Nezvratný osud 3

• USA Final Destination 3 (více)
Trailer

Parta studentů střední školy se velmi dobře baví v místním zábavním parku. Rozhodnou se i pro Ďábelskou horskou dráhu. Jenže jedna z dívek, Wendy, má špatné tušení. Někteří kamarádi z horské dráhy vystoupí, jiní na atrakci zůstanou. Dráha se rozjede a po několika vteřinách vykolejí a všichni ve vozících zemřou. Předtucha se vyplnila. Po společném pohřbu obětí chce Wendy školu opustit. Spolužačky se jí snaží pomoci, aby se netrápila a nedávala si za vinu smrt ostatních. Kamarád Kevin objeví na internetu článek o pasažérech letu 180, kteří vystoupili kvůli zlé předtuše z letadla, jež později spadlo. Ti, co přežili, pak ale za nejasných okolností stejně zemřeli. Hrůzná vize se začne naplňovat. Smrt postupně nalézá všechny Wendiny přeživší kamarády. O pět měsíců později jsou naživu už jen Wendy, Kevin a Wendina sestra Julie. Smrt ale nezapomíná... (TV Nova)

Trailer

Gemini

Otec jedničky se vrátil a natočil její klon...laciněji vypadající (spouštěcí scéna je beznadějně televizní), překombinovaný do debility, a navíc s horšími hereckými výkony než nabídli starší sourozenci. A to je Mary Elizabeth Winstead moc hezky mňoukající kočička, a jak ukazuje v Bobbym, hrát vcelku umí. Tady ale nemá co, stejně jako ostatní...takže zůstává už jenom gore, který je naštěstí pořád celkem fajn. I když....solárko mi přišlo už moc blbé, a ačkoliv třeba nehoda s motorem je ROFL jak má vypadat, zase to šlo do kytek v posilovně. Ale ono je to vlastně jedno, protože aby to vyvážilo všechna negativa, to by se musely dít hodně onačejší trikové orgie. 40% a narozdíl od dvojky, která mě pobavila, už se znovu dívat nebudu. ()

Matty

Systematická likvidace tupých teenagerů potřetí, tentokrát již bez jakékoliv snahy o příběhovou originalitu. Kdy v téhle sérii konečně někoho napadne začít si zahrávat se životem, věříc, že stejně nemůže zhynout, neboť není v pořadí? Scén úmrtí zde najdete cca pět, jsou brutální, jsou morbidně vtipné a svou (ne)pravděpodobností odrazují od vykovávání určitých činností (ležení v solárku, posilování ve fitku). Pět saďáren za hodinu a půl drahocenného času… nic moc nabídka, co říkáte? 40% Zajímavé komentáře: Visáč, wipeout, Andreiko ()

Isherwood

Naprosto identická kopie prvního dílu, která nepřináší vůbec nic nového. Wong je absolutní dřevo, který nemá talentu ani co by se za nehet vešlo. Zatímco všechna úmrtí ve druhém díle byla díky režiséru Ellisovi skvostnou vizuální žranicí, ve Wongově podání je smrt bohapustou rutinou, která diváka z křesla rozhodně nenakopne, což za předpokladu, že děj je absolutně okleštěn o jakoukoliv vedlejší linii (v prvním díle agenti FBI, ve druhém zajímavý nápad na celkové přelstění smrti), je Final Destination 3 uboze podprůměrný „dead teen movie“, kterého je škoda i pro čtrnáctileté děcka zkoušející nějaký ten „cool horor“. ()

Djkoma

Příjemné, příjemné a do třetice opět příjemné. Vypůjčení solária z Démonů dvojek působí příjemně. Oproti prvním dvěma dílům méně tradiční místo hlavní havárie, ale možná o to zajímavější. Každý nadává na neustálá pokračování horrorvých sérií, ale já se rád podívám na všechny nezvratné osudy a jestli vznikne čtvrtý nebo pátý díl, se stejnou myšlenkou, ale zase jinými úmrtími, budu rád a křičet na špínu hollywoodu rozhodně nebudu. James Wong už nerežíruje tak zručně jako v prvním díle, ale je to pravděpodobně způsobeno i herci, scénářem a rozpočtem. Přestože jde o třetí díl, rozpočet nebyl nijak vysoký (32 milionu, cože je asi o 9 milionů více než v případě prvního dílu) a určitě se vyplatil. Cesta zvyšování rozpočtů není cestou do budoucnosti, ale do minulosti(ať žije Kleopatra, třeba se brzo objeví někdo podobný kdo způsobí konečně lobotomii majitelům studií). ()

imf

Očekávaný kousek, který má nakonec chuť předmraženého hamburgeru. Už po deseti minutách děje víte jak bude chutnat a nic vás nepřekvapí. Wong si zkrátka nelámal hlavu a pod dojmem, že všechno podstatné divákům řekly první dva díly, si jenom odmáknul tradiční dějovou kostru. Úmrtí jsou fajn, dodatečně přetočené intro je dokonce super, ale filmu pak začne příliš rychle ubývat kyslík a ke konci je svou prostoduchostí skoro až nesnesitelný. Na videu by mu bylo líp. (5/10) ()

• Keď dve dievčatá idú do solária, jedna z nich povie: „Dočerta, zabudla som si iPod.'' Ale neskôr majú obidve nasadené sluchátka a počúvajú hudbu z iPodu. (ČSFD)
  • V solárku hraje „Love Rollercoaster“ od Ohio Players. (Duoscop)

Související novinky

Krvavá romance pro Kristen Stewart

Krvavá romance pro Kristen Stewart

22.11.2007

Dnes vám nechceme kazit náladu a tak se nebudeme rozepisovat o Nezvratném osudu 4, který bude pod dohledem režiséra dvojky Davida R. Ellise dál ždímat vstupné z krvelačných dorostenců, jimž nestačil…