Poppy Moorová, puberťačka z Malibu, se pomstí svému ovdovělému otci, když zničí veškerou garderobu jeho přítelkyně, která se k němu má nastěhovat. Otec ji za to pošle do přísné internátní školy Abbey Mount na zapadlém anglickém venkově. Tam se Popy nesetká s právě vlídným přijetím. Ve škole vládnou přísné mravy, ostatní dívky ji považují za rozmazlenou káču (což taky je), a Harriet, která tu udává tón, zaujme k Poppy vysloveně nepřátelský postoj. Poppy se rozhodně udělat vše pro to, aby ji ze školy vyloučili a mohla se vrátit domů. Postupně se ale sbližuje se svými spolubydlícími, upoutá pozornost Freddieho, syna ředitelky školy, kterého všechny dívky tajně milují, a nakonec v sobě objeví talent pro lakros. Stává se kapitánkou školního týmu a nahradí Harriet v roli uznávané vůdkyně... (TV Nova)

mimca77

Príjemný filmík na sobotňajšie popoludnie. Rozhodne to nie je žiadna intelektuálna pastva, ale ani sa tak netvári. Rozmaznanú americkú devu nasraný otecko odprace do anglickej internátnej školy, za čo mu teda veľmi vďačná nie je („And I hope your bags end up in Kazakhstan!“) a nečakane sa z nej pred našimi očami stáva skromné a rozumné stvorenie. Áno, film je v jadre jednoduchý a predvídateľný, Harriet je taká hnusná hnusná hnusná a Freddie taký super super super, až to kole oči, ale napriek tomu som sa bavila. Emma Roberts hrá obe svoje polohy uveriteľne, až by ju jeden potľapkal po hlave, aké dobré dievča sa z nej stalo, jej anglické kamošky sú milé, riaditeľka Natasha Richardson výborná („Well, my personal library seems to be missing the book version of Freaky Friday“) a vôbec, kľudne by som sa dala ešte raz prehovoriť. Bonusom je prekvapivo príjemný soundtrack, ja som vďaka nemu objavila Chasing Pavements. ()

frannyberry

Aby nevznikla mýlka, tenhle film se mi líbil. Ačkoli je předvídatelný až na půdu, rozhodně nenudí. Příjemně utíká, chvílemi i pobaví, když už ne vysloveně rozesměje. Obsazení je na teen komedii také dobré, hlavní hrdinka je správně nasírací rozmazlenka se srdcem na správném místě a krásnou tváří E. Roberts, její nové "kamarádky" (které jsou teda světice, když ji nezačnou po tolika průšvihách ze začátku šikanovat) jsou ok a všechny umí i hrát(!). Takže ty dvě hvězdy jsou určitě mnohem lepší dvě, jenže v porovnání s jinými snímky se třemi jsem Divošce víc dát nemohla. ()

TXmovie

Svérázná namyšlená puberťačka žijící v přepychu to trochu přežene. Její otec se rozhodne, že je čas na převýchovu a pošle ji na internátní školu, kde shodou okolností studovala i její matka. Ona se však při své egocentričnosti s tímto nehodlá smířit, a tak hledá cestu ven. Tu vidí v klukovi, do kterého se však zamiluje a náhle nastává úplný obrat. Chce zůstat a také kvůli němu a kamarádkám se rozhodne i napravit své chování. Rázem se z ní stává slušná holka. Vím co vás asi napadne. Děj zřejmě zavání klišé a není příliš nápaditý. Přesto tu něco najít můžeme. To něco nehledejte v ději samotném. Pakliže se oprostíte od zbytečného přemýšlení nad tím, co se tam vlastně děje, necháte se filmem vést, zjistíte, že to, co se v tomhle filmu doopravdy nalézá, jsou emoce a především zábava. Film je primárně určen holkám, avšak i kluci si zde můžou najít své. Příjemná komediální oddechovka: 80% ()

sun.eagle

Plytká blbůstka pro naivní třináctileté nanynky. Emma Roberts je fajn a sakra sluší jí to za všech okolností, ale jinak je to opravdu tak strašně zkratkovité a povrchní až hrůza. Jedna * za blond ER, druhá za černovlasou ER. ()

Sejkorka

60% moc neláká, ale risknul jsem to. Dá se to vydržet, pár scén je hodně dobrých, ale ty slabší převažují. Náprava puberťačky je zřejmá, i kdyby divák neviděl jedinou minutu filmu. Emma Roberts v hlavní roli je přesná, je tu spousta (tehdy) mlaďounkých krasavic (Juno Temple), je tu tragicky zemřelá manželka Liama Neasona - Natasha Richardson jakožto ředitelka školy, nebo nenápadná Shirley Henderson v roli upjaté vychovatelky. Fifty fifty, 50% , 2*. ()

MrMartinTm

Oukej, za posledních pár dní jsem viděl víc komedií než za celý svůj život a akorát jsem se utvrdil ve svém názoru, že tento žánr fakt moc nemusím. A co nemusím ještě víc jsou komedie s teenagery. Podle zdejšího hodnocení je mi naprosto jasné, že pro většinu lidí toto bude příjemný a zábavný snímek, který si užijí. Já se ale prostě hrozně nudil. Ani jeden vtip za mě není vtipný, hlavní postavy jsou spíš otravný než zábavný a sympatický, navíc vykreslení Anglie jako co nejvíc barbarského venkova je taky podivné. První hodina a kus je extrémně trapná záležitost, která postrádá i tu špetku humoru, co celý koncept nabízí. Ke konci si ale film řekl, že by se mohl přepnout na vážnou a dramatickou notu, takže začne rozebírat témata jako falešní přátelé nebo třeba žhářství, což je taky minimálně divné. Upřímně, tenhle žánr jde prostě naprosto mimo mě, takže mě to fakt nebavilo... 3/10 ()