Nezvratný osud 3

• Německo

Nezvratný osud 3

Horor / Thriller

USA / Německo / Kanada, 2006, 93 min

Myslím, že můžu bez nadsázky pasovat Nezvratný osud, ať se jedná o kterýkoliv díl za jistotu, že Vám to na hodinku a půl zatají dech. U trojky sice malinko déle, jelikož už prakticky čekáte a hledáte smrt v každém záběru, ale tvůrcům stále nedochází nápady a ty jsou vždy více či méně originální. Herci sympatičtí, smrti mrazivé bez zbytečných prodlužování. Takže znovu nám ukázal Nezvratný osud, že je jedno jaké má za sebou číslo, jelikož zatím je vždy dobré. Tak na tři a půl (( ::(19.4.2007)

• gogo76

Chýri o katastrofe som začul skoro, takže sa mi celkom darilo vyhýbať sa mu. Nakoniec som na to náhodou natrafil v TV, tak som skúsil a chýri musím potvrdiť. Strašne predvídateľné a strašne nudné. Obyčajné nudné kopírovanie dobrého nápadu, bez akejkoľvek iskry. Od polovice filmu som si prial, aby to čím skôr skončilo a dopozeral som to so sebazapretím. Nepochybujem, že svojich fanúšikov si aj toto pokračovanie nájde. 40%(13.10.2009)

Třetí díl vyvražďovací série, kde v roli vraha vystupuje sama Smrt. Tenhle díl se neobtěžuje přijít s něčím novým, ta fatální hromadná nehoda je tentokrát jízda na stylové horské dráze Devil's Flight. Díky předtuše hlavní hrdinky půlka lidí přežije, jenže ti jsou teď tím pádem na seznamu.... Je to průměr. Solidní zábava, ale místy (teda, ono vlastně i tak celkově) stupidní a hlavně už dost ohraná. Dá vše, co hlavně se obecně od slasheru očekává, tedy pěkný vraždy/smrti (blbky v solárku, nastřelovačka), zajímavýho vraha (tady pochopitelně neuvidíte nic víc než lehký větřík, ale to že vraždí Smrt je prostě uspokojivý), a kozy (opět blbky v solárku). Takže zábava ujde, FD3 ale ničím nevyčnívá a první dva díly na mě svého času zapůsobily víc.(10.3.2010)

• Sobis87

První Nezvratný osud byl originální a atmosférický horor. Tam, kde ztrácel druhý díl na originalitě a nervy drásající atmosféře, to doháněl vymazlenými záběry a brutálnějšími mordy. Třetí díl je už pouze recyklací původního námětu a vyčnívá jen nekompromisní brutalitou a originalitou jednotlivých zabití. Ničím jiným nepřekvapí. Dokonce bych tento díl už ani nenazval hororem, ale spíš krvavým thrillerem, bát se tu totiž rozhodně nebudete. Škoda, že se po prvním "hitchcockovsky" vymazleném díle série zvrtla v tuctovou teenagerskou vyvražďovačku...další díl snad radši už netočit.(21.1.2008)

• Dan9K

Neskutečně ubohé, hloupé, nudné a nezajímavé pokračování dvou kvalitních vyvražďováků. A přitom takový potenciál! Pocit blízké smrti na horské dráze přeci zažíváme všichni. Havárie (neberu to jako spoiler, protože tady všechno, co se může posrat, se taky posere) ale nebyla vůbec dobře natočená a speciální efekty jsou z toho vidět na kilometry daleko, takže působivost se nekoná. Stejně tak metrem jezdíváme kdekdo každý den a je to pro nás už taková rutina, že si málokdy uvědomíme, v jak reálném nebezpečí se vlastně ocitáme. Je to velmi vděčné prostředí pro nějakou katastrofičku. Ale je zas pravda, že to metro je ještě natočeno docela dobře, součástí jeho scény je ale jeden z mnoha logických nesmyslů, které rovněž snímek provázejí. Nesmím opomenout také dialogy, jejichž stupidita nezná mezí a jsou tak pravděpodobně největším záporem spolu s velmi nepříjemnými charakterovými vlastnostmi všech postav. Final Destination 3 nenabídne ani jedno překvapení. I když se o něj tvůrci možná snažili, ale když má přijít, je natolik předvídatelné, že by větším překvapením bylo, kdyby nepřišlo. A pak jsou tu ještě úmrtí. V jedničce byly slušné, v dvojce grandiózní, ale ve trojce jsou to v naprosté většině případů akorát rozprsky a smáčknutí. A nakonec ještě závěr, který užuž vypadal dobře, avšak zcela ztroskotal, jelikož je to (možná spoiler) akorát mnohonásobně trapnější variace na konec z jedničky. Jo a ještě ihned podpořený dokonale nehodící se hudbou v titulcích. Dávám miniaturní hvězdičičku za scénu v soláriu, která sice byla asi nejpředvídatelnější (pokud to vůbec jde), ale byla aspoň trochu zajímavá.(1.1.2007)

• - Keď dve dievčatá idú do solária, jedna z nich povie: „Dočerta, zabudla som si iPod.'' Ale neskôr majú obidve nasadené sluchátka a počúvajú hudbu z iPodu. (Methodix)

• - O roli Erin Ulmer se ucházela Ashley Tisdale. (Terva)

• - Tony Todd, který si v předcházejících částech zahrál pracovníka márnice, tentokrát do filmu propůjčil jen svůj hlas. Můžeme ho slyšet jako démona nad vchodem na horskou dráhu. (imro)