Nezvratný osud 3

Nezvratný osud 3

• Nový Zéland

Horor / Thriller

USA / Německo / Kanada, 2006, 93 min

Ellis vyklidil režisérskou židli, vrátil se Wong a po pravdě to moc skvěle nedopadlo. Oproti dvojce docela propad. Úvodní nehoda nejslabší z celé série. Některý smrťáky jsou sice fajn (hlavně ty dvě dyliny v solárku, takhle bych fakt chcípnout nechtěl) ale celkově to působí takovým rutinním dojmem ve stylu pojďme je všechny zabít ať už to máme z krku. Chybí tu ta tvůrčí radost a nadšení který z druhýho dílu doslova sálali. Ten slušnej konec z pěknou havárkou metra to zachránil a nakonec vysloužil filmu třetí hvězdu, ale jinak nic moc.50%(12.4.2014)

• mm13

Jednotka predstavuje výbuch originality, divák nemá času riešiť iné, než ako sa z toho hrdinovia dostanú a kto bude vydrbanejší. Dvojka je zase výbušnou, popcornovou splatter jazdou a divákovi nevadí, že po dramatickej stránke sa už toho veľa nového neudeje. Lenže pri trojke sa jedná priam o explóziu všetkého zlého, čo doteraz spinkalo pod povrchom. Prekombinované, samoúčelné, bez prepracovanejších pravidiel, v závere už úplne bez nich. Porno snažiace sa o príbeh so síce chutnými, ale iba štandardnými "tými" scénami.(13.11.2006)

Aneb jak to všechno zase začalo. Mystično a strach z neviděného, který přetrvával v prvním díle je pryč. Tvůrci se pevně drží co nejbrutálnějších provedení smrti každého vybraného nešťastníka a není zde již víceméně nic, co by člověka mohlo překvapit. Dopředu se dá lehce vytušit, co se zřejmě dotyčnému stane a tak jen čekáte, jak moc bude jeho konec bolestný a brutální. Ovšem dost dobrý je nápad s fotkami, u kterých hlavní hrdinka později zjistí, co vlastně symbolizují. V tomto filmu jsem se poprvé setkala se sympatickou, mladou tváří Mary Elizabeth Winstead, která se mi začíná moc líbit:)(23.7.2006)

Smrt, jakožto asi celkově nejzákeřnější ze všech masových vrahů napříč všemi horory, se znovu vrací na scénu a opět je nelítostná a nehodlá šetřit nikoho, kdo její plán prohlédl a přežil nehodu na horské dráze. Jsem rád, že jsem napravil svůj rest a na třetí díl Nezvratného osudu se konečně podíval, s výjimkou tohoto dílu jsem totiž už viděl jednotku, dvojku, čtyřku i pětku, jen trojka mi nějak unikala. Co se týče mého hodnocení, tak tenhle díl je z mého pohledu spolu se čtvrtým dílem tím nejslabším z celé série. Tento třetí díl mi chvílemi přišel takový nemastný a neslaný, skoro mě i v některých chvílích nudil a celkově jsem tak nějak ani nesplynul s hlavními postavami, které si nestihly během celého filmu získat mé sympatie, a tak mi byl jejich osud skoro i lhostejný. Tento film tak z mého pohledu zachraňují některé originální způsoby usmrcení jednotlivých postav, jejichž nápaditostí se ostatně vyznačuje celá série, a ani zde tomu nebylo jinak. Ve výsledku mám ale pocit, že si brzy po zhlédnutí filmu nebudu ani příliš pamatovat, o čem vlastně byl. Nicméně na takové slabší tři hvězdy to stačí, a taky je tomuto filmu uděluji.(6.4.2013)

James Wong sa spamätal a po strašnej dvojke sa vrátil k sérií ktorú sám vytvoril a hoci už nedosahuje kvality jednotky je o hviezdičku výššie za prvé kvôli uveritelniahodným úmrtiam ktorých tu nebolo veľa myslim že som narátal dve ale rozhodne neboli tak stupídne jak v dvojke, za druhe kvôli sympatickým hrdinom s ktorými sa dalo stotožniť čo sa o dvojke povedať nedá a za tretie,lebo na dvd je bonus kde si môžte vybrať ako chcete aby hlavný hrdinovia zomreli a na tom som sa dosť bavil. poteší ženská nahota ktorá by mala u vyvraždovačky byť a zamrzi neúčasť todda v úlohe hrobára lebo ten tomu dodával tú spooky atmosféru. lahký nadpriemer.(21.1.2008)

• - V solárku hraje „Love Rollercoaster“ od Ohio Players. (Duoscop)

• - Třetí díl hororové franchise stál 25 mil. dolarů a o úspěšnosti investice producentů přesvědčil už první víkend (10. – 12. 2. 2006), během kterého diváci zaplatili na vstupenkách 19,1 milionu. Celkový obrat se v amerických kinech vyšplhal na 54 milionů. (imro)

• - Mary Elizabeth Winstead se původně ucházela o roli Kimberly ve filmu Nezvratný osud 2 (2003). Později však vyzkoušela roli Wendy, která jí již zůstala. (Terva)