poster

Druhá světová válka v barvě (TV seriál)

 • Česko

  Druhá světová válka barevně a v HD

 • Česko

  2. světová válka v barevném provedení

 • Velká Británie

  World War II in Colour

 • Velká Británie

  World War II in Color

 • Slovensko

  Vojna vo farbe

 • Slovensko

  2. svetová vojna v HD

Dokumentární / Válečný / Historický

Velká Británie, 2009, 11 h 3 min (Minutáž: 51 min)

 • Drom
  ***

  Takže nejdříve k obsahu: Třináct dílů postupně vyprávějících průběh druhé světové války. Autoři se snažili rozmělnit kontinuitu jakoby ucelením jednotlivých tématických dílů, asi aby i nově příchozí divák nestrádal, jelikož předchozí díly neviděl. To se ale úplně nepovedlo, někdy se objevují hluchá místa (aby se nafoukl obsah daného pokračování na příslušnou stopáž), jindy se obsah částečně překrývá s jinými díly. A zpracování? Hlavním tahákem mají být kolorované verze dobových záběrů, které tvoří kulisu promítanou bez přímé souvislosti jako ilustrace. Některé záběry by mohly být i původně barevné, naopak na těch s nízkou kvalitou je poznat, že byly obarveny a samozřejmě velmi zřetelné je to u těch, kde je kouř, mlha či oblaka prachu. Většina historických filmů je zprofanovaných a k vidění v kdejakém jiném dokumentu (ovšem černobíle), v rámci cyklu se navíc některé scény opakují. Obraz oživují občasné průstřihy na mapy ilustrující různé frontové situace. Hloubka informací je očividně cílena na běžného diváka bez větších znalostí a najdou se i drobné faktické nepřesnosti. V českém dabingu pobaví občas nevhodně zvolené výrazy či nepřesné konstrukce (například použití slova naoplátku namísto naopak), čehož si člověk všimne predevším, pokud cyklus vidí po několikáté. To ale nelze původním autorům vyčítat, takže na průměrném tříhvězdičkovém hodnocení to nic nezmění.(9.7.2015)

 • Arsenal83
  *****

  Jeden z najlepších seriálov vôbec a z historických určite v TOP 3. Tá farba vám priblíži druhú svetovú vojnu tak, ako by sa odohrala len nedávno. Vidieť farebných vojakov, zbrane, ale hlavne Hitlera, či Mussoliniho, dáva divákovi neskutočný pocit autenticity. Razom človek nepovažuje tieto postavy len za niečo prešlé, dávne a dávno odídené. Seriál vtiahne priamo do deja a pritom je to dokument. No len z pohľadov ľudí natočených v tridsiatych rokoch 20. storočia naskakuje celkom husia koža, keď ich máme ako na dlani. Navyše je dokument spracovaný tak, že sú informácie zreteľné, presné a výstižné. Takto si predstavujem snímok, ktorý má popísať dejinnú udalosť ktorémukoľvek divákovi. Jednoznačne by som to púšťal študentom na školách, je to omnoho zaujímavejšie a skôr sa niečo naučia, ako z nejakých skrípt.(11.3.2016)

 • Kosmik 1
  *****

  Vynikající dokument zachycující kompletní průběh 2.sv.války očima jejich aktérů. Unikátní snímky, které nebyly v jiných dokumentech dosud použity. Dokument zachycuje válku všemi možnými způsoby, ze země, vody i vzduchu. Záběry jsou výhradně dobové, tak jak byly kdysi v té době natočeny, mnohdy i přímo samotnými vojáky, nebo soukromé záběry civilistů. V tomto dokumentu je dostatek informací v chronologickém sledu války, tak jak se postupem času utvářela. Dokument je barevný díky novým technologiím, což dodává záběrům na autentičnosti. Výstižný dokument 2.sv.války, jenž nenechá nikoho na pochybách, že se vskutku jednalo o nejhrůznější válku všech dob. Nejde hodnotit jinak než 100%.(10.6.2013)

 • DocBrown
  ****

  Druhá světová v barvě a kostce. Nevidím příliš výhodu kolorovaných záběrů, navíc některé působí značně nepřirozeně. Ale jako dokument pro základní znalosti to poslouží dobře. Pořád lepší kolorované autentické záběry, než nějaké cool animace a "hlavy". Líbil se mi hlavně první "předválečný" díl, pak už je to jen stereotyp.(4.10.2014)

 • Mallinali
  ***

  Kvalita se nejlíp určí při srovnání s podobným současným projektem. Když si vedle tohoto díla postavíme ruskou Velkou vlasteneckou válku a hlavně francouzskou Apokalypsu: 2. světovou válku (navíc s labužnickým přídavkem Apokalypsa: Hitler), ukáže se relativní pokles kvality soudobé britské dokumentární produkce, který u protřelejšího diváka nezakryje ani 88% hodnocení, ani vodovky na černobílém pozadí. Prostě tenhle pořad vypadá jako chudý příbuzný. Pokud jste už někdy v životě viděli takřka kultovní britský seriál Svět ve válce ze 70. let, případně doplněný taktéž britskými Nejvýznamnějšími operacemi 2. světové války z let devadesátých, není tu vlastně nic nového. Sice potěšilo několik informací o technice a méně známých operacích, ale jinak se recyklovalo, že by se přiučili i pražští bezdomovci. Dokonce i ten hudební podkres už jsem někde slyšel. Co ale nechybí je klasický britský jednostranně moralizující pohled, vlastně takový trademark britské vědy už od jejích začátků, ale poslední dobou se to nějak zvrhlo a pomáhá spíš k snižování kvality ostrovní dokumentární produkce čímž jí dává tak trochu tragikomický nádech. Skutečně kvalitní byl v poslední době snad jen cyklus "Kolaborovali s nacisty". U druhý světový to ještě maskuje to, že na její morální stránce se všichni alespoň v základech shodnou, ale v jiných oborech to už je Sodoma Gomora. Samozřejmě vyjma zvířátek a flóry, i když ty kolonie se imperialistickým tučňákům nebo korálům taky nebudou trpět věčně...(15.9.2014)

 • - Obrázek pro český obal dokumentu je použitý jeden z wallpaperů pro hru "Call of Duty: World at War". (Kacko15)