim závidíme ten "tanec v duši". ()

MiCM

Zajímavý film, který je výjimečně natočený v jiném duchu než je u tématicky podobných filmů zvykem.. Určitě stojí za shlédnutí.. ()

Raven0

Viděl jsem opravdu vtipný film o postižených lidech. Zní to cynicky, ale je to fakt pravda! Tady máte důkaz. Žádná uslzená romantika, prostě život. Ve vší tragikomické kráse... ()

uiu

Film, který zahřeje u srdce a ukáže vám, že i postižení si dokáží užívat života a překonávat bariéry, které jim my, zdraví, stavíme do cesty. ()

galba

Tak nevím, dlouho jsem se rozhodoval, jestli dát odpad, nebo 5, tento film má velke poselství, ale nadruhou stranu hrozně nepokrytě útočí na city člověka, ale rozhodně stojí za to se na něj podívat... ()

civalII

Velmi zajímavý film. Někdo říká kýč někdo zase citový vyděrač. Mě to tak nepřijde - kýč si představuju úplně jinak a citový vyděrač? Koho ten film vydíral, prosím, mě tedy ani náhodou. Skvělý výkon zejména Stevena Robertsona a velmi krásná Romola Garai to celé podtrhují. Fünf. ()

LadyDevil

Ještě teď - několik týdnů po shlédnutí - když jsem si prohlížela obrázky a proběhly mi hlavou některé scény, mi zvlhly oči. Čert vem to, že jsem ve filmu viděla řadu věcí z vlastní profese, tady jde silnej příběh.. a měli bychom se zamyslet nad tím, jak se asi daří lidem, co tančí ne s vlky, ale s kolečky... a uvnitř. Nezavírejte oči, tohle je taky realita... ()

Jazzzz

Absolutně bych zrušil, že jde o komedii. I ty nejúsměvnější okamžiky byli dosti hořké. Tento film je drama o dvou těžce tělesně postižených chlapících. Možná nadhodnocuji, ale mě to celkem oslovilo. Svým způsobem mi to přišlo velice podobné filmu Přelet nad kukaččím hnízdem. ()

venison

Vydařený tragikomický kousek o dospívání, přátelství, pubertálních kouscích, rebeliích, dospívání a prvních láskách z pohledu nemocných mladých kluků na kolečkovém křesle.. Tenhle film je vysavačem emocí a zejména ukazuje lidskou bezmoc pokud chybí to nejcennější v životě - zdraví.. Je úžasné, že tihle dva hrdinové, kteří jsou odmítaní rodiči i opačným pohlavím, diskriminovaní společností nepozbyli kouska humoru.. S handicapem jako postižený nerodíš, ale handicapovaného z tebe dělá okolí, pro které je zdraví samozřejmostí.. Je bezva, že se poslední dobou stříbrné plátno zabývá i těmito příběhy viz. "Nedotknutelní" nebo "Sezení" :-) ()

Phietros

Docela mě mrzí, že jsem o tomhle vydařeném filmu tak dlouhou dobu nevěděl! Příběh nám ukazuje, že i lidé na vozíku můžou žít spokojeně a štastně a že je pro ně každá maličkost vzácností. Když do zaběhnutých kolejí domova pro invalidy dorazí Rory, který je plně ochrnutý, za to není nijak mozkově labilní, začne bojovat o to, aby se co nejdříve dostal pryč a měl vlastní bydlení. To se mu však po opakovaných pokusech nedaří! Seznámí se s Michaelem který má mozkové ochrnutí a není mu vůbec rozumět. On mu však rozumí a to nastartuje vlnu jejich přátelství. Podniknou spolu výlet na večerní párty s peněz ze sbírky a stmelí se ještě více.. Když pak Rorymu opět zamítnou samotné bydlení Michael dostane nápad, že o bydlení zažádá sám a Rory mu bude tlumočit a tím se dostane do svého vysněného bydlení.. Všechno klapne, ale má to háček byt pro handicapované je drahý a tak rebelský Rory vymyslí plán, že se vypraví za velmi vlivným otcem Michaela, který ho však kdysi kvůli handicepu zavrhl a vyjednají si bydlení zato, že mu Michael nijak nenaruší život! Rázem jim začíná nová etapa života, ke které si jako asistentku vyberou slečnu doplnující zboží v obchodě... 85% ()

dANo

Film podľa môjho gusta! Jednoduchý, ale pritom silný príbeh o dvoch mladých chlapoch na vozíčku, ktorých skvele zahrali obaja herci a o ich sexi opatrovateľke, ktorú si vytipujú a presvedčia, nech sa o nich stará... Prvá polovica filmu je statočne našlapaná a je v nej niekoľko fakt vtipných scén a hlášok. Druhá polovica je vážnejšia, hlavní hrdinovia musia riešiť osobné, či vzťahové problémy, čo sa samozrejme odzrkadlilo aj na tempe filmu. Záver je však tým pravým vyvrcholením filmu a divák pociťuje niekoľko zaujímavých pocitov naraz. Ináč, vo filme je použitá výborná hudba, čo veľmi vhodne oživuje film po technickej stránke. ()

Moogwi

Na tenhle masterpiece jsem narazil už před více jak rokem, bohužel se velmi těžko sháněl, a tak doba plynula, ale já na něj nikdy nezapomněl. A nyní, nyní nadešla ta chvíle, slavnostní projekce :) Nyní k filmu: James McAvoy se může někomu zdát jako drzý spratek, a opravdu se tak chová, ale víte co, já ho chápu, jenom je škoda že o jeho minulosti se dozvíme hrozně málo, respektive nic, myslím že pak by spousta lidí na jeho chování měla odlišný názor a třeba by ho i pochopili. Steve R. dle mého Jamese překonává, za to jak dokázal zahrát postiženého si zaslouží pochvalu, já jako laik jsem se na to prostě chytl, i když si nedokáži představit, jak moc skutečně to vypadá v porovnání s reálem. Romola je kus hezké ženské, nejenom to, je dokonce intelektuální protivahou Jamesovi, a na jeho urážky dokáže vzdy najít odpověd. Čekal jsem že to bude vtipné, a ono skutečně bylo, některé hlášky mě skutečně pobavily, některé vyvolaly lehký úsměv. To, že film nepůjde nějak moc do hloubky s tím jsem počítal, pro mě osobně je to sice škoda, ale druhé awakenings jsem opravdu nečekal. Nejdřív jsem chtěl dát pět, ale pak se mi to uleželo v hlavě, a mám takový neblahý pocit, že tomu něco chybí, nebo mi tam prostě něco nesedlo, já fakt nevím. Jednu věc jsem si ale opět připomněl.. jak malicherný život to žijem.. ()

Tomesh

Mno, asi už je ze mě velkej chlap.. Všema avizovaný pláč se sice nedostavil, ale i tak to bylo náročné. Asi bych se měl spíš zamyslet nad tím, co všechno mi bylo dáno. Především přestat fňukat, protože mám skutečně všechno! ()

tere.z

Na Inside I´m Dancing jsem byla hrozně natěšená, a teď nevím, co přesně si myslet. Nechápejte mě špatně, jedná se o výborný film. To nad čím přemýšlím ale je, jestli je „jenom“ výborný nebo skutečně skvělý, jak je všude prezentován. Upřímně bych chtěla, aby na mě působil jako ten druhý případ, ale v průběhu filmu mě několikrát přesvědčoval o opaku. A nevím proč. Herci jsou totiž úžasní, příběh vtipný i dojemný (ale ne kýčovitě). Je tu sice pár potencionálních klišé, ale co. Možná malá hloubka? Jenže hlavním cílem není komplexní rozbor problémů postižených nebo depresivní přemítání nad jejich údělem (nic proti takovýmto tématům!), ale poselství o optimismu a radosti ze života, ať jsme jacíkoliv (a ať nás očekává cokoliv). Takových filmů už tu pár bylo, ale Inside I´m Dancing je opravdu milý a svým způsobem i netradiční snímek. Tak nevím, asi bylo ten večer něco špatně ve mně. „Can I ask you something? Were you born like this?“ „Like what?“ „Dodgy hair and shit taste in music.“ ()

Dny evropského filmu běží

Dny evropského filmu běží