Druhá světová válka v barvě

(seriál)
  • Česko Druhá světová válka barevně a v HD (více)

Epizody(13)

Uvidíte kolorovaný záznam dramatických událostí z 2. druhé světové války ve vysokém rozlišení. Prostřednictvím nejnovějších technik restaurování a kolorace máte nyní možnost zhlédnout příběh 2. světové války z nové barevné perspektivy. Během tvorby pořadu byla pečlivě ověřena historická správnost všech vojenských a civilních barev a před kolorací byly zrestaurovány do nejvyšší kvality. Tato snaha dosáhnout dokonalosti spolu s nedávným zveřejněním nových válečných fakt a objevy nových archivních záznamů nám umožňuje ještě hlouběji proniknout do podstaty největšího světového konfliktu. (Viasat)

Guran

Chválím délku tohoto díla. Třináct dílů z toho každý kolem 50ti minut si myslím, že je kus dobře odvedené práce, která ale je bohužel trošku scházována kvůli špatnému zpracování. Vadily mi dlouhé nezajímavé řeči, málo záběrů z fronty a hlavně je dokument hrozně ozvučený. S Apokalypsou: 2 světovou válkou se to nedá vůbec srovnat. Zkrátka tohle je s*ačka. Jestli hledáte solidní dokument o této největší válce, tak se podívejte na již zmíněnou Apokalypsu, kterou i mám mezi svými nejoblíbenějšími seriály. ()

xaver

Z hlediska dokumentárního by byl seriál daleko zajímavější, pokud by obsahoval skutečně pouze originální barevné záběry. I když těch s ohledem na válečné podmínky a těžkou dostupnost barevných materiálů zase nebude až tak moc. Navíc vetšinou to budou propagandistické záběry, na které kterákoli strana byla ochotna obětovat i víc peněz na natočení. Nicméně o to větší by měl tento dokument hodnotu. ()

Mallinali

Kvalita se nejlíp určí při srovnání s podobným současným projektem. Když si vedle tohoto díla postavíme ruskou Velkou vlasteneckou válku a hlavně francouzskou Apokalypsu: 2. světovou válku (navíc s labužnickým přídavkem Apokalypsa: Hitler), ukáže se relativní pokles kvality soudobé britské dokumentární produkce, který u protřelejšího diváka nezakryje ani 88% hodnocení, ani vodovky na černobílém pozadí. Prostě tenhle pořad vypadá jako chudý příbuzný. Pokud jste už někdy v životě viděli takřka kultovní britský seriál Svět ve válce ze 70. let, případně doplněný taktéž britskými Nejvýznamnějšími operacemi 2. světové války z let devadesátých, není tu vlastně nic nového. Sice potěšilo několik informací o technice a méně známých operacích, ale jinak se recyklovalo, že by se přiučili i pražští bezdomovci. Dokonce i ten hudební podkres už jsem někde slyšel. Co ale nechybí je klasický britský jednostranně moralizující pohled, vlastně takový trademark britské vědy už od jejích začátků, ale poslední dobou se to nějak zvrhlo a pomáhá spíš k snižování kvality ostrovní dokumentární produkce čímž jí dává tak trochu tragikomický nádech. Skutečně kvalitní byl v poslední době snad jen cyklus "Kolaborovali s nacisty". U druhý světový to ještě maskuje to, že na její morální stránce se všichni alespoň v základech shodnou, ale v jiných oborech to už je Sodoma Gomora. Samozřejmě vyjma zvířátek a flóry, i když ty kolonie se imperialistickým tučňákům nebo korálům taky nebudou trpět věčně... ()

noriaki

Dokument, jehož síla leží v kolorovaných záběrech, bohužel vesměs už někde viděných, a nepříliš zajímavých. Faktická stránka prakticky neexistuje. Minimum map a dat stěžuje orientaci v událostech, a když už komentář něco přiblíží, tak jen všeobecně. Výbornému francouzskému seriálu Apokalypsa: 2. světová válka, tohle nesahá ani po kotníky. ()

Kosmik 1

Vynikající dokument zachycující kompletní průběh 2.sv.války očima jejich aktérů. Unikátní snímky, které nebyly v jiných dokumentech dosud použity. Dokument zachycuje válku všemi možnými způsoby, ze země, vody i vzduchu. Záběry jsou výhradně dobové, tak jak byly kdysi v té době natočeny, mnohdy i přímo samotnými vojáky, nebo soukromé záběry civilistů. V tomto dokumentu je dostatek informací v chronologickém sledu války, tak jak se postupem času utvářela. Dokument je barevný díky novým technologiím, což dodává záběrům na autentičnosti. Výstižný dokument 2.sv.války, jenž nenechá nikoho na pochybách, že se vskutku jednalo o nejhrůznější válku všech dob. Nejde hodnotit jinak než 100%. ()

• Obrázek pro český obal dokumentu je použitý jeden z wallpaperů pro hru "Call of Duty: World at War". (Kacko15)