Texaský ranger na stopě obchodníků se zbraněmi... Elegán, gambler a sukničkář Paul Regret (Stuart Whitman) po neúmyslném zabití svého soka v souboji uniká před zákonem. Na luxusní lodi se seznámí s půvabnou Pilar (Ina Balinová), ale jejich vzájemnou náklonost překazí texaský ranger Jake Cutter (John Wayne), jenž přichází Regreta zatknout. Tito dva rozdílní muži společně cestují pustinou, ale Regretovi se po chvilce nepozornosti podaří strážce zákona omráčit a uniknout. Cutter pak na stanici dostane nový úkol, a to vydávat se za Eda McBaina, který měl dovézt zbraně členům comancheros, tedy gaunerům, kteří dodávají zbraně indiánům. Cutter se jako „McBaine“ spojí s Tullym Crowem (Lee Marvin), kterému tyto zbraně má prodat. A tehdy Cutter opět potkává uprchlého Regreta… (Česká televize)

venca163

Prostě normální western s Johnem Waynem, celkem to dává smysl a nebere se to přehnaně vážně. Mně to vlastně asi stačí :). Docela hodně to nadužívá techniku "když jsi trefil jezdce na koni, vždycky, ve 100% případů, se složí na zem i s koněm". (70%) ()

Han22

Naprosto pohodový western. John Wayne hraje typického drsného a otcovského hrdinu, tentokrát dokonce Texas Rangera (kancelář zdá se inspirovala Walkera), který zatkne uprostřed balení karetního podvodníka, děvkaře a také vraha v podání Whitmana. Ten je v podstatě dobrý člověk, i vražda byla v souboji a tak nastává sbližování a otcovsko-synovský vztah, okořeněný skvělými hláškami a scénami. A na pozadí toho je tu bohužel opět typická banda rudochů na odstřel, kteří jsou štvaní obchodníky se zbraněmi a whisky. Dlužno říct, že hlavní záporák si zde vybudoval impozantní základnu skoro jak z akčních filmů o dobrých 20 let později. Na čtyři hvězdičky to povyšuje i sice nereálná, ale nadupaná akce, ve které indiáni a záporáci padají div ne po desítkách a ty dvě mega přestřelky mají sakra spád. Originální to není, ale zábavné rozhodně ano. Překvapivý western roku 1961. ()

Mikino00

Výborná Waynovka nabízející přesně to co čekáte, když se řekne film s Johnem Waynem. Akce proložená vtipy a celkem originální děj utváří z filmu příjemnou podívanou. ()

Brtniik

Přiznám se, že cowboyky mne už tak neberou jako za mlada, přesněji řečeno, docela se jim vyhýbám. Přijde mi až směšné to černobílé vidění: hrdina vs. padouch, přeneseně: dobro vs. zlo. Za další, na můj vkus se tam dost střílí, snad víc než nyní na jakémkoli TV „kanále“. Ještě že některá zásadní díla nám vysvětlí (kdyby nám to bylo nedošlo), že: „Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina“. ---- Toto dílo se mi zdálo docela umírněné a jakoby víc do hloubky i když základní koncept byl samosebou dodržen. ---- Docela mne nadchlo, když loukotě kol vozu jedoucího krajinou vyhazovaly gejzíry písku. Nezvyk - v bývalé Jugošce tolik písku holt není, takže pro nás dávné hltače indiánek příjemné překvápko. Jo a také arci padouch vozíčkář... ()

zdeny99

Comancheros je průměrný western, který má v sobě hluchá i dobrá místa. To putování Johna Wayna se Stuartem Whitmanem není nijak zajímavé. Originální je snad na něm to, že Whitman sebou tahal přivázanou kovadlinu. Lepší část westernu je už ta s Komanči. Ta je v celku hodně akční. Především, když napadají dům na samotě (jestli se to tak dá nazvat na divokém západě). Výprava je bohatá, barvy krásné a Ina Balin byla fakt čubka. [448. hodnocení, 28. komentář, 64%] ()

MickeyStuma

John Wayne přesně tak, jak ho známe a vypadá, že je pořád ve formě. To se ale nedá říci o tomto westernu, který je spíše konverzační a tak nějak nezáživný. Závěrečná bitva s indiány je sice tradičně megalomanská, ale nudnost neodvrátí. Vypadá to, jakoby tvůrci táhli s posledních sil. Škoda.Vyšla tak nenáročná oddechovka, která je bohužel dosti zapomenutelná. ()

GMVajgl

John Wayne je tzv. "comically invincible hero". Když John Wayne zamíří svoji winchestrovku, tak je to napínavý asi jako když se Asterix napije kouzelného lektvaru nebo Pepek námořník slupne plechovku špenátu. Je to obrovská nuda. Mimochodem příběh se má odehrávat v roce 1843 a všechny Henryovky, Winchestrovky přišly až v roce 1860. ()

mac000

Michael Curtiz byl během natáčení filmu vážně nemocný (zemřel na rakovinu krátce po uvedení filmu). Ve dnech, kdy Curtiz nemohl pracovat, převzal režii John Wayne. Když byl film dokončen, řekl studiu, že nechce být uveden jako spolurežisér, a trval na tom, aby se jako režisér objevilo pouze Curtizovo jméno (stejnou funkci Wayne vykonával v roce 1971 u filmu "Big Jake (1971)", který režíroval Sherman, jenž během natáčení onemocněl. Wayne film režíroval ve dnech, kdy Sherman nemohl a rovněž nechtěl, aby mu byl udělen titul spolurežiséra). ()

DeDanu

Některé situace v tomto filmu jsou velmi úsměvné, ale pan Wayne je opět v roli ( jak jinak) správného muže - navrch drsoň, uvnitř jasoň - co si poradí v každé situaci. Je to uklidňující, že mu nemusí radit žádná vychrtlá mužatka:-))) ()

ostravak30

To už bylo Johnu Waynovi přes padesát a točil jeden western za druhým. Také je to jeden z mála westernů, kde se dostává na přetřes funkce texaského rangera. Jinak jsem o nich a jejich historii slyšel pouze ze seriálu Walker, Texas Ranger. Přeci jen mi ale přijde, že i když je Wayne hlavní hvězda je jaksi upozaděn. Zvláštní, já vím, ale jeho prostor není zrovna nejakčnějším. Na druhé straně vidíme, jak si dělá šoufky. V jeho filmografii je to spíše neobvyklý western. ()

buchannon

Fakt mě baví, jak Džon Wejn z každé fotky vyhlíží jako "správnej hodnej táta, kterej všechno ví nejlíp". Zkrátka poté, co jsem sbalil první holku, poprvé se porval, zkrotil prvního koně a zabil prvního chlapa, mi řekl: "Hm, dobrý, vole, fakt dobrý." Džon vypadá jako prototyp "vopravdovýho chlapa" a ne jinak. :))) Ale tento film nezachránilo ani jeho pseudochlapáctví, je to jen další nudná westernová kravina. ()

PTuranyi

Príjemný klasický western so správnym tvrdým hrdinom. John Wayne ako správny texaský ranger so šarmom sebe vlastným tu rozohráva prenasledovanie bandy zvanej comangcheros. Spojencom mu je monsieur Paul Regret, ktorý je vlastne jeho väzňom. Výborne zahraný scenár so skvelými dialógmi prešpikovaný vtipnými narážkami a zábermi (opakované viacnásobné zásahy). Produkcia je kvalitná aj keď drobná chybička sa sem tam vyskytne, napríklad keď náčelník útočiacich Komančov je zastrelený dvakrát za sebou. Škoda, že sa nenašiel čas na detailnejšie zobrazenie vzniku vzťahu ()

Pythonator

Nepatří to mezi ty nejlepší westerny s Johnem Waynem, ale i tak je to dobrá podívaná. Nebýt tam kraviny jako přestřelka na konci alá dva proti všem, tak dám i 4 hvězdičky. Na Inu Balin se dívá příjemně a slovní přestřelky mezi Waynem a Whitmanem nemají chybu. Potěší i cameo skalpovaného ochlasty Lee Marvina. ()

StaryMech

Dobrodružství z Divokého západu, nezávazně poskládané z napětí, humoru, místy svěžích rozhovorů, vratké romance, úctyhodných panoramat a pádů z koní a rasismu. Poslední dílo Michaela Curtize v důsledku jeho zdravotních potíží spolurežíroval Wayne ( a Cliff Lyons). Elmer Bernstein pro ně zkopíroval pár motivů ze svého doprovodu k "Sedmi statečným". ()

Andrmen221

Ta legendární počáteční hudba nasvědčuje opravdu nadprůměrnému westernu. Skvělý příběh, herecké výkony fajn, nádherné scenérie. John Wayne je jako vždy bad-ass spravedlivý a čestný. Ano opravdu jako by tento film z roku 1961 předznamenal to legendární období, které dali za vzniku těm nejlepším kouskům. ()

Sejkorka

Včera na ČT2. Jako kluk jsem podobné filmy pochopitelně žral i s navijákem. Nicméně, na 60 plus starých westernech hlodá - až na výjimky typu Sedm statečných - zub času jak sviňa. Navíc jsem si vybudoval celkem slušnou averzi k  Johnu Wayneovi. Tak nějak mi přestal být sympatickým, furt na jedno brdo. Stuart Whitman (zde psanec Paul Regret) hraje ve filmu Báječní muži na létajících strojích, to je jiný kafe! Tohle je dnes spíše parodie na parodii. Ty střílečky, opilí Komančové, papá (Nehemiah Persoff, známý jako mafiánský šéf z Někdo to rád horké - rodák z Jeruzaléma, dožil se102 let) a jeho nevypočitatelná dcera, atd. Prostě hrůza, 30%, zaokrouhleno dolů. ()

PORTER44

Né moc záživný western celé to táhne J.Wayne a bohužel to nestačilo,vedlejší postava která putuje s ním jako vězeň nic moc a Lee Marvin který se tam na chvíli objeví to taky nezachránil,přestřelek kterých moc není a ještě nic moc ()