Pád do tmy

Rok po kruté a tragické nehodě se šestice kamarádek opět vydává na každoroční dobrodružnou výpravu - tentokrát do odlehlé části Appalačského pohoří, aby podnikly sestup do jeskynního systému. Uvnitř jeskyně je náhle zasáhne pohroma. Kameny uvolněné při sesuvu zatarasily jediný východ a uvěznily je uvnitř. Skupina se po neshodách dělí a každá z dívek se modlí, aby našla nějaký jiný východ. Je tu ale ještě něco jiného, co na ně v podzemí číhá - neznámý druh velkých humanoidních nestvůr, které se dokonale adaptovaly na život ve tmě. Představa, že se brzy stanou kořistí příšer, v dívkách probouzí ty nejprimitivnější pudy a nutí je dělat úplně vše, aby obstály v totálním boji s nepopsatelnou hrůzou, která útočí bez varování, znovu a znovu a znovu. (oficiální text distributora)

Dever

Soundtrack David Julyan: 1. Opening ,2. White Water Rafting ,3. Nightmare In The Hospital ,4. The Mountains ,5. Drive To The Cave ,6. Into The Cavern ,7. Down The Pipe ,8. The Tunnel Collapses ,9. Crossing The Crevasse ,10. Cave Paintings ,11. Sarah Sees A Crawler ,12. The Bone Dam ,13. Reunited With Juno ,14. Sarah Makes A Torch ,15. Sarah Finds Beth ,16. The Lair ,17. Juno Climbs ,18. The Crawlers Attack ,19. The Descent ,20. Alone, ()

novoten

Nedokoukatelné. Film, kde se hlavní hrdinky chovají jako ta nejjednodušší stvoření, lezou do neznámých jeskyní, aby obnovily své přátelství, polovinu stopáže hekají ve tmě a postupem času potkají slizké žabí tvory, kteří ječí do kamery, není pro mě. ()

tron

Nie je naivné veriť, že hlboko pod zemským povrchom, v ustavičnej tme, vlhku a úzkych priestoroch, sa za stovky (tisíce?) rokov vyvinul živočíšny druh, prispôsobený tomuto prostrediu (napr. nepotrebuje zrak), brutálne si brániaci svoj rajón a uspokojujuci základné pudy (hlad)... Pustite Crawlersov slabšej náture a z niekoľkých scén jej bude nevoľno (priepasť, otvorená zlomenina). Nemalým pozitívom je vyložene ženský kolektív, ktory s obyvateľmi jaskynného komplexu bojuje v rámci pudu sebazáchovy, hovoriacim o tom, že neexistuje nič, čo by tvor nebol schopný urobiť pre prežitie. ()

obitus

Vynikajici "maly" horror dokazujici Marshalluv cit pro budovani opravdu desive atmosfery, kterou vytvari snad vsemi dostupnymi prostredky. Prakticky kazda cast filmu je dokonala, ale dve veci cni nad ostatni. 1, vynikajici, nastesti nezname, herecky, kterym hruzu opravdu verite a chte nechte ji prozivate s nimi. 2, genialni prace s hudbou a zvuky, v mnoha momentech jsem prestaval dychat a jen sokovane koukal. Plne hodnoceni nedavam hlavne kvuli nepovedenemu zaveru, jinak film presne splnuje to, co si predstavuju pod pojmem horror. Jo a mimochodem, trpim klaustrofobii. :) ()

Slasher

Dobrá polovina byla pro mě nepříliš záživná, navíc téměř hodinu trvá než se film dostane do hororového stádia, ale přečkal jsem to s tím, že pak to podle ohlasů musí stát za to... Jenže nic moc, až na pár povedených lekaček. Jeskynní zrůdičky sice vydávají odporné zvuky a jsou akční a živelné, trochu na způsob zombies z remaku Úsvitu Mrtvých, ale na druhou stranu v klidu už tak děsivě nevypadají a jejich potenciál zase rychle vyprchá. Masky se mi vůbec zdály divné. Konec filmu je sice sympaticky nedobrý pro hlavní hrdinku, ale trochu stupidní z mého pohledu. No nic, ucházející průměr. Ale s trochou spádu od začátku to mohlo být mnohem lepší... ()

movie

Neil Marshall už se slibně uvedl s DOG SOLDIERS, ale tady boduje na plné čáře. Dráždivá a jakoby nervózní atmosféra se táhne celým filmem a ani na moment nepolevuje, do toho spousta hodně poctivých lekaček a konec nekonec. Doporučuju! ()

Lateef

Výborný horor s impozantním a snad až nečekaným nástupem, partou šesti holek, hromadou ženských řečí, neznámým jeskynním systémem, skvělou atmosférou a patřičně hnusným podzemním překvapením...Asi tak by se dal Pád do tmy stručně zhodnotit, přidám ještě, že film má několik opravdu drsných a drastických scén a skutečně prvotřídní lekačky, které Vám určitě pocuchají srdeční puls. Jen ten závěr je jaksi přemotivovaný a pro mě nesrozumitelný...jinak parádní záležitost! 44,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Chupacabre

Dost dobrá - až výborná, mrazivá atmosféra, v temných prostorách nebezpečné jeskyně, plné hladových nestvůr. Podobnost se snímkem Jeskyně. ()

Jossie

Tak tenhle film má skvělou atmosféru, i když se na něj musíte dívat v noci, jinak nic neuvidíte, protože v té děsivé jeskyni je zatracená tma. Velmi se mi líbil námět, umístění děje a glumovští domorodci byli jako ústřední příšery dost působiví. Navíc ten velmi pěkný závěr a ten velmi pěkný úvod, prostě krásná čistá 4*. ()

pan Hnědý

Chcete, aby milé dívky konaly likvidační krvavou řezbu? Krvavou lázeň? Dostanete spoustu likvidace, spousty krve! N.Marshall dokazuje, že tohle prostředí umí ve správné míře, aby nás totálně dostal. A ten závěr - laskomina. ()

EdaS

Marshallův předchozí snímek, Psí vojáky, jsem kvůli extrémním pocitům nudy ani nedokoukal, ale tohle je rozhodně jiná káva! Skvěle natočený přímočarý příběh jedné zatraceně nepovedené jeskyňářské výpravy vás bude napětím zvedat z křesla. Škoda, že v poslední třetině se tlačí na pilu v soubojích na můj vkus trošku moc, nicméně samotný závěr vše vynahrazuje. Velmi silné čtyři hvězdy a nic pro klaustrofobiky či strašpytle. ()

H34D

Každý horor musí mít minimálně jednu silnou, charismatickou, nebo nějakým způsobem výraznou postavu, protože divák by se měl bát nejen atmosféry samotné, ale i událostem, které na postavu/postavy čekají za rohem - měl by je tedy částečně prožívat očima postav(y). Descent má tu potíž, že postavy nijak neprofiluje, ani neodlišuje, do konce filmu jsem neměl jasno v tom, kdo je kdo a to je velké mínus. Jinak ale film servíruje napínavý, strašidelný i brutální sestup do temnot, z nichž se rozhodně nevydrápete v dobré náladě, pokud vůbec... Monstra číhající v hlubinách sice působí trošku samoúčelně (máte pocit, že tvůrci narychlo zplácali něco, co tam prostě muselo být), naštěstí pak všemu nasadí korunu perfektní, depresivní závěr... 7/10 ()

xxmartinxx

Místy je ten film dost nepřehledný, to mi vadilo. A postavy mě nezačaly zajímat. To mi vadilo ještě víc. Přesto docela slušné, to nepopírám. ()

dobytek

Tento "horor" mi velmi silně připomínal film Jeskyně a dostane tim pádem ode mě stejně "pěkný" hodnocení - 1 hvězdičku. Záhadou pro mě zustává, že Jeskyně má momentálně celkem odpovídající hodnocení 38%, ale tento snímek má 73%. Abych pravdu řek, tak jsem se jednou trochu polekal. Všechny další "lekací" scény pak byly spíš k smíchu a občas taky k blití. Šestice hlavních hrdinek akorát neustále heká jak na porodnim sále, občas do toho pronesou něco jako "skara, sakra, do háje, co teď?" a všechny mi připadaly tak strašně nesympatický, že jsem jim přál smrt od samýho začátku. A překvapivej konec pak akorát potvrdil debilitu celýho filmu. Opravdu je to vhodný tak akorát na to, aby to vysílali po půlnoci na nově. ()

Mr.Apache

Přes některé dobré nápady, zajímavé záběry a mimořádně působivé potvory (tím nemyslím hrdinky filmu, ale živočichy, kteří na ně číhají v jeskyních) je tohle nakonec jen legrační feministická agitka, kde roli tvrdých chlapíků převzaly tvrdé a řádně emancipované moderní ženy. Brrr. Dvě hvězdičky za opravdu strašidelné jeskynní tvory. [A ty ženské jsou vlastně taky strašidelné, i když jiným způsobem.] ()

Bebacek

Tak si to shrňme... Partička mladých slečen si udělá výlet do okolních luhů a hájů. Zapomeňte však na skautíky - tyhle krásky vypadají něžně pouze z hodně velké dálky. V těchto "útulně temných" končinách (dost mi to připomínalo styl Blair Witch) jim dělá společnost zlá stránka schizofrenního Gluma a parta jeho klonů, která na oběd nepapá rybišku, ale lační po mase sličných dam. Wow, to stačí na základ dobré historky, ne? Přidejme k tomu ještě několik křivd a schíz z minulosti těchto slečinek a máme slušně propracovanou psychologii postav (ale mohlo jich být míň - měla jsem občas problém orientovat se v tom, která je Becky, Mona atd.).. Very good je to, že se film netopí v záplavě účelných lekaček - jasně, párkrát jsem se přistihla při "a kurva", ale o tom to je, ne? ;) Takže.. dobrou noc a hezké sny! :)) ()

BadoXXII

Atmosféra je dobrá hlavne v prvej polovici. Zlakol som sa však iba raz, inak sú tie lakačky dosť predvídateľné. V druhej polovici to už prejde do lacnej a veľmi prehnanej vyvražďovačky. Ženské sú tvrdšie ako Rambo a celé je to tak trochu blbé. Dobrý záver. ()

Shit

Nadprůměrný horor s vynikajicí hororovou atmosférou, podporovanou ještě stísněnými prostory jeskyně. Ze začátku to má sice takovej trošku volnější průběh, ale s postupem času začíná atmosféra hodně houstnout a ke konci je už drtivě mrazivá a dokonce ani ty tak trošku divný mutanti mi nepřipadli v ději blbý. K tomu se ještě přidaly někdy pěkně brutální scény a vzniknul na dnešní poměry dobrej neduchařskej horůrek. ()

flanker.27

Velmi slušný survival, nebojí se brutality a krve, ovšem v realistickém a neokázalém množství, lekačky opravdu slušné, nejlepší je ovšem kamera, hry se světlem (a filtry) a zvuk. Psychologicky slabší, na konci jsou to moc drsňačky, ale konec je velmi slušný. "Speleoložci, speleoložkyně, speleoložčata, nelezte do jeskyně, co je hodně dlouhatá..." ()

Morien

Celou dobu jsem si říkala, že solidní čtyři hvězdičky, ale za to, jak vyřešili celý poslední akt a vlastně i "ústřední" konflikt mezi dvěma hlavními postavami zcela beze slov, nemůžu jinak než dát plný počet. Parádní palate cleanser po posledních třech měsících, kdy jsem se dívala výlučně na (ne zcela uspokojivé) nové filmy letošního a loňského roku. ()

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

09.07.2013

Šerif Kurt Russell versus kanibalové

Šerif Kurt Russell versus kanibalové

04.11.2012

Z Nespoutaného Djanga, kde měl hrát DiCapriova sadistického poskoka, se na poslední chvíli vyvlekl, ale na Divoký západ přece jen vyrazí. Zahraje si totiž šerifa v údajně extrémně brutálním… (více)

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Neil Marshall a smrtící náklad z Transylvánie

Neil Marshall a smrtící náklad z Transylvánie

14.05.2012

U filmu The Last Voyage of the Demeter je situace taková, že v jeho realizaci uvěříme až u závěrečných titulků hotového filmu v kině. Bragi Schut (Hon na čarodějnice) napsal scénář už před deseti… (více)