Lee se vrací z psychiatrické léčebny, kam ji rodina umístila kvůli sklonům k sebeubližování. Dívka si najde práci u advokáta Edwarda Greye a odhodlaně bojuje s haldou kancelářských povinností. Když poprvé dostane od šéfa výprask za špatně napsaný dopis, její zjihlé srdce si uvědomí, že On je ten nejlepší. Od té doby se pro oba stane práce zdrojem skvělých potěšení - Grey vynálezavě trestá a Lee blaženě trpí. O mladou ženu však nepokrytě usiluje její přítel Peter. Zvítězí "láska" nebo chladný rozum? (oficiální text distributora)

subic

Proč jsem tomu nedal víc hvězd? Uvidíme příště. Paměťová stopa - k lepším výkonům slouží fyzické tresty, ale ty nejsou ledajaké, přináší hlavně uspokojení. Koukám na to po letech a on je to vlastně skvělý film, je to adept na 4 frčky, ale o tom až někdy příště, třeba za 10 let. 70% ()

RafaKrakal

Nekonvenční komedie, která překvapí mnoha ojedinělými prvky, avšak bohužel se po vysoce kvalitní první části nevyvaruje poněkud nudného intermezza, které hodnocení filmu poněkud nepříjemně sráží. Naštěstí se tempo filmu ke konci vrací do původní nadstandardně kvalitní podoby a velice povedený závěr "vytáhne" kvalitu snímku k zaslouženým 4 hvězdám. ()

MirkaP

Skvělí James Spader a Maggie Gyllenhaal ve velmi dobrém filmu. Dojem mi zkazil závěr, který jako kdyby by byl odjinud. ()

ostravak30

Rozhodoval jsem se mezi třema a čtyřma hvězdama. Nakonec jsem dal tři, i když jsem měl dilema. Film je vynikající především díky Maggie Gyllenhaal. Přiznávám, že James Spader mě tak nezaujal, to je první důvod. Druhý, že jsem musel, naštěstí jen párkrát, odvracet zrak, protože řezání a píchání do těla fakt vidět nemusím. Každopádně snímek je víc dramatem než komedií. Ani nevím a nechápu, kdo ji přiřadil takovéto zařazení. Vlastně je to čistokrevné drama. Možná trochu romantické, ale drama. Není to nudné a zobrazuje to něco, o čem se často nemluví a už vůbec se o tom netočí filmy. Já část filmu viděl již kdysi, nyní jsem ho tedy shlédl celý. Řeknu to takhle, své více než sedmdesátiprocentní hodnocení si jistě zaslouží, ale přiznávám, že snímek tohoto typu už opravdu znovu vidět nemusím. A to i přesto, že M. G byla skvělá a mám ji jako herečku rád. ()

Micoldee

Jedna hvězda dolů za občasně pomalu plynoucí děj. Asi docela nezajímavý film pro někoho, komu tématika nic neříká. Jinak se ale jedná o špičkové zobrazení poněkud zvláštního vztahu mezi zaměstanavatelem a jeho sekretářkou. Líbí se mi, jak se po první ochutnávce šéfovy zvrhlosti, najednou mění sekretářčino myšlení. Jak najednou sama zoufale vyhledává jeho pozornost a zároveň i snahu podobnou situaci vnuknout i do vztahu se současným partnerem. Jinými slovy tedy další film zobrazující frustraci jednotlivců, při jejich nikdy nekončící snaze dosáhnout vyplnění jejich sexuálních fantazií. ()

hrumsrt

"Nejste stydlivý, jste právník." Lepší variace na legendárních 50 odstínů šedi. Méně teatrálnosti, daleko lepší obsazení - vede hlavně James Spader. Sice příběhově je to taková jednohubka. Poměrně dobré vykreslení opojení z S/M. Ale, aby jste v tomhle našli komediální prvky, tak už asi máte hodně pokřivený svět. To už mi to spíše přpadá jako pohádka. 60% ()

maoc

V podstatě jen lehce nekonvenční romantický film. Konec ho už úplně shodil, když se dá velmi snadno vyložit tak, že Edward dostal v Lee to, co velmi mnoho ostatních chlapů, jen v malinko jiném kabátě - ženušku s nohama na stole popíjející kakao, když on kvapí ráno do roboty vydělávat na její pohodlný život. Společenské smlouvě mezi pohlavími bylo dostáno a čekají je jen světlé zítřky, sociální jistoty a dovolená v Jugosl..., pardon, na Floridě. Jo, jsou to takoví bdsm Básníci, kde Borůvka dá přednost Štepánkovi a ne Nádeníčkovi. Jenže on se z něj ten Nádeníček nakonec vyklube :-D  To, co se dělo před rozuzlením je sice příjemné, skvěle zahrané a nasnímané a na Maggie je radost se koukat. Její (somato)typ je to, co mi sedne. Přesto mne to nijak nevzrušilo, a to jsem měl sex naposledy předevčírem, takže na prázdný pytlík se nedá vymlouvat. Takže nakonec jen vztahovka. Pěkná a lehce delikátní a s výbornými dialogy, ale nic víc. Ani Badalamenti mne tentokrát nijak neuchvátil. Takže velmi příjemných 70 %, ale myslel jsem, že toto je větší kult. Možná jsem se měl podívat, když mi bylo 25. ()

djPeťál

Skvělý scénář a výtečná Maggie Gyllenhaal, ale taky parádní James Spader, jehož výraz mě po celý film řekl bych až fascinoval. To všechno z toho dělá výborný snímek. ()

mgerlich

Poměrně vtipný a nechybí tu osobitá atmosféra, jen kdyby to bylo alespoň trochu zasazeno do reality. Působí to malinko jak pohádka. ()

PoNoruška

Sekretářka určitě není film pro každého. Osobně na současných romantických komediích s Cameron Diaz nebo s Jenifer Lopez nevidím nic romantického (při sledování celou dobu cítím silně trapné pocity) Tohle sice není romantika alá sobotní odpoledne na Nově, ale mě potěšila a mám jí v top desítce. ()

newmeex

idealny film na povzbuzeni libida, vkusne lechtivy, vyborne herecke obsadenie a stipka perverze, odporucam pozerat v paru ;) ()

megajalec

Sexkretárka je filmom o sexe s minimom sexu. Skôr je o ovládaní človeka, jeho túžbach a v neposlednom rade o láske, ktorá má mnoho podôb. To považujem za hlavný plus, je to romantika trochu inak, originálne podaná. Nie pre každého je láska vyjadrená kvetmi, srdiečkami, pozornosťami, niekto proste potrebuje dostať dobre na zadok, aby vedel, že je milovaný :) ()

Jack.Pott

Haha - chichi - líbezné. Holčička Maggie Gyllenhaal je zoufalstvím bez sebe, když nedostane na holou. Chlapeček James Spader je parodií freudovského neurotika, který má problém promluvit a pakliže si občas nešlehne herák nebo nezaběhne maraton, vypadnou mu oči z důlku. Sekretářka je kvalitní komedie. Komediálně ovšem zobrazuje také vztahovou dominanci - submisivitu: Muž nejdřív málem nechá družku chcípnout hlady, aby následně nastala romantická idylka. A aby vášnivý divák dostal svoje, nakonec Maggie upustí na čerstvě povlečenou postel ošklivou mrtvolu chrobáka. Mazec. Husťárna. Až neuvěřitelná :-). ()

Diskantka

Přesto, že jsem po celou dobu filmu měla v levym hornim rohu napsaný webovky hledamsubinku.cz, shledávám tenhle film koukatelnym. V průběhu to byla celkem prdel, nepochopila sem tu slisovanou žížalu, to byl bullshit. A ten konec mi přišel jako sračka. Každopádně s čim dál většim časovym odstupem se mi to zdá lepší a lepší. A jsou tam vidět tets. ()

CrazymanM

Velmi pozoruhodný film,James a Maggie byli ve svých rolích opravdu famózní(Maggie u mě zřejmě o maličko vyhrála,jsem holt chlap),rozhodně však není pro každého a člověk si na něj musí najít tu správnou náladu! ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti