Druhá světová válka v barvě (TV seriál)

• Česko

Druhá světová válka barevně a v HD

• Česko

2. světová válka v barevném provedení

World War II in Colour

World War II in Color

Vojna vo farbe

2. svetová vojna v HD

Dokumentární / Válečný / Historický

Velká Británie, 2009, 13x50 min

Dokument, jehož síla leží v kolorovaných záběrech, bohužel vesměs už někde viděných, a nepříliš zajímavých. Faktická stránka prakticky neexistuje. Minimum map a dat stěžuje orientaci v událostech, a když už komentář něco přiblíží, tak jen všeobecně. Výbornému francouzskému seriálu Apokalypsa: 2. světová válka, tohle nesahá ani po kotníky.(28.10.2013)

• Guran

Chválím délku tohoto díla. Třináct dílů z toho každý kolem 50ti minut si myslím, že je kus dobře odvedené práce, která ale je bohužel trošku scházována kvůli špatnému zpracování. Vadily mi dlouhé nezajímavé řeči, málo záběrů z fronty a hlavně je dokument hrozně ozvučený. S Apokalypsou: 2 světovou válkou se to nedá vůbec srovnat. Zkrátka tohle je s*ačka. Jestli hledáte solidní dokument o této největší válce, tak se podívejte na již zmíněnou Apokalypsu, kterou i mám mezi svými nejoblíbenějšími seriály.(3.4.2015)

Kvalita se nejlíp určí při srovnání s podobným současným projektem. Když si vedle tohoto díla postavíme ruskou Velkou vlasteneckou válku a hlavně francouzskou Apokalypsu: 2. světovou válku (navíc s labužnickým přídavkem Apokalypsa: Hitler), ukáže se relativní pokles kvality soudobé britské dokumentární produkce, který u protřelejšího diváka nezakryje ani 88% hodnocení, ani vodovky na černobílém pozadí. Prostě tenhle pořad vypadá jako chudý příbuzný. Pokud jste už někdy v životě viděli takřka kultovní britský seriál Svět ve válce ze 70. let, případně doplněný taktéž britskými Nejvýznamnějšími operacemi 2. světové války z let devadesátých, není tu vlastně nic nového. Sice potěšilo několik informací o technice a méně známých operacích, ale jinak se recyklovalo, že by se přiučili i pražští bezdomovci. Dokonce i ten hudební podkres už jsem někde slyšel. Co ale nechybí je klasický britský jednostranně moralizující pohled, vlastně takový trademark britské vědy už od jejích začátků, ale poslední dobou se to nějak zvrhlo a pomáhá spíš k snižování kvality ostrovní dokumentární produkce čímž jí dává tak trochu tragikomický nádech. Skutečně kvalitní byl v poslední době snad jen cyklus "Kolaborovali s nacisty". U druhý světový to ještě maskuje to, že na její morální stránce se všichni alespoň v základech shodnou, ale v jiných oborech to už je Sodoma Gomora. Samozřejmě vyjma zvířátek a flóry, i když ty kolonie se imperialistickým tučňákům nebo korálům taky nebudou trpět věčně...(15.9.2014)

Komentář píšu k aktuálně zhlédnutému dílu Přicházející bouře. Nástup Hitlera k moci, italský útok na Habeš, občanská válka ve Španělsku, německá expanze, vše přehledně a chronologicky řazeno a velmi srozumitelně popsáno. Vhodné i pro naprosté laiky. Co jen mi závěr 30. let minulého století ze současného dění tolik připomíná… :-((16.9.2014)

Druhá světová válka stručně, jasně a výstižně. Výborné zpracování obohacené obarvenými dobovými záběry. Stejně jako ve francouzské Apokalypse z téhož roku se zde opět nevyskytují žádné dialogy s aktéry války někde ve studiu, čehož si já dost cením, dokument mě pak nenudí a baví mě o to víc. Co k tomu jiného říci? Je to prostě jeden ohromný a neskutečný válečný konflikt, který dokáže vyvolat spoustu nejrůznějších emocí.(24.1.2013)

• - Obrázek pro český obal dokumentu je použitý jeden z wallpaperů pro hru "Call of Duty: World at War". (Kacko15)