Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• USA Sin City: A Dame to Kill For (více)

Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá. Dwight (Josh Brolin) hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Green) a požádá ho, aby jí ochránil před násilnickým manželem. Dwight však netuší, že Ava má úplně jiné úmysly. Marv (Mickey Rourke) se probudí na dálnici, obklopen několika mrtvými těly a ani za nic si nemůže vzpomenout, kde se tam vzal. Sebevědomý gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) chce ve hře porazit největšího padoucha ve městě, senátora Roarka. Zahrává si ale s nebezpečným mužem a události se vymknou kontrole. Striptérka Nancy (Jessica Alba) se jen těžce vyrovnává se smrtí Johna Hartigana (Bruce Willis) a je odhodlaná jeho smrt pomstít za každou cenu. V pokračování kultovního snímku Sin City se v několika propojených povídkách vracíme do města hříchu, plného kriminálníků, zkorumpovaných policistů, zabijáků a sexy žen. (A-Company CZ)

VojinRyan

Rodriguez je parádny režisér. Mám ho rád, ale na jeho Sin City som nevedel prísť na chuť. Už v prvom diely sa mi to nepáčilo a pri tomto mám pocit, že je to to isté ale o niečo horšie. Nebyť Sexi Jessici Alba a ešte viac odhalenej Evy Green tak dám len 2*. To sú dve krásne ženy, len kvôli ním som to dopozeral. 52% - 3* ()

agentmiky

V porovnání s jedničkou to bylo daleko svižnější a možná i lepší dialogy a vtipy,ale příběh byl asi slabší.Už jsem věděl,co tak nějak můžu od tohoto filmu očekávat a nijak mě nepřekvapil.Film se vymyká stylem,jakým je natočený,ale líbí se mi.Někomu se může zdát,že většinou jen černobílá barva je o ničem,ale právě to dává filmu jiný rozměr.Objevily se zde stejné postavy z jedničky,ale i nové tváře.Nejlepší byl asi Mickey Rourke coby Marv,který oplýval vtipnými hláškami.Nesmím zapomenou ani na senátora Rourka,který byl brilantní.Josh Brolin si zde zahrál stejnou roli,co v jedničce Clive Owen.Za mě dávám 75%. ()

SaNcHeZ_cz

Když dva dělají totéž, není to totéž. Druhé Sin City se snaží jít tak příliš těsně ve šlépějích svého předchůdce, že si většinu času šlape samo na nohy. Hloupé, nekonzistentní a oproti prvnímu dílu výrazně horší. Větší množství sexa tanečku a ženské nahoty to nezachrání. Rodriguez s Millerem natočili něco, co je na půli cesty mezi zajímavým a nápaditým Sin City - Město hříchu a hloupostí Spirit. [55%] ()

LV.Helter

Debilne a jebnuté podobným spôsobom. Humor alá Machete 2 a pochybujem, že to už niečo horšie existuje a slabý odvar Rodrigueza, ktorý to celé dal na vizuál... ale ináč to stojí maximálne ako kompromis za priemernú polovicu a klišé záverečnú polovicu. Jedným slovo NUDA, ktorá postráda akúkoľvek esenciu filmu.. ()

dejww

Kdyby tam nebylo tak zbytečně moc digitálních efektů, mohlo být mé hodnocení o tu hvězdu lepší. Zároveň ale musím říct že digitální část byla pěkně udělaná. Jen ty přechody mezi digitálními a nedigitálními částmi mohly být plynulejší. Ovšem pokud máte rádi hektolitry bíle krve tak se vám to bude líbit. Jak se tvůrcům nepovedlo propojit digitalizaci tak propojení postav příběhů se jim povedlo. Bylo příjemné vidět postavy z jiných dějových liniích postávat někde bokem zatím co čekali až přijde jejich chvíle. A sem tam se do děje vmísí. Za mě 72% ()

javak810i

Dlouho očekávané pokračování kultovního Sin City je v mnoha ohledech přesně takové, jaké byste čekali. Opět můžeme obdivovat nezaměnitelně stylizované audiovizuální zpracování a osobitý mix noir a grindhouse atmosféry. Fanouškovské guilty pleasures by tedy měly být uspokojeny. Přesto mám ale z filmu takový dojem, že mu trochu něco chybí. Bohužel nedokážu říct přesně co. Herecké obsazení se sice trochu obměnilo, avšak jádro zůstalo stejné a nové role se mi celkem líbily - především svůdná mrška Eva Green a Joseph Gordon-Levitt coby ambiciózní karbaník. Možná to bude odchodem Quentina Tarantina z původní režisérské trojice. Každopádně celkově mi přišly film a jednotlivé jeho epizody trochu bez "šmrncu" v porovnání s dílem předchozím. Ovšem i tak se stále jedná o skvělou a zábavnou podívanou, která by klidně mohla být o půl hodiny delší, a kterou rozhodně doporučuji vidět, a to nejen fanouškům prvního dílu. Dávám 4* ()

kolda1990

A sakra...kde se stala chyba? dávám sice 4 hvězdy, ale díky 3D a skvělému zpracování a nebudu si nic nalhávat, taky velká láska k prvnímu dílu hrála roli. Jinak oproti jedničce zklamání, příběh nebyl kdo ví jakej...tleskám alespoň Evičce Green, které začínám velmi přicházet na chuť. ()

Ellmariachi

Kouzlo prvního dílu je sice pryč, ale to se přeci jen, ruku na srdce dalo čekat. Prostě zde platí menší úprava onoho pořekadla. Jen tady totéž nedělají dva, ale o totéž se Robert pokouší 2x. A prostě není to úplně totéž. Každopádně to na mě furt funguje. Nejvíce mě zaujal příběh kolem kolem Evy Green. Když týhle ženský koukám do očí, ano správně do očí, tak mám jediný vysvětlení. Byla se projít v pekle a na tý procházce se jí klidil z cesty i sám Ďábel. Protože co tahle dáma umí pohledem udělat... neskutečný. No a jsem jen zdravej chlap, takže pochopitelně musím vychválit i její další přednosti, kterých si tu užijeme. No pryč od toho. I další příběhy jsou fajn, ale chybí jim hlubší pointa a gradace zmiňovaného příběhu. Za místy dobrou řežbu a ano musím to zmínit. I za prsa Evy Green 80 procent. ()

filmsim

Devět let je dlouhá doba.. Jako fanoušek jedničky jsem dvojku nedočkavě vyhlížel, ale to co jsem nakonec dostal, je lehce zklamáním. Mnohem horší příběhy než v jedničce, méně promyšlené, odfláklejší a s předvídatelnou pointou. Celé se to příliš vleklo a díky kratší stopáži (vzhledem k prvnímu dílu) se toho událo poměrně málo. Na druhou stranu stylizace je snad ještě vypiplanější než v jedničce, Rodriguez s Millerem přidali i pár nápadů, takže po vizuální stránce si to v kině opravdu vychutnáte. Navíc tu je Eva Green, která uhrane v každém záběru, Jessica Alba, která naštěstí moc nemluví a většinu času jen kroutí zadkem, hláškující Mickey Rourke a Joseph Gordon-Levitt, který si svého pokerového hráče vyloženě vychutnal a i z toho malého prostoru, co dostal, vytěžil maximum. Kdybych viděl dvojku dva roky po prvním filmu, tak si řeknu, že i přes to, že je to slabší pokračování, tak to jedničku pěkně doplňuje (některé události navazují na ty z prvního dílu), takhle to je jen lehce nadprůměrné, ale zároveň promarněné pokračování. 6/10 ()

Baronne odpad!

Ještě víc nesmyslná kravina než jednička, všichni umíraj, všichni jsou strašně tvrdý, všechno je zkažený. Greeniny kozy mě fakt nezajímaj, a černobílý filmy už nějakou dobu taky ne . Fakt se divim jak se tohle někomu může líbit.. Při střelení šípem frajer odletí 10 metrů do vzduchu ( potom Alba skočí deset metrů do vzduchu ), u některejch scén to vypadá jak při japonský Godzille, no šílenost .. Nedám ani tu jednu hvězdu za obsazení nebo herecký výkony, protože si to ten film prostě nezaslouží. ()

erased

Za dlouhých devět let od premiéry Sin City stihl tento filmový fenomén zkultovnět, a bylo jasné, že návrat do města hříchu nebude mít jeho pokračování jednoduché, ba že i vyrovnání se očekáváním, která za tu dobu stihla nabobtnat, bude prakticky nemožné. Proto lze jen těžko schovat rozpaky z výsledku. Třeba to, od čeho jsem si sliboval nejvíc, tedy povídka o titulní Evě Green, je nakonec největším zklamáním. Ani mi tolik nevadí obličej Dwighta před plastikou (i když...), jako samotná Ava, která je místo kýžené tajemnosti celou dobu až příliš odhalená. Přitom o několik minut později dokazuje návrat Nancy, že sexy neznamená jen dobrý den, kozy ven. Bohužel, další návraty, tedy Hartiganův a Marvův, taky nemají tolik šťávy, jako fanoušek očekával. Zatímco první se před kamerou zdrží jen pár vteřin (i když i tak stylově), druhého kamera naopak prakticky neopustí, a přestože je to pořád bezkonkurenční frajer, všeho moc škodí, a místo střídmého dávkování pr Tak to vidíte, u Dame to Kill For jsem se bavil skoro královsky, a stejně tu jen plkám špínu. A vážně nechtěně, povídka o Johnnym strká do kapsy i cokoli z prvního dílu, skvělá je i epizoda o dvou policajtech, a Nancy a Marv jsou pořád stejně cool, jako kdysi, když jsem na jejich pohnutých osudech vyrůstal. To znamená fakt hodně moc cool. To samé platí i o té hravé komiksové stylizaci. Jenže na to, aby se z něj stal kult, přišlo druhé Sin City příliš pozdě. ()

Freemind

"Řeknu to na rovinu - někdy je lepší, když sedí dva blbečci vedle sebe. Dokud může Robík opisovat od svého nejlepšejšího kamaráda Quentina, jakž takž to zvládá. Jakmile ale zůstane v lavici sám, jde to s prospěchem dolů. Tady to máme ve všech předmětech za čtyři mínus. A trojkou z výtvarné výchovy to nezachráníme, paní Rodriguezová." ()

gogos

Naprosto vybroušený vizuál je skvěle stylisticky zpracován do parádního komiksového konceptu. Technicky snad ještě vymazlenější, nežli původní Sin City. Trochu jsem se obával děje či tempa filmu, ale naštěstí se nic z toho nepotvrdilo. Hvězdami nabitý ansámbl je zdárně ukočírován, děje jednotlivých kapitol jsou zajímavé. Přeobsazené postavy jsou sehrány s důstojností, avšak všem jednoznačně kraluje Marv, Johny a Ava Lord. Nancy ani Hartigan už nejsou co bývali, atmosféra Starého města už po letech také nepůsobí tak mocně a závěry druhé a třetí kapitoly mi přijdou možná až zbytečně přetažené. I tak je ale druhé Sin City opět skvělou podívanou a Miller s Rodriguezem se dokázali vrátit s plnou parádou. škoda jen, že to trvalo 9 let a dneska to už nikoho nezajímá... 4* P.S. - díky ČSFD za projekci a Jamesonovi za panáka! ()

Makky

Návrat do Sin City nie je prúser, ktorý by sa dal nazvať zbytočným, no nikomu gule neurve, ako napáchal Bruce v 2005. (ten tu navyše hraje najzbytočnejšie nič ever). Duch prvej časti sa nevyparil, o čo sa usilovne posnažil Rourke, ktorého je zážitok sledovať. Brolina by som nehanil, no v jeho parte dominuje najviac Evička, pre ktorú by sme všetci vraždili. Ona spolu s hravým vizuálom režisérov sú tie elementy, ktoré nadnášajú druhé Sin City nad priemerom. Pri dostatočnom nevyužití rôznych motívov a postáv (Stacy Keach) očakávam ďalší návrat do mesta hriechu. "Ava. Daaamn!" ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády