Návštěvníci 2: V chodbách času

• Česko Návštěvníci 2 (více)

V předvečer svatby Godefroye a krásné Frenegondy přeruší její otec přípravy strašnou zprávou. Někdo odcizil rodinné klenoty a posvátnou relikvii Svatého Rolanda, kterou rodina přísně střežila. Relikvie po celé generace zajišťovala v rodině plodnost žen. Kam se mohly cenné klenoty ztratit? Zůstaly u Jacquille a Ginette, avšak o pár století jinde. Brány času se tedy úplně nezavřely a navíc se do minulosti nevrátil se svým pánem sluha Jacquille, ale jeho potomek. Pro statečného Godefroye tak zůstává jediné řešení - aby se mohl oženit s krásnou Frenegondou a zajistit pokračování svého rodu, musí se vrátit do přítomnosti, najít klenoty a sluhu Jacquille. (Česká televize)

Rex Mundi

Tak ako sú prví Návštevníci mojou milovanou komédiou, videnou desiatky krát, tak toto je ich ťažšie pozerateľný slabý odvar a trojka (americká) je absolútny škvár. ()

Trellíno

Skoro stejně vtipné jako jednička. První díl byl sice o trošku lepší, ale minimálně za tu scénu s hašením domu nejde dát méně než čtyři hvězdičky. ()

MM_Ramone

Chodby času zostali neuzavreté. Naďalej sú priechodné. Rytier Godefroy Údatný sa musí vrátiť späť do dvadsiateho storočia, aby upravil beh dejín a mohol sa stať otcom úspešného, šľachtického rodu. Jean Reno a Christian Clavier sa znovu, po piatich rokoch, podujali stvárniť ústrednú dvojicu hrdinov v mystickej komédii "Návštevníci 2". Nemá to už to bezprostredné kúzlo prvej časti, je tu až moc cítiť plánované, komerčné pokračovanie, ale aj tak sa ešte stále jedná o podarenú, príjemnú zábavu. Najmä pri scénach s Jeanom Reno som sa výborne zabával. Jeho rázna, sebavedomá, šľachtická povaha v kombinácii so vznešeným, starosvetským jazykom, ktorým sa vyjadroval, sú ešte výraznejšie ako v prvej časti. Parádna, francúzska komédia. *** ()

Wacoslav1

Jak už bývá zvykem, je to slabší než první díl, ale pobavil jsem se pořád dobře. Navíc i v tomhle pokračování platí, že ústřední dvojice je pořád cool a dokáže diváka spolehlivě rozesmát.65% ()

sepp

Narozdil od vyborne a branici trhajici jednicky nudne a nezajimave, proste typicky druhy dil na vytahovani penez z kapes divaku. ()

Phobia

Hmm, po zážitku z předchozího týdne, tedy po sledování prvního filmu "Les Visiteurs", raději zvolím nějaký méně bolestivý, zábavnější, užitečnější, inteligentnější a ne až tak trapný způsob, jak trávit večer. Třeba bych mohla vzít pinzetu a vytrhat si jeden po druhém všechny chlupy z ohanbí. ()

juta

Stějně jak u jedničky, tak u dvojky jsem se skvěle bavil. Bohužel pokračování už nejsou taková jako první díl (existují samozřejmě i výjimky). Vždy už víte, jaké postavy zde budou hrát a co přibližně se bude dít. To ale nemění nic na tom, že tohle je také skvělá komedie, která navazuje na jedničku. Nejvíce mě pobavila asi bednička s trubadúry nebo strašení malého kluka k donucení, aby psal úkoly. ()

Fiftis

Druhá časť sa snažila nadviazať na známu prvú časť ale vďaka úbohému českému dabingu a dialógom, to bol úplný prepadák. Hlavnou časťou filmu bolo totiž rýmovanie. Hlavná ženská úloha bola zverená nevhodnej herečke, všetko bolo hrané s nadsázkou a nasilu. Bohužiaľ, veľké sklamanie. Síce som to dopozeral, ale stálo ma to dosť síl a to ešte cez to všetko, že nemám rád francúzske filmy. ()

lamps

Další přílivová vlna jednoduché skečovité zábavy, které sice schází ta neokoukanost prvního dílu, ale v herecké a dějové živelnosti je naopak o krůček napřed. Je to samozřejmě, mírně řečeno, ptákovina na entou, kde musí být divák připraven na cokoli bez ohledu na logiku nebo nutnou formální sebekontrolu, ale neúnavná snaha rozesmávat je nakažlivá a oba hlavní herci dávají do svých rolí skutečně maximum. Bohužel, a to je z mého pohledu zdaleka největší škoda, s výjimkou Jacquilla a Godefroye jsou všichni aktéři hrozivě nesympatičtí a jejich pouhé sledování mi strašně lezlo na nervy, takže nejvýraznější (a asi jedinou) doménou pokračování je opět nezávazné blbnutí dvou středověkých imbecilů, kterým uprostřed sorty debilů zkrátka musíme fandit. Obdivuji odvahu tvůrců a Rena s Clavierem se do něčeho takového vůbec pustit... 60% ()

Big Bear

,,Teď odkvač, jakmile budu žádati tvých služeb, hlesnu ! '' --- Dvojka volně navázala na jedničku a jelikož začíná ve středověku, hned se mi to moc začlo líbit. Svůj díl měla i vybroušená středověká mluva a nejsem si tak jist zda tomu svůj díl kvality nedodal český překlad a nádherná to naše mluva jenž se češtinou zove. Každopádně Pavel Soukup opět skvěle daboval Jeana Reno a ty dialogy jsem si vyloženě užíval. Bohužel, tím, že jeho sluha zůstal v současnosti, přenáší se děj po chvilce i tam a tam u mne to moc nebavilo. Zase tam běhala ta nesympatická bezdomovkyně atd... Prostě taková uřvaná a užvaněná francouzská záležitost, kdy se občas usmějete, ale smíchy se válet po zemi nebudete. Cestování chodbou času budu v tomto díle celkem frekventované, protože zatímco v prvním to měla být jednorázová věc pro záchranu tchána, tady už je v postavách tady a tam celkem zmatek. S úsměvem jsem sledoval kolik šlechticů potomků středověkkých rodů se bezpečně dožilo dneška navzdory revoluci, která si vyžádala hektolitry modré krve :-). No a revolucí i dvojka končí a na trojku se fakt těším. To je období, které mám po středověku také rád a jelikož oba hrdinové mají potomky v současnosti, je jasné, že i za francouzské revoluce museli mít své vnoučky a pravnoučky... Na ten střet se tedy velmi těším ! Tohle bylo za 3 skříňky na trubadůry ! * * * ()

JohnnyD

Z neoriginálneho námetu sa síce dalo vyťažiť viac, no aj tak je to príjemná zábava, najmä teda v porovnaní s americkým "pokračovaním". ()

salahadin

Jacquouille la Fripouille představuje zbraň hromadného ničení, demoliční rádius má delší než střela s plochou dráhou letu a smrdí víc než pěkně uleželý sirovodík. Já bych řekl, že vtip je zcela na úrovni jedničky. Vůbec nerozumím tomu, oč by měl být tenhle díl horší než první..........?? "Zaříznout!" ()

Allien.9

Stává se to sice výjimečně, ale "Návštěvníci 2: V chodbách času" jsou ještě vtipnější a střelenější (a tudíž lepší) než první díl. Nevadí mi dokonce ani přeměna Beatrice, neboť Muriel Robin je možná v této roli ještě o chlup lepší než Valérie Lemercier.;-) P.S.: Nečekaný konec nemá chybu... ()

misterz

Skvelá komédia s grandióznym, famóznym Christianom Clavierom v hlavnej úlohe. Je to pán herec, pretože rovnako dobre dokáže zvládnuť vážny film (napr. Napoleon) ako aj bláznivú komédiu. Dej je síce slabučký, ale bohato to vyvažuje to množstvo gagov a bláznivých situácií, ktorých je tu naozaj neúrekom. Len škoda, že nemal sebe rovného parťáka, mohlo to byť ešte zaujímavejšie. Jean Reno je síce skvelý herec, ale skôr mu pasujú akčné filmy alebo kriminálky. Tu vyložene nestíhal držať krok s geniálnym Clavierom. Ale je to iba môj subjektívny názor, niekomu tu môže pasovať práve Reno. 75/100 ()

kingik

Rytíř a jeho sluha ze středověku podruhé u nás a snad ještě ztřeštěnější než předtím. Ve druhém pokračování je dostatek toho, co bylo nedostatkem jedničky. Až na jedno. Je to poměrně zamotané a mírně se ztrácí přehlednost. Na dvojce se evidentně nešetřilo, a oproti skromně působícím předchůdci, se produkce plácla přes kapsu. Triková a technická stránka vypadá mnohem nákladněji. Rovněž výprava je propracovanější. Děj, jak už jsem zmínil v úvodu, je oproti jedničce poměrně překombinovaný, ale stále ještě velmi invenční, a co je hlavní, pokračování je vtipnější, bláznivější, dynamičtější a možná nebýt stěžejního nápadu z jedničky, bylo by to na plný počet. Dvojka přechody v čase využívá ztřeštěným způsobem a vznikem absurdních situací a gagů. Jean Reno & Christian Clavier do toho šli opět naplno a dali vzniknout pokračování, které svůj originál dokonce předčí. 80% ()

johnys

Plynulé pokračování příběhu kultovní "jedničky", plně srovnatelné, dokonce bych řekl, že v jistých chvílích i vtipnější. Vyšetřování celé causy fr. policiií dalo příběhu další dimezi. Upozorňuji na bravurní ovládání koně v rychlých akčních scénách Jeana Rena. Je jeden z mála světových herců, který si mohl dovolit většinu těchto akcí natáčet sám bez dvojníka z týmu specialistů. ()

InJo

Obstojně natočené, ale hodně málo vtipné, místy dokonce trochu trapné, většinou však jen nevtipné a hlavně moc dlouhé. ()

IQ Tiqe

Oproti jedničce ubylo humoru a je to až moc crazy. # pozn.: Pokud dabingm tak nebrat verzi s Trávníčkem, ale tu z ČT. ()