Reklama

Reklama

Druhá světová válka v barvě

(seriál)
  • Česko Druhá světová válka barevně a v HD (více)

VOD (1)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Uvidíte kolorovaný záznam dramatických událostí z 2. druhé světové války ve vysokém rozlišení. Prostřednictvím nejnovějších technik restaurování a kolorace máte nyní možnost zhlédnout příběh 2. světové války z nové barevné perspektivy. Během tvorby pořadu byla pečlivě ověřena historická správnost všech vojenských a civilních barev a před kolorací byly zrestaurovány do nejvyšší kvality. Tato snaha dosáhnout dokonalosti spolu s nedávným zveřejněním nových válečných fakt a objevy nových archivních záznamů nám umožňuje ještě hlouběji proniknout do podstaty největšího světového konfliktu. (Viasat)

(více)

Recenze (59)

Mallinali 

všechny recenze uživatele

Kvalita se nejlíp určí při srovnání s podobným současným projektem. Když si vedle tohoto díla postavíme ruskou Velkou vlasteneckou válku a hlavně francouzskou Apokalypsu: 2. světovou válku (navíc s labužnickým přídavkem Apokalypsa: Hitler), ukáže se relativní pokles kvality soudobé britské dokumentární produkce, který u protřelejšího diváka nezakryje ani 88% hodnocení, ani vodovky na černobílém pozadí. Prostě tenhle pořad vypadá jako chudý příbuzný. Pokud jste už někdy v životě viděli takřka kultovní britský seriál Svět ve válce ze 70. let, případně doplněný taktéž britskými Nejvýznamnějšími operacemi 2. světové války z let devadesátých, není tu vlastně nic nového. Sice potěšilo několik informací o technice a méně známých operacích, ale jinak se recyklovalo, že by se přiučili i pražští bezdomovci. Dokonce i ten hudební podkres už jsem někde slyšel. Co ale nechybí je klasický britský jednostranně moralizující pohled, vlastně takový trademark britské vědy už od jejích začátků, ale poslední dobou se to nějak zvrhlo a pomáhá spíš k snižování kvality ostrovní dokumentární produkce čímž jí dává tak trochu tragikomický nádech. Skutečně kvalitní byl v poslední době snad jen cyklus "Kolaborovali s nacisty". U druhý světový to ještě maskuje to, že na její morální stránce se všichni alespoň v základech shodnou, ale v jiných oborech to už je Sodoma Gomora. Samozřejmě vyjma zvířátek a flóry, i když ty kolonie se imperialistickým tučňákům nebo korálům taky nebudou trpět věčně... ()

DocBrown 

všechny recenze uživatele

Druhá světová v barvě a kostce. Nevidím příliš výhodu kolorovaných záběrů, navíc některé působí značně nepřirozeně. Ale jako dokument pro základní znalosti to poslouží dobře. Pořád lepší kolorované autentické záběry, než nějaké cool animace a "hlavy". Líbil se mi hlavně první "předválečný" díl, pak už je to jen stereotyp. ()

Reklama

noriaki 

všechny recenze uživatele

Dokument, jehož síla leží v kolorovaných záběrech, bohužel vesměs už někde viděných, a nepříliš zajímavých. Faktická stránka prakticky neexistuje. Minimum map a dat stěžuje orientaci v událostech, a když už komentář něco přiblíží, tak jen všeobecně. Výbornému francouzskému seriálu Apokalypsa: 2. světová válka, tohle nesahá ani po kotníky. ()

OG_Swifty 

všechny recenze uživatele

Velmi kvalitní dokument o druhé světové válce, kde klasické výpovědi aktérů a obvyklé černobílé snímky nahradil kvalitní barevný obraz dobových záznamů, sympatická grafika a příjemně znějící komentář. Řekl bych, že dokumenty jako je tyto by bylo dobré pouštět mladším generacím ve školách, nicméně jelikož se 2. světové válce věnuje méně školních hodin, než kolik má dokument dílů, bylo by to pro školství asi "plýtvání" časem. Jakkoliv je druhá světová válka fascinující a dnešní "kultuře" a zábavnímu průmyslu vděčná, doufám, že se nikdy nedožiju ničeho podobného (a jelikož máme dobu atomu, tak asi skutečně ne..). ()

Evander 

všechny recenze uživatele

Nejlepší a nejucelenější dokument o druhé světové válce, který jsem kdy viděl a obecně se dá říci, že se jedná o nejlepší dokument o jakémkoliv válečném konfliktu vůbec. Obsahuje sice pár chyb, ať už faktických nebo zejména v českém dabingu (tentokráte jsem musel originální znění oželet), ale není to nic natolik zásadního, abych šel s hodnocením dolů. Pojetí dokumentu je naprosto unikátní a zároveň dokument nabízí i řadu jedinečných záběrů. Některé se sice občas opakují, ale v tomto případě to nijak neruší. Jednotlivé díly se zejména časově prolínají a nabízejí vždy trochu odlišný pohled na vývoj konfliktu spíše, než že by na sebe vyloženě chronologicky navazovaly. Byť časová osa prvním dílem začíná a posledním končí, ve všech ostatních dílech je situace malinko jiná. Na tomto dokumentu musím vyzdvihnout ještě jednu věc, a to kolika různými aspekty druhé světové války se zabývá – vznik a vývoj konfliktu prakticky od konce první světové války, strategie vedení války na jednotlivých bojištích i na globální mapě, politické pozadí a ambice jednotlivých mocností, lehce i ekonomickou stránku věci a poměrně pečlivě i vývoj jednotlivých zejména vojenských technologií a jejich dopad na vývoj a způsob vedení války. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Obrázek pro český obal dokumentu je použitý jeden z wallpaperů pro hru "Call of Duty: World at War". (Kacko15)

Reklama

Reklama