V neprozkoumaných prostorách New York City, v obrovském labyrintu tunelů a jeskyň, živoří celé kolonie bezdomovců a "ztracených" lidí. Najednou se začnou objevovat zprávy, že vláda Spojených států v zoufalém pokusu pomoci v havarijním stavu nukleárního průmyslu uvažuje o plánu uskladnit radioaktivní odpad právě do těchto podzemních chodeb. Jejich obyvatelé jsou posléze vystaveni obrovské dávce radioaktivního záření a jeho působením se změní na C.H.U.D - Canibalistic Humanoid Underground Dwellers (kanibalistické humanoidní podzemní obyvatele). A tito mutanti se začnou živit obyvateli New Yorku... (Intersonic)

Jordan

tak teda "čad" - - - spojler možný: ak niekto nechá v manhatanskom podzemí pridlho ustajnených niekoľko barelov nebezpečného toxického odpadu, môže to mať rôzne (zaručene však efektne katastrofické) následky. jednou z možností je, že podzemníci = bezdomovci, žobráci a rôzni iní obyvatelia podzemných priestorov sa premenia na niečo veľmi podobné žabe so žiarovkami miesto očí. C.H.U.D. je typický predstaviteľ béčkového hororu z polovice eighties, ktorý časom vytvoril kult, ale vo svojej podtate je dnes už miestami nudný a vôbec nie strašidelný ani desivý pomník veľmi pekného obdobia v americkej kinematografii, rozhodne je však veľmi precízne stavaný, typologicky (či archetypálne) presne zaľudnený a dokonca aj okorenený o pár scenáristicko-režijných a obsahových tak ako aj formálnych obratov, ktoré rokmi "zklišéoviteli" či sa stali povinnou rutinou nízkorozpočtového hororového béčka, posypaný miernou vrstvou síce neprirodzene pôsobiacich no veľmi potešujúcich hlášok a v konečnom (ale naozaj úplne konečnom a poslednom) dôsledku aj prekvapivými maskami, ktoré celkom presne zaradzujú film na hranicu vážneho hororu a brakovej srandy; ()

LION-MR.T

Promě absolutní napínavá bomba. Hudba je napínavá a pomalá,čekal jsem v závěru nějaký jatka,ale ty se nekonaly. O to víc jsem se bál při konci,souboj C.H.U.D.a a ženy v domě,pronásledovaní ve stokách. Horor je točen dost realisticky,záživně a děsivě. Je to laciný,ale to co je laciný neznamená,že je to špatný. ()

Anderton

Čakal som vyššie hodnotenia, čo býva ale často výhoda z toho dôvodu, že od filmu dokopy nič neočakávate. C.H.U.D. podľa mňa skvele buduje atmosféru a napätie, slušne graduje a obsahuje viacero vydarených hororových scén (sprcha, hlava manželky). Na druhú stranu ale aj niekoľko natoľko odfláknutých, až to pôsobí dojmom, že film točili dvaja režiséri. Nesmú chýbať viaceré klišé, ale v takomto type filmu by skrátka chýbali. Genius Loci New Yorku funguje skvele, avšak určite mohla a mala byť viac využitá miestna kanalizácia. ()

Chrustyn

Typická hororová "osmdesátka", kde nechybí krev, temné tunely a roztomilá, vraždící příšerka. Bohužel málo "akce" a hodně kecání. ()

SeBig

Želví ninjove maj sousedy! Ano, je to ta rodina radioaktivních mutantů požírajic lidi. Kravataci to chtějí zatutlat, ale jak zatutlaj nezvěstný anonymni houmelesaky? Marv aka Denyjel Stern a další štamgasti z města jim chtějí utnout tipec. Celkem fajn béčková odreagovačka. Jen trochu víc ty praxe (vyvražďování) než teorie a bylo by to hned o něco lepší. ()

anderson

C.H.U.D. = Cannibalistic Humanoid Underground Dwellers. Kedysi za "totáča" a aj neskôr na VHSkách od Intersonicu to bol hit. :-) Inými slovami, nelezte do kanála do ktorého vypúšťajú toxický odpad. (3.11.2005) ()

eraserhead666

Tak tohle se mi v mých pubertálních hororových letech prostě vyhnulo a já nabral čtyřiadvacetileté zpoždění. Vždycky když jsem byl ve videopůjčovně a koukal na tu videokazetu, pokaždé jsem objevil zajímavější horor (což se pak po shlédnutí ne vždy ukázalo být pravdou) a řekl jsem si, tak si ten C.H.U.D. půjčím příště, jenže příště jsem si zase půjčil něco jiného. Teď koukám, že jsem byl prostě blbej, měl jsem po tom jít hned. Banda zmutovaných bezdomovců má prostě hlad - o tom to celý je, a taky o tom, že největší svině jsou prostě vždycky lidi (někteří teda). Začátek teda nic moc (jsem si tak říkal - sakra ukážou z nich aspoň kousek?), pak se to ale rozjede..... K výzvě remaku od jistého R.Z. se připojuji všemi deseti!!!!!!!!! Co takhle poslat mu petici he, he?...... ()

SOLOM.

Průměrné béčko z 80.let. Pro mě to však není žádná velká pecka, kterou bych si zařadil mezi své nejoblíbenější filmy. Snímek je plný žánrového klišé, nudných pasáží, které se sice snaží vypadat humorně, ale na mě to moc nezabíralo. Na druhou stranu se zde však vyskytlo i několik hodně zajímavých pasáží, kvůli kterým jsem se dodíval až dokonce. Asi nejvíc mě odrazoval příšerný český dabing, který mi po celou dobu pil neskutečně krev. Kupodivu se mi zde však líbila vytvořená atmosféra v určitých místech snímku, kdy hudební doprovod exceloval a když k tomu přidám i povedené masky nestvůr a trošičku směšné gore efekty tak dám při troše dobré vůle... ()

ConanVJ

VHS Intersonic klasika jak vyšitá. Bohužel dnes už mě to nebaví ani z nostalgie. Kdysi jsem to žral, efekty byly na tu dobu sice béčkový, ale pěkný. Dnes mě nezaujaly ani obludy a ani hlavní představitelé. Příběh je celkem v poho, ale celý je to takový zbytečně utahaný. Za mě 55% :) ()

PKD

Dokoukáno po2. po 26 letech, jen s Krajními Obtížemi. V hl. roli chlápek z Krajních Mezí a docela srandovní, hnusná a fakticky špinavá homelessačka. Hodinu se tam děje akorát tak velké...vy víte co a samotní C.H.U.D.íčci se svítícími kukadly jako zrcadly, byť jsou uděláni dobře, to prostě nevytrhnou. Je to škoda, páč námět to nejni špatný a zručnější rež. by si s tím určitě vyhrál o 100% lépe. Takže jediné, co je na tomto podprůměrném filmu opravdu zajímavé a v rámci možností i ftypné, jest plná verze této jošťomilé zkratky... Canibalistic.Humanoid.Underground.Dwellers. ;-) Tudíž stačilo jen vymysleti název a nemuseli se obtěžovati s natáčením, haha. Do naprosto nesouvisející II, nejdu. A directors cut určitě rád vynechám. Nedovedu si představiti, proč u všech kanálů, vznikl??? ()

K.I.N.G.

Znamý horor C.H.U.D. neobsahuje prakticky žádné násilné scény, ale má úžasnou atmosféru, nasáklou chudobou a špínou z ulic a kanálů, která se kombinuje s policejními kancelářemi a vyšetřovacími místnostmi. Neni to nic převratného, ale je to velmi příjemná podívaná na celkem dobrý příběh, herce a masky. ()

Rakosnicek77

Dnes už celkem úsměvná retro podívaná, na hranici hororu a komedie, bylo asi to první co jsem společně s Lesním duchem (1981) viděl na tehdejší pirátské burzovní VHS kazeťe. Tehdy ani tak nešlo o děj, ten by se dal shrnout na dva řádky :-) šlo spíš o pocit navozeného strachu a hrůzy, kterou v tehdejší době mohla způsobit maximálně tak "Nedělní chvilka poezie" Ve filmu toho divák moc neviděl, tím že se většina děje odehrává v kanálech pod městem a tak defacto nebyl ani příliš nákladný a zbylo i na natočení škvárovitého druhého dílu, pak už finance asi definitivně došli! ()

Hadža

Nevidel jsem to v dobe jkdy byl snimek na vrcholu a z dnesniho pohledu to pusobi opravdu hodne vycpele,nezazivne a trapne..... ()

AlistairMir

Pro hodně lidí mladší generace (tím nechci říct že já jsem starej) neznámej film a to je veliká škoda protože tento horor není vůbec špatný. Skupinka zmutovaných bezdomovců vesele papká každého kdo se jim dostane do drápů a film je každou minutou lepší. Marv tentokrát nechal Harryho doma a místo do baráku leze do stok kde se to milejma kanibálkama jen hemží. I když zde nehraje tu úplně nejhlavnější roli tak sázím boty že právě jemu budete držet pěsti nejvíc. Atmosféra je více než slušná a masky na tu dobu dost zdařilé. Kanibezďáci se k vaší radosti postupně čím dál tím více osmělují a zatímco zezačátku max nadzvedli poklop kanálu tak ke konci vám vlezou rovnou do bytu navíc bez zaklepání a tak trošku vám překazí plány na večer. Takže pokud nejste potkan kanálům se vyhněte jelikož tam na vás nic extra pozitivního nečeká a radši si pusťte tento film. ()

JohnMiller

Klasický béčkový 80´s horor ktorý neprináša nič nové a zároveň ani neurazí. Obyčajný príbeh zmutovaných bezdákov ktorý sa premenia na humanoidných kanibalov ktorým z rádioaktivity svietia oči. Gore scénok je extrémne málo ale tie čo tam sú, sú slušné. Poteší postava reverenda ktorého hrá John Heard známejší ako lupič s filmu Sám Doma. Je to 80´s poctivé béčko. ()

kaposlav

Pre mňa jednoznačne 5*. Originál na VHS mám od počiatku 90tých rokov. Film som videl 10 možno 15 krát. Je to pre mňa klasika a nostalgia pospolu. Pred nedávnom som predal videorekordér a ostali mi len kazety, ktoré nemám na čom púšťať, ale to nevadí, lebo v dnešnej internetovej dobe si stiahnete všetko z netu a väčšinou behom chvíľky. Stiahol som si tento film a nečakane zistil, že zrejme vyšiel v dvoch verziách, kde podľa popisu nie je len 96 minútová verzia a 88 minútová skrátená, ale ešte jedna. ()