Po smrti otce zůstane rodina Nicklebyů bez prostředků. Devatenáctiletý syn Nicholas Nickleby se s matkou a sestrou Kate vydává do Londýna, kde požádá o pomoc otcova bratra a investičního spekulanta Ralpha. Bezskrupulózní Ralph pošle Nicholase jako učitele do internátní školy, kde chlapcům vládnou krutou rukou bezcitný Wackford Squeers  a jeho žena. Nicholas najde přítele v chromém Smikeovi. Smike, který manželům Squeersovým posluhuje, neví, odkud do školy přišel. Jednou Smike ze školy uteče, ale Squeersovi ho najdou a potrestají bičováním. Nicholas se ho zastane a napadne Squeerse. Spolu se Smikem ze školy odejdou a hledají si práci. Cestou se setkají s principálem Vincentem Crummlesem, který je zaměstná jako herce. Zanedlouho Nicholas dostane dopis od Ralphova sluhy Newmana Noggse, že jeho sestře Kate hrozí nebezpečí. Nicholas se se Smikem rozjedou do Londýna. Strýc Ralph využívá Kate jako vějičku pro své investory, kteří jí dělají sexuální nabídky. Po příjezdu do Londýna si to Nicholas s Ralphem vyřídí, zřekne se ho a s matkou i Kate se odstěhují. Ralph chce Nicholase zničit. Nicholas získá práci u dobrosrdečných bratrů Cheerybleových, kteří vedou zprostředkovatelnu práce. Squeers se na popud Ralpha pokusí unést Smikea, ale Nicholas jim to překazí... (TV Prima)

PhillM.

Dickens se (za i do) jímavými příběhy jen hemžil. Pak už stačí jen troška toho řemesla a filmové adaptace jeho děl dopadají většinou dobře. A to je i tento případ. Z příjemně atmosférického filmu je silně cítit Dickensův svět - se všemi vůněmi i smrady. Herci skvělí, Christopher Plummer a Jim Broadbent dokonalí. --- Hvězdička navíc za skvěle fungující humor. (Verze Special Edition, 132 min.) ()

Heroine

I když mi většinou připadá Dickensovo dílo poněkud prvoplánové, někdy i trošku trapné, Nicholas Nickleby se mi líbí. Je to příběh se vším všudy, týrané děti, sirotci, zlí lidé, ctnostné krásky, smrt, a spravedlnost na konec. Dějově nechybí nic. A dobrou podívanou jenom podpoří vynikající výprava, krásná hudba, celé to anglické prostředí, a taky vynikající herci. Sešla se tu dokonce velká parta Britských, ale i nebritských herců, kteří se tam dokonale hodí. Dají filmu komické prvky (Cumming, Lane), nechutné záporáky (Plummer, Stevenson, Broadbent), a Charlie Hunnam je sympatický, a Jamie Bell, i když prvoplánově, dojemný. Navíc jsem při sledování rezignovala na český dabing, a bezkonkurenční Britský přízvuk dodal ještě na síle. Je to působivý film, a klidně si ráda časem zopakuji. ()

lemonova

Dickensove postavy boli vždy tak trochu na hranici karikatúry, ale v tomto prípade mi pripadajú až za hranicou.. pôsobia už trochu umelo. Každopádne sfilmované je to pekne a zručne. Dá sa na to pozrieť aj druhýkrát. ;) ()

burton

Výborný Nicholas Nickleby, opatřený Dickensovým humorem a skvělými herci. Těšila jsem se z každé minuty filmu a pořád se nemusela ptát, jak je to ještě dlouhý! ()

GlamourCat

Klasické Dickensovo téma, neberu, že tehdy jistě aktuální a odvážné, ale určitě stále to stejné dokola. A pár scén a pár herců se mi líbilo, na můj vkus však příliš líbivé a vymydlené. Neumím to nikam zařadit, na komedii hodně málo vtipné a jako kritika a příběh o lakomství a zlobě versus lásce zase příliš.... vymydlené. ()

sefino

Klasický Dickens. Srdceryvné osudy sirotků, které rozplakají i to nejstudenější srdce. Pokud ne, tak se někde stala chyba... ()

Black-star

Lehce zdlouhavý film podle Dickensova románu, který už od začátku ztrácí dech a jisté tempo plynutí příběhu. Vlastně chvílemi sem měla pocit že příběh doslova stojí a strašnou dobu čeká než se stane něco co by děj posunulo. Zajímavé ale pro mě až příliš zdlouhavé což filmu hrozně ubírá! ()

josieaddms

Mám ráda Dickensův styl, a ráda se koukám i na zfilmované verze. Pokud to někdo úplně nezkazí, tak tam většinou všechno vychází a zapadá do sebe. Hodně to ovlivní obsazení. Tady se ale podařilo vybrat výborné (zejména) Britské herce, které já tolik preferuji ve filmech jako je právě Nicholas Nickleby. Navíc to má takový romantický nádech, dojemný závěr a tu onu (nejen mnou) opěvovanou krásu Anglie. Opravdu se na to příjemně dívá. I když to může být sentimentální. ()

bearmeedek

Charlie Hunnam v době, než ještě začal kroužit na motorce okolo Zákonu gangu (SoA). Opravdu příjemné podívání se "jen tak" na něco. Kvalitní výprava, hudba a herecké obsazení. Do čtvrté hvězdičky tomu chyběl jen kousíček. ()

stuplik20

Aj keď sa mi tento film dosť páčil či už po stránke hereckej alebo vizuálnej musím mu vytknúť jedinú vec. Hlavný herec Charlie Hunnam sa mi zdal až extrémne presladený vo svojej roli. Áno uznávam podobá sa to skôr rozprávke ale tento princ je aj na mňa moc zlatý ( asi tak by sa to dalo nazvať :) ) . ()

lulu37

zaujal ma Jamie Bell a Charlie Hunnam. To ako on vie zahrať čokolvek ma dostáva do údivu. Myslím, že postavu Nicholasa (spravodlivého sympaťáka, čo bojuje za svoju rodinu a lásku) zvládol bravúrne. Je to krásny film, hlavne pre tých, čo chceme, aby dobro zvíťazilo :D ()

pafka

Oliver Twist - ta doba chudoby vs. bohatstvi v Anglii na vas okamzite zapusobi jako zname misto, znama doba a neco, kde jste uz byli. Cekate pribeh, ktery skutecne dostanete. Nekdy az expresivne vykresleny-skola pro chlapce, nekdy uzvanenou cast- divadlo, a jindy cast naprosteho opovrhovani necim, co nejsem ja nebo neni to muj byznys. Marne jsme celou dobu hledal, pro koho je film urceny. Pro dospele je to moc cernobile, i kdz internat je vrchol filmu, pro deti tezko pochopitelne, treba kdyz lordi si dobiraji sestru hlavniho hrdiny. Takze to je podle me nejvetsi chba filmu, ze to vlastne moc pro nikoho neni:) Ovsem ale atmosfera zde funguje skvele a majitel internatu pro chlapce - to byla herecka fantazie. Davam 3,5 hvezdy. ()

jessic

Barvotiskový čítankový příběh, na kterém má ale už vinu předloha. Ovšem Dickens z toho čiší z každého záběru a navíc je to skvěle obsazené. Christopher Plummer jako zlotřilý strýc, Jamie Bell v roli sirotka. Jen díky hereckému obsazení mě tenhle přeslazený příběh docela bavil. ()

Zackk

moc krásná pohádka která pohladí u srdce svou neviností a dobrotou :) excelentní obsazení v čele s vycházející hvězdou charlie hunnamam předtím než nabral břišáky, velmi povedené a vždy se rád podívám ()

Sejkorka

Klasický Dickens. Mnohem temnější, než Austenová, ale též to vždy dobře dopadne. Takže hepyš na závěr se odehrává u náhrobního kamenu a v pozadí probíhá svatební veselí. Z herců je fantastický Jamie Bell (Hallam Foe nebo Generace X) v roli Smika. Za pozornost stojí dvacetiletá Anne Hathaway na začátku kariéry. ()