poster

Nicholas Nickleby

 • USA

  Nicholas Nickleby

 • Německo

  Nicholas Nickleby

 • Slovensko

  Nicholas Nickleby

Drama / Romantický

USA / Velká Británie / Německo / Nizozemsko, 2002, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rikitiki
  ***

  Dickensův labyrint postaviček, z nichž některé jsou ďábelsky odporné a jiné andělsky hodné, natočili s pietou a ze začátku i s jistou hravostí, která v průběhu filmu mizela. Kvalitní televizní snímek malinko pokazí unáhlený konec, kdy se vše vysvětlí až zkratkovitě rychle (předpokládám, že v románu tomu dal Dickens větší prostor). /27. 12. 14./(26.12.2014)

 • GlamourCat
  **

  Klasické Dickensovo téma, neberu, že tehdy jistě aktuální a odvážné, ale určitě stále to stejné dokola. A pár scén a pár herců se mi líbilo, na můj vkus však příliš líbivé a vymydlené. Neumím to nikam zařadit, na komedii hodně málo vtipné a jako kritika a příběh o lakomství a zlobě versus lásce zase příliš.... vymydlené.(5.8.2015)

 • lennyd
  ****

  Když starý Nickleby zemře, zůstane jeho rodina bez prostředků. Jediná možnost je navštívit bohatého strýčka v Londýně, který by jim mohl pomoci. A opravdu - zaopatří matku a dceru, a mladého Nicholase pošle pracovat jako učitele do venkovské školy. Školu ale vede zvrhlý Squeers, který se svoji ženou chlapce terorizuje a mučí, což Nicholas nemůže strávit. S jedním z týraných chlapců uteče zpět do Londýna, rozhodnut postarat se o matku a sestru sám. V Londýně zjišťuje, že záměry strýce nebyly až tak šlechetné ... Chtěl jsem napsat, že film jako by vypadl z pera Charlese Dickense - a teď koukám, původní knihu opravdu Charles Dickens napsal. Stejně jako známější Oliver Twist má film (kniha) mnoho předností (syrovost Londýna, drsné prostředí), ale zároveň jeden velký problém - u Olivera Twista mě to ani tolik nepřišlo, ale tady mě to úplně bilo do očí. V Dickensově světě, jsou všichni buď hodní, nebo zlí - nic mezi tím. Prostě každý je buď absolutně dobrý (až komicky zde vyčnívají bratři zachránci) nebo absolutně zlý (strýc Nickleby nebo Squeers). Ale když na tuto Dickensovu hru přistoupíte, tak určitě nebudete filmem zklamáni, i když dle mého mínění je Oliver Twist trochu lepší. Ještě musím pochválit báječnou hudbu Rachel Portman, která přesně k tomuto typu filmu zapadá ...(27.1.2009)

 • st.verka
  *****

  Krásný film ze staré Anglie přesně podle knih Charlese Dickense. Hlavní hrdina nejdříve přijde o všechno, aby zažil bídu a ústrky a svou obětavostí a šlechetností nakonec dojde zasloužené odměny. Scénář je trošku ohraný, ale mě ta atmosféra zkrátka dostala. Výborné kulisy, skvělé herecké obsazení, kdy ti zlí vypadají jako zlí a ti hodní opravdu jako hodní. A šťastné konce já miluju.(11.10.2009)

 • josieaddms
  ****

  Mám ráda Dickensův styl, a ráda se koukám i na zfilmované verze. Pokud to někdo úplně nezkazí, tak tam většinou všechno vychází a zapadá do sebe. Hodně to ovlivní obsazení. Tady se ale podařilo vybrat výborné (zejména) Britské herce, které já tolik preferuji ve filmech jako je právě Nicholas Nickleby. Navíc to má takový romantický nádech, dojemný závěr a tu onu (nejen mnou) opěvovanou krásu Anglie. Opravdu se na to příjemně dívá. I když to může být sentimentální.(28.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace