• Jacinda

Hlavní postava mi přijde nanejvýš trapná. Člověk by možná řekl, že jsem vysazená proti holkám, ale pouze ukázky na AXN sfi-fi mi stačily k tomu, abych si řekla dvě věci: Celkem zajímavé, nicméně neshlédnutelné díky Jemine Rooper. Příšerný sestřih působící "jako barevná helma" určitě není sexy (jak hlásí reklama) a věta "Musíme zabít vaše dítě" by nejspíš měla být dramatická, mně ale přijde spíš k smíchu. Prostě hrůza(26.1.2009)

První série byla docela v pohodě, druhá série se skvěle rozjela a člověka neuvěřitelným způsobem vtáhla do děje. Bohužel v druhé polovině se to všechno začalo překombinovávat a pomalu se z toho stala spíš parodie. Závěr sice zůstal otevřený na případnou další sérii, ale pochybuji, že se ještě někdy natočí.(21.11.2011)

1. série: 2-3 hvězdičky, 2. série: 4-5 hvězdiček. Tenhle britský seriál ve stylu Buffy, přemožitelky upírů mi kdysi kdosi nadšeně doporučil, a tak jsem ho ve chvíli nudy začala sledovat minulé léto a po počáteční nedůvěře jsem si na něm rychle vypěstovala slušnou závislost. Moje dojmy už sice trochu vybledly, ale podle tolika negativních konentářů se mi zdá, že většina lidí tady hodnotí jen 1. sérii, ale 2. série je přitom neporovnatelně lepší než ta první a chvílemi si zaslouží jasných pět hvězdiček. Co se týče první série, jistá zábavnost a zajímavá atmosféra se jí nedá upřít, ale příběh opravdu nikoho svou originalitou na lopatky zrovna nepoloží, a co bylo pro mě nejhorší, hlavní postava v podání panenkovité Christiny Cole mi připadala příšerně nesympatická a chvílemi jsem dostávala silnou chuť ji taky počastovat nějakou šťavnatou kletbou. Stejně tak hlavní padouch Azazael moc charismatu nepobral, a tak prakticky jediný důvod, proč jsem seriál sledovala dál, byla roztomilá lesbička-duch v podání sympatické Jemimy Rooper. Ovšem s druhou sérií se všechno mění a z "Hex" se stává dramatická, nervydrásající, neskutečně zábavná a chvílemi až úchylně originální podívaná. Postupně přibývají další, tentokrát už opravdu zajímavé postavy, z nichž se některé sice mihly už v 1. sérii, ale teď zcela neočekávaně mění role, místo nevýrazné Cassie scénaristé divákům jako novou hlavní postavu naservírují charismatickou čarodějku Ellu v podání talentované Laury Pyper a noví padouši jsou buď proklatě sexy nebo proklatě odporní, z čehož ani jedno není na škodu. Tvůrci popustili uzdu svým nejodvážnějším fantaziím (lehce v duchu Gaimanova knižního Nikdykde), přidali pořádnou porci vtipné morbidity, příběh i postavy se vyvíjejí zcela nepředvídatelně a můžete si být jistí, že na konci zůstanete sedět s otevřenou pusou a nesmělým přáním na další nášup.(11.3.2010)

Wow, seriál kterej zabije hlavní hrdinku? Jako dalo se z toho získat víc... ale bylo to asi ještě před boomem současných homo emo upírů a čarodějů (upozorňuji, že je miluju! :-)) Má to Michaela Fassbendera a navíc i milostnou scénu s ním... To mi naprosto stačí ke shlédnutí těch několika dílů... Předpokládám, že pro další díly to nemělo dostatečnou sledovanost...(27.6.2014)

• chicab8

Chudoba a bída, seriál se snaží těžit ze současné fascinace mystikou, ale vůbec mu to nejde. Děj je plytký, postavy nepříjemné a celkově je to nedotažené. Svou hlavní sílu seriál totiž pohřbil už v prvním dílu - Thelma. Dvě hvězdičky jsou jedině a pouze za ní, jelikož její glosy byly to jediné, co mě donutilo vydržet až do konce.(16.9.2010)