Newyorský policejní detektiv Jack Mosley je zkrachovalá existence, má chromou nohu, problémy s alkoholem, byl na léčení a nikdo už mu nesvěří pořádný úkol. Po jedné policejní razii má Mosley hlídat na místě činu, než dorazí policejní hlídka. Mosley tam stráví skoro celou noc. Další den už se chystá domů, když mu poručík nařídí, že musí ještě před koncem služby převézt jednoho vězně k soudu, který je vzdálený jenom 16 bloků. Jack pracoval celou noc a už se mu do ničeho nechce, poručík ale namítne, že policista, co měl mít vězně na starosti, uvízl v zácpě a nikoho jiného nemá. Jack si tuhle práci má započítat do přesčasů, takže nakonec tedy neochotně souhlasí. Vězeň Edddie Bunker neustále mluví a nechce zavřít ústa. Jack se s ním zbytečně nebaví, jeho řeči ignoruje. Pak zastaví před konzumem, kde má objednaný alkohol, a jde si ho vyzvednout. Když vyjde ven, uvidí muže, který se snaží Eddieho zamčeného v autě zabít. Jack ho zlikviduje a všechno nahlásí... Za chvíli přijede do baru, kde Jack čeká, Frank Nugent, Jackův bývalý parťák. Ten Jackovi vysvětlí, že je v pěkné bryndě, Eddie totiž chce svědčit proti Frankovi a dalším kolegům, a proto ho musejí zabít. Chtějí to nalíčit tak, že ho zastřelí Jack a udělají z něj hrdinu. Jackovi se takový postup nelíbí, a tak postřelí jednoho policistu do nohy, popadne Eddieho a utíká s ním pryč. Následuje dlouhá honička a přestřelky, během níž se Jack dozví, co Eddie na Franka má. Jack chápe, že mu jde o život, zároveň ale má už jen zhruba hodinu na doručení svědka k soudu, protože pak vyprší platnost velké poroty... (TV Prima)

kaylin

Bruce Willis, Mos Def a David Morse. Celkem zajímavý trojúhelník, dva policisté a jeden zločinec. Film ale rozhodně není tak jednoduchý, aby jasně vykreslil linii mezi tím, kdo je dobrý a kdo je zlý. Dobrý policista, to už je spíš výjimka, což dokazují nejen filmy o Batmanovi, ale právě i kriminální thrillery, jakým "16 bloků" je. Máme tu jednoho čestného policistu, jednoho zkorumpovaného a jednoho zločince, který možná nebude takový parchant, jak by se podle všeho mohlo zdát. Mos Def svého zločince zahrál naprosto dokonale, navázal na něj o několik let později v seriálu "Dexter", kde byl jednoduše dokonalý. Je pravda, že hodně dělá jeho specifický hlas, ale i když je vám jasné, že hraje zločince, což on umí, pořád je v něm něco, co vás nutí mu fandit a věřit mu, že se dokáže napravit. Herci se jednoduše trochu škatulkují. Určitě to platí i o Davidu Morsovi, kterého jsem sice poznal jako toho správného dozorce v "Zelené míli", ale od té doby už jsem ho v nějaké skutečně kladné roli neviděl. I když je pravda, že v "Drive Angry" zase nastoupil jako správňák alespoň na chvíli. Role hajzlů mu ale sluší a jsou mu, co si budeme povídat. Právě proto si ale sem tam zaslouží něco pozitivnějšího. Má dobré obě pozice. Jinak co se týká filmu, tak nepřekvapí. Richard Donner je kvalitní režisér a film se kvalitně tváří, ale ve skutečnosti nám předvádí až příliš jednoduchou zápletku, která je trochu moc roztahaná. Rozhodně to není nic ve stylu "Smrtonosné pasti" nebo epičtějšího "Supermana". Dobré herecké výkony ve filmu, který zase tolik nezaujme. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/10/klip-muj-strycek-6-bullets-kdyz-se.html ()

suicide

Drsňák Bruce, tentokrát unavený životem, prací, alkoholem a zlomený tím, kam se jeho život ubral. Ale kupodivu není zlomený a rezignovaný definitivně. Když se člověk totiž dostane do situace, kdy mu jde o kejhák, něco se v něm sepne a začne bojovat o život. To udělal i Bruce, resp. jeho postava samozřejmě, a během těch dvou hodin a šestnácti bloků se z něj stal napravený člověk. Nepřišlo mi, že by film byl nějak nevyrovnaný, kdy by se střídali akční scény s nudnými - podle mě byl tohle ideální způsob, jak ztvárnit tuhle "cestu" k soudu a ke změně. Samozřejmě mohli to tvůrci pojmout jako akční střílečku napříč bloky, ale pak by stačila stopáž půl hodiny a pár litrů kečupu. ()

Desperado

V USA Bruce Willis už dávno nie je v kurze, žije len zo starej slávy a poriadny hit nenatočil už dobrých 6 rokov. Richard Donner po prepadáku Timeline tiež potreboval do niečoho poriadného "pichnúť" a tak sa títo dvaja páni zišli pri štandardnej old-school akčnej kriminálke, kde slovo akcia je mierne nadnesená, lebo tých zopár rádoby efektných búračiek za akciu nepovažujem. Willisova postava je však zaujímavá a škoda že sa s ňou scenáristi nepohrali viac, lebo Mosleyho minulosť a neokrôchaná prítomnosť v kombinácii s neperspektívnou budúcnosťou by zarobili na slušnú psychologickú kriminálku. Škoda, lebo takáto postava Willisovi padne ako uliata, aj napriek málovravnosti a chýbajúcich typických hlášok ála Last Boy Scout. Lacné mi pôsobili aj dialógy medzi Willisom a inak veľmi zaujímavým Morseom. Naozaj škoda, lebo to mohla byť viac než len slušná rutina dvoch ikon akčného filmu. ()

YURAyura

Pomerne zdarile ohlednuti za casy, kdy se jeste tocily slusne akcnaky... Nic vic, nic min - nekdy to staci. ;]] Co ale vadi je lezernost hrdinu, se kterou resi nastale pruserove situace s gracii, jakoby "hrali ve filmu" ()

stration

Veterán Donner smíchal kupu slavných a dnes již klasických akčňáků osmdesátých let dohromady a umixoval z nich standardní podívanou, která ničím nepřekvapí, ničím neurazí a ničím se vás nedotkne. Willis i Morse se šklebí bez větších emocí a hloubky svých postav, dějové zvraty jsou chvílemi tupé až moc a konec nemastný neslaný. Kouká se na to ale celkem příjemně a všechno odsýpá svižně. Mohlo to dopadnout i daleko hůř. ()

Skip

Docela dobrý film o prohnilých poldech. Má to spád, nenudí, herci hrají, co jim scénář dovoluje. Žádný extra film to není, ale na nenáročné zhlédnutí, když večer není co dělat, je zcela postačující. ()

wipeout

Niežeby bol 16 blocks zase až takým zlým filmom no proste nemôžem si pomôcť ale toto vše som už niekde videl a nie len raz. Dej je predvídateľný a celý čas som vlastne len trávil tím, že som odhadoval ako to asi v ďalšej scéne dopadne a musím uzanť, že som bol celkom úspešný. Ale to by sa dalo ešte nejako prehltnúť. Najhoršie je, že mi celý čas pripadalo pomerne nelogické ako môže prežiť chromý, opitý a zdrogovaný policajt s existencionálnymi rpoblémami proti regimentu motivovaných zabitiachtivých po zuby ozbrojených policajtov, ktorý vždy zázračne vypátrali jeho stopu. Čo sa týka Bruca wilisa jeho výkon ma vôbec nepresvedčil, celý čas kŕčovito strúhal jednu a tú istú grimasu a tváril sa ako vyslúžilí policajt s temnou minulosťou, no mne až taký presvedčivý nepripadal. Napriek všetkej kritike je to oddychovka pre nenáročných v reto štýle na večernú Tv podívanú. Toť vše 2,5* ()

Chrysopras

Klasickej Bruce házící své provařené pohledy a zápletka "hodnej a zlej polda 100krát jinak". Přesto mě to celkem bavilo, Morse je můj oblíbenej hérec a Mos Def taky nebyl špatnej. Ale ta klišé, klišé a klišé... ()

Fanucci

Logika se v určitou fázi filmu vytratí...a už se nevrátí:-) Navíc mimořádně protivná postava Eddieho filmu moc nedodala:-/ Slabé 3, přes slušný výkon Willise a především hlavního záporáka Davida Morse! ()

dyfur

...klasický B.Willis - znudený,v pozícii outsidera v ktorom sa pohne svedomie.Dobré ,ale ku koncu sa niekto zadýchava-či hlavný hrdina,či režisér,či scénarista....alebo všetci po troche.... ()

ilemas

Film z roku 2006, který mě nějak utekl nebo jsem na něj zapomněl, až jsem ho viděl v tv a docela slušný. Jednoduchý děj nepřináší nic nového co bychom už xkrát neviděli, ale jako oddechovka na večer dobrý. ()

balba

Ve filmu je ideální poměr nejen napětí , ale i akcí a humoru.B. Willis v roli utrápeného alkoholika Jacka byl perfektní.Podle mě je to film , ke kterému se rádi opět vrátíte.16 bloků Vás pobavý. ()

rakovnik

Začátek filmu je opravdu originální. Willis s bříškem, který sotva vyfuní schody. Rutinní záležitost se promění jako mávnutím proutku v nebezpečnou akci. Sice děj lehce předvídatelný, ale pro mě vynikající akční film. Oddychovka, při které nemusíte nebo nesmíte moc přemýšlet. Bavte se a vychutnejte si starého dobrého Willise. ()

Martin741

Richard Donner sa po natoceni Smrtonosnej Zbrane 4 vratil, aby natocil 16 bloku. Film spociatku kvalitne odsypal, ale od sceny s autobusom ide film scenarovo dolu na podpriemer. Nezachrani ho ani Willis, ktoremu sa pandero prelieva cez opasok. Nuda, videl som takychto filmov uz stovky. 40 % ()

shyster

Krásnej průměr. Bruce Willis je pořád kvalitní hrdina, který má své chyby a proto je tak blízký divákům. Film zpočátku kopíruje zaběhlý schéma. Zajímavý prostředek, který se této šabloně vymyká, ubíjí sladkobolný konec. Výrazná chyba je ve stopáži, která měla být výrazně kratší. Potom bych se ani nebál, že by tento film byl stejně kvalitní jako Telefonní budka. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner