Reklama

Reklama

Recenze (11)

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Moje oblíbená partička novodobých monťáků tentokrát vytvořila celkem jednotný seriál, který svou celistvostí ohýbá přičernalý a skečovitý humor Jamu, Big Trainu, nebo Brass eye o absurdní komedii tak typickou v Mighty Boosh, které zrovna mě moc neoslnilo. Na půl cesty, jo? Ale mé oblíbené tváře je zase jednou radost vidět na jednom místě, jo? 60% ()

Thomick 

všechny recenze uživatele

Slovy senzačního šéfredaktora Suga Rape: That's hilarious and co. Zároveň je to taky dost hlasitý, po vizuální stránce přímo wrightovsky zmaštěný a v neposlední řadě ukrutnym způsobem vizionářský. Jen škoda, že zatim nevyšla žádná PC hra s názvem "Labour Party Conference" - na tu bych si i poctivě vystál frontu. --- Ode dneška mám mimochodem docela jasno, od koho se Jack Whitehall učil hrát. (Od Nicholase Burnse.) --- "Can you take the glove off? Please." ()

PanCitron 

všechny recenze uživatele

Sitcomová spolupráce Chrise Morrise a Charlieho Brookera je asi přesně taková, jak by člověk čekal. Kritický pohled do světa generace ovlivněné moderními technologiemi a trendy. Samozřejmě, tohle všechno se od té doby posunulo o slušný kus dopředu, přesto tenhle "vzestup idiotů", představovaný především titulní postavou Nathana Barleyho, působí ve své podstatě stejně aktuálně jako v roce 2005. Od toho se odvíjí i specifický humor většiny postav, který je často velice primitivní, ale celé je to podáno takovým způsobem, že jsem se stejně docela bavil. Jako bonus jsou pak snad všechny postavy hrány nějakou více či méně známou stálicí britského komediální scény, které zde vytvořili vcelku zajímavou plejádu zábavných postaviček. Mě osobně hlavně pobavila docela netypická role Richarda Aoyadeho. Rozhodně další skvělý britcom. ()

Splasher 

všechny recenze uživatele

Doufám, že se tento Morrisův kousek zachová pro příští generace, aby měli přehled o nástupu 21. století i s jeho nástupem Idiotů, kteří přetváří své okolí. Občas ovšem Chris tlačí až moc na pilu. ()

matolas 

všechny recenze uživatele

Originálna zmes Čierneho zrkadla a Jam s perfektne obsadenými postavami, prazvláštnym (ne)humorom a technoidným spracovaním, na ktoré si budete zvykať polovicu seriálu, ale potom vám príde úplne normálne. V konečnom dôsledku od dvojice Brooker a Morris nemohlo ani nič iné vzniknúť. Fuck you later! ()

IvcaSammet 

všechny recenze uživatele

Tak si říkám, jestli mi chybí smysl pro humor a nebo jestli je Nathan Barley tak stupidní, že to ani není vtipné. Já jsem se totiž zas až tak nebavila. Pár vtipných scén se sice povedlo, reputaci seriálu ale nakonec zachránily až poslední dva díly. Pilotní verze mě sice taky nijak zvlášť neuchvátila, ve finále ale nakonec byla daleko lepší než celý seriál. To, že nebyli tvůrci schopní přetočit scény z pilotu, které znovu použili v seriálu, mluví za vše. Herecké výkony byly sice skvělé, celkově mi ale ušla nějaká hlubší pointa a primitivní humor založený na sprostých slovech mi taky nic moc neříká. Na druhou stranu jsem se ale naučila velký počet anglických nadávek, to se musí uznat. ()

Sowa 

všechny recenze uživatele

Při sledování tohoto podivného díla jsem absolutně nechápal, ale v konečném důsledku mě to nadchlo. Především Julian Barrett v roli "chudáka" chyceného ve světě "Nathanů Barleyů"... "They're all fuckin' idiots!". ()

Syndrom 

všechny recenze uživatele

Postavy oběti tématu. Poslední dvě epizody už příliš anekdotické a krkolomné v zápletkách i v provedení, takže to v podstatě zaslouženě vyšumí a to právě i souzní s tématem. Hlučný, egomaniakální, suprainfantilní výstřik. Nechutná mužská bezprostřednost přesto ta energie dokáže být inspirativní a je to odpadně kreativní (viz. moje notebooky od 1997 - 2005 nebo jaký rozpětí tam měl). Chrisova silová komika. Rezignace na vkus - nihilismus dostatku; nekultura absolutní neuctivosti, protože všechno je příliš rychlé a vzdálené. Digitální a levné. Plebs může tvořit a trhá srdce tvorby na cucky. Parodie skoro až neznatelná, což je děsivé. Eklekticky barevný, přeplácaný konzumerismus. Pizozubý sympaťáci ty dva.  ()

Reklama

Reklama