Železný orel 2

Železný orol 2

Akční / Drama / Romantický / Válečný

Kanada / Izrael, 1988, 105 min

• haffen

Problém nastáva už na začiatku keď F-4D zamenia za Migy. Nehovoriac o tom, že Phantomy boli bombardéry a v boji by mali malú šancu proti oveľa obratnejším F-16. No, to len tak na margo viacerých blbostí ktoré sa objavia vo filme. Tento film som mal ako dieťa rád, ale dnes to už je na hranici pozerateľnosti. 1* P.S. SPOILER: To tam nestačilo, aby prišiel bombardér a celé to vykobercoval? :D(21.3.2016)

Roztomile naivní starosvětská zábava. O třídu víc mě teda bavila až trojka od mého oblíbence Johna Glena, ale tohle taky nebylo zlý a celkově se mi série Železný orel zdá trochu neprávem poplivaná. Jasně zestárlo to jako hrom, ale pořád lepší než ten nablblej Top Gun nebo podobný blbosti co se v tomto žánru točí dneska. Takže ničím výjimečná, ale příjemná pohádka o tom jak musí Amíci a Sověti zapomenout na studenou válku, dát se dohromady, zdárně dokončit akci a pochopitelně se z nich stanou i kámoši. Proč ne.55%(17.5.2018)

• Karlos80

Dnes z odstupem času můžu o tomto filmu říct zcela jistě a naplno že se jedná o opravdu hodně slabý béčkový akční film, nebo spíše parodii většinu filmu jsem se spíše nudil. Ale tenkrát se mi to vážně docela líbilo, bylo to zrovna někdy v době války v Perském zálivu tedy v roce 1991 kdy jsem to viděl poprvé. Mě bylo dvanáct a strašně moc jsem fandil amíkům a právě těmto a podobným opravdu nenáročným filmům. Celkem se mi líbil ale inorig. soundtrack jak z jedničky tak i ze dvojky. Jednička byla a je jen o něco málo lepší, trojka už propadák-odpad!(8.12.2006)

Američania už na konci 80s pochopili, že Rusi nie sú nepriatelia, ale to Arabi sú tými pravými motherfuckers! Túto prorockú myšlienku Hollywood reflektoval v béčkovom Iron Eagle II. Tak príjemne blbý dobový film by ste ťažko hľadali. Vzťah medzi Rusmi a Američanmi je vykreslený tak stupídne, že nebaviť sa nemožno. Všadeprítomný humor dokresľuje kvalitnú béčkovú zábavu. Film mal jasný cieľ pobaviť publikum, čo sa odzrkadlilo aj na soundtracku - je plný skvelých rockových piesní (nemožno nespomenúť I Got A Line on You Babe od Alice Coopera). Záverečná bojová scéna je nehorázne nudná a impotentne nakrútená, ale Rus s vysielačkou, ktorý je ostreľovaný Arabmi, ale stíha hrdinsky a životobetujúco (a krvácajúc) hľadať signál, aby ho nakoniec chytil a hrdinsky odpálil nejaké výbušné veci, proste nemôže nepobaviť. Ja som sa teda bavil skvelo.(15.12.2006)

• 5150

Chtěl jsem dát jednu hvězdičku, ale jen do chvíle, kdy přišla na řadu finální akce. Ta je poměrně dlouhá, ale neskutečně hloupě sestříhaná, takže jsem se v ní dokonale ztratil a bez zájmu film dokoukal. Škoda, protože do té doby mě ŽELEZNÝ OREL 2 vcelku bavilo sledovat. Za zmínku tak stojí alespoň, na akční film nebývale bohatý písničkový doprovod - mj. "Enemies Like You & Me" zpívají Ruth Pointer a Billy Vera. hodnocení 0,5*(15.1.2007)

• - Snímek byl natáčen v Izraeli, konkrétně na letecké základně nedaleko Haify a v okolí Mrtvého moře. (Foxhound#1)

• - Obrněný pásový transportér, který je zde vydáván za Ruský BMP-5, je ve skutečnosti Americký M-113. BMP-5 neexistuje. (Žralok)

• - Stejně jako v prvním díle, i zde filmařům leteckou techniku poskytlo izraelské letectvo. Hlavní postavy létají na izraelských letounech F-16 a nepřátelské MiGy jsou "hrány" izraelskými letouny F-4 Phantom II. Oba typy jsou původem americké výroby. (Foxhound#1)