Reklama

Reklama

Ztracený svět

  • USA The Lost World (více)
Trailer

Obsahy(1)

Specialista na katastrofické filmy Irwin Allen natočil jako svůj druhý režijní počin adaptaci románu Arthura Conana Doyla Ztracený svět. V něm se výprava dobrodruhů vydá na náhorní plošinu, na které údajně žijí prehistoričtí tvorové. Lord John Roxton, reportér Malone, dva neustále soupeřící profesoři Challenger a Summerlee, dívka Jennifer a její bratr David jsou do Ztraceného světa dopraveni pilotem Gomezem a jeho pomocníkem Costou. Krátce po přistání je jejich tábor navštíven prvním druhohorním ještěrem, posléze je jejich helikoptéra zničena a jsou pronásledováni krvelačnými domorodci. A ještě ke všemu má Gomez v plánu pomstít se Roxtonovi za smrt svého bratra… (mahler)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (26)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Ač jde o americký snímek, nechybí mu typický anglický humor, a tak má člověk pocit, že se skutečně dívá na příběh ze staré dobré Anglie. Jde sice o volnou adaptaci, ale to mně vůbec nevadí. I po dlouhých letech mě film opět bavil. Má solidní herecké výkony, půvabnou bondgirl a skvělou výpravu, která, především při sestupu horou, připomene Cestu do středu země (1959). Člověk si uvědomí, jak bylo třeba vše vyrobit a kolik práce na filmu bylo - rozsochaté stromy, masožravé rostliny, svatyně domorodců, obří kostra coby most (zřejmě budoucí inspirace pro Rudou Sonju), jeskynní prostory... Jasně, namaskovaní ještěři jsou z dnešního pohledu poněkud komičtí, ale stejně jako u zmiňované Cesty do středu země a dalších filmů zjm. z 50. let sem tak nějak zapadnou, byť úžasnější by samozřejmě byli od R. Harryhausena. Dnes by nejspíš ochranáři skutečný souboj ještěrů nezvládli, ale i tohle je znak dřívější doby. Za pochvalu stojí i skvělé barvy a obstojný dabing. Samozřejmě z nostalgie musím hodnocení navýšit o jednu zlatou*. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Niečo v štýle Journey to the center of the world, alebo 20000 leagues under the sea. Čiže číre rozprávkové dobrodružstvo s patričným kúzelným efektom. Špeciálne efekty sú myslím v pohode, hlavne je ale v pohode výprava. Logika sa už bohužiaľ utopila v tonách lávy a zmizla v tyranosaurovej tlame a to na úplne všetkých úrovniach. Príbeh postupne graduje až do veľkého finále, akonáhle ale skončí, nasleduje ihneď stopka, i keď by sa patrilo ukázať dovetok v Londýne. Nepochybujem, že mnohým by sa tento film, ak by naňho náhodou natrafili, páčil viac, ako rovnomenný Spielbergov film. Komentár č. 5555 ()

Reklama

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Před padesáti lety zřejmě odvaz a vrchol dobrodružství, dnes divný a trochu kulhající sled scének s neskutečně klišovitě pojatými postavami. Jinak jde o sympaticky aktualizovaného Doyla, až na tu naivitu... že dorazí jakýsi profesor zoologické společnosti a na letišti se o něj rvou reportéři, jako by byl sportovní hvězda. Inu, staré časy. ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Cesta do pravěku je o 5 let starší a dinosauři v ní jsou dinosauři a ne převlečení varani, aligátor a v extrémním případě gekon obrovský. Prostě trochu naivní i na svou dobu. Nicméně jsem jako dítě hltal Challengera v ABC a jsem rád za možnost nahlédnutí do Ztraceného avěta. 65%. P.S. Kdyby něco sežralo toho čokla, dal bych o hvězdičku víc :). ()

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Dalsi z prispevku na tema "dobrodruzna vyprava nekam"... zde na nahorni plosiny Ztraceneho sveta, kde prebyvaji praveke zrudy, napr. krokodyl nebo varan, a take domorodci pod vedenim "Klekih-petry"... Tim chci ironicky naznacit, ze jde o zalezitost prevazne studiovou, naivni, beznou a trikove nicim neprekvapujici. Cesta do praveku a Jursky Park se teto konkurence bat nemusi. :-) 2+ ()

Galerie (76)

Zajímavosti (5)

  • Režisér Irwin Allen chtěl pro tento film použít stop-motion dinosaury, ale z rozpočtových důvodů musel jako dinosaury použít ještěry – hlavně varany. K nim byly připevněny plastové rohy a hroty, aby vypadali jako dinosauři. (Marek06)
  • Vrtulník, který přistává na náhorní plošině, je Sikorsky H-19 Chickasaw. (Marek06)

Reklama

Reklama