• Německo

Drama / Romantický

USA / Velká Británie / Německo / Nizozemsko, 2002, 108 min

I když mi většinou připadá Dickensovo dílo poněkud prvoplánové, někdy i trošku trapné, Nicholas Nickleby se mi líbí. Je to příběh se vším všudy, týrané děti, sirotci, zlí lidé, ctnostné krásky, smrt, a spravedlnost na konec. Dějově nechybí nic. A dobrou podívanou jenom podpoří vynikající výprava, krásná hudba, celé to anglické prostředí, a taky vynikající herci. Sešla se tu dokonce velká parta Britských, ale i nebritských herců, kteří se tam dokonale hodí. Dají filmu komické prvky (Cumming, Lane), nechutné záporáky (Plummer, Stevenson, Broadbent), a Charlie Hunnam je sympatický, a Jamie Bell, i když prvoplánově, dojemný. Navíc jsem při sledování rezignovala na český dabing, a bezkonkurenční Britský přízvuk dodal ještě na síle. Je to působivý film, a klidně si ráda časem zopakuji.(14.11.2011)

Dobré herecké obsadenie. Fascinuje ma obzvlášť Romola Garai, ktorá je schopná zahrať snáď všetky žánre z rôznych období (Hriešny tanec 2, Pokánie,...). Je to taký milý film na nedeľné popoludnie. Pôvodne som chcela dať 5*, ale zostávam pri 4* - dokonale ma popudil fakt, že vo filme mihli kostýmy, čo tam nemali čo robiť. Kto to kedy videl, aby si slušné ženy v tej dobe obliekli šaty bez rukávov?(1.6.2008)

Dickensův labyrint postaviček, z nichž některé jsou ďábelsky odporné a jiné andělsky hodné, natočili s pietou a ze začátku i s jistou hravostí, která v průběhu filmu mizela. Kvalitní televizní snímek malinko pokazí unáhlený konec, kdy se vše vysvětlí až zkratkovitě rychle (předpokládám, že v románu tomu dal Dickens větší prostor). /27. 12. 14./(26.12.2014)

Nejsem zrovna fanouškem tvorby Charlese Dickense, ale prostě mě to lákalo :D :D A jak jinak - je to plné sirotků, utrpení, nových přátelství, čerstvé lásky apod...Atmosféra staré Anglie a také divadla, to bylo to, co se mi na filmu líbilo nejvíc. Jinak to celé bylo přesně takové "Dickensovské" - což je super, ale nic pro mě. Příjemné na shlédnutí, ale paf jsem z toho nebyla :) Jo a hlavní hrdina v podobě stále krásně učesaného fešáka si myslím, že vyčníval jako ponožka na hlavě.(9.6.2015)

K tomuto filmu som sa dostal náhodným prepínaním TV keď sa mi zdalo, že nič lepšie sa inde nevysiela. Chvíľu som ho sledoval len jedným očkom, no postupne si ma svojím príbehom získaval stále viac. Sprvu na mňa Nicholas Nickleby pôsobil skôr ako nejaká televízna adaptácia od Hallmarku, čo bolo zrejme spôsobené tým, že nemá až tak opuletnú výpravu. To však až natoľko nevadí, pretože Dickensa je z toho cítiť na každom kroku a i keď mi námet nič nehovoril, autora som spoznal okamžite nakoľko film je veľmi citlivo spracovaný. Film je výborne herecky obsadení z čoho vzišli aj rovnako dobre výkony. Každý herec sa snaží hrať najlepšie ako vie, legenda Christopher Plummer je už iba čerešničkou na torte a napr. taký Jamie Bell len dokazuje, že raz z neho bude vážený herec. 3.6*(24.12.2008)

• Anne Hathaway