Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V novém dramatickém seriálu AXN s prvky nadpřirozena se Cassandra "Cassie" Hughes, plachý společenský outsider, zoufale snaží zapadnout do jedné z podivnych part v anglické internátní škole Medenham Hall. Chce být oblíbená, ale jediný člověk, který ji opravdu miluje, je její lesbická spolubydlící a nejlepší kamarádka Thelma. Cassie by udělala všechno pro to, aby ji "správná parta" přijala. Budoucnost Cassie se ale navždy změní, když se zastaví na cigaretu v jedné ze starých budov na koleji, kde najde ukryté starobylé předměty. Tyto předměty Cassie obdarují nadpřirozenými schopnostmi... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (26)

Jacinda 

všechny recenze uživatele

Hlavní postava mi přijde nanejvýš trapná. Člověk by možná řekl, že jsem vysazená proti holkám, ale pouze ukázky na AXN sfi-fi mi stačily k tomu, abych si řekla dvě věci: Celkem zajímavé, nicméně neshlédnutelné díky Jemine Rooper. Příšerný sestřih působící "jako barevná helma" určitě není sexy (jak hlásí reklama) a věta "Musíme zabít vaše dítě" by nejspíš měla být dramatická, mně ale přijde spíš k smíchu. Prostě hrůza ()

Madsbender 

všechny recenze uživatele

No, zatiaľ ma to nijak extra neohromilo, ale nie je to až také zlé. Problém je, že okrem strašidelných scén, fantasy zápletky, štýlového Fassbendera (mal by si zahrať charismatického záporáka v nejakom poriadnom kvalitnom horore) je tu aj absolútne nudne a nezaujímavo spracované školské prostredie a s tým spojené vzťahy a zápletky, Christina Cole, ktorá nie je škaredá ani hlúpa, ale je to jednoducho priemerná šedá myška, a zúfalo nevtipná (a mŕtva) Jemima Rooper. Jedna hviezdička navyše za spomínaného Michaela. Hodnotenie po prvých 3 dieloch. ()

Reklama

bouncer 

všechny recenze uživatele

Na první pohled zajímavý seriál plný padlých andělů, duchů, čarodějnic a to vše navíc z prostředí malebné soukromé školy. Bohužel dost rychle začíná být děj nesnesitelně zmatený a rychle přeskakující mezi jednotlivými motivy (ostatně tak už to u seriálů bývá). Nejhorší se mi ale zdá, že už ke konci první série (5 dílů) dochází tvůrcům dech. Pouze pro velké fanoušky Buffy a jí podovných... ()

Laerry 

všechny recenze uživatele

Co se seriálu nedá upřít, je jedinečná atmosféra starého kontinentu. Lákavé prostředí fotogenetického hradu, který patřil dynastii Tudorovců, a především proslulá britská provokativnost: všichni souloží se všema, a to i lesbičtí duši a démoni, převlečení třeba za kněze. K tomu si připočtěte temnější Voodoo rituály a potvory ze staré mytologie a máte z toho namíchaný jedinečný mix, který ale většinu času silně nudí a neprobudí ve vás zájem o postavy a jejich osudy. ()

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele

Poprve viděno na AXN (cca 2006/2007) zapamatovala jsem si pouze skutečnost, že vůdce padlejch andělů (Azazel) - je krásnej chlap a má modré oči :-)) (ano, bylo to mé úplně první setkání s Michaelem Fassbenderem ve filmu nebo seriálu, všechny ostatní jsem viděla později). Co mě napadlo při nynějším sledování? Že pro své výlety do minulosti se snad tvůrci inspirovali knihou Obecné dějiny ďábla, leč přečetli ji dost blbě, protože by jinak věděli, že za ďábla a padlé anděly vděčíme spíše Peršanům než Egypťanům. Celkově ty výlety do minulosti byly vždy uhozené a nedokončené a tak nám do druhé série zůstaly nezodpovězené otázky a šup už nám servírují další příběhy z minulosti ještě o kus děsivější a uhozenější než v sérii první. Pokud měly být součástí něčeho většího a vyššího, tak všechno tak nějak zapomněli ukončit a uvést na pravou míru. Každopádně Azazel ve mně vzbuzuje rozhodně větší sympatie než skupiny studentů internátní školy (která mimochodem za mnohé z nich přebírá poručnictví), jedna neživá Thelma nebo jakási vymítačka zlých důchů. Proč bych to taky měla vnímat jako střetnutí dobra a zla, když obě skupiny používají stejné praktiky a hranice mezi nimi se občas stírají a ztrácejí? Nebo jsem o tom neměla přemýšlet a jen se bavit? Jenže...Když na chvilku zapomeneme na Fassbendera nebo se nedokážu pobavit tím, že tou vymítačkou byla dcera astrologa Johna Dee, tak skutečně není čím... Ale přece jen dvě hlášky mi utkvěly v hlavě, jedna taková dost „americká“ od Laury Pyper (jako Elly Dee): „Zapomeň na latinu, je to jazyk knězů a šarlatánů...“ a druhá od Michaela (jako Azazela): „Všichni se někomu zodpovídáme...“ Takže..., jaký že je závěr? No, že za zapamatování opravdu stojí jen ten Fassbender a za zmínku prostředí školy, její ředitel a sem tam nějaká hláška od Thelmy. (hodnocení psáno po 13 dílech, ke zbytku lze jen dodat, že čím se inspirovali k nim, je lépe snad ani nevědět...;-)) ()

Galerie (33)

Reklama

Reklama