Stejně jako každé jiné dítě má i Santiago Munez (Kuno Becker) svůj velký sen. Na rozdíl od většiny ostatních však dostane ojedinělou příležitost si jej splnit - pokud dokáže překonat strach, odcestovat tisíce mil od domova a vyrovnat se nejlepším z nejlepších. Jak se brzy ukáže, Santiaga přijde jeho rozhodnutí hodně draho - jsou ale oběti tak velké, aby zabránily talentovanému a odhodlanému mladému sportovci vstřelit jeho vítězný gól?

Když se Santiago ve svých 10 letech odstěhoval s rodiči do Ameriky, měl s sebou pouze dvě věci: svůj fotbal a potrhaný obrázek Světového poháru. Během dospívání se živil podřadnými pracemi, avšak fotbal zůstal i nadále jeho velkou vášní. Přesvědčit otce, že by se mohl stát mezinárodní sportovní hvězdou, však bylo takřka nemožné: "Na světě existují dva druhy lidí," konstatoval jeho otec. "Lidé, kteří bydlí ve velkých vilách, a lidé jako my, kteří jim sekají trávníky a myjí auta."

Vše se ale změní v okamžiku, kdy se na jednom z místních zápasů ukáže bývalý britský fotbalista a příležitostný lovec talentů Glen Foy (Stephen Dillane) a všimne si mezi amatérskými hráči hbitého, rychlého a odvážného mladého sportovce - přesně takového, jakého by potřeboval slavný anglický tým Newcastle United.

Santiago, který se náhle ocitá v neznámém prostředí, kde je fotbal náboženstvím a stadión St. James' Park svatostánkem, musí nyní dokázat, že má dostatek kuráže na to, aby se stal hráčem jednoho z nejprestižnějších fotbalových klubů na světě. Zablácená hřiště, studený vítr a podpásovky od spoluhráčů jsou jen některými z překážek, které bude muset překonat na své cestě k vítězství v opojném a vzrušujícím světě mezinárodního fotbalu. (oficiální text distributora)

Hanes88

Film popisující snahu Santiaga Muneze dostat se do profesionálního fotbalu. Opravdu skvělý děj, který chytne, ale je třeba i vyzdvihnout to, jak to pěkně do těch zápasu sestříhali. 75%. ()

Vejrrr

Parádní film u chudým klukovi, co se dostane do velkýho fotbalu.... Určitě hezky ztvárněný sen každého kdo má podobné sny o profi fotbalu. Ukázáno je vše... Především to co se odehrává mimo hřiště. Sportovní filmy jsou můj obor, mám dokonce Top 10 v profilu a ačkoli mi v něm film o fotbalu chybí (kolik jich taky bylo natočeno že), tak se tam Góóól! rozhodně neprobojoval. Těžko říct proč to nefungovalo... Ale ne... Chci být pozitivní.. :) Je se opravdu na co dívat a určitě doporučuji... ()

Ollie235

Kdyby byla Santiagova cesta na vrchol trochu klikatější, vůbec bych se nezlobil. Co tvůrci to mohli propracovat daleko více byly scény samotných zápasů, místy to na mě působilo jako nějaká hodně špatná reklama. I tak ale jeden z těch lepších filmů o fotbale. ()

Tomyfrok

Góóól! (USA, 2005) Mám rád sport. Mám rád fotbal. Mám rád film. Tudíž byl Góóól! jasnou volbou na jeden z mnoha všedních večerů. Co se ale nestalo, ze slibně rozehraného zápasu jsem někdy v polovině věděl, že se nedostaneme dál než k remíze. Film trpí pro fotbalového fanouška až příliš mnoho nepřesnostmi (víc o nich možno přečíst v zajímavostech). A kdo jiný by měl být v tomto případě cílovou skupinou, než vyznavač nejrozšířenějšího kolektivního sportu na světě. Odpustil bych i jistou naivitu, se kterou se hlavní hrdina dostane s neuvěřitelným štěstím z jihoamerického předměstí až do víru kolébky fotbalu - na britský ostrov. Co ale neodpustím, je kromě již zmíněných chyb především ona schématičnost. Ano, u sportovních filmů je jí často třeba, nicméně neměla by být tak zřejmá, že vlastně od prvních minut víte, s jakým pocitem budete po zhlédnutí odcházet. Každopádně bezvýznamné plus za Barošův gól. (hodnoceno ***) ()

Kenji179

Parádní film o plnění fotbalového snu, který si přeje snad skoro každý fanoušek fotbalu. Film sice ničím moc nepřekvapí, ale zápasy v kombinaci s tak úžasnou hudbou...Úplně mi naskakovala husí kůže :) ()

Yardie

Taková pohádka pro dospělé. V podstatě televizní jednohubka na jedno kouknutí a uvolnění. Od začátku do konce je jasné, jak to bude probíhat a jak to dopadne. Film má takovou pozitivní a jednoduchou atmosféru a nádech. Nedá se brát přáliš vážně. Je to taková pozitivní oddechovka, která neurazí ani nenadchne. Možná, kdyby se šlo do hloubky, více psychologie a vykreslení postav, bylo by z toho solidní sportovní drama. takhle je to pohádka o splnění snu. Ale není to špatné. Na jedno kouknutí akorát. Howgh! ()

Santino7

Goal! bol pre mňa veľmi príjemným prekvapením. Od filmu som príliš veľa nečakal (predsalen snímok, ktorý si financuje FIFA na svoje spropagovanie, to znie na prvý pohľad dosť pochybne), no napriek tomu som si ho vychutnal. Určite to bude tým, že futbal u mňa patrí k srdcovým záležitostiam, čo v mojich očiach celkový dojem a veľké nadšenie ešte značne vylepšilo. Preto neviem, ako to bude u tých, čo futbal ako taký neobľubujú - verím však, že film ich môže zaujať tak či tak, svojou kvalitou. Klasický príbeh chudobného chlapca s veľkým talentom, ktorý dostal šancu a je len na ňom, ako s ňou vynaloží. Prejde si cez amatérske súťaže v Amerike (popričom musí pomáhať otcovi kvôli rodinnému príjmu), tam si ho všimne bývalý scout - hľadač talentov, vďaka čomu sa dostane na skúšku do anglického klubu Newcastle, kde o svoju šancu musí zabojovať. V hlavnej úlohe mexického futbalistu Kuno Becker (pre mňa osobne dovtedy veľká neznáma, no príjemne potešil, tento chalan z telenoviel) a s ním krásna Anna Friel (domácemu publiku známa najmä z filmu Bathory), no a maličký priestor sa ujde aj pre skutočných futbalistov. Rozhodne neľutujem čas, ktorý som pri tomto filme strávil, vážne sa mi to páčilo. Jeden z mála filmov o futbale, ktoré sa fakt oplatí pozrieť. Dal by som tomu kľudne aj plný počet, no som si vedomý toho, že nie každý je tak zažratý do futbalu ako ja, čiže ubrať jednu hviezdičku by malo byť celkom spravodlivé :-) 4/5 ()

WinstonS

Docela zábavná agitka FIFA o chudém princi, který v Premier League našel fotbalovou nevěstu. Přes několik do očí bijících nelogických momentů vcelku sympatický film, u kterého jsem se coby fanoušek fotbalu ani nenudil. Jen ta stopáž mohla být o dvacet minut kratší... ()

Phillo

„Až vyrastiem chcem byť futbalistom. Nevadí, že scenáristi v živote ani na štadióne neboli a nevedia ako vyzerá reálny futbal a ani nevedie, aké všelijaké prekážky môže mať futbalový život. Mne stačí, že sa dostanem do Anglicka (samozrejme bez pracovného povolenia, veď načo?!) a prejdem sám celé ihrisko a sám dám gól. Potom scenáristi vymyslia nejaký ten pád, aby som to nemal až také ľahké, ale predsa len všetko dobre dopadne...“ Tohto sa dožije tak 0,01% futbalistov ale keďže aj ja som o takom niečom voľakedy sníval, dávam za 3* a už nesnívam... ()

Gore

Nehrát v tom filmu Alessandro Nivola, tak by to byla sračka o fotbale s trapnými emocionálními výjevy, na chlup předvídatelnými klišé a trapnými fotbalovými výkony. Nivola, díky své skvěle ztvárněné roli Gavina Harrise, to povyšuje aspoň k průměrné podívané. ()

sedlo03

Vynikajíci film, který poměrně dobře znázornuje problematiku vrcholového sportu. Santi nemá lehký život, ale má talent a taky nehorázné štěstí, (pro mě až moc) a všimnou si ho agenti z Newcastlu. Samozřejmě se to neobejde bez potíží, ale nakonec svého cíle dosáhne. Kdybych byl škodolibej tak mich tady pitval jeho poslední gól, kterej kopal levou nohou, ale nemám to srdce. 80% ()

Kratoc

Zásadním bodem pro hodnocení tohoto filmu bude to, zda-li jste fotbalový fanda. Pokud ano, tak zažít si takový sen o fotbalové Popelce (nebo spíše Popelákovi), který byť chudý jako myš, ke štěstí v Anglii přišel. A který z fandů si jako kluk nesnil, že jednou si zahraje na stadionu, třeba právě proti Liverpoolu. Takže za zfilmování tohoto snu dávám tři hvězdy. A jednu přidávám ještě za hudbu. Jinak tedy scénář hrůza (moc amerického patosu) a pár (více než pár) logických chyb by se tam také našlo. ()

Greg25

Nesnáším fotbal. Ale výhodou je, že u sportovních filmů fakt nevadí, o jakém sportovním odvětví vypráví. Důležitá je ta postranní omáčka, která je na filmu v tomto případě tím hlavním. A Mexická vlna má omáčku vydatnou. Snaží se lehce nastínit i stinější stránky fotbalového a vůbec sportovního zákulisí, netlačí na pilu a i heroické momenty se dějí v snesitelné míře. Děkovat můžeme, také střihaři, že sestříhal fotbalové momenty tak, aby vypadaly akční a rychlé, což dá u fotbalu dvojnásobně zabrat. 75% ()

Atheas

No neni to spatne.Jenze potencial filmu o fotbalovem snu je mnohem,mnohem vetsi.A take dle meho nazoru v dnesim fotbalu uz pouze talent nestaci. I talentovani hraci musi trenovat,trenovat a zase trenovat. Pribeh ryzi pohadka,obcas chyti za srdce ale celkovy dojem je obrovske zklamani.Ale verim ze se brzo natoci na tema fotbalovych hracu neco opravdu krasneho. ()

Lilloos

Nerozumím fotbalu a přesto (nebo možná právě proto) jsem měla dojem, že sleduji autentickou podívanou o vzestupu mladého hráče, který si prošel prakticky vším. Nutno dodat že s pohádkovým štěstím, ale kdo by to tomu talentovanému sympaťákovi nepřál? ()

Flopik

Veľmi pekne natočený film o futbale a o malom sne jedného chudobného chlapca. Najlepšie na tom je, že takýchto skutočných príbehov je mnoho. Ja som sa bavil a koniec aj keď presne podľa šablóny sa mi páčil a vyvolal emócie. U mňa za 4*. ()