Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiální text distributora)

Omnibus

Ideální film pro experiment s kumulací zážitků. U sledování filmu i při psaní komentáře. Do popcornu si nasypte hromadu jehel a připínáčků, Coca-Colu nepijte z plastu, ale ze sklenice, na okraji oštípané kombinačkami do ostrých střepů, a komentář k filmu pište svlečení do půl těla, polití vodou a zbytkem té coly, již smíchané s vaší krví z rozřezané držky. A na bradavky svorkami dráty, umně napojené na zdroj v počítači tak, abyste při každém úhozu na nějaké písmenko dostali elektrickou ránu. Jen tak přiměřeně, samozřejmě, aby vás to nezabilo. Tedy ne předčasně. To by pak byly břitké komentáře, to by se to psalo s jehlami pod nehty, s připínáčky narvanými hluboko do zubů, do rozvrtaných plomb. A kdybyste ty pocity z filmu ze sebe pořád nemohli dostat a tudíž potřebovali krapítek přitvrdit, doporučuji přizvat k psaní komentáře vaši milující ženu. A když ani to nepomůže, tak i vaše roztomilé, nevinné děti. A spolehněte se, že se dostaví (nehty) strhující finále! Jenom si nejdřív ujasněte, vážení spoluobčané, jak daleko chcete při svém psaní zajít... Protože pak nesmíte vyměknout! A chtít to odpískat už při prvním useknutým článku prstu. Přece svůj hřejivý domov milujete. I se všemi těmi slušnými, vyšampónovanými a vychovanými dětičkami uživatelů. A taky s těmi pár sousedovic verbálními spratky, co k vám přijdou na oběd nepozváni a pak znásilní vás a vaše komentáře před vašimi dětmi. Smilování a odpuštění... S atomovkou teroristickýho bodovýho systému pod prdelí. Někdy se těm uživatelům, co konvertovali k islámu, až tak moc nedivím. ()

Snorlax odpad!

Pokud se chcete přiučit novým trendům v oblasti mučení, vřele doporučuji se podívat. Další dojem, který ze snímku můžete získat, je obrovská nechuť k americkým agentkám. Docela mi vadilo, že sadistický H se stále soustředil jen na nebohého teroristu, ale té příšerné slepici ne a ne zatnout tipec. Film je postaven na obrovském klišé, že americký voják dokáže vše, tedy i jen tak mezi řečí šlohnout trochu toho jaderného materiálu pro pozdější použití (nezapomene zdůraznit, že to bylo v Rusku, Američani si svůj materiál hlídají, kde je takový nepořádek, že nikdo netuší, kolik ho vlastně zmizelo) , procestovat s ním celý svět, pak doma na koleně spíchnout pár bomb, konvertovat k islámu (to aby pro ty bomby našel využití), nenápadně rozmístit pár jaderných bomb po celém území USA a z dlouhé chvíle se vydat složkám šířícím demokracii ohněm a mečem. A bohužel to ani nebyla sranda. ()

Webb

Sice je z tohoto snímku na první pohled vidět vlivem nízkého rozpočtu lacinější provedení, Carrie-Anne Moss a Samuel Jackson toho ale dost zachraňují a dějové tempo vzhledem k námětu naštěstí nepatří k nejpomalejším. ()

IQ Tiqe

Popravdě ve filmu vidím jediný smysl - donutit diváka, aby se zamyslel, jestli používat nebo nepoužívat při výsleších v "odůvodněných" případech mušení. A film divákovi nevnucuje názor, jen ukazuje, jak extrémní může být ho (ne)použít a zároveň si každý může uvědomit, kde má své hranice. Jsou to slabší 4*. # příběh 7 | hudba 6 | humor 0 | akce 2 | napětí 5 | pustil bych si znovu 6 ()

Jordan

napínavé? áno. dobre vymyslené? áno - až tak dobre, že sa človek musí zamyslieť, či mu autori šikovne nepodsunuli nejaký svoj konštrukt. herecky na kráľovskej úrovni. samuel l. jackson si úplne užíva - zrejme vycítil, že dostal rolu, akú už dlhé roky nemal (hlavnú, temnú, viacvrstvovú, nesúcu celé posolstvo filmu na svojich mohutných ramenách) a dáva to patrične najavo, carrie-anne každým ďalším rokom naberá na sexepíle, tú masáž hlavy, ktorú tam robí chudákovi sheenovi, by som si nechal ľúbiť... film je hlavne myšlienkovo veľmi zaujímavý, ponúka každému divákovi priestor na zamyslenie sa nad vlastnou morálkou a tým, ako vníma etické a neetické, nevyhnutné a nemysliteľné a kde skutočne ležia jeho hodnoty a ako sú zoradené. ()

Kothy

Dost drsný film z prostředí terorismu. Samuel L. Jackson a Carrie-Anne Moss se snaží vyslýchat teroristu, který po Americe rozmístil tři nukleární bomby. Ten se ale nechce vzdát svých požadavků a odmítá prozradit umístění bomb. Sam tedy dělá, co musí a začíná s jeho mučením. Nemá to ale žádné výsledky. Carrie-Ann se to jako agentce FBI pochopitelně nelíbí. Podaří se jim ho zlomit a najít všechny ukryté bomby? Místy je to dost drsné... "Přiveďte sem ty děti! " ()

teutates

Na to, že som o tom do poslednej chvíle nepočul ani prd, dosť dobre... kde Jordan zohnal ústredné trio, neviem... Sheen a Samuel... im dvom som to vážne veril, ale slečna Mossová ma sklamala, ako preskakovala na oboch stranách aaa ako sa snažila, váhala... proste ma srala a pokazila mi celý dojem. Mozog tam bol nakoniec Samuel (asi jedinný z US, ktorý vie ozaj počítať) a ako inak Sheen a jeho všestranosť (od UK premiera až po bossa vlkodlakov v akčnom Bečku, Sheen je proste klasik) 7/10 za celkový dojem. ()

swamp

Rozhodně velké překvapení. Na první pohled absolutní béčko ne nepodobné snímkům devadesátých let, jenž se rádoby bezcitným výkonem Samuela L. Jacksona mění v dosti brutální záležitost, která sice šokuje zcela účelně, ale tento účel na mé osobě zafungoval. :) Celkem sympaticky mu sekunduje Carrie-Anne Moss, která bilancuje na hranici mezi dvěma typy násilí a nemůže se rozhodnout, zda je ochotna hranici překročit. ()

oje

Unthinkable nenadchne velkolepými exteriéry nebo akčními honičkami. I tak ale dokáže upoutat a nechá diváka po celou stopáž tříbit si názor na problematiku terrorismu, konkrétně pak etické dilema při získávání informací mučením. A protože příběh se vyvíjí šikovně, názor diváka se vyklá jak Eiffelovka za vichřice. O vyhrocené spory mezi různorodými postavami není nouze a časová tíseň na dramatičnosti rovněž neubírá. Vedle polemiky nad správností konání a pěkné porce napětí bych rád ocenil i důvěryhodně předložený pohled do „střev“ práce federálních a protiterroristických složek. Podobná šachová partie o páčení informací je V zajetí teroru. Alternativa: Five Fingers, Tortured. ()

predators

Jisté napětí tu je. Jenže padá a stoupá s tím, kdo je právě na scéně a kdo podá přesvědčivější výkon. A že se můžou všichni přetrhnout. Trinity už není, co bývala, zato mi připomínala vševidoucí, neomylnou a občas otravnou agentku Scullyovou. Hodný brácha Samuel L. Jackson a M. Sheen nezklamali a na těchto dvou vlastně stojí celý průser. Bohužel jsem čekal více, mnohem více. Zajímavosti: Zkoušeli jste stát v obchodňáku 24 minut bez hnutí? Do dvou minut vás někdo přejede vozíkem... 65% ()

PetrPan

Lze se vzdát své lidskosti pro záchranu milionů ? Je to ospravedlnitelné ? ...Pro mne bez výhrad a pochybností ANO. Jenže kdo je ten zlý a kdo hodný ? Odpočítávání dává až příliš jednoznačnou odpověď ()

Happens

Dřív než skloním poklonu před hereckými výkony psychopatickému a racionálně masochistickému hlavnímu padouchovi (bojovníku za svobodu?) a hlavnímu hrdinovi racionálně sadistickému doktorovi (padouchovi?), se musím pozastavit nad tím Unthinkable - v takovém kontextu je to opravdu nemyslitelné a nebo první racionální možné řešení? Přemýšlím, jakou roli tam hrála čerstvá absolventka Univerzity Karlovy fakulty humanitních studií šéfka FBI - jestli nás měla iritovat, nebo jen soustavně štvát. Jsem na rozpacích. ()

iamek

Napínavý film, který se většinu svého času odehrává v pár místnostech a přesto je to zatraceně zábavné a napínavé. Samuel L. Jackson v roli nekompromisního agenta FBI předvedl svůj nejlepší výkon za několik let. Vzhledem ktomu, že rozpočet filmu byl hodně malý tak si tvůrci zaslouží velký obdiv, že natočili tak dobrý thriller o teroristech. A pokud výslechy provádějí američané tak jak je prezenováno ve filmu tak jim musím fandit ! ()

klerik

Pane bože! Chápem, že bežní Američania sú pri určitých témach trochu natvrdlí a zahltení propagandou, ale tento film fakt prekonáva všetky mädze dementnosti. Skvelý námet o terorizme, výborná postava Samuela L. Jacksona... a absolútne úbohé a hlúpe ostatné postavy (ktoré akože majú svedomie...). Scenárista vykresľuje americkú armádu, vládnych poverencov i FBI ako absolútnych kreténov, ktorí netušia, o čom je boj proti terorizmu. (Nie, nemučme ho! Čože, on nám klame? Mučte ho! Preboha, prečo mu ubližujete? Ahá, on zabil nevinných ľudí... Tak ho mučte, ale poriadne! Nie, preboha, len nemučte jeho rodinu! Čože, len vtedy nám povie pravdu? Tak do nich, na čo čakáte!? Stačilo! Už nám povedal, čo sme chceli počuť! Čože, on nám mohol klamať? Tak už sakra niekoho mučte!) Na konci konflikt naivných (akože tých dobrých) postáv s jedinou rozmýšľajúcou (akože tou zlou) naberá až parodické rozmery. Fakt trapas. Skrátka, príbeh rozprávaný cez špecialistku(!) na terorizmus, ktorá je labilná, nerozhodná a ktorá len verklíkuje divákovi veci, ktoré on už dávno pochopil (On sa nechal chytiť!), úplne pochoval potenciál na jeden z najlepších filmov o terorizme!!! Filmy ako UNESENÝ, ZRADCA, LABYRINT LŽÍ sú podstatne lepšie, ale dokonca aj nudný 30 MINÚT PO POLNOCI dáva väčší zmysel... ()

Chrustyn

Ožehavé ale populární téma terorismu, tentokrát v trochu jiné podobě, zaměřující se na výslech muže podezřelého z terorismu. Slušný thriller, který občas dokáže překvapit ale na druhou stranu i zklamat nepřesvědčivými herci a fádní režií. ()

bassator

Film možná až za hranicema únosnosti a u mne vyvolává až vzpomínky na Guantanamo. Ale na druhou stranu jak tuto situaci řešit jinak? Někdo bude odkazovat na rozum, ostatní na otázky ohledně etiky... - 70% ()

Arsenal83

Majstrovstvá sveta v krivých nohách vyhráva hnusná agentka Brodyová! Carrie Anne Moss by neprešla ani európskou reguláciou v správnom zakrivení banánov či uhoriek. Ale keď odvrátime zrak od jej prešedivelej sukne, pán Jacskon nám správne ukáže, ako sa má jednať s kriminálnikmi. Svetu vládnu priteplené metódy, v našom superdemokratickom systéme má zločinec väčšie práva než slušný človek. Veľmi vtipné je, že aj tí najväčší vrahovia sa v stave mučenia začínajú dovolávať nejakých práv a k tomu im pomáhajú blbí slniečkári. Kam sme to dospeli. ()

mat.ilda

Po zhlédnutí odvolávám vlastní výrok, že můj zubař je sadista, ale i tak si dovolím tvrdit, že snímek zapadá mezi seriálové epizody, co já vím (sleduji namátkou a spíš kulisově), typu Námořní vyšetřovací služba? Minimálně rozpočtem a prkenným výkonem Carrie-Anne Moss. A kladu si otázku, proč vůbec a proč tímto stylem snímek vznikl? Mám pocit, že jako morální ospravedlnění, jenže, to bychom o celé problematice museli slyšet poprvé, a k tomu, aby mě dostali, by nesměl Jusuf vypadat po zákrocích, na něm provedených, jako rybička. Zkrátím to - film na mě působil odfláknutě a jednoúčelově, jediným plusem byl Samuel L. Jackson. ()