V neprozkoumaných prostorách New York City, v obrovském labyrintu tunelů a jeskyň, živoří celé kolonie bezdomovců a "ztracených" lidí. Najednou se začnou objevovat zprávy, že vláda Spojených států v zoufalém pokusu pomoci v havarijním stavu nukleárního průmyslu uvažuje o plánu uskladnit radioaktivní odpad právě do těchto podzemních chodeb. Jejich obyvatelé jsou posléze vystaveni obrovské dávce radioaktivního záření a jeho působením se změní na C.H.U.D - Canibalistic Humanoid Underground Dwellers (kanibalistické humanoidní podzemní obyvatele). A tito mutanti se začnou živit obyvateli New Yorku... (Intersonic)

cariada

Další horová béčková šílenost z 80.let. Klasický příklad vládní birokracie ,která dělá pokuy s toxickým odpadem přímo pod městem v kanalizaci. Což má za následek zpoustu nezvěstných bezdomovců ,ale nejen jich. Kapitán místní policie se snaží to vyřešit ,hlavně díky tomu že se mu stejným způsobem ztratila manželka. S pomocí misionáře co vaří pro bezdomovce zjištuje že v kanalizaci je něco moc děsivého s čím nechtějí mocný nic dělat. Ještě je tu fotograf co vyfotil jednoho napadeného. Nakonec i ty nahoře jsou nuceni něcvo udělat ,ale nic se neobejde jen tak jednoduše. No občas se pobavíte ,místy je to docela zdlouhavé ,ale jde to. ()

Jino

Typické béčko 80. let strouhané na ošuntělých videokazetách. Sem tam vtipné hlášky, někdy dokonce i dialogy. Jinak je scénář plný klišé a neuvěřitelných situací, v nichž se potencionální hrdinové setkávají za značně náhodných okolností, monstra jsou natolik silná, že jim v jednom záběru nedělá problém projít zdí a v druhém se zapotit při vyrážení obyčejných dřevěných dvěří. Hudba přehání hororové pasáže jak to jen jde a masky jsou příjemně nechutné. S atmosférou tento snímek problém také nemá. Co víc od toho chtít?!! Možná kdyby se přitvrdilo v gore, byl bych spokojenější (jsem zvědav co je v director´s cut). 60% ()

TomikZlesa

Další z řad VHS filmů u kterých sem se jako malej počůrával :) S posunem času mi ty černé radoby figurky s žarovkama místo očí přijdou spíš vtipné. ()

destroy83

Perfektní americké hororové béčko z 80-tých let, ve kterém je obsaženo téměř vše, co fanoušek od snímku podobného ražení může očekávat. S typickou dobovou hudbou zvou tvůrci dílka na exkurzi do podzemních prostor New Yorku, kde může divák narazit nejen na "podzemního" bezdomovce, ale i na něco mnohem nepříjemnějšího. Příběch je jednoduchý, nijak nekomplikovaný. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a ztvárnění kanibalistických humanoidních podzemních obyvatel - C.H.U.D.ů - je dokonalé. Interiéry podzemí i špinavé ulice s valícím se mlžným oparem jsou přesně stvořené pro mizení obyvatel New Yorku, kterému se snaží přijít na kloub všechny hlavní postavy v čele se správňáckým policajtem. Dílko stojí především na napětí, takže humor nemá moc prostoru, i když pár krutých hlášek přeci jen padne. Hláškuje především místní fotograf, který kromě focení své přítelkyně fotil i bezdomovce v podzemí města, takže se do pátrání také přimotává. Kromě napětí se divák dočká i obstojné várky povedeného gore, nezbytné sprchové scény i padouchů z řad lidských protagonistů filmu. Výsledný dojem je příjemné béčko s optimální stopáží bez výraznějších hluchých míst, které nemohu ohodnotit jinak než pěti hvězdami. ()

Compadre

Tajemné a neprozkoumané kanálové prostředí mi připadalo jako celkem atraktivní půda pro správný béčkový horor, ale bohužel z této látky režisér vytěžil absolutní minimum. Místo na krvavou kanálovou akci se totiž soustředil hlavně na nudné rozprávky pánů v kanclu, kteří nepříjemně dlouho řešili co a jak si počít s mizejícími lidmi ve městě a kdesi cosi...čekal jsem teda fakt víc...kdyby se celý film ubíral tím směrem, v jakým se nese posledních zhruba 40 minut, tak dám jasně za 5. Ale takhle zůstal celý potenciál absolutně nevyužitý. ()

Hennesy

Ďalší film z kategórie "viac známy ako dobrý". O tomto filme som počul už ako malý chlapec, bol to jeden z tých snímkov, ktoré som vždy chcel vidieť, ale nejakou náhodou sa mi to úspešne vyhýbalo...až dodnes. A bohužiaľ prišlo to vo veku, kedy sa už minul akýkoľvek zamýšľaný účinok. Mám rád lacné B-čkové horory z 80-tych rokov, ktoré sa stali svojim spôsobom kultové, lenže v tomto prípade bol zub času neúprosný a rozpočet ultra nízky. A tak som sa díval na slabučký "horor", v ktorom sa objaví pár známych tvár, ktoré sa o pár rokov stretnú v Home Alone:) Ale okrem toho sa tu nedeje takmer nič, minimum akcie, zápletka je chabá, dejová linka bez akýchkoľvek zvratov a záver sa ani poriadnym záverom nedá nazvať. C.H.U.D. mal zrejme ostať iba nesplneným filmovým zážitkom malého chlapca...:) ()

misstake

Ušmudlané béčko plné bezdomovců, kníratých poldů a herců ze Sám doma. První hodina, kde se vyšetřuje, kdože to požírá bezdomovce z kanálu, je totálně o ničem, zmutované příšerky se objeví skoro až před koncem. V roce 2013 nekoukatelné. Nechápu, jak to mohlo dodáhnout až do druhého dílu. ()

Han22

CHUD je poměrně známý, ale kdysi jsem ho marně sháněl na videu, pak zas nebyly titulky a tak ho vidím až s 30letým odstupem. A dlužno říct, že jsem čekal víc. Film má krásný příšerky se svítícíma očima, co žijí v kanálech New Yorku a útočí na lidi. Jenže ty příšerky na obrazovce moc nepobudou a když už ano, tak veškeré vraždy jsou mimo záběr. Jinak je CHUD klasická 80´s pohodovka, kde vládnou špinavé ulice, byrokracie a trojice policajt, fotograf a streetworker (překvapivý Stern) se snaží odhalit co se děje pod zemí. Jen jsem čekal větší nářez. ()

wosho

Vyděl jsem to jednou jako malej kluk v 93 roce a děsně jsem se u toho bál-rád bych to vyděl opět-ach to dětství ()

POciSEM

SPOILER##Kontaminovana Skladka Mestskeho Odpadu.Vzdycky sem slintal nad ukazkou tohoto masakru na konci Vhs kazet od Intersonicu.O par let sem si slintani zopakoval kdyz se naskytla moznost se na to konecne podivat.Jeden z nejlepsich beckovych hororu co sem kdy videl ()

colapso

Dnešní obecenstvo,které si horor bez potoků krve nedokáže představit film asi nemá šanci zaujmout,pro nás ostatní,kteří milujeme horory z 80.tých let zábavná podívaná. ()