• Asmodin
  ***

  No vida, není to zas tak špatný seriál nebo jsem jen nenáročná divačka. První řada mě dost nudila a taky mi dost trvalo než jsem se zorientovala v ději, ale druhá řada už je zábavnější. Dalo by se říct, že celý seriál táhne Michael Fasbender. Je to asi nejslabší Fantasy/Horor seriál, který jsem kdy viděla. Docela mi vadil ten neuzavřený konec. Bylo docela úsměvný, když jsem viděla retuš "drastické" scény, přestože jsou nyní k vidění v dopoledních hodinách i horší scény.(13.2.2014)

 • Bozvav
  **

  Zatímco první 4 díly mne vcelku slušně navnadily, zbytek utek, nebo jsem spíše zdrhala já. Nápad dobrý, byť už poněkud ohraný, zpracování a herecké výkony na bodu mrazu. Nebýt Thelmy, tak se na to nedá vůbec koukat. druhá série nudná jak jednání ve sněmovně a Malachai slizkej jak hlemýžď vymáchaný v oleji. Potenciál byl, asi se ztratil někde mezi nebem a zemí. PS: jediné co opravdu zaujme je Joseph Morgan.(11.12.2015)

 • elizabeth_ba
  ***

  Poprve viděno na AXN (cca 2006/2007) zapamatovala jsem si pouze skutečnost, že vůdce padlejch andělů (Azazel) - je krásnej chlap a má modré oči :-)) (ano, bylo to mé úplně první setkání s Michaelem Fassbenderem ve filmu nebo seriálu, všechny ostatní jsem viděla později). Co mě napadlo při nynějším sledování? Že pro své výlety do minulosti se snad tvůrci inspirovali knihou Obecné dějiny ďábla, leč přečetli ji dost blbě, protože by jinak věděli, že za ďábla a padlé anděly vděčíme spíše Peršanům než Egypťanům. Celkově ty výlety do minulosti byly vždy uhozené a nedokončené a tak nám do druhé série zůstaly nezodpovězené otázky a šup už nám servírují další příběhy z minulosti ještě o kus děsivější a uhozenější než v sérii první. Pokud měly být součástí něčeho většího a vyššího, tak všechno tak nějak zapomněli ukončit a uvést na pravou míru. Každopádně Azazel ve mně vzbuzuje rozhodně větší sympatie než skupiny studentů internátní školy (která mimochodem za mnohé z nich přebírá poručnictví), jedna neživá Thelma nebo jakási vymítačka zlých důchů. Proč bych to taky měla vnímat jako střetnutí dobra a zla, když obě skupiny používají stejné praktiky a hranice mezi nimi se občas stírají a ztrácejí? Nebo jsem o tom neměla přemýšlet a jen se bavit? Jenže...Když na chvilku zapomeneme na Fassbendera nebo se nedokážu pobavit tím, že tou vymítačkou byla dcera astrologa Johna Dee, tak skutečně není čím... Ale přece jen dvě hlášky mi utkvěly v hlavě, jedna taková dost „americká“ od Laury Pyper (jako Elly Dee): „Zapomeň na latinu, je to jazyk knězů a šarlatánů...“ a druhá od Michaela (jako Azazela): „Všichni se někomu zodpovídáme...“ Takže..., jaký že je závěr? No, že za zapamatování opravdu stojí jen ten Fassbender a za zmínku prostředí školy, její ředitel a sem tam nějaká hláška od Thelmy. (hodnocení psáno po 13 dílech, ke zbytku lze jen dodat, že čím se inspirovali k nim, je lépe snad ani nevědět...;-))(30.1.2012)

 • chicab8
  **

  Chudoba a bída, seriál se snaží těžit ze současné fascinace mystikou, ale vůbec mu to nejde. Děj je plytký, postavy nepříjemné a celkově je to nedotažené. Svou hlavní sílu seriál totiž pohřbil už v prvním dílu - Thelma. Dvě hvězdičky jsou jedině a pouze za ní, jelikož její glosy byly to jediné, co mě donutilo vydržet až do konce.(16.9.2010)

 • bouncer
  **

  Na první pohled zajímavý seriál plný padlých andělů, duchů, čarodějnic a to vše navíc z prostředí malebné soukromé školy. Bohužel dost rychle začíná být děj nesnesitelně zmatený a rychle přeskakující mezi jednotlivými motivy (ostatně tak už to u seriálů bývá). Nejhorší se mi ale zdá, že už ke konci první série (5 dílů) dochází tvůrcům dech. Pouze pro velké fanoušky Buffy a jí podovných...(19.9.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace