Stejně jako každé jiné dítě má i Santiago Munez (Kuno Becker) svůj velký sen. Na rozdíl od většiny ostatních však dostane ojedinělou příležitost si jej splnit - pokud dokáže překonat strach, odcestovat tisíce mil od domova a vyrovnat se nejlepším z nejlepších. Jak se brzy ukáže, Santiaga přijde jeho rozhodnutí hodně draho - jsou ale oběti tak velké, aby zabránily talentovanému a odhodlanému mladému sportovci vstřelit jeho vítězný gól?

Když se Santiago ve svých 10 letech odstěhoval s rodiči do Ameriky, měl s sebou pouze dvě věci: svůj fotbal a potrhaný obrázek Světového poháru. Během dospívání se živil podřadnými pracemi, avšak fotbal zůstal i nadále jeho velkou vášní. Přesvědčit otce, že by se mohl stát mezinárodní sportovní hvězdou, však bylo takřka nemožné: "Na světě existují dva druhy lidí," konstatoval jeho otec. "Lidé, kteří bydlí ve velkých vilách, a lidé jako my, kteří jim sekají trávníky a myjí auta."

Vše se ale změní v okamžiku, kdy se na jednom z místních zápasů ukáže bývalý britský fotbalista a příležitostný lovec talentů Glen Foy (Stephen Dillane) a všimne si mezi amatérskými hráči hbitého, rychlého a odvážného mladého sportovce - přesně takového, jakého by potřeboval slavný anglický tým Newcastle United.

Santiago, který se náhle ocitá v neznámém prostředí, kde je fotbal náboženstvím a stadión St. James' Park svatostánkem, musí nyní dokázat, že má dostatek kuráže na to, aby se stal hráčem jednoho z nejprestižnějších fotbalových klubů na světě. Zablácená hřiště, studený vítr a podpásovky od spoluhráčů jsou jen některými z překážek, které bude muset překonat na své cestě k vítězství v opojném a vzrušujícím světě mezinárodního fotbalu. (oficiální text distributora)

Aven

Ikdyž je to naprosto nereálné z nesčetně důvodů (viz komentář don corleone) je Goal příjemným oddychovým filmem na zkouknutí. ()

Tomesh

Jako malej kluk jsem nedělal pomalu nic jinýho, než snil o tom, že se stanu Ronaldem. Kopal jsem do balonu a byl jsem v tom skutečně kurevsky dobrej, ale ne zase tak dobrej jako tenhle loupák.. Takže se tomu filmu nebudeme smát a přijmeme ho mezi sebe, stejně jako zástupy lemroidních netáhel, který nejsou schopný nakopnout balon jinak než bodlem.. ()

darek kartac

Výborný film o fotbale, který mapuje život obyčejnéo uprchlého mexičana. Jeho fotbalové dovednosti jsou velice dobré a toho vynese hodně vysoko. ()

sheldonka.

Hodně fajn film, který i ukáže, že fotbal není jen o kamarádech, nekonečných party, ale že je to především obrovská dřina. ()

hroubek

Hodně krásná pohádka.Příběh o chudém chlapci, který mě talentu narozdávaní a nezlomilo ho nic a pílí se s snahou si vydobil slávu a uznání spoluhráčů.Je to moc krásný příběh, který v každém fotbalistovi probudí sny, že tohle by chtěl taky zažít.A mě se to svým způsobem líbí, i když je to hodně moc idealistický.Žádný trenér by nebyl takhle nadšený, kdyby si hlavní hvězda chodila na treninky, tak jako tady.Po herecké stránce je to fajn.Postavám to věříte a nejsou vůbec otravný jak to u takových to filmu bývá.Hodně mě potěšila Anna Friel, kterou mám rád od seriálu Řekni, kdo tě zabil.Góóól! je pro všechny fanoušky a hráče fotbalu povinností, ale je nutné podotknout, že je to jen pohádka. ()

cross

Kýč na kýč s extrémně předvídatelným průběhem, nerealistyckým scénářem narvaným k prasknutí veškerými modelovými situacemi, které snad vůbec mohou nastat.... a přece, Goal! je zatraceně cool film, který vás bude bavit víc než lecjaké umění a ze kterého budete mít setsakra dobré pocity... Nic víc než extrémně povedená popcornovka... vykalkulovaná ale stejnou měrou zábavná! Solidní ***1/2 ()

Borat

Moc filmů s fotbalovou tématikou není a proto je tenhle film tak trochu unikátní. Zobrazuje příběh jednoho talentovaného pracovitého fotbalistu, který to dotáhne až do ,,A" týmu Newcastle United. pOvedený příběh s průměrnými hereckými výkony a originálním nápadem si zaslouží 4*.|84%| ()

jenik71

V USA rozumějí fotbalu asi jako já jaderné fyzice. Takže se není co divit, že natočili po všech stránkách naprosto průměrný film z tohoto prostředí. Scénář postrádá originalitu a ani herecké výkony nejsou nic moc. I fotbalovým fanouškům bohatě postačí se na to podívat pouze jednou. Lepší však bude, když si půjdete s kamarády kopnout na nějaký plácek před domem.... ()

giovanni3

Film z fotbalového prostředí a ještě do toho můj oblíbený klub Newcastle United a účast i takové legendy jakou je Alan Shearer = čekal jsme hodně. Ale takový slaďák (ač dost příběhů tak bylo chudý chlapec někde v jižní americe se dostane do Evropy a tam se z něj stane nejlepší hráč světa) ,,okořeněný,, vztahem s nepřístupnou krásnou sestřičkou klubu a napravením největší hvězdy týmu (zároveň největšího flamendra)... 4z5 jsou až kam nebýt to o Newcastlu a nebýt to o fotbalu tak nevím nevím kolik bych dal.. ()

Hollohlaway

Fotbalová pohádka o Popelce jako tradiční sportovní scénář, v tomto případě naštěstí velice kvalitně podaná. Jak mimosportovní děj, tak i záběry ze zápasů jsou na slušné úrovni, což bývá často v podobných filmech problém. Tady i přes některé nelogičnosti působí poměrně uvěřitelně většina akcí. Hlavní hrdina není úplný kopyto, a je sympaťák, takže jeho vzestup do prvního týmu sledujete a fandíte mu. Potěší drobné roličky Beckhama, Zidana a dalších hráčů, ale co v mém případě toto dílko posouvá o kus výš na nadstandartní čtyři hvězdy, je klub v hlavní roli, a to Newcastle United. Konečně žádný Manchester ani Liverpool, sláva! Záběry St. James´ parku, Alana Shearera a další reálie mě hřály na duši celý film, a každou chvíli jsem si říkal "hele, to je přeci... a támhle...je to von!" Howay the Toon, Bůh ochraňuj královnu a Newcastle United. ()

Sir-Filip

Tak tohle byla vyložená snůžka bullshitů!! Přetrpět snímek až do konce chce opravdu velkou dávku odvahy! Už jen ta nereálnost toho, že by "straky" porazily kluky z Anfieldu a navíc se z trestňáku trefil nějaký nováček, je opravdu k smíchu. Film mě dále utvrdil v tom, že prostě začínám skutečně nenávidět sportovní kousky. Možná je to tím, že jsem velkým fanouškem Premier league, a tak velice těžko nesu její zprofanování ve sračkách podobného typu. Rovněž nemám rád, když ve s snímcích hrají slavní sportovci. Mají dělat to, co umí - sportovat! Hlavně nemluvit a proboha neplést se do filmu. Nepopsatelné pachuti na jazyku a neskutečného znechucení v duši se jen tak nezbavím. Dvěma slovy "hrůza, hrůz!" "ENJOY IT!!!" ()

Specs

Hlášky: Santiago Munez: - "Promiňte, rozebírate tady soccer?" chlapík v baru: - "Ne." Santiago Munez: - "Oh, promiňte. Fotbal?" chlapík v baru: - "Jo jo. O ničem jiném tady ani nemluvíme." & hráč: - "Hele, Santi, jednou jsem byl v Mexiku!" Santiago Munez: - "Líbilo se ti tam?" hráč: - "Tejden jsem měl sračku!" ()

Anticque

Krásný pohled na vývoj malého kluka ve skvělého fotbalistu, film popisuje všechny nástrahy fotbalu, mladý mexičan, který uteče se svou rodinou z Mexika do USA a o několik let později hraje oblastní fotbal, kde si dává celý hřiště a dává jeden gól za druhým má štěstí, že si všimne bývalý agent Newcastlu United a v tomto okamžiku film začíná dostávat svoje kouzlo. Tvrdá dřina, nová technika, nové zvyky, nové klimatické podmínky, noví lidé, noví přátelé a tady začíná nová zkouška pro tohoto mladíka a to se mi na filmu velice líbí. Každý malý kluk má sen, stát se fotbalistou nebo jiným sportovcem a tady je krásný průběh jeho životem. Dávám 90%. ()

sheilla

Jsem velkou fanynkou fotbalu, takze filmy o tomto mem oblibenem sportu vitam. Goool je naprosto nenarocny film plny klise (jak chudy chlapec ke stesti prijde, samozrejme mu musi zemrit otec, ktery neveri v jeho fotbalovou karieru - nastesti videl aspon jeden jeho zapas a klasicky je na sveho syna hrdy), trapnych zpomalenych zaberu a predvidatelnosti. Na konci filmu jsem se modlila, aby hlavni hrdina ten gol v rozhodujicim zapase proti Liverpoolu nedal. Aspon necim by me pak ten snimek prekvapil. 3 * davam za skvelou fotbalovem atmosferu, za Milana Barose ( jeho skvely druhy gol v dresu Liverpoolu), za Smicera, za Raula Gonzalese, za Zidaneho a samozrejme za nadherny fotbal :-). ()

Arius

Zaujímavý kupodivu americký snímok ktorý som počas celého priebehu cítil ako britský, typický hudobný doprovod, bez ktorého sa nezaobíde žiaden anglický film, navyše hudba v anglickom filme vždy stojí za to, melódia piesní v britských filmoch má vždy charkater klasickej hudby, ktorej sa nevyrovná skutočne žiadna moderná hudba, klasika je skutočne hudobné umenie, všimol som si aj to že po plátne behali samý britský herci, čo ešte viac utvrdilo moju mienku v to že je to britský film, Goal! sa stal mojim objektom aj vďaka Anne Friel ktorú uvidím v Bathory, preto som si chcel preklepnúť jej hereckú zdatnosť, avšak podobne ako väčšina hercov účastnych na tomto projekte, podala slabý výkon. Gary Lewis je samozrejme výnimka, jeho geniálny výkon z Gangov bol nezabudnutelný. Dalo by sa povedať, že Cannon sa snažil o emotívny snímok, ktorý by zaujal širší okruh divákov a zároveň dosiahol takú tu oskarovú úroveň. Cannon však nedokázal to čo iný slávnejší americký režiséry, a druhá polovica filmu bola absolútne umelá, zo slabými hereckými výkonmi a už aj z nudnejším scenárom, film mal aj mnoho iných drobnejších chýb a zaznamenal som celkový úpadok plnosti deja, tiež kratšia stopáž by padla vhod, koniec to pokazil, škoda ináč by to bol celkom pohodový film. ()

ZkuKol

Mohl to být zábavný film s fotbalovou tématikou a slušnou britskou hudbou. Jenže příběh je po americku zkurvený (naprosto nerespektuje evropská - a specificky britská - přestupová pravidla a nahrazuje si je americkými). Příběh má několik naprosto zbytečných dramatických momentů (viz jak se Santiago dostane do Newcastlu), blbé moralistické momentky (přestaň si užívat a pojď trénovat) a otce, co se kouká z nebe. Ani ten fotbal neni moc hezky natočený (nepočítáme-li snímání St. James Parku). Kuno není nic extra, ale neruší. Anna je hezká a když mluví "anglicky" a má uniformu je neskutečně sexy, má to neuspávající tempo a hrají do toho Oasis. Prostě američani fotbal nemusí a neumí a podle toho to vypadá, kdybych nebyl fanouškem Newcastlu a nezalíbila se mi Anna Friel (jediné skoropozitivum Bathory) šel bych s hodnocením ještě níž.... 35% ()

slovan1

Tak tenhle film se mi hodně líbil. Mám rad fotbal a tady ho je až nad hlavu. Sice předvidatelný příběh, s páru nelogičnostma ale i tak si mě získal. Dobře je zde zobrazeno, jak si někteří hráči užívaji a nějaka životospráva jim je ukradená... jak povědomé :-D. Ve filmu si "střihnul roli" aji Milan Baroš, který zde skóruje na Liverpool. ()

Mr.Jackass

Pohádka která na mě působila až moc pohádkově. Jistě hezké vidět takto splěný sen, ale spíš se jedná o náborové představení Premiere League :) ()

Kejdlo

Fotbal je můj oblíbený sport a tak mě samozřejmě zajímalo, jak si s ním poradili v snad nejznámějším fotbalovém filmu. A dopadlo to dobře, ač je to plné klišé a emotivních situací, které se vás často snaží dojmout. Snímek se tedy podle mého vydařil, svižnou režií dokáže strhnout a pokud jste k tomu fotbalový fanda, tak by vás měl i přes jistou naivitu příběhu velmi bavit. 8/10 Skvělý fotbalový online manažer, plný milovníků fotbalu. www.brejk.cz ()

PALINO

Filmov o futbale veľa nie je a tak som nielen rád, že vznikol ďalší, ale hlavne, že vznikol dobrý film, ktorý robí celému športovému žánru dobré meno. Samozrejme, čím bližší vzťah máte k futbalu, tým viac sa vám bude GÓÓÓL! páčiť, ja osobne mám futbal veľmi rád, sám som ho skoro 10 rokov súťažne hrával a aj preto bolo pre mňa jednoduchšie vžiť sa do príbehu a aj si ho po filmovej stránke vychutnať. Príbeh je síce trošku zjednodušený, ale máme vďaka nemu možnosť nahliadnuť do života profesionálnych hráčov, čo je vždy filmovo vďačný námet a tu musím pochváliť tvorcov filmu, ktorí si vybrali azda tú najpríťažlivejšiu futbalovú ligu na svete, ktorou je anglická. Na zábavnosti pridávajú aj krátke výstupy známych futbalových osobností, okrem miestnej legendy Alana Shearera sa tu mihne i Raúl, Beckham či Zidane. My na príbeh nazeráme očami Santiaga Muneza, ktorý si aj vďaka svojmu hereckému predstaviteľovi dokáže získať naše sympatie a vlastne celý film je osídlený zaujímavými postavami, či už je to nová a namyslená posila Newcastlu Gavin Harris alebo objaviteľ Santiaga Glen Foy. Samotné futbalové zápasy mohli byť spracované trošku lepšie, chýba im väčšia dynamika, viac šťavy, ale v žiadnom prípade sa nedá povedať, že by boli zlé. Skrátka, kto má rád filmy a futbal zároveň, je malá pravdepodobnosť, že by vychádzal z kina sklamaný. ()