Reklama

Reklama

Železný orel 2

Obsahy(1)

Plukovník Charles Chappy Sinclair (Louis Gossett Jr.) sa nudí v zapadnutom leteckom múzeu, kam ho preradili. Nečakane ho však povýšia a prevelia na prísne tajnú leteckú základňu v Izraeli. Až tu sa dozvie, že má veliť spoločnému tímu amerických a ruských pilotov, ktorých úlohou je zničiť medzikontinentálne balistické strely, ukryté v neďalekých skalách, ktoré majú naraz odpáliť na husto obývané miesta v USA a v Sovietskom zväze. Chappy musí čeliť nielen rozporom medzi oboma skupinami pilotov, ale aj zrade vlastných nadriadených. Ak nemá prísť k najhoršiemu, musí konať proti rozkazom... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (32)

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Železný orel 2 je stále dokonalý akční film ze světa bojových stíhaček jako tomu bylo u předchozího dílu, který byl doslova excelentní. Pouze tu hapruje, až to do očí bije, ta myšlenka o spojení amerických a sovětských bitevních pilotů v době studené války. Zatímco sovětští piloti jsou kompaktní tým, americký tým je seskládaný z chlapů, co nikdy nebudou spolupracovat, a to jen aby se akce nepovedla. Ale tak co by to bylo za nesmyslné béčko, ačkoliv dobře natočené, aby se to nepovedlo.... A natočené je skutečně parádně. Těch vzdušných soubojů a záběrů na stíhačky F-16 a ruské Migy je ve filmu požehnaně. Opravdu krásný akční film. [730. hodnocení, 30. komentář, 41%] ()

5150 odpad!

všechny recenze uživatele

Chtěl jsem dát jednu hvězdičku, ale jen do chvíle, kdy přišla na řadu finální akce. Ta je poměrně dlouhá, ale neskutečně hloupě sestříhaná, takže jsem se v ní dokonale ztratil a bez zájmu film dokoukal. Škoda, protože do té doby mě ŽELEZNÝ OREL 2 vcelku bavilo sledovat. Za zmínku tak stojí alespoň, na akční film nebývale bohatý písničkový doprovod - mj. "Enemies Like You & Me" zpívají Ruth Pointer a Billy Vera. hodnocení 0,5* ()

Reklama

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Dnes z odstupem času můžu o tomto filmu říct zcela jistě a naplno že se jedná o opravdu hodně slabý béčkový akční film, nebo spíše parodii většinu filmu jsem se spíše nudil. Ale tenkrát se mi to vážně docela líbilo, bylo to zrovna někdy v době války v Perském zálivu tedy v roce 1991 kdy jsem to viděl poprvé. Mě bylo dvanáct a strašně moc jsem fandil amíkům a právě těmto a podobným opravdu nenáročným filmům. Celkem se mi líbil ale inorig. soundtrack jak z jedničky tak i ze dvojky. Jednička byla a je jen o něco málo lepší, trojka už propadák-odpad! ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Američania už na konci 80s pochopili, že Rusi nie sú nepriatelia, ale to Arabi sú tými pravými motherfuckers! Túto prorockú myšlienku Hollywood reflektoval v béčkovom Iron Eagle II. Tak príjemne blbý dobový film by ste ťažko hľadali. Vzťah medzi Rusmi a Američanmi je vykreslený tak stupídne, že nebaviť sa nemožno. Všadeprítomný humor dokresľuje kvalitnú béčkovú zábavu. Film mal jasný cieľ pobaviť publikum, čo sa odzrkadlilo aj na soundtracku - je plný skvelých rockových piesní (nemožno nespomenúť I Got A Line on You Babe od Alice Coopera). Záverečná bojová scéna je nehorázne nudná a impotentne nakrútená, ale Rus s vysielačkou, ktorý je ostreľovaný Arabmi, ale stíha hrdinsky a životobetujúco (a krvácajúc) hľadať signál, aby ho nakoniec chytil a hrdinsky odpálil nejaké výbušné veci, proste nemôže nepobaviť. Ja som sa teda bavil skvelo. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Roztomile naivní starosvětská zábava. O třídu víc mě teda bavila až trojka od mého oblíbence Johna Glena, ale tohle taky nebylo zlý a celkově se mi série Železný orel zdá trochu neprávem poplivaná. Jasně zestárlo to jako hrom, ale pořád lepší než ten nablblej Top Gun nebo podobný blbosti co se v tomto žánru točí dneska. Takže ničím výjimečná, ale příjemná pohádka o tom jak musí Amíci a Sověti zapomenout na studenou válku, dát se dohromady, zdárně dokončit akci a pochopitelně se z nich stanou i kámoši. Proč ne.55% ()

Galerie (16)

Zajímavosti (4)

  • Snímek byl natáčen v Izraeli, konkrétně na letecké základně nedaleko Haify a v okolí Mrtvého moře. (Foxhound#1)
  • Stejně jako v prvním díle, i zde filmařům leteckou techniku poskytlo izraelské letectvo. Hlavní postavy létají na izraelských letounech F-16 a nepřátelské MiGy jsou "hrány" izraelskými letouny F-4 Phantom II. Oba typy jsou původem americké výroby. (Foxhound#1)
  • Obrněný pásový transportér, který je zde vydáván za Ruský BMP-5, je ve skutečnosti Americký M-113. BMP-5 neexistuje. (Žralok)

Reklama

Reklama