Základní instinkt 2

• USA Basic Instinct 2 (více)

Spisovatelka Catherine Tramellová (S. Stone) má opět problémy se zákonem. Scotland Yard určil psychiatra, aby ji vyšetřil. Stejně tak, jako dříve Nick Curran, je doktor Galss C.Tramellovou okouzlen a vlákán do svůdné pasti. Samotná režie filmu byla svěřena do rukou Michaela Caton-Jonese, který má za sebou filmy s Robertem De Nirem (Hodina pravdy), Brucem Willisem (Šakal) a Liamem Neesonem (Rob Roy). Po několika letech od uvedení kultovního Základního instinktu navázala Sharon na postavu nebezpečné spisovatelky svým opravdu jedinečným způsobem. Podle její slov, půjde v tomto filmu konečně o to pravé ořechové. (oficiální text distributora)

matestlust

Ubohý film....marné snažení okopírovat jedničku...Ikdyž musim uznat,že ta Sharon Stone i po takové době je opravdu kus,nic to nemění na tom,že je to velice nudný,nezábavný,místy velice trapný film...Ale přece jen za tu Sharon... ()

Dale

Tento film si nezaslúži niesť názov Verhoevenovho hitu. Okrem ústrednej postavy a jej predstaviteľky s ním totiž nemá vôbec nič spoločné. Scenár je jedna veľká úbohosť, vhodný tak akurát do telenovely a vrcholom jeho stupidity je postava psychiatra, ktorej konanie prekračuje všetky hranice ľudského chápania. A zrejme tomu dosť pomohol aj jej predstaviteľ - David Morrissey, ktorý je hrozne nevýrazný a bez charizmy, vhodný akurát na vedľajšie úlohy. A tak jediným pozitívom filmu je Sharon, ktorá na pár malých okamihov predviedla aj nejaký herecký výkon, ale naozaj tých okamihov bolo len pár a bohužiaľ netrvali dlho. ()

Terva

Erotický thriller Základní Instinkt 2 pátrá po tom, co se stane, když se temnější část lidské duše dostane na povrch....... Není to zrovna má parketa, ale film se mi docela zamlouval. Scénář : Joe Eszterhas. Kamera : Gyula Pados. Hudba : Jerry Goldsmith, John Murphy. Hrají : Sharon Stone jako Catherine Tramell. I po několika letech od uvedení „kultovního“ Základního Instinktu navázala Sharon na postavu nebezpečné spisovatelky naprosto perfektně........ ()

Nick Tow

Jeden z producentov tohto opusu si vraj v opitosti pustil hubu na špacír a prezradil, že Sharon sa nechala zlákať na nakrútenie dvojky pod podmienkou, že svojho hereckého partnera si vyberie sama. No a keďže v súkromí je táto nepriateľka spodnej bielizne rovnaká manipulátorka, ako vo svojej najslávnejšej filmovej úlohe, vybrala si partnera so sex-appealom vyvetraného piva. Predsa jej nebude na pľace robiť konkurenta niekto nebodaj rovnocenný. Lenže postavu doktora Glassa dopredu zničil nielen zlý casting, ale aj scenár. Za najsilnejšiu scénu filmu preto považujem poslednú sekvenciu - pohľad na Morrisseyho tvár, pokrivenú grimasou prepuknuvšej demencie. Z takej postavy by zblbol každý. ()

corpsy

Film, ktorý má všetko to, čo časť prvá nemala. A myslím to negatívne. Vyprchanú erotiku, bludné herecké výkony, nezmyselnú réžiu. Zaslúžený prepadák. ()

Marek1991

Sharon Stone je ešte trochu sexi v tomto filme, ale už to nie je ono. Už to nie je tak zaujímavé ako prvý diel, nemá to v sebe takú normálnu mysterióznosť, toto mi prišlo skôr zvrhlé. Dokonca aj trochu obhajoby zvrhlosti som z toho cítil. Divím sa, že vo filme nechytila nejakú pohlavnú chorobu. Nesympatický film s veľa trápnymi obkecmi okolo sexu a masochizmu. ()

F.man

Tak tohle byl teda hodně chabý fór... Co to kurva mělo mít společného se Základním instinktem? When you think about fucking me, and I know you do, how do you picture it... doctor? ()

Kryton

Soft-porno hrající si na sequel vynikajícího základního instinktu. Něják nechápu potřebu hollywoodu ničit skvělé filmy dalšími pokračováními. Uvidíme tedy Sharon v domově důchodců v Základním instiktu 5? ()

fannah

Co všichni mají? Je to výborný kriminální thriller a obsazení i zpracování se mi líbilo. Bohužel se nedá srovnávat s prvním dílem, protože ten byl prostě jiný. Jinak natočený, měl jinou myšlenku a hlavně, v roce 1992 to bylo ještě všechno jinak. Tohle je rozhodně nadprůměrný film, ale takových není málo. Ohledně Michaela Catona-Jonese bych řekl jen to, že Šakalem už se vyčerpal totálně, takže tenhle film je víc než mohl dokázat. ()

numi

Velké zklamání. První základní instinkt byl průměrný thriller, který měl pár "nepodstatných" plusů - Verhoevenovu režii, neokoukanou a provokativní Sharon Stone, důstojného protivníka Michaela Douglase a schopnost vyprovokovat v divákovi emoce. A dvojka? Michael Caton-Jones to ukočíroval docela v klidu, ale nezajímavě - jakoby bez citu, Michela Douglase nahradil naprosto nezajímavý a nevýrazný David Morrissey a provokativnost zmizela z filmu i z tváře Sharon Stone díky tunám mejkapu, které byly právě na její tvář napatlány. Zůstává tak jen ten průměrný thriller, který vás na začátku nadchne zajimavou úvodní scénou, ale uzemní vás tak vykonstruovaným scénářem, že lepší (horší) se jen těžko hledá. Jednání jednotlivých postav je tak absurdní a neuvěřitelné, že bych spíše uvěřil i tomu, že Válka světů od Spielberga by ve skutečnosti opravdu skončila tak, jak skončila, než abych uvěřil tomuto snímku. Zklamání. Velké. [květen 2006] ()

Freemind

Nestrhla mě ani "kultovní" jednička, u tohoto chudáka jsem měl tedy sakra problém, abych neusnul. Sharon vypadá jako oživlý manekýn z výkladní skříně, hlavní postava psychologa je naprosto naivní a labilní, což spolehlivě ubíjí jakékoliv napětí. Všichni se tak nějak potácejí plátnem sem a tam, až to najednou díkybohu skončí a vy si můžete nahlas říci - WTF? ()

gogos

Po 14 letech přichází konečně druhý díl. Jednička je výborná a je to film, který z herečky vedlejších rolí udělal hvězdu. Vynikající kombinace psychologie, thrilleru a erotiky se dočkala pokračování. Bohužel druhý díl je mnoho horší. David Morrissey nahradil Michaela Douglase tím nejhorším způsobem. Druhý díl ničím nepřekvapí a už úvodní scéna, velice přehnaná, naznačuje, že se to jedničce nevyrovná. Trapné dialogy se prvnímu dílu nemohou ani přiblížit. Přesto to taková hrůza zase nebyla. Je to klasický dvojhvězdičkový film, ale já mu jednu * přidávám za erotické ztvárnění stále ohromě sexy Catherin Tramellové (Sharon). ()

kaylin

Tohle je skoro utrpení sledovat. Sharon Stone už je spíš karikaturou svojí postavy z prvního filmu a proti sobě nemá nikoho, kdo by stál za zmínku. Problém je ten, že se scénář snaží být v podstatě anglickou kopií předchozího filmu, ale s tím, že ani scénář a ani režie nemají správný tah na bránu a nedokážou vzbudit napětí. O tom, že by to bylo erotické, se pak opravdu mluvit nedá. ()

Rakosnicek77

Tohle byla poslední rána pro produkující v 90 tých létech přeslavnou Bratislavskou distribuční společnost INTERSONIC, kterou tím film definitivně odsunul na druhou až třetí kolej a posunul ji k produkování už jen podprůměrných béček a horších písmen budoucích video filmů. Ve snaze o návrat na distribuční výsluní, zakoupila společnost produkční práva k tomuto filmu a nemalou investicí se jala film uvés do kino a video distribuce v očekávání navrácení a značného navýšení vložených financí. Základní instinkt 2 se stal svoji "kvalitou" této společnosti popravčí četou a divákovou noční můrou. ()

Damiel

20 % - Marně hledám důvody, proč tohle vzniklo. Nejmenovat se to po slavné jedničce a nehrát v tom stále půvabná Sharon a jít to rovnou na DVD nebo do televize, řekl bych OK. Ale tohle je naprosto nedůsledný následník napínavého prvního snímku. Pokud bylo cílem, aby Sharon "odhalila" světu, že téměř i v padesátce jí mohou i leckteré třicítky dost závidět, mohlo se to udělat jinde a jinak. ()

vanadium

Těch pouhých 41% je ostudných a je to další z mnoha ujetých hodnocení na ČSFD! No jasně, dvojka, ergo a priori jdeme s hodnocením prudce dolů. Neprávem! Tento film je zejména dokonalý po vizuální stránce. Dokonalý! Nadherné interiéry, všechno přesně vyvážené, kompozice, barvy, hra světel a stínů, práce s prostorem - nádhera, vizuální pochoutka. To vše úchvatným způsobem propojené s dějem, prostoupené emocemi. Nepamatuju, kdy jsem naposled viděl film ve kterém by si tvůrci dali na vizuální stránce tak záležet. Dějově je to taky hodně zajímavé, napínavé a iritující, zejména manipulace a celková nejistota, která se zvyšuje přímoúměrně s tím, jak se film blíží do finiše. Ta celková dějová nejednoznačnost, kdy se opravdu nedá rozhodnout, jak se věci doopravdy udály. Scénář mi nepřišel nijak moc úděsný. Sharon mi trochu vadila tím, jak byla vykonstruovaně sexy, ta její role chladnokrevné kurvy mi připadala místy přehnaná. David mi byl zase mírně nesympatický. Každopádně, třeba erotické scény byly hodně dobré a povedené. A pak, miluju ty mrazivé thrillerové soundtracky, a pokud jsou k tomu ještě jednotlivé skladby zakomponované tak skvěle k jednotlivým scénám jako v tomto případě, tak jsem navýsost spokojený. ()

togaf

Nejenom, že to byl debilní příběh, otřesně natočený a nestoudně těžící ze slavné jedničky, ale ještě tu je Sharon, stará a antisexy Sharon. Takovéhle zvrácenosti by se měly zakázat. Brr ()