Stejně jako každé jiné dítě má i Santiago Munez (Kuno Becker) svůj velký sen. Na rozdíl od většiny ostatních však dostane ojedinělou příležitost si jej splnit - pokud dokáže překonat strach, odcestovat tisíce mil od domova a vyrovnat se nejlepším z nejlepších. Jak se brzy ukáže, Santiaga přijde jeho rozhodnutí hodně draho - jsou ale oběti tak velké, aby zabránily talentovanému a odhodlanému mladému sportovci vstřelit jeho vítězný gól?

Když se Santiago ve svých 10 letech odstěhoval s rodiči do Ameriky, měl s sebou pouze dvě věci: svůj fotbal a potrhaný obrázek Světového poháru. Během dospívání se živil podřadnými pracemi, avšak fotbal zůstal i nadále jeho velkou vášní. Přesvědčit otce, že by se mohl stát mezinárodní sportovní hvězdou, však bylo takřka nemožné: "Na světě existují dva druhy lidí," konstatoval jeho otec. "Lidé, kteří bydlí ve velkých vilách, a lidé jako my, kteří jim sekají trávníky a myjí auta."

Vše se ale změní v okamžiku, kdy se na jednom z místních zápasů ukáže bývalý britský fotbalista a příležitostný lovec talentů Glen Foy (Stephen Dillane) a všimne si mezi amatérskými hráči hbitého, rychlého a odvážného mladého sportovce - přesně takového, jakého by potřeboval slavný anglický tým Newcastle United.

Santiago, který se náhle ocitá v neznámém prostředí, kde je fotbal náboženstvím a stadión St. James' Park svatostánkem, musí nyní dokázat, že má dostatek kuráže na to, aby se stal hráčem jednoho z nejprestižnějších fotbalových klubů na světě. Zablácená hřiště, studený vítr a podpásovky od spoluhráčů jsou jen některými z překážek, které bude muset překonat na své cestě k vítězství v opojném a vzrušujícím světě mezinárodního fotbalu. (oficiální text distributora)

Zagros

Sport a sportovní filmy mám rád, protože občas píší nádherné příběhy. Těch příkladů ze skutečnosti je více než dost, a proto není potřeba si vycucávat z prstu další a k tomu velmi neoriginální. Celý příběh je naivní a šablonovitý. Navíc mi hlavní hrdina moc sympatický nepřišel. Než tenhle film, už je lepší příběh Alexe Huntera v sérii FIFA, kde si to můžete aspoň lehce ozvláštnit vlastním zahráním. ()

cab

Zatim nejlepsi filmove zpracovani o fotbalu a klukovi, ktery sni si zahrat profesionalni, a tudiz dobre placeny, fotbal za hranicemi sve zeme a dokazat vsem, ze sny se plni nejen o Vanocich. 65% ()

Witta

Góóól! je filmové ztvárnění snu mnohých. Jinými slovy Kterak chudý talentovaný fotbalista do Newcastle United přišel. ()

Merkin

První polovina se vyvíjela opravdu slibně, dokonce i pro holku, navíc fanynku hokeje. O to větší škoda je potom druhé části filmu plné velkých klišé. Snímek se v ní stejně jako hrdina bez ohlížení řítí k brance, ale nepřihrává originalitě, takže nakonec získává jen 3 a nikolv 4 hězdičky. ()

dopita

Tak to je hodně prostinkej příběh. Z přeslazenýho scénáře se mi občas zvedal žaludek. Málo kdy se vidí film napěchovanej takovým množstvím předvídatelných a za každou cenu líbivých scénáristických obratů. Režisér Danny Cannon z toho ale udělal překvapivě svěží film, každá scéna je akorátně vybalancovaná, nic nepřečnívá, nic nechybí, takže i přes to, že děj je strašná srágora a film je navíc plnej fotbalových nelogičností, tak uteče jako voda a nenudí. Danny Cannon z minima vytřískal maximum a to málo co scénář nabízel, dokázal dobře prodat. ()

J.Bourne

No sem ohromnej fanoušek Newcastlu. Takže sem si tenhle film nemoh nechat ujít. Příběh takovej klasickej, kterej má každej druhej film o sportu. Každopádně to ale tvůrci zpracovali více než obstojně. I když člověk vý už v první minutě jak to dopadne a že to skončí klasicky golem v posledních minutách, nezbývá mu nic jinýho než charismatickému hrdinovi fandit a to nejen ve fotbale, ale i v životě kolem. Jasný je tam spousta a spousta fotbalových nelogičností a kliše, ale mně osobně to poměrně vynahradily záběry z pravejch zápasů, kde sem si hledal svoje oblíbence v čele s Alanem Shearerem. Když k tomu přidám kratičký záběry Baroše, Šmicra a Jarošíka tak mi vycházejí 3,5 hvězdy. Ale jak už sem napsal fandim Nufc, takže 4 hvězdy. ()

zbysik

Vcelku reálné filmové zpodobnění fotbalového snu. Potěšila účast fotbalových hvězd v čele s hrající reklamou na slipy, Davidem Backhamem. Můžete ho nenávidět, ale těch 5 vteřin s ním výrazně přidalo na filmovém zážitku. ()

Mičl

Jsem velký fanda celé Premier League, potažmo i Newcastlu a anglické kopané všeobecně. Záběry na St. James Park (jeden z nejkrásnějších stánků nejen v Anglii) jsou velice vydařené. A nápad do reálných záznamů z utkaní Magpies vložit příjemná překvapení v podobě hlavních hrdinů, považuji za velice zdařilý. Tak trochu "americká", ale slušná režie v podání britského tvůrce, ale jinak opravdu parádní sportovní podívaná. ()

Shakeus

Když se přivřou oči a máte současně rádi fotbalový svět, především anglickou ligu, tak je to lepší, než by asi většina z nás čekala. A to i přes všechny ty chyby, co jsou zde popsány v zajímavostech a přes maximálně předvídatelný naivní příběh. Jedna hvězda je vlastně jen za Ziza a fotbal jako takový :) Ovšem jednou a dost, žádní pokračování mě opravdu nelákají. ()

kukuuuc10

Úžasné ztvárnění sportovního nadšení, ta vůle jít za svým snem a citová vazba k fotbalu,... vhánělo v mnoha chvílích slzy do očí. Pro mě, jako fotbalistu jsem usínal s podobnou představou. Bomba film! ()

Hanys_

Mexická telenovela v americké produkci s britským akcentem. Mám rád fotbal i sportovní filmy, ale Goal je tak strašně špatně napsaný, natočený i zahraný, že mu nepomůže ani Oasis soundtrack. ()

Drc

Pro fanoušky fotbalu a i sportu obecně velice dobrá podívaná o tom, kterak se chudý fotbalový talent ke štěstí dostal. Copak mi to jen připomíná ... . Mihne se zde i pár známých fotbalových tváři, některé však jen za záznamu (včetně pořád padajícího Baroše :)). Má to spád, příběhové převraty, mírně romantickou odbočku, krásnou anglickou mluvu a hapyend. V Anglii to prostě fotbalem žije, nechte se vtáhnout ... ()

Ještěřák

Fotbal mám moc rád... Ale ne takhle. Zase nám blbounům s merunou jednou podstrčili kýčovitý škvár. Ač lehounce čitelné, některé prvky (první ťukes v anglickém blátíčku, spoluhráč primadona) se mě docela líbily. ()

Prochy38

Na tohle jsem byl strašně dlouho hrozně zvědavej. A zklamání?? Ty jo, vůbec ne! Co mi na filmech tohoto typu strašně vadí, je ta pohádkovost. Proč nadaný fotbalista nezahraje ze tři dobré zápasy a pak si konečně vstřelí svůj gól. Proč tento hráč nastoupí první zápas od začátku a už stříhá nůžky pod víko.... Ano, o fotbal se hodně zajímám a poznám, co je reálné! Je jasné, že půlka záběrů ze zápasu jsou záběry ze skutečných klání. Viz představení M. Baroše apod. Rád jsem zahlédl i další hvězdy.... V tom to je opravdu dobré, že pohádkový příběh je zasazen do opravdové reality. Fajn vidět, jak to vypadá na trénincích a v zákulisí.... Ubral bych trochu těch neuvěřitelností a bylo by to za 5*! ()

Sasanka20

Film se mi ze začátku docela líbil, ale potom přišly na řadu ty kýčovité, uvalené a (možná bych i řekl) rádoby dojemné záběry, které mi zkazily celkový dojem z filmu natolik, že jsem se nakonec rozhodl jen pro dvě hvězdičky. Musím ale říct, že tu byly i věci, které se filmu nedají odepřít. Mám na mysli hlavně ty zápasy z Premier League, kdy člověk vidí v akci reálné hráče, kteří někdy v roce 2005 hráli za kluby, proti nimž ve filmu nastoupí Newcastle United. Já osobně jsem byl třeba moc rád, že jsem se v takovém filmu mohl podívat na Franka Lamparda, Alana Shearera nebo Stevena Gerrarda......nebo Annu Friel :DD ()