70. léta 20. století. Patrick Braden je mladý muž, který je ve společnosti oblíbený, ale marně si hraje na drsného chlápka. Již jako dítě si byl vědom si toho, že je jiný než ostatní kluci. Trpkým urážkám ze svého okolí čelí pomocí důvtipu a šarmu a nedovolí, aby jeho vlastní život kdokoliv nebo cokoliv změnilo. Nový film Neila Jordana, oscarového režiséra snímků Hra na pláč, Interview s upírem a Hranice lásky. Film obnažující svět transsexuální proměny mladého muže v reáliích Londýnských undergroundových kabaretů v období, ve kterém sexuální revoluce hippies už ovládla i konzervativní britskou kulturu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Chrustyn

Mladý muž se rozhodl, že se pokusí najít svou pravou matku, kterou v životě neviděl. Na tom by nebylo nic originálního kdyby však onen muž nebyl transvestita. Celkově mě film moc nezaujal ale Cillian Murphy tu je až nechutně přesvědčivý. ()

Ghoulman

Snídaně na Plutu vypráví složité téma s neuvěřitelnou lehkostí. Míchá dovedně kýč (ptáčci, ironické komentáře "koťátka") s tvrdou realitou (úchyl v autě, akce IRA), umí překvapit, napnout, rozesmát i dojmout. Jeden z nejlepších filmů s danou tématikou (a vůbec jeden z mých nejmilejších filmů). Cillian Murphy je samozřejmě k sežrání... ()

marhoul

Pro filmy Neila Jordana mám prostě slabost. Ne úplně pro všechny, ale Hru na pláč, Upíry a tento film mám ve velké lásce. Cillian Murphy se mi nikdy nelíbil víc než tady. Musím si film brzy pustit, těším se na to. ()

mat.ilda

Je málo filmů, které mě posadí na zadek a příběh Patricka "Kitten" Bradena mezi nimi našel své místo. Citlivě odvyprávěná touha po identitě a potřebě lidské blízkosti, dožadující se naplnění dosti svéráznými, proto jedinečnými způsoby, v podání neskutečného C. Murphyho, provázená dobovou, skvěle vybranou hudbou, podtrhující poezii místy až geniálních záběrů - to je Snídaně na Plutu. Podstatu příběhu nejlépe vystihl sám Neil Jordan: "Film není pouze jednoduchým příběhem o transvestitovi - šlapce. Je to příběh o nevinnosti a proměnlivé síle představivosti a o tom, jak dobro mění svět - pokud to jen jde". Tak tak, i červenky to vědí:-) ()

Stanislaus

Skutečně skvělý a vyjímečný počin irsko-britské produkce. Film jsem sledoval se zaujetím už jen díky jeho originálnímu námětu. Cillian Murphy je do role transvestity jako ulitý a předvedl svůj herecký um. Hudební stránka špičková - hlavně úvodní/konečný klasický šlágr. Zajímavý nápad s červenkami. Je až téměř neskutečné jaká spousta momentů a příhod se vešla do dvouhodinové stopáže. Prostě snímek, který umí opravdu zaujmout ... 80%. ()

evulienka3

Film na rovnakú tému ako Crying game, od toho istého režiséra, ale úplne iný a znova fantastický. Cillian Murphy a jeho skvelý herecký výkon, príbeh ktorý je plný vnútorného smútku a túžbe po láske rodičov, prostredie silne katolícke a poznačené dlhoročnou vojnou na pozadí, dokresľuje tento komplikovaný príbeh o hľadaní svojho miesta v spoločnosti. Transsexualita je bezpochyby ťažkou socializačnou prekážkou, ktorú tento film tak výstižne zobrazuje. ()

Natascha

Ten film s dalším shlédnutím jen roste. Tímto tedy zvyšuji na plné hodnocení. Navíc jak jsem se tak na to dívala, tak se mi ten Cillian Murphy čím dál tím víc pozdává - tohle je definitivně nejlepší role, ve které jsem ho viděla (a přesouvá se do mé herecké top5). Snídaně na Plutu je sice jen souhrn výjevů ze života jednoho exota (zvláštní je, že Patrick se oblíká jako holka, ale pořád je tak nějak znát, že holka není, spíše taková androgynní osůbka...), ale ty výjevy stojí vážně za to. Navíc je to tak hřejivě lidské, ale v tom nejlepším slova smylu! Prostě životní strasti, problémy a názory někoho, kdo absolutně nezapadá do šedivé společnosti - Kitten je prostě taková barevná kočička:-) Což zní hrozně, ale přesně to vystihuje, jak ho/ji já vidím - jako někoho, jehož život by za jiných okolností vypadal šedý a černý, ale on/ona si dokáže ve všem najít trochu žluté, oranžové, růžové - drobných radostí, naděje a optimismu. ()

sharky

82% Byla jednou jedna země jménem Severní Irsko, kde se za víru platilo krví a v ní žil jeden chalec, který se cítil tak trochu jiný, trochu víc jako dívka... o jeho životě vypráví Niel Jordan nádhernou trošku drsnou pohádku svým jedinečným stylem, který tak trochu provokuje a tak trochu nutí přemýšlet....výtečný Murphy a neméně skvělý Neeson ()

honajz

Režisér Neil Jordan se vrací do 70. let minulého století, kdy v Londýně vládne disko styl, ale i underground. Sem zasadil příběh muže, který není stejný jako ostatní a najde své místo i uplatnění jako transsexuál. Tohle téma je mi lidičky natolik vzdálené, že mi dělalo problém toho chlápka pochopit, takže sorry za mé ignoranství. --- Režisér Neil Jordan se vrací do 70. let minulého století, kdy v Londýně vládne disko styl, ale i underground. Sem zasadil příběh muže, který není stejný jako ostatní a najde své místo i uplatnění jako transsexuál. Před filmem trailery na filmy Kvaska, Let’s Dance, Volver, Zahradník, Neviditelné zlo, Časy se mění, v bonusech na tento film, rozhovory s herci a režisérem (6:03), film o filmu (8:53 – spíše další rozhovory), nekomentované záběry z natáčení (8:47) – vše bez titulků. ()

HellFire

Jak tu někdo trefně poznamenal, Snídaně na Plutu je irský Forrest Gump. Cillian Murphy si v roli sebevědomého transsexuála krade celý film pro sebe. Na rozdíl od Forresta je ale uvědomělý a i když dělá chyby, zůstává svůj. Ve filmu sledujeme Cilliana od raného dětství, kdy jej nechala matka na zápraží kostela, přes trable při dospívání s nošením ženských šatů, po jeho cestu za hledáním matky v Londýně, kde se v důsledku nedostatku peněz dostává do kontaktu s prostitucí. Celým příběhem se také táhne jakýsi konflikt Irska, jestli jsem správně pochopil, tak boj za osvobození. Ve filmu to není řečeno a souvislosti pochopí jen ti znalí. Faktem pro mě zůstává, že i když za první hodinu bych jasně dal čtyři hvězdy, začal jsem se postupně nudit, jak se příběh natahoval. Takhle je to pro mě těsně, ale za 6/10. ()

Janek

Ani chvilku bych neváhal dát plný počet, ale film ze začátku nasadí zběsilé tempo, které se ke konci už trochu vytrácí. Některé scény jsou až moc dlouhé (rozhovor mezi Koťátkem a otcem skrze neprůhledné sklo), ale i tak je Snídaně na Plutu osvěžujícím filmem, který je postaven na výkonu Murphyho, který - a to nechápu - nebyl nominován na Oscara?? - a vězte přátelé, že se Denzel Washington, dřímajíc sošku, někde v koutu směje :)) ()

Ilicka

Strhující kapitoly ze života Patricka Bradena, který je tak trochu jiný než ostatní a vzhledem k době, ve které žije, v době tuhého pánbíčkářství a nacionalismu, svým chováním zašel za hranice toho, co je pro společnost normální. Herecké kreace Cilliana Murphyho jsou neuvěřitelně přirozené za každé situace, afektované děvče s předstíranou cudností, které i podezřelé z teroristického útoku IRA se snaží nevinně nabalit svého vyšetřovatele. Když říkám, že kapitoly, myslím tím kratičké obrazy, úlomky, střípky, představy a sny, žádný seriozní životopis. Tyto fragmenty jsou pevně spjaty s hudbou, která vypráví příběhy a dotváří atmosféru, místy ironicky (Children of revolution). Výborný film "The best of Ireland." ()

claudel

Tenhle film mi vůbec nesednul. Cilian Murphy má nejspíš zálibu v mužskoženských postavách, stačilo mi to s ním už v Městečku Peacock, které mě zaujalo víc. Uznávám, že je dobrý herec, avšak mně není sympatický a něčím nedefinovatelným mě dráždí. Liam Neeson má opravdu hodně vedlejší úlohu a Gleeson s Reou se v příběhu doslova jen mihnou. Jméno Neil Jordan pro mě navždy zůstane zapsáno zlatým písmem díky Interview s upírem, na Snídani na Plutu chci co nejdřív zapomenout. ()

mm13

Hlavný hrdina ma napriek výkonu Cilliana Murphyho nepresvedčil - okrem toho, že bol vlastne "sirota" a iný než ostatní, neponúkol nič. Anglicko-írsky konflikt zbytočne vystupoval do popredia. Spočiatku zaujímavé triedenie podľa kapitol mi už v polovici prišlo ako scenáristická barlička... pekný záver trošíčku vylepšil dojem, inak ale dosť tápajúca "roadmovie". ()

5150

Ten film zdaleka není dokonalý a já sám mám jisté výhrady, ale nechci a ani nebudu poukazovat na chyby, protože těch dobrých důvodů proč se nakonec přikláním k maximálnímu hodnocení, je více než dost. Ať už pestrý písničkový doprovod, který pomohl krásně navodit atmosféru té doby či výborný výkon představitele hlavní role (Cillian Murphy), ale hlavně množství tak kouzelných a těžko popsatelných momentů, které zapříčinily, že jsem film sledoval s lehkým úsměvem na tváři a bylo mi fajn. ()

rawen

Murphymu to jde krásně, o tom nelze polemizovat, celkově se ale film ve své teplosti úplně rozplynul, čemuž napomohly například i "rozkošné" rozmluvy červenek. Škoda. 6/10 ()

bouncer

Krásný film, jehož příběhová linka se občas zatoulá do nudných zákoutí, která si mohl Neil Jordan odpustit. Přesto stále převládá jemný humor, skvělé dialogy a zajímavé postavy včele s hlavním představilem/kou Paddy Kitten Braden. ()

murakamigirl

Kde bolo, tam bolo alebo nebolo? ........................... Nikdy predtým som si nepomyslela, že ma Cillian Murphy môže tak dostať!!! Zaručene a dvestopercentne je to tým, že som nad tým nepremýšľala :), ale ešte predtým je to tým, že som Cilliana rešpektovala v mužskej koži a nedostala žiadne echo, ako mu svedčí rúž, t. j. rtěnka. A ako s ňou vie narábať! Úžasne vtipný, gurážny, dojemný a 5* film. Ťažko zabudnuteľné príbehy tvoria ťažko zabudnuteľní herci. Už dnes je jasné, že Raňajky na Plute nebudú zabudnuté. ()

18.01.2006

14.12.2005