Kyjevská Rus, konec 10. století. Po smrti vládce Kyjevské Rusi Svjatoslava I. vypukl bratrovražedný boj mezi jeho syny. Z něj vychází vítězně Jaropolk. Oleg je mrtev a mladý kníže Vladimir prchá do Švédska. Zde během let shromáždí vojsko vikingských žoldáků a v jeho čele se vrací, aby dobyl Kyjev a sjednotil říši. (Bohemia MP)

zekon

Otřesný amatérský nudný kus. Kromě neskutečně nevýrazných nezapamatovatelných postav nemá film ani pořádný začátek ani konec. Dialogy jsou jak když se baví blbý s hluchým. Kameraman to držel patrně poprvé v ruce a chtěl vyzkoušet všechny techniky včetně idiotských nadhlavních záběrů. Finální zbytečné panbíčkářské žvásty ukončí trápení. ()

sibskyn

Příliš překomplikované, takže člověk se v tom vůbec nemůže vyznat. Příliš debilní, takže je to po chvíli otravný. ()

Bragi66

Je to sdělení, že ve středověku byl bratr bratrovi vlkem, jak to známe i od nás, kdy se v desátém století střídali panovníci jak figury na orloji a značná část jich a jejich bratrů skončila násilně. Kdo by ale hledal historická poučení o počátcích Kyjevské Rusi, tak v tomto filmu jich asi moc nenajde. Film je také poněkud přetížený neuvěřitelnou ruskou dumnou "dostojevskostí", která brání pochopení skutečných pohnutek postav - proč sakra jednají zrovna takhle? O co méně srozumitelný je děj, o to je výprava mocnější a dražší - s věrohodnými dobovými reáliemi, špínou a mastnými kšticemi. ()

Nick321

Na to, že mám jinak rád historické filmy, zde jsem se neorientoval, kdo je kdo, proč, proti komu, s kým, za kolik. 🤷 ()

JohnyRicPic

Na film jsem se neskutečně těšil už od prvního traileru. Po skoro roce a půl jsem se konečně dočkal. Abych řekl pravdu, asi jsem čekal trošku něco jiného, nicméně film si mě udržel od začátku až do konce. Nejvíce asi cením perfektní kulisy, kostýmy, zbraně, prostě vše, co se materiální stránky týče. Akce perfektní. Příběh byl také obstojný, každopádně mi přišlo podivné zařadit, některé podstatné dějové scény až jako bonusový materiál po krátkých titulcích na konci. Příště bych se asi držel standardní kompozice vyprávění, ale jako experiment budiž. Jediná podstatná věc, co bych filmu vytknul, bylo možná až přílišné množství scén zabývajících se rituály a náboženstvím. Chápu, že v tehdejší době byl hodnotový systém nastaven jinak a bozi hráli první housle děj se co děj, nicméně jedna maximálně dvě scény by bohatě stačily. Bohužel jsem se dočkal většího počtu, který podle mě kazil hlavní téma filmu. Jinak celkově jsem s filmem spokojený a určitě se k němu ještě někdy vrátím. Čekání se vyplatilo. 80%. ()

nobodyfamous

Pomerne vydarený historicky veľkofilm. To čo sa naozaj nedá tomuto filmu odoprieť, je veľmi pekný vizuál. Miestami mi film bojovými scénami pripomínal Královstvo nebeské. Najväčšie minus bolo asi to že jednotlivé scény boli pravdepodobne kvôli dĺžke deja za sebou nasekané tak tesne, že človek mal pocit že celý dej filmu sa odohral v priebehu týždňa.... Druhé mínus Býk na začiatku -> To čo malo byt!!?? ... Inak ale pomerne vydarený počin. Za mňa 75% ()

Soldier_666

Nebýt totálně chaotického scénáře díky němuž se divák častokrát ve filmu ztrácí, hodnotil bych klidně daleko výš. Efekty jsou přehnané, ale propracované a krvelačné že i Tarantino by mohl závidět :) Pěkná příroda / spousta vatových scén o všem a vlastně o ničem. Navíc mi záverečná glorifikace a bezchybnost křesťanství alá Rusko přišla trochu přehnaná… 3,5 √√√ 3 ()

darkbroker

Zbytečně přenatahovaný, ale do posledního detailu vypiplaný megafilm. Snaží se boj udělat zábavný, ale po hodinách bezdůvodně dlouhého, stereotypního mlácení a řezání na mě místo údivu a očekávání útočil akorát spánek a touha po závěrečných titulkách. Na druhou stranu herecké výkony byly vynikající a hlavní postava byla kupodivu snesitelná. Příběh samotný je fajn, ale soudruzi ve vedení z toho udělali rozcuchaný, ušmudlaný průměrňák na nudný večer. ()

karelhura

Jak Vláďa Pánaboha našel a já prosral 2 hodiny.Herci se asi rekrutovali z Ťumenské oblasti Místních ochotníků. Ta jedna za krajinku a másla na koních. ()

www

Není to špatný film, jen se v něm člověk někdy ztrácí, začátek byl super akce začla hned na začatku. Doufal jsem, že cely film bude jedna velká bitva a akce, ale bohužel to tak nebylo a filmu chybělo víc akce. ()

oskar22

Veľmi slabý film. Zvezenie sa na vikingskej vlne sa príliš nepodarilo. Má to slabučký dej. Samotní ruskí historici odmietajú, že pri zrode prvých ruských štátov stáli vikingovia - to sa potom scénar historického filmu dosť blbo píše, hlavne ak ide o ruský film a ešte blbšie sa mu verí. ()

panfilmu

Horší průměr, místy i nelogický děj, epické válečné scény, spíše trochu chudšího charakteru, inu s 30 komparzisty se moc velký souboj dvou knížectví udělat nedá, natož pak obléhání celeho města v patnácti lidech, ale snaha byla a to se cení. ()

lahvi

Tak špatnej film už sem dlouho neviděl. Když si vzpomenu, jak sem se na to tesil... :D Hlavni hrdina takovej osel. To chce taky odvahu. Příšernej scénář. Hvězdu musim dát za vizuální stránku. ()

Erosenin odpad!

Dlouho jsem neviděl takovou spatlanou srač*u ze které brutálně a odporně smrdí propagace křesťanství. Přes dvě hodiny života v prd*li a ještě jsem absolutně nasr*nej. Milerád bych potkal tvůrce tohohle ho*na a s chutí mu propleskal držku.! ()

BigJohn02

Ruský výpravný historický velkofilm o nástupu vládce Kyjevské Rusi Vladimíra až k jeho (a povinně i jeho poddaných) konverzi ke křesťanství. Z historického hlediska poměrně věrné, až na pár detailů, např. že pohan Vovka neměl jen jednu manželku, ale kolem deseti, a s nimi haldu harantů - všechny je po svém křestu zapudil a vzal si křesťanku, jak se patří. Bojové scény jsou celkem dobré, jen mi občas připadá, že místo mohutných armád bojují mezi sebou jen hrstky bojovníků - masové scény ve stylu GoT se prostě nekonají. Co ovšem postrádám je lepší vykreslení charakterů a vůbec historických vazeb a souvislostí - tady je to takové řazení událostí za sebou jak v kartotéce. Pravda ale je, že kdyby tu byly charaktery propracované jak u Tarkovského, trvalo by to celé aspoň čtyři hodiny. Co se mi ale naopak hodně líbilo, je krásná běloruská herečka Alexandra Bortič v roli Rognědy Polocké. Doporučená literatura: K. H. Borovský: Křest svatého Vladimíra. ()

milos.bradik

Poněkud přibarvená historie o příchodu křesťanství do Ruska. Z toho knížete Vladimíra nakonec udělali pravoslavného svatého. ()

Jimmy73

Výprava super, ale ten děj tedy patlanina strašná, místy úplně nepochopitelné a ač tento druh filmů mám velmi rád, zvažuji v polovině, jestli vůbec dokoukám. Tři hvězdy jen za tu výpravu. ()