Malý Richie je nejbohatší dítě na světě. Má vše, nač si vzpomene. Soukromou restauraci McDonald, psa Dolara a Claudii Schiffer jako osobní trenérku aerobiku. Něco mu však přece jen chybí, a to pár opravdu dobrých kamarádů. Při zahájení provozu nové otcovy továrny si všimne party, hrající na blízkém plácku baseball. Zatímco rodiče, kteří odletěli na večeři s anglickou královnou, musí nouzově přistát na moři po výbuchu bomby, pozve věrný komorník Cadbury partu z plácku do přepychového sídla. Příjemný večer Richiemu pokazí nejprve zjištění, že komorník dětem za návštěvu zaplatil, a vzápětí zpráva, že jeho rodiče zmizeli. Bombu umístil do letadla osobní strážce pracující pro Van Dougha, který se tak chce zmocnit obrovského majetku. Zbývá odstranit ještě Richieho. To však bude mnohem obtížnější, než by se na první pohled zdálo. Richie se totiž s Cadburym a partou z plácku pustí do boje a po dramatické bitvě, vedené poněkud netradičními prostředky, dokáže slavně zvítězit. (TV Nova)

sud

Se sérií "Sám doma" to má společného pouze Macaulayho Culkina. Název "Sám doma a bohatý" vymysleli čeští distributoři. No, i když jsem to měl v dětství docela rád, dneska kromě některých pěkných vynálezů a asi půlminutovému výstupu Claudie Schifferové, téměř nepoužitelné. 30%. ()

castor

Když si vedle sebe postavím pokračování Sám doma: Ztracen v New Yorku a tohle, tak mám v Kevinu McCallisterovi jasného vítěze.. Culkinova kariéra výrazně bledla, škoda, že si na jeho jméně chtěl někdo pořádně nahrabat!! Ta horší stránka chamtivosti Hollywoodu se tu projevila v plné síle.. a bez vtipu a citu na jakýkoliv slibný moment, který by si chtěl divák zopakovat!! ()

Don Jebal

Rozpočet: 40 000 000 $ Otvárací Víkend: 5 830 302 $ (v 1 748 Kinách) Tržby USA: 38 087 756 $ Tržby Celosvetovo: 47 300 000 $Keď som bol malý nechápal som,prečo má Kevin veľa peňazí a ako sa ocitol v tom honosnom dome.Samozrejme s pribúdajúcimi rokmi som tomu prišiel na koreň.No aj tak je to celkom slušná zábava ktorá nenudí a vždy keď ten film vidím,neodolám a dopozerám ho do konca. ()

MM_Ramone

Tento film vznikol z čiste komerčných úmyslov jeho tvorcov, ktorí chceli využiť, v tých časoch, populárneho Macaulaya Culkina, aby ešte vytrieskali nejaké tie doláre. Po veľkom úspechu prvých dvoch častí komédie "Sám doma" sa dalo čakať, že diváci budú zvedaví na ďalší snímok s týmto blonďatým chalaniskom. Lenže v tomto prípade už to zďaleka nefungovalo tak ako pred tým. Narýchlo spichnutý scenár je nudný a mutujúci Macaulay už stratil svoje detské kúzlo. ** ()

Niktorius odpad!

Slaboučký Home Alone klon. A české distributory by měl někdo za ten klamavý český název pověsit do průvanu. ()

Davies182

Kdyby mi bylo x let, a ne xx let, tak bych tuhle slátaninu ocenil. Jinak jde ale o docela špatný a hlavně přebytečný počin. ()

gogo76

Toto bol začiatok konca kariéry premazaného M. Culkina.Film sa snaží nabaliť na popularite filmu Sám doma ,ale je to trápny a v podstate zbytočný pokus. Pozrieť sa to dá ,ale ako spomína v svojom komentári Kleopatra tak iba raz . Chýba dnes niekomu M.Culkin? Mne nie.40%. ()

Xmilden

Se sérií Sám doma to nemá nic společného. Navíc Culkinovo kouzlo je zcela fuč. Více jsem se pobavil u regulérní Trojky. 20% ()

Hrabka

Tento film raději neměl vůbec vzniknout. Je to tragický, nic než nuda a trapas. Z nostalgie jedna hvězda. 25% ()

juta

Prima rodinný filmek, na který se dá občas kouknout. Já bych se taky rád kamarádil s někým, kdo nemá hluboko do kapsy a ještě je k tomu rozdavačný :-) ()

Fiftis

Ďalší z filmov, na ktorých som vyrastal a kedže som bol veľmi malý, dlho som si lámal hlavu, prečo sa Kevin volá Richie Rich a prečo má iných rodičov. Som veľkým fanúšikom už od detstva prvej dvojice filmov Sám Doma a kedže naši skvelí ľudia tomu dali názov Sám doma a bohatý, to bol ten dôvod, prečo som sa tak poplietol. I keď je pravda, že keby tomu ostal pôvodný názov Richie Rich, nikomu by to nič nehovorilo. Kedže tretí a štvrtý diel Sám doma sú totálne odpady kinematografie a najhoršie pokračovania celkovo, tento film som narozdiel od nich mal veľmi rád a videl som ho v televízií snáď každý rok. Má veľa nápadov, vtipov a nových skvelých postáv. Macaulay bol proste v mladosti skvelý. ()

lamps

Bože proč?!! Miluju první dva díly Sám doma a vlastně jsem na nich vyrostl, ale tohle byl tvrdý a nezasloužený políček. Mám chuť sem napasovat nějaká sprostá slova, ale udržím se na uzdě. Alespoň ten John Larroquette je docela fajn, jinak prostě DĚS.. ()

JohnnyD

Český názov síce parazituje na franchisu Sám doma, film samotný zase parazituje na sláve Macaulaya Culkina s domnením, že mu prejde všetko. Chyba lávky. Chýba tu totižto John Hughes alebo niekto jemu podobný. ()

Stegr

60% - Pamatuju si, jak jsem záviděl ten McDonald's přímo v domě. :) Sám doma a bohatý je jinak celkem obyčejná rodinná komedie, kterou hodnotím kladně hlavně proto, jak moc mě bavila jako malého kluka... ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// +Macaulay Culkin, zábava, příběh, prostředí, postavy -vždycky mi bylo líto, že to nemá pokračování, vždycky jsem si myslel, že to je pokračování Sám doma 1,2, ale už tehdy mi to přišlo dost rozdílné a říkal jsem si, kde má zbytek rodiny/// Říkali jsme tomu Richie Rich nebo taky Sám doma 3. Tehdy mě to velice bavilo a tento film jsem si užíval.. No a dnes? Dnes jsem se bavil stejně dobře, jen to bylo občas moc dětinské, občas málo drsné, a hlavně "moderní technika" dnes působí směšně, ale zábava je to pořád. A už se těším až se na to za pár let podívám znova./// Celkem 72%/// ()