Pravěký lenochod Sid zaspal migraci a snaží se ostatní dohonit. Cestou potká nosorožce Franka s Carlem, kteří se rozplývají nad zřejmě poslední pampeliškou, ale jakmile ji Sid uvidí, sní ji. Tím ovšem nosorožce naštve a ti ho začnou honit. Na útěku potká Sid mamuta Manfreda, díky němuž ho nosorožci nerozsápou. Sid se rozhodne jít s Manfredem, i když ten nejde na jih jako všichni ostatní... Smečka tygrů šavlozubých také neodtáhla na jih – chtějí se pomstít lidem. Šéf smečky Soto se rozhodl ukrást lidem mimino. Časně zrána zahájí útok na osadu, při kterém má dítě ukrást tygr Diego. Matka se dá s miminkem na útěk a Diega setřese až skokem do vodopádu. Soto je s Diegem nespokojen a Diego musí jít dítě hledat. Vyčerpaná matka však mezitím předala syna z posledních sil do opatrování Manfredovi se Sidem... Sid chce jít za lidmi a dítě vrátit, s čímž souhlasí i Manfred, ale navštíví je Diego, který je chce o mimino připravit. Manfred však rozhodne, že Diego jakožto stopař  bude užitečný k nalezení lidí, a nakonec se všichni vydávají i s miminem na cestu... V noci přijdou za Diegem šavlozubí tygři ze smečky. Diego jim vysvětlí, že kromě dítěte jim přivede do průsmyku i mamuta, a řekne, ať je celá smečka připravena zaútočit. Manfred se Sidem se po cestě starají o dítě a Diego je vede. Když má mimino hlad, musejí ukrást blbounům nejapným meloun, aby je nakrmili. Další cesta je zavede do průsmyku, kde jsou kvůli lavině donuceni vlézt do skály. alJenže tam na ně čeká veliká ledová sjezdovka, takže téměř celou cestu skálou projedou velmi rychle. Diegovi postupně začíná stále víc záležet na Manfredovi, Sidovi i miminu. Když ho navíc Manfred zachrání před smrtí, Diego se postaví i proti tygrům z vlastní smečky, aby chránil své nové přátele... (TV Prima)

mustafa

Jednoduše: Čekal jsem víc. Na tento film jsem se doslova těšil, možná proto mě tak zklamal. Citelně jsem zde postrádal humor, který bývá dominantou animovaných filmů. Jediná veverka, která vypadá fakt dokonale, neutáhne celý film, i když její scény stojí opravdu za to. I po animační stránce to není moc pěkné, ale to by se dalo skousnout. Na druhé straně chápu, že děti tento film milují, mně by se také na sto procent líbil. Bohužel pro dobu ale existují Příšerky a Shrek, takže pro mě vyznívá jako čistý průměr. ()

Jillen

Veverka by si zasloužila všechny ocenění pro vedlejší role a to beze srandy...její kreace s oříškem jsou nezapomenutelné...zato její ukecaní kolegové moc vtipní nejsou. Dávám 60% ()

numi

Doba ledová je one-man show. No, "one-veverka show". Pravda, lenochod háže taky slušné hlášky, ale ty by časem omrzely. Veverka však navíc rozděluje vyprávění příběhu tak, že přesně v momentě, kdy by vás už vše přestalo zajímat, vás odreaguje a vrhne vás zpátky nažhavané a zvědavé na další pokračování. A ač má celý film všeho všudy nějakých osmdesát minut a je z něj jen asi pět minut věnováno oné malé na oříšcích závislé veveří potvůrce, tak je to právě její film. Bez ní by byl celý příběh nezáživný a fádní. I jako celek je přesto Doba ledová povedenou animovanou road movie z hodně dávné historie, která dokáže pobavit, rozesmát i dojmout - a to je docela dobrá vizitka. S veverkou zdarma! Tři a půl. [říjen 2006] ()

blackrain

Shrek je určitě lepší, ale Doba ledová je Doba ledová. Praveverka byla výborná, co si chudinka vytrpěla kvůli žaludu a co s ním měla starostí. Sice jen proplouvala dějem a s příběhem neměla moc společného, ale jako taková vsuvka neměla chybu. Miluju ji. Tvůrci s nápady opravdu nešetřili. ()

Bat55

Jeden z tých lepších animákov. Ako má Pixar svoju slávnu sériu Toy Story a Dream Works Shreka, tak 20th Century Fox má Dobu ľadovú, ktorá priniesla možno tú najcoolovejšiu a najmilšiu postavu vo svete rozprávok (ak nepočítam Wall-Eho). Ano, je to ako inak veverička Scrat, dokonalá postava po všetkých stránkach. Ale leňochod, tiger, či Mamut sú tiež sympatické postavy a príbeh je skvelý, takže pre mňa osobne žiadna nuda. /85%/ ()

kaylin

Dnes už v podstatě klasická pohádka moderní animace. Výborné postavy, na kterých stojí celkem obyčejný příběh o tom, jak se skupina zvířat pokusí zachránit lidské dítě. Hodně pomáhá i veverka, která se stala samostatnou značkou filmu a v dalších pokračováních dostala další prostor. Myslím, že když tenhle film jednou uvidíte, budete si postavy pamatovat - zanechá ve vás nějaký dojem. ()

MATADOR

Velmi příjemná pohádka z doby, z níž jsme už pěkně dlouho nic neviděli.Hlavní ústřední trojice (Manfred,Sid,Diego) je vážně skvělá. I když se daly dohromady,aniž by chtěly,výsledek je parádní.Obzvláště pěkně otravná veverka se svým oříškem(pozdějí kokosem) je vážně geniálníí.Škoda je,že se film docela strašně vleče,ale i tak hezký nadprůměr. ()

stration

O veverce snad ani psát nemusím. Velice příjemný film. Ikdyž jsem viděl tak třicetkrát, pořád mě baví a na některé scény se pořád těším. ()

Aiax

Při sledování Doby ledové jsem měl dojem, že počítačem je tady generováno úplně vše - nejen grafika, ale i režie a scénář. Možná, že jen nějaký tlustý šéf hollywoodského studia zadal výchozí podmínky, které dneska prodávají ze všeho nejvíc - přiměřeně prostoduché, hodně infantilní a hodně roztomilé, stiskl ENTER a už to jelo. Jen ta veverka tam působí, jako nějaký podvratný element, který tam tajně propašovali nadaní scénáristé, kteří se náhle ocitli bez práce, tak obrovský rozdíl je mezi zběsilou a kulervoucí komikou prehistorického hlodavce a příšerně umělohmotnou, disneyovsky "rodinnou" selankou zbytku filmu. ()

JohnMiller

Animované filmy vôbec nesledujem tomuto žánru sa vyhýbam. Avšak Dobe ľadovej som sa nevedel vyhnúť zopár krát , a tak som ju videl 3 možno 4 krát . Musím uznať že to tak nebolo zlé malo to pekný príbeh o priateľstve. Veverka bola s toho bezkonkurečne najlepšia . Asi najlepšia vedľajšia postava v animovanom filme. ()

gegina31

Jeden z nej nej animáků. Ale doporučuji v originálním znění. To je poprvé, kdy mi u nějakého filmu vadí dabing. Lábus se může snažit sebevíc, a co se týče Marge ze Simpsonů, je dokonalý, ale Sid v originále taky. Toho tak dobře nikdo nadabovat nedokáže. ()

major.warren

Doba ledová je jeden ze základních filmových kamenů mé osoby. Poslední dobou si pouštím filmy, na kterých jsem vyrůstal, a které mě do světa filmu zasvětili. Mám totiž pocit, že poslední dva až tři roky se soustředím a příliš upozorňuji na pro mě nové či novější snímky, a na starou "rodinnou" klasiku (viz. animáky, Bond, westerny), nějak zapomínám. Doba ledová je jedním z mých nejoblíbenějších filmů a asi žádný jiný animák mě nedostal do takového ohromení jako právě tenhle. Všechny díly jsou skvělé. Já vyrůstal na jedničce a dvojce, trojka byla můj první kino zážitek v životě, pak jsem jí dlouho neviděl, a dostal čtyřku, která je též skvělá a pak se vrátil ke trojce, a pak přišla pětka. Složité, ale je to tak:-). Dodnes jsem uchvácen úvodní scénou, kdy Scat dopadne z výše na tuhou zem, postaví se a náhle ho zašlápne mohutná noha mamuta. Scat je jen jedním z hromady mých zvířecích hrdinů. V první řadě je tu Manny. To je základ mých filmových postav. Osamělý, tajemný, trochu nerudný, ale dobrácky mamut s podivnou minulostí. Pak Sid, to je druhý kámen. Dobrácky lenochod, kterého nikdo nechce a zakončíme to Diegem, který bojuje tak nějak sám se sebou. Plus úchvatný příběh, který až dojme k slzám. Saldanha s Wedgem natočili vynikající film, který tu bude pro všechny tu bude kultem pro všechny děti navždy. Originální, chytrý, důmyslný, a lidský, ba ohromný. Například sekvence, kdy jde Manny proti dvěma nosorožcům je úchvatná. Sid je perfektní postava a Diego správný mručoun. Skoro až s údivem si člověk řekne, jak se tihle tři můžou dát dohromady. A příběh je tu. Tři zvířata jdou vrátit člověka v době ledové. To je nádherný základ pro další díly:-). Animace je výborná a hudba Davida Newmana filmu dodává neskutečné kouzlo. Nejvíce pronikne ve scéně, kdy Manny stojí před pomalovanou zdí v jeskyni a poté v samotném finále. Pro mě navždy jeden z nejdůležitějších snímků, který vždycky vyzdvihnu. A nebudu mu ani dávat nějaká procenta. Prostě nejlepší možné hodnocení. Přenádherný snímek, který měl získat Oscara. Nejlepší scéna je klouzačka a nejsilnější pak boj s nosorožci a finále. ()

halogenka

Ukázkový příklad toho, jak si pro sebe epizodní postava ukradne celý film (oříšek). Pochopili ve dvojce autoři, kde je jejich síla? ()

Herní Stray se dočká filmu

Herní Stray se dočká filmu

06.09.2023

Pokud jsou v otázce domácích mazlíčků kočky vaší preferovanou volbou a sem tam doma sáhnete po nějaké videohře, jistě vám neušel chválený loňský titul Stray od herní divize studia Annapurna Pictures.… (více)

Hugo Cabret není Harry Potter

Hugo Cabret není Harry Potter

10.05.2008

Ačkoli to je to první, co vás napadne, když se dočtete o adaptaci dalšího dětského fantasy bestselleru o dvanáctiletém chlapci, který se připlete do věcí magických. Stačí ale dodat, že o režii se… (více)

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)