Druhá světová válka v barvě (TV seriál)

• Česko

Druhá světová válka barevně a v HD

• Česko

2. světová válka v barevném provedení

World War II in Colour

World War II in Color

Vojna vo farbe

2. svetová vojna v HD

Dokumentární / Válečný / Historický

Velká Británie, 2009, 13x50 min

Z hlediska dokumentárního by byl seriál daleko zajímavější, pokud by obsahoval skutečně pouze originální barevné záběry. I když těch s ohledem na válečné podmínky a těžkou dostupnost barevných materiálů zase nebude až tak moc. Navíc vetšinou to budou propagandistické záběry, na které kterákoli strana byla ochotna obětovat i víc peněz na natočení. Nicméně o to větší by měl tento dokument hodnotu.(20.6.2012)

Výborne spracovaná séria, skvelé české zrozumitelné audio a tiež dôraz na objektivitu robia tento dokument znova a znova pozeratelným. Musím takisto vyzdvihnúť hneď prvý diel kde sa spomína aj vtedajší osud Československa - Sudety, Čechy a Morava, Slovensko, Podkarpatská Rus. Aj keď len zhruba, ale často sa to v podobných dokumentoch nevidí. Určite to stojí za 95%.(3.2.2018)

Druhá světová v barvě a kostce. Nevidím příliš výhodu kolorovaných záběrů, navíc některé působí značně nepřirozeně. Ale jako dokument pro základní znalosti to poslouží dobře. Pořád lepší kolorované autentické záběry, než nějaké cool animace a "hlavy". Líbil se mi hlavně první "předválečný" díl, pak už je to jen stereotyp.(4.10.2014)

Jak tady v komentářích padlo tento dokumentární seriál nepřináší nic převratného, ale bylo dobré si toto téma osvěžit a připomenout. Navíc v každém díle byly pro mě nějaké nové informace (sice nebyly zásadní, ale aspoň něco navíc) a umožnilo to dát si události do širších souvislostí. Záběry v barvě jsou dobrá věc (lépe se to sleduje) a není přehnaný název v anglickém originále ... in HD Colour. Barvy jsou pěkné, to se tvůrcům opravdu povedlo. Pro ty co chtějí nějaký dokument o druhé světové válce jako celku, tak tohle je dobrá volba.(10.11.2014)

Dokument velmi kvalitní, ale vhodný pro nezasvěcené neznalce. Pokud tento dokument sleduje člověk, který už viděl hezkých pár dokumentů o druhé světové, tak se pravděpodobně posere nudou, protože většinu záběrů už viděl, pouze jsou vybarvené. Celkově není dokument dělán se stejnou grácií, jeden díl je úchvatně nabitý akcí, rozbory a ukázkami co se děje v sídlech mocností, další vyplňují nudné a zdlouhavé záběry letících letounů a vracení se k již odvysílaným záběrům. Pokud to vezmu čistě z divácké potřeby, pak člověk chce vidět záběry z fronty, vidět boje, postupy jednotlivých vojsk, případně záběry na vrcholné politiky té doby a jejich strategie. Tento dokument podobný obrázek moc nenabízí, nebo alespoň ne v množství, které by měly dokumenty o válčení nabízet. Pokud to mám srovnávat s "Apokalypsa: 2. světová válka", pak jasně vítězí barevný formát od Francouzů. Ti sice nezapomněli neustále klást důraz na "statečnou a hrdinskou Francii", ale jejich způsob střihu a podání informací z války byl dokonalý a vhodný pro pouštění v hodinách dějepisu. Obávám se, že tato britská verze by školáky k pozornosti nedonutila, kluci by raději dál koukali na výstřihy svých spolužaček než na hodinový nudný díl o Enigmě. 60%(13.4.2011)

• - Obrázek pro český obal dokumentu je použitý jeden z wallpaperů pro hru "Call of Duty: World at War". (Kacko15)