Žár těla

• Česko V žáru vášně (více)

Advokát Ned Racine žije poklidným životem - ale jen do chvíle, kdy pozná "sirénu v bílém" (a s bohatým manželem) Matty Walkerovou. Ned brzy zjistí, že Matty je z žen, pro které jsou muži schopni i zabíjet. A přesně to také udělá. William Hurt a Kathleen Turnerová prudce vzplanou ve filmu Lawrence Kasdana Žár těla. Tento napínavý příběh plný sexu navazuje na "films noirs" čtyřicátých let, ale je nabit energií a vášní, které naplno propukly až v letech osmdesátých. Kasdanův odvážný režijní debut však už obsahuje i předivo citů, které se naplno rozvine v jeho pozdějších filmech Velké rozčarování, Náhodný turista a Grand Canyon. Pohodlně se usaďte a vychutnejte si současné klasické pojetí hříšného žánru. (oficiální text distributora)

5150

Povedený režijní debut Lawrence Kasdana sází zejména na dobrý příběh (s ještě lepší pointou), dusnou atmosféru a herecké výkony ústřední dvojice. William Hurt a zejména Kathleen Turner (debut) podali přesvědčivé výkony a svoji spolupráci si zopakovali o několik let později v dalším kasdanově filmu, NÁHODNÝ TURISTA, kde hráli manželský pár. ()

Tommassi3

"Ty mě zničíš !! Za chvíli mi upadne !!" ;) Parádní Kasdanův neonoirový thriller staví především na hutné atmosféře, která však začíná naplno působit až se závěrem filmu, výtečné hudbě Johna Berryho, která pomáhá udržet napětí i skrz některé poněkud nudné utahané pasáže, a hereckému obsazení.. John Hurt je standardně skvělý, trapně tančící Ted Danson mě spíš rozčiloval, vše však vynahrazuje bezchybná naprosto odhalená sexy Kathleen Turner, která se pro mě překvapivě vymaňuje z rolí emancipovaných, ale slabých žen, jako chladná vypočítavá a především trpělivá bestie !! Trpělivost nutně potřebuje i divák, Kasdan se totiž nedokáže vyvarovat hluchých míst, byť ve výsledku vlastně žádná scéna není zbytečná a vše příjemně zapadá do sebe.. Nejde ovšem o nikterak smrtelnou nudu, protože Body Heat zdvihají do vod nadprůměru mimořádně podařené dialogy se svěžím nádechem černého humoru, jen se mi zdá, že režisér mohl na konstrukci příběhu zapracovat více, finální rozuzlení se dlouho dopředu samo nabízí, obzvlášť spoilerující Rourke jen potvrzuje rčení "Chytrému napověz.." ;) Ani ta všudypřítomná pachuť nesnesitelného dusna jednoho nepřesvědčí pouhými berličkami zpocených těl.. ()

Padme_Anakin

Ten pomalý rozjezd mi vůbec nevadil, bavilo mě sledovat ústřední dvojici - William Hurt a Kathleen Turnerová.. Divák samozřejmě tuší, že je něco špatně, ale neví, odkud to přijde.. Plánování vraždy bylo zajímavé, ovšem šrouby se (ne)příjemně utáhly při vyšetřování a atmosféra houstla.. Prozření holt bolí.. Pochvalu zaslouží i John Barry, zpříjemnil mi filmový zážitek.. ()

liquido26

Poctivý osmdesátkový noir, který sice podává stokrát ohrané schéma o dvou milencích a plánu na vraždu zazobaného manžela, ale velmi hezky se na to kouká a ani chvíli nenudí. ()

corpsy

Lawrence Kasdan sa nevyznal len v písaní scenárov k pulpovým poctám víkendových seriálov predchádzajúcich dekád ( DOBYVATELIA, IMPÉRIUM ), ale mal blízko aj k žánru noir. A ten pretavil začiatkom ôsmej dekády, takmer dokonale do stavu pulzujúcej thrillerovej romance. ()

selfesteem

Nádhera, čistá nádhera, tenhle film. Miluju 80. léta. Ženy v hedvábných halenkách s nadýchanými, jemně zvlněnými vlasy, splývajícími jim kolem ramen, lesklými rty a výrazným líčením očí, chlapi s delšími vlasy a knírkem a zastřený mlžný opar kolem toho všeho. Matty je překrásná žena, svůdná, vtipná, nebezpečná, Ned je zase chlapák, blonďák, se kterým touha přímo cvičí. I běžný kuřák by asi po dotočení tohoto filmu přišel o plíce, ale ty cigarety tam prostě patří. Kouří tam prostě všichni, ve vzduchu se nevznáší jen kouř z cigaret, ale sluneční paprsky svítí prudce do oken, padá mlha, soumrak, vítr si pohrává se zvonícími ozdobami na terase opuštěného domu. Ve vzduchu je cítit touha, vášeň a nebezpečí. Opravdu skvělý film, snový, skoro až nereálný, ale já právě tenhle druh filmů mám děsně ráda. ()

NinonL

Není to vůbec špatný film. Stará dobrá krimoška hvězdně obsazená. Byla jsem hodně zvědavá na tehdy ještě neznámého Mickey Rourka a je ve filmu vážně sexy. Kathleen Turner v roli ženy vamp, která svede sebevědomého advokáta Williama Hurta. Nelituji té hodiny a půl, slušný film. ()

Sidonka

V žáru vášně jsem sledovala asi deset minut a protože to se mnou pořád nic nedělalo, musela jsem si tento ne přírodní příběh plný sexu odepřít. Pro mě moc "umělé", bohužel. ()

Freemind

Je vidět, že to točil scénárista - film obsahuje tucty scénáristických frajeřinek a předváděček, což bohužel kontrastuje s předvídatelností a plytkostí hlavní zápletky. Přesto jsem si to užil, na čemž má hlavní zásluhu neonoirová atmosféra smísená s floridským dusnem, výborný William Hurt a Kathleen Turner jako ultra-bitch. Stylovka. ()

kaylin

Nějak mě tenhle film nedostal, jak by mohl. Mám rád filmy noir, ale z tohohle jsem měl prostě pocit, že se víc jedná o erotický thriller, což je asi jeden z důvodů, které mi trochu vadily. Celkově se ale jedná o dobrý snímek, který má propracovaný scénář, kterému uvěříte celkový vývoj, který je přece jen překvapivý. ()

Maq

Staromódní detektivka. Proč staromódní? Tuhle generaci nejklasičtěji reprezentuje Agatha Christie. Její zločiny jsou geniální a vyšetřovatelé ještě geniálnější. Reálné to ovšem zrovna není, což ví každý, kdo pracuje v oboru, a může si domyslet kdokoli, kdo myslí. Přesto nic proti tomu, je to taky jakýsi kumšt, a zdaleka ne každý takové detektivky umí dobře napsat. --- No, v tomto filmu mě otravovaly především ty civilnější situace a dialogy. Takhle žádná reálná žena muže do svých sítí nechytá. A vůbec je tam přespříliš zbytečných fines, které mají navodit dojem mazané vytříbenosti. Není to však úplně hloupá detektivka, slušný standard, řekl bych. ()

Gianni_B

Pokud máte rádi Jamese M. Caina a nebude vám vadit, že příběh tohoto filmu není ničím jiným než variací na jeho už tak navzájem dosti podobné novely Pošťák vždycky zvoní dvakrát a Pojistka smrti (a že tedy nebudete ničím překvapeni), bude se vám to líbit (můj případ). Pokud vám to vadit bude, líbit se vám to nejspíš nebude. A pokud Jamese M. Caina neznáte, tak zase neoceníte, jak drze ho Kasdan-scénárista kopíruje :) ()

Vědma

Chválím herecké výkony, i když William Hurt byl chvílemi značně nevýrazný a Kathleen Turner, kdybych byla chlap by na mě asi moc nefungovala ( i když co já vím co funguje na chlapy, že?) . Pak chválím výrazný hudební motiv a sálavou atmosféru, kdy člověk úplně cítí ten horký vítr, který rozeznívá zvonečky na terase. Film ozdobil Mickey Rourke - zamlada fakt hezkej chlap. Ale že bych z toho nadšením nespala, to zase ne. ()

radektejkal

Když neo noir, pak také neo femme fatale. Také že ano! Tahle nová divoženka snad ani fatální není, pro Williama Hurta samozřejmě ano, ale ne díky své fatální fatalitě, ale pro svou bezmeznou vypočítavost. Ani prolhaná není, co říká, to je všechno pravda, bohužel je to pravda jen v tom okamžiku, když to říká. Tedy průměrná detektivka s triviálním závěrem: co si dívka naplánuje před maturitou, tak toho nejspíš (dříve či poději) také dosáhne. ()

kajas

O tomhle filmu jsem se úplnou náhodou dočetla v jedné publikaci, jejíž autor si snímek pochvaloval tak, že projekce na sebe nenechala dlouho čekat. Pět ódy na podmanivost Kathleen Turner je nošením dříví do lesa, protože tahle dáma na mě zapůsobila snad ještě víc než Sharon v "Základním instinktu". Snad bych jí jenom vybrala jiného parťáka než "knírače" Hurta. ()

Martin741

Aj ked za najlepsie noirko povazujem Sunset Boulevard z 1950, tento noir rozhodne nerobi hanbu tomuto zanru. vyborny pribeh, dialogy, kvalitne herecke vykony a skusena reziserska ruka Lawrence Kasdana /Silverado 1985, Miluji te xmrti/ zabezpecuju tomuto filmu 80 % ()

MrPierc

Je to jako detektivka z oka Briana de Palmy. Trochu noir, trochu temná detektivka, trochu erotické drama. Kaithleen Turner je opět božská mrcha se sexy hlasem. Vamp potvora se svou rudou sukní a dokonale vyrýsovanou postavou. Potvora, která umí manipulovat a svým tělem donutí kohokoliv, aby jí byl po vůli. Prokletí v objetí. ()

Topco

Obstojná (erotická, dusná) neo-noirovka. Herci, atmosféra, hudba - prst hore. Avšak škoda toho pre žánru znalého diváka veľmi predvídateľného príbehu. Zápletka sa dá prekuknúť už po prvých 15-20 minútach. ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

18.08.2018